Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2010., 10:54   #161
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
???

Do nedavno se carinilo sve u poštanskom prometu, tj. službeno sve vrijednije od 0.01 kn, te afair 300kn kad osobno prenosiš preko granice. Sad su to promjenili u 160kn u poštanskom i 1000kn preko granice.

Btw., u zadnjih 3 mjeseca sam dobio cca. 40 paketa, nešto sebi, nešto prijateljima, ukupno preko 1500 usd. Carinili su samo jednom (prvi put), paket od 18 itema težine 13kg. I tu je carinik prepolovio račun koji sam mu donio. Nakon toga su me zvali 2 puta, oba puta za iteme teže od 2 kg, svaki put bi odnio račun na 20 usd (realna vrijednost preko $100), bez pitanja bi prošlo. A nisu zvali za stvari skuplje od $200 usd. Naravno, dogovorim se s Kinezom da stavi znatno manju vrijednost, ali teki itemi su bili težine i veličine prosječnog laptopa.

upravo to, meni je drago da su prepisali od EU te zakone i iznose, jer prije su meni znali i na paket od 100kn lupiti carinu i pdv,sad sam bar miran kad znam koliki je iznos
i često je znalo proći i vrijedniji paketi, koji su sigurno bili otvoreni (imaš lupljen žig kod pregledanih paketa )pa su ih pustili
također imao sam i negativno iskustvo,ali s ženskom u špediciji njihovoj,ostalo su sve pozitivna iskustva (posebno s carinicima pošte )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 11:49   #162
Ebay kupnja

Molim, hitru pomoć... Naručio paketić (privjesci za ključeve) s ebay.de i platio 35 eura s uključenom dostavom 8.5 eura. Paket završio na carinarnici Zagreb kod Overseasa i sad traže sve u prijašnjim postovima navedeno... punomoć itd. S tim da na računu stoji samo stavka 35 eura, bez vrijednosti šipinga pa traže i potvrdu o vozarini. Šta sad? Bolje da vratim to nazad jer će me po svemu sudeći oderat?
Jel prodavač nije mogao samo stavit u običnu kuvertu privjeske ili? Dogovorena je bila obična dostava za Osijek...
gole is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 10:03   #163
Pitanje. Čekam jaknu iz SAD, jučer vidjela da je zaprimljeno na našoj pošti, i proslijeđeno na carinu. Koliko vidim iz postova ovdje, procedura je da mi s carine šalju poziv doma da im ja pošaljem fakturu pa da utvrde carinu. E sad, s obzirom da sam ja jako nestrpljiva, jel' bi bilo uputno da ja odmah s tom fakturom direktno odem na carinu, ne čekajući njihov poziv i da to odmah riješim?
trocadero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 21:48   #164
Zanima me da li se ukoliko robu sa ebay.com (USA) narucim na adresu poznanika u SLO on placa kakav porez ili carinu u Sloveniji.
Znaci kakav je porezni zakon u Dezeli za robu koja dolazi izvan EU (sa robom narucenom preko EU ebay sitova nebi trebalo biti problema kolko ja kuzim.?).
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:14   #165
da plaća DDV i porez ako postoji na tu robu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:17   #166
Imam pitanje vezano za carinu (ali ne i ebay ili kupovinu preko neta). Naime, frend mi želi poslati mini računalo koje je našao i koje mu samo stoji u sobi i skuplja prašinu. Zanima me da li ću na to platiti carinu Kako uopće odrediti vrijednost polovnom računalu? Hvala unaprijed!
Dudikoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 12:22   #167
Quote:
englez2003 kaže: Pogledaj post
Ja bih htio kupiti cipele preko ebaya,izz SAD-a cijena sa poštarinom (USPS) je 130 $. Koliko bi me koštalo sa carinom i sa svim ostalim?
Koje su povalstice,tj.kako se može izvući na ne plaćanje PDV-a i carine?Hvala
Ja sam naručivao (a i sad mi je jedna narudžba aktivna) preko Magnum Boots UK. Oni imaju trip koji zbuni naše carinike. Pošalju u dva zasebna paketa jednu lijevu i jednu desnu cipelu u razmaku od 2 ili 3 dana. A ti na carini pitaš službenicu kako će ti naplatiti carinu i porez na jednu cipelu? I tak to. Evo očekujem u idućih 10 dana jednu od cipela, pa onda drugu. Zvuči blesavo, ali...
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:52   #168
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da plaća DDV i porez ako postoji na tu robu
To moze platit odmah prilikom podizanja robe ili ... znaci da li ce na kucnu adresu sa paketom doci i racun za ddv ili se to mora ici platiti negdje drugdje posto carine nema ?
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:49   #169
e to nisam siguran, mislim da ti je isto kao kod nas
kuriri - treba platiti unaprijed
pošta - ovisi kak im dođe
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:32   #170
Quote:
Dudikoff kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za carinu (ali ne i ebay ili kupovinu preko neta). Naime, frend mi želi poslati mini računalo koje je našao i koje mu samo stoji u sobi i skuplja prašinu. Zanima me da li ću na to platiti carinu Kako uopće odrediti vrijednost polovnom računalu? Hvala unaprijed!
Isto kako bi odredio novom računalu s kojim nije došao račun, ili mu je račun sumnjiv.

Odredi otprilike.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 01:50   #171
Postupak carinjenja postanskih posiljki - trebam pomoc!

Pozdrav svima!

Ovako imam pitanje jedno u vezi carinjenja postanskih posiljki, tocnije zelim naruciti nesto preko interneta, no pokusavam nac nacin da ne placam sulude poreze.

Vec sam narucio neke stvari i opalili su mi na cijenu narucene robe i cijenu dostave do hrvatske jos 50%, recimo da je cijena robe i dostava bila 1000, a ja sam platio na kraju sve 1500.

Postoji li neki nacin da ne placam porez? Da li mogu poslati nekome kao poklon?
mperas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 03:55   #172
Jedino ako narucujes iz EU u EU, tj ako imas nekog u Sloveniji, narucis na njegovu adresu, odes po to ili ti taj netko donese nece morat platit porez.
Inace moras platit, mislim da se do nekih 150-180 kuna ne naplacuje nista, sve preko da. Jedino ako imas srece pa ti ne ocarine nista i prodjes bez placanja.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 12:39   #173
Pozdrav!

Htio bih si naručiti komp iz Njemačke, cijena je 799 eura + UPS Standard poštarina 39 eura.
Zanima me kako bih tu prošao sa carinom i porezom, može li se nešto izbjeći i na koji način.
Evo link na artikl:http://cgi.ebay.de/CORE-i7-870-GTX-4...ht_5105wt_1139
Sudopera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 15:54   #174
Da razjasnim neke stvari, ne mislim narucivati robu zanemarive vrijednosti, cifra ce mozda ic do $350. Posto neki govore da posalju frendu na adresu kao poklon i da im to prode, da ne moraju placati carinu, pdv i sto vec, zanima me jel to samo neki mit ili stvari tako stvarno stoje???
mperas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 20:38   #175
Quote:
Sudopera kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Htio bih si naručiti komp iz Njemačke, cijena je 799 eura + UPS Standard poštarina 39 eura.
Zanima me kako bih tu prošao sa carinom i porezom, može li se nešto izbjeći i na koji način.
Evo link na artikl:http://cgi.ebay.de/CORE-i7-870-GTX-4...ht_5105wt_1139
Ne znam 100% pouzdano, ali se sjećam da sam pročitao kako nema carine na informatičku opremu. Plaćaš pdv 23% na ukupnu cijenu (item + poštarina) te neke troškove carinarnice (cca. 50tak kn).

Reci mu da ti na pošiljku stavi dosta nižu cijenu te prepravi paypal račun koji dobiješ e-mailom.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 08:56   #176
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
Jedino ako narucujes iz EU u EU, tj ako imas nekog u Sloveniji, narucis na njegovu adresu, odes po to ili ti taj netko donese nece morat platit porez.
Inace moras platit, mislim da se do nekih 150-180 kuna ne naplacuje nista, sve preko da. Jedino ako imas srece pa ti ne ocarine nista i prodjes bez placanja.
KILLERDOG tvrdi drugacije...placa se DDV u sloveniji (valjda)
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 10:13   #177
ne, ne plaćaš ako je roba već unutar europske unije, ti si naveo da je dolar cijena, pa pretpostavljam da dolazi izvan eu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 10:44   #178
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne, ne plaćaš ako je roba već unutar europske unije, ti si naveo da je dolar cijena, pa pretpostavljam da dolazi izvan eu
ma ne evo konkretno.
- narucim robu sa europskog ebay-a (npr. de) koja kosta 100Eur
-narucim na frendovu adresu u Brezicama (SLO)
- njemu dodje paket na kucnu adresu
-potpise "postaru" primitak paketa

I to je ti nema nikakvih dodatnih davanja koja on mora platit na taj dostavljeni paket ?

Evo to je pitanje i jednostav odgovor je (da ili ne ? )
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:45   #179
da, onda netreba platiti nikakve naknade

samo pazi, nije bitno da li je ebay.de , .uk , nego od kud je prodavač
također pročitaj uvijek i ocjene,jer se znalo događati da ti prodavač napiše da je u UK,a on šalje iz hong konga

zato ja kad šaljem u eu, odem u sloveniju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:52   #180
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da, onda netreba platiti nikakve naknade

samo pazi, nije bitno da li je ebay.de , .uk , nego od kud je prodavač
također pročitaj uvijek i ocjene,jer se znalo događati da ti prodavač napiše da je u UK,a on šalje iz hong konga

zato ja kad šaljem u eu, odem u sloveniju
Konacno...pa to te ja pitam . Na jednom drugom forumu dobio sam drugaciju info. Ako sam dobro skuzio ti ovo znas iz vlastitog iskustva (saljes - primas posiljke u SLO) ?
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.