Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 16:47   #1
Poljoprivredno zemljište - turizam!

IMAM VELIKU KOLIČINU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA,ALI SA PERSPEKTIVOM ZA GRAĐEVINSKO UZ RIJEKU.NEZAPOSLENA SAM I HTJELA BIH SE BAVITI NEKIM TURIZMOM,OTVORITI SVOJE PODUZEĆE.ALI NEMAM NIKAKVE POČETNE LOVE SA KOJOM BI UOPĆE NEŠTO MOGLA MINIMALNO IZGRADITI.JEL POSTOJE UOPĆE KAKVI KREDITI ZA NEZAPOSLENE KOJI BI TEK KRENULI U NEKI POSAO.ILI MOŽDA KAKVI INVESTITORI KOJI BI MI OLAKŠALI POČETAK,BILO ŠTO DA NEKAKO POKRENEM POSAO?JA STVARNO NEZNAM GDJE DA TRAŽIM,KOGA DA PITAM.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.08.2007., 21:56   #2
trazis nemoguce, glasas se bez veze

i ja kazem da su mostovi potrebniji otocima... nego ikom drugom pa nista od tog haha
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 15:45   #3
Ja samo želim vidjeti i tuđe mišljenje.Imam nekih svojih drugih mogućnosti kako da to riješim,ali opet mogu saslušati i druge i poštujem tuđe mišljenje.Ako je tebi sve crno u životu i bezizlazno i ako nemaš šta pametno za reći,onda bolje šuti.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 21:48   #4
Quote:
HELENA KA kaže: Pogledaj post
Ja samo želim vidjeti i tuđe mišljenje.Imam nekih svojih drugih mogućnosti kako da to riješim,ali opet mogu saslušati i druge i poštujem tuđe mišljenje.Ako je tebi sve crno u životu i bezizlazno i ako nemaš šta pametno za reći,onda bolje šuti.
pa bas i da imam sto pametno u ovom okruzenju zivljenja reci hehe pa i nemam
supher mali is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.08.2007., 22:48   #5
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
pa bas i da imam sto pametno u ovom okruzenju zivljenja reci hehe pa i nemam
A koji se KU*** onda javljaš? Ako nemaš ništa pametno za reći, otprdi nekud gdje ljudi žele čitati tvoje mišljenje, pardon, tvoje "mišljenje"...
Helena, ja u istoj, skoro istoj poziciji, pun kufer zemljišta blizu Ogulina, na svemu se može graditi, ali nemam kome prodati, a još manje da imam novaca za ulagati pa otvarati seoski turizam...
Znam da nema puno mjesta na kojima možeš potražiti pomoć, ali ako nešto saznam, javim ti, jer sam i ja u nekim pregovorima i idejama...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:40   #6
helena, napravi si plan A, plan B, plan C. recimo plan a : želiš sama otvorit to poduzeće, sama investirat, u svakom slučaju one man shou. plan b : želiš nekog uzet u "tal". član c : želiš prodat i recimo plan d: čekat neka druga vremena. okvirno bi trebala znat šta tu točno zamišljaš. u svakom slučaju ćeš trebat i nekakav elaborat. znaj da povrat kapitala iz turizma nije baš veliki. plan a: otići do ureda za gospodarstvo, nazvat hbor, nazvat t.zaj., županiju, min.polj., mislim da svi imaju neke kreditne linije. u svakom slučaju vidi i raspitaj se kod drugih koji se tim bave, ali nemoj mislit da je sve bajno. ni ovi na moru ne prolaze sjajno kako se misli. hajduk me čeka, noćas ću još nabacit par razmišljanja. u svakom slučaju želim ti puno uspjeha
spiderwoomen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 09:22   #7
Quote:
HELENA KA kaže: Pogledaj post
ALI SA PERSPEKTIVOM ZA GRAĐEVINSKO
Možeš li to objasniti? Jeli već građevinsko ili će tek biti za godinu, dvije, pet?

Dali si razmišljala o kampu ili za početak još bolje kampiralištu?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:46   #8
Ovako prvo da objasnim to svoje zemljište.Gospoda su mi rekla da u zoni od 100m od rijeke se nesmije gradit i zato nema šanse da to bude građevinsko i ok ja sam se s tim još nekako i složila i onda na kraju pitanje je bilo gdje onda točno može biti građevinsko?I tada je nastao problem.Koliko smo ja i moj stari skužili oni nam nisu htjeli ništa stavit u građevinsko samo da to bude kao neko bezvrijedno zemljište pa da oni kasnije dođu nama pametovat da to nije za ništa i da to mi za malu lovu prodamo gospodi kako bi oni kasnije to prenamjenili u građevinsko i dobili hrpu love za to.Evo ta informacija za one koji neznaju kakve se stvari trenutačno rade na Mrežnici.Onda nakon toga je stari dignuo frku i rekao da će ići kamo god treba i tužit ih kome god samo da istina o svemu tome izađe na vidjelo i kad ono gle čuda,odjednom evo i građevinskog zemljišta.Otprilike 150m od rijeke stavili mu malo veću parcelu u građevinsku.I sad koliko meni izgleda logično mislim da bi se i neke parcele do ove građevinske mogle prenamjenit također u građevinsko,jer očito ako su stavili ovu jednu u građevinsku onda je ona u toj nekoj građevinskoj zoni.Ali to nam je teško provjerit jer nam nitko ne želi reći nešto o tome.Činjenica je ta da opet muljaju.Što bi ja zapravo od svega toga htjela?
Htjela bi prenamjenit još nešto zemljišta u građevinsko,prodat ga i tu lovu uložit u ovo postojeće građevinsko i počet sa nekim kampom ili sl.Glupo nam je da imamo hrpu zemljišta poljoprivrednog,a na njemu ništa ne uspijeva.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 14:56   #9
Quote:
HELENA KA kaže: Pogledaj post
Što bi ja zapravo od svega toga htjela?
Htjela bi prenamjenit još nešto zemljišta u građevinsko,prodat ga i tu lovu uložit u ovo postojeće građevinsko i počet sa nekim kampom ili sl.Glupo nam je da imamo hrpu zemljišta poljoprivrednog,a na njemu ništa ne uspijeva.
Pozicija mi se čini idealnom za kamp možda bi bilo šteta prodavati nešto zemljišta bolje bi bilo sačuvati za širenje kampa a sam posao financirati nekim hipotekarnim kreditom.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:03   #10
A vidjet ću hoću li moći što prodati,pa ako ne bude išlo probat ću sa kakvim kreditom.Ali nastojim izbjeći kredit ako je ikako moguće,jer naznam koliko bi mi turizam išao i jel bi bilo novaca za otplaćivati kredit.Za sami početak bi išla na što sigurniju opciju.Za sada imam uvijete za otvorit neki kampić,ali htjela bi još barem da mi ljudi imaju nešto za pojest i popit.Za početak neki mali fast food.Znam da možda nije nekima zanimljivo imati fast food u prirodi,nego više bi se uklopila neka domaća jela,ali za tako nešto konkretnije treba i više ulaganja,pa bu to pričekalo neka bolja vremena.Ma već mi je puna glava svega,mogućnosti hrpa,a love premalo.Treba stvarno dobro razmislit prije nego se konačno odlučim na nešto.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 16:48   #11
Poznavajući navike kampera možda bi bilo bolje imati trgovinu mješovitom robom a restoran kasnije s time da zbog isplativosti dolaze i gosti koji nisu u kampu.
Ja bi ti za početak predložio kampiralište (to je kamp mislim do 30 mjesta za šator ali su blaži uvjeti- manje wc-a itd.) a kasnije možeš pretvoriti u kamp ako bude potrebe.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:44   #12
Hvala svima na savjetima!Ako ima još netko neku ideju slobodno neka napiše.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:27   #13
Quote:
johnny_B. kaže: Pogledaj post
A koji se KU*** onda javljaš? Ako nemaš ništa pametno za reći, otprdi nekud gdje ljudi žele čitati tvoje mišljenje, pardon, tvoje "mišljenje"...
Helena, ja u istoj, skoro istoj poziciji, pun kufer zemljišta blizu Ogulina, na svemu se može graditi, ali nemam kome prodati, a još manje da imam novaca za ulagati pa otvarati seoski turizam...
Znam da nema puno mjesta na kojima možeš potražiti pomoć, ali ako nešto saznam, javim ti, jer sam i ja u nekim pregovorima i idejama...
e sad budalo da zavrsim recenicu: ja imam u dalmaciji puno vise vrijednog poljoprvednog zemljista nego ti, pa nit ne mogu gradit nit ne mogu prodat starncu. zasto? jer drzava ne DA
supher mali is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.09.2007., 21:12   #14
Nije dala ni nama ništa građevinsko od punih 60 000m2,ali smo se borili svim snagama i prijetili,pa su nam barem nešto dali,a i još će jer naši zakoni su puni rupa,vjeruj mi govorim iz vlastitog iskustva.Pa preko poljoprivrednog zemljišta možeš doći do građevinskog.Samo što je to malo duži put.A i nema šanse da odustanemo od borbe pa da se bogatuni bahate kako su za sitniš kupili dobru zemlju i bogatili se i dalje.
HELENA KA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.