Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 12:05   #81
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
ostani.

samo da vidimo ko je bolje obrazovana
u paradoksu sam ;
ako zabrijem ovdje jedan će mi švabo odfikariti glavu
navratim


ti si bolje obrazovana
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:07   #82
treće dijete trećeg braka... imao je rodbine u engleskoj, kasnije su prešli u ameriku, promijenili su prezime da nemaju problema...

njegova rodbina u austriji je teško propatila od rusa... dosta ih je završilo u sibiru, mnogi se nisu vratili kući...

da izdrži napore, dr. morell (prije nadrilječnik) mu je spravljao napitke i preparate pune vitamina i drugih nepoznatih sastojaka... smatra se da je ovo uzrokovalo pad njegovih sposobnosti, prerano starenje i parkinsonovu bolest...

neki su već istakli njegovu hrabrost u ww1... bio je fizički hrabar i u ww2, nerijetko je usred borbi dolazio skoro na prvu crtu, pobočnici su se bojali da bi mogao biti ubijen ili zarobljen...

briljantan političar, možda najjači od svih, znao je u hipu procijeniti situaciju i iznaći najbolje rješenje...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:08   #83
i ja isto ne mrem. posao mi stoji vec par sati, a ja gledam kroz prozor i pijem ness. ajde, razmsli koncept pa cemo razraditi di je ko što pogriješio i s koje strane.

samo ocemo psihologija, sociologija, povijest, ratna tehnika. ili cemo kombinovano?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:09   #84
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
volio je samo njemačke ovčare ( ko ja )
kuja mu se zvala blondi.
bio je ovisnik o speedu.
Krivo. Imao je i pudlice.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:09   #85
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
treće dijete trećeg braka... imao je rodbine u engleskoj, kasnije su prešli u ameriku, promijenili su prezime da nemaju problema...
neki su već istakli njegovu hrabrost u ww1... bio je fizički hrabar i u ww2, nerijetko je usred borbi dolazio skoro na prvu crtu, pobočnici su se bojali da bi mogao biti ubijen ili zarobljen...
..
koliko ja znam za oca mu se pouzdano ne zna.

a sad da je bio hrabar - imao bi veći čin od kaplara. s kojim je završio 1. svj.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:11   #86
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Krivo. Imao je i pudlice.
zvala se eva b?
imaš koji dokaz? sliku?

volim pse.
pudle su pametne. odma poslije ovčara. njemačkih, dakako.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:12   #87
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
on je bio samo katalizator. neki drugi meštar je pisao govore i što ljudi žele čut.
opća mobilizacija je odrađena
čak ne bih rekla da je mrzio židove. al su bili idealna meta. bogati, bez domovine...
Mrzio ih je. Itekako.

Pročitaj Mein Kampf.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:16   #88
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Mrzio ih je. Itekako.

Pročitaj Mein Kampf.
nema tog smajlića kojeg bi stavila da ti iskažem koliko si neobrazovan ispao.

pročitala. majn kamp je gluparija. samo neko tko nije išao dalje od toga može iz tog pamfleta isčitati išta.

nije ih mrzio, trebali su mi itekako.

slavene nije volio. ko ni ja. smatrao ih je dobrima za roblje. i vrlo glupima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:20   #89
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
nema tog smajlića kojeg bi stavila da ti iskažem koliko si neobrazovan ispao.

pročitala. majn kamp je gluparija. samo neko tko nije išao dalje od toga može iz tog pamfleta isčitati išta.

nije ih mrzio, trebali su mi itekako.

slavene nije volio. ko ni ja. smatrao ih je dobrima za roblje. i vrlo glupima.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:26   #90
pa čitaj. nije majn kamp neko štivo iz koje g se da nešto zaključiti. osim da je hrpa bedastoća. pročitala, al vrijeđalo mi mozak, najiskrenije.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:51   #91
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
bio je fizički hrabar i u ww2, nerijetko je usred borbi dolazio skoro na prvu crtu, pobočnici su se bojali da bi mogao biti ubijen ili zarobljen...
A kada to i gdje? Nisam siguran da li je u WW2 Hića bio bliže 500km od bojišnice.

Quote:
briljantan političar, možda najjači od svih, znao je u hipu procijeniti situaciju i iznaći najbolje rješenje...
Yea, right...1935 je rekao "Dajte mi Njemačku deset godina i nećete je moći prepoznati" 1945 njemci je (se) stvarno nisu mogli prepoznati.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:51   #92
Quote:
hungry_heart kaže: Pogledaj post
je li istina ono da mu je majka, ili tako netko iz uze obitelji bio zidov/ka pa je stoga stvorio neku omazdu prema njima?

ustvari moje pitanje je zasto se osvrnuo bas na zidove? znam nesto o tome, ali recimo ne dovoljno

On je zidove mrzio radi njihove imovine oni su u to vrijeme bili najbogatiji,ali razlog je puno dublji.Adolf je htio biti umjetnik i kada se trebao upisati na akademiju neki je židov se upisao umjesto njega ili kad je trebao dobiti posao nije ga on dobio nego neki židov i tako se u njemu stvarala mržnja prema njima
M-@-R-Y-O is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:53   #93
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Krivo. Imao je i pudlice.

imao je njemačkog ovčara
M-@-R-Y-O is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:53   #94
aaaaaa baja vrati se
ovdje raspravljamo o povijesti iz OŠ.

i još ajnštajna ima na avataru. ti se šališ ili jebeno trolaš
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:56   #95
Quote:
Scotsman kaže: Pogledaj post
Antisemitizam mu nije bio prirođen od malih nogu u svakom slučaju. Poslije WW1 i razočaranja koje je uslijedilo, samo je dobro osluškivao razočaranje oko sebe zbog poraza, neimaštine i čega sve ne. Židovi su bili samo jedni od "krivaca" njemačkog poraza a on ih je uspješno uklopio u svoj program kojim se planirao popeti na vlast i vratiti Njemačkoj slavu. I kao što kažeš, bili su dobra meta bez zaštite.

Upravo tako. 1919 je bio kao vojni izaslanik na sprovodu jednog lijevog socijalističkog političara koji je k tome bio i židov. Nakon ulaska u NSDAP (neki kažu da se tamo učlanio po zadatku kao informator) poćinje njegov antisemitizam.

Liječnik židov koji je liječio Hitlerovu majku prije nego što je umrla za vrijeme rata je bez ikakvih problema živio u Austriji pod Hitlerovom zaštitom. Manje poznato ali činjenica.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:08   #96
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Upravo tako. 1919 je bio kao vojni izaslanik na sprovodu jednog lijevog socijalističkog političara koji je k tome bio i židov. Nakon ulaska u NSDAP (neki kažu da se tamo učlanio po zadatku kao informator) poćinje njegov antisemitizam.

Liječnik židov koji je liječio Hitlerovu majku prije nego što je umrla za vrijeme rata je bez ikakvih problema živio u Austriji pod Hitlerovom zaštitom. Manje poznato ali činjenica.
oćemo još?


al ja moram zaista danas i posao obavit.

noć dugih noževa? ima li ko kakvu zanimljiu o tome nemilome događaju?
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:11   #97
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
A kada to i gdje? Nisam siguran da li je u WW2 Hića bio bliže 500km od bojišnice.



Yea, right...1935 je rekao "Dajte mi Njemačku deset godina i nećete je moći prepoznati" 1945 njemci je (se) stvarno nisu mogli prepoznati.
poljska, francuska, rusija... nema di nije bio...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:12   #98
Quote:
M-@-R-Y-O kaže: Pogledaj post
On je zidove mrzio radi njihove imovine oni su u to vrijeme bili najbogatiji,ali razlog je puno dublji.Adolf je htio biti umjetnik i kada se trebao upisati na akademiju neki je židov se upisao umjesto njega ili kad je trebao dobiti posao nije ga on dobio nego neki židov i tako se u njemu stvarala mržnja prema njima
I to je dublji razlog?

Nije. Čak i da je istina.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:13   #99
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
poljska, francuska, rusija... nema di nije bio...
bio je kaplar nakon prvog. to i nije neka hrabrost. imam u familiju i veće činove.

dajte mi rvacku za 10g.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:14   #100
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
oćemo još?


al ja moram zaista danas i posao obavit.

noć dugih noževa? ima li ko kakvu zanimljiu o tome nemilome događaju?
Pa to je bar jasno k'o dan.
Obračun oko vlasti unutar pokreta.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.