Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2009., 19:17   #1
Angry Sjeme iz Konzuma

Željela bih Vas samo upozoriti ako namjeravate kupovati sjemena u Konzumu... ja sam danas kupila nekoliko i proučavajući odozada što piše našla njihovu naljepnicu preko originalnog ispisanog na pakiranju rok trajanja 1.2.2008. preko čega je Konzum samo zaljepio datum za 2010.!

Tako da GLEDAJTE datume..

Sutra cu im to lijepo izreklamirat i najvjerojatnije ih prijaviti zaštiti potrošača pa nek se malo zamisle budale jedne..

inače nemam ništa protiv konzuma al ovo je stvarno bezobrazno..
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 20:21   #2
Lijepo je što si ovo podijelila sa nama, iako preporučujem povećan oprez u svakoj trgovini . Vitalnost sjemena, naravno, sa godinama opada a uzmite u obzir kako je životna sposobnost pogotovo kraća kod tretiranog sjemena zbog fitotoksičnosti. Sada je idealno godišnje doba za vađenje starih zaliha od kojih nećete dobiti ni 50% planiranog.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 23.03.2009. at 21:35. Reason: senilnost :)
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 07:18   #3
Kada se dogodi da sjemenu istekne deklarirani rok upotrebe, uzorak se šalje u ovlaštene institucije.
Nakon analize klijavosti, ovlaštena institucija izdaje rješenje o mogućnosti produženja deklaracije.
Pretpostavljam da spomenutu naljepnicu nisu zalijepili djelatnici konzuma već njihovog dobavljača.
Dirk_Diggler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 09:18   #4
A te iste ovlaštene institucije vrlo često niti ne provjeravaju zadano već im je cilj naplatiti uslugu.A obzirom da se radi o eventualno maloj vrijednosti olako prelaze preko toga.

Širenje negativnih indicija i neprovjerenih informacija se naziva klevetanjem, što nije lijepo i nije u skladu sa forumskom politikom. Nećemo biti babe na pijaci sa rekla-kazala načinom razmišljanja.
__________________
tkošto

Zadnje uređivanje Göttspöđä : 24.03.2009. at 10:46. Reason: upozorenje
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:47   #5
salel, nije ovo rekla-kazala vec razmjena informacija. ja sma s enakupovala lukovica u jednom nasem trgovackom lancu i kak sma ih posadila, tak cu ih fino baciti. ljubazna prodavacica mi je nakon par dana ( kad sam dosla po jos) rekla da ne kupujem to smece jer mu je istekao rok upotrebe i staro je pitaj boga koliko.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2009., 14:02   #6
Promjena deklaracija je uobičajena stvar u sjemenarstvu i trgovini. Bitno ja da na novoj deklaraciji budu propisne oznake i sve je u redu. Sjeme gubi nešto klijavosti dogodine, ali u slučaju pravilnog čuvanja, ne toliko značajno da pade ispod standardno dozvoljene klijavosti. To, naravno, mora biti potvrđeno i odobreno od ovlaštene institucije što se mora moći vidjeti na deklaraciji.

Ja sam konzum tvoj i nema veće 'rvatine do mene... link
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 15:52   #7
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
salel, nije ovo rekla-kazala vec razmjena informacija. ja sma s enakupovala lukovica u jednom nasem trgovackom lancu i kak sma ih posadila, tak cu ih fino baciti. ljubazna prodavacica mi je nakon par dana ( kad sam dosla po jos) rekla da ne kupujem to smece jer mu je istekao rok upotrebe i staro je pitaj boga koliko.
Tu je najvjerojatnije situacija ta da sjeme nije prošlo analizu i trgovac na svoju ruku prodaje sjeme kojemu je prošao rok. Vjerojatno je nabavio prevelike količine zbog rabata pa se malo opekao.

Quote:
babkonj5 kaže: Pogledaj post
Promjena deklaracija je uobičajena stvar u sjemenarstvu i trgovini. Bitno ja da na novoj deklaraciji budu propisne oznake i sve je u redu. Sjeme gubi nešto klijavosti dogodine, ali u slučaju pravilnog čuvanja, ne toliko značajno da pade ispod standardno dozvoljene klijavosti. To, naravno, mora biti potvrđeno i odobreno od ovlaštene institucije što se mora moći vidjeti na deklaraciji.

Ja sam konzum tvoj i nema veće 'rvatine do mene... link
Tako je...tvrtka u kojoj radim ima laboratorij za ispitivanje kakvoće sjemena.
Tom poslu se pristupa jako ozbiljno jer poljoprivredni ispektori (to su valjda najaktivniji inspektori) redovito uzimaju uzorke i provjeravaju klijavost. A rokovi koji su po propisima su stvarno prekratki da sjemenu padne klijavost pa je normalno da nakon tog roka sjeme ima još uvjek praktički istu klijavost
mlade_n is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.