Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 14:32   #1
Povrat poreza - trudnice, mame...

Unaprijed se ispričavam ako ovakva tema već postoji (ja nisam uspjela naći ništa slično).
Naime, zanima me moram li poreznoj prijavi za prošlu godinu priložiti neki papir od HZZO-a kojim dokazujem da sam bila na porodiljnom (radila sam do sredine 5. mj. i od tada sam na porodiljnom)?
Ako da, trebam li ih to posebno tražiti ili oni pošalju ili to već imam (a ne sjećam se da sam dobila bilo kaj za porodiljni, tek za roditeljski imam ono rješenje).
Ako netko ima iskustva ili informacije vezane uz ovaj problem, bila bih zahvalna na odgovorima.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:35   #2
ne trebaš ništa od hzzo-a
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:41   #3
tnx!
znači, poreznoj prijavi priložim samo onu tzv. poreznu karticu (onaj izvadak o uplaćenom porezu) koji dobijem od firme?
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 00:09   #4
Ne trebaš ništa priložiti. priložiš samo one dokumente kojima si smanjuješ porez, a za ovo ostalo je dovoljan PK-1 obrazac. na njemu ti piše da ti je prihod od kad si na porodiljnom nula kuna. Kad ispunjavaš one papire u DOH obrazcu, onda za sve mjesece u prošloj godini pišeš osobni odbitak koliki imaš. Meni je to bilo jako zbunjujuće da upisujem osobni odbitak i za mjesece koje nisam imala prihod pa ti ovo pišem za slučaj da ne znaš. Eto....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:30   #5
Hvala puno na odgovoru!
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:52   #6
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
-..Kad ispunjavaš one papire u DOH obrazcu, onda za sve mjesece u prošloj godini pišeš osobni odbitak koliki imaš. Meni je to bilo jako zbunjujuće da upisujem osobni odbitak i za mjesece koje nisam imala prihod pa ti ovo pišem za slučaj da ne znaš. Eto....
Znači ako je dijete prijavljeno na mene upisujem za sve mjesece u godini koeficijent 1,50 (odnosno odbitak od 2700kn mjesecno)? Iako sam bila na porodiljnom 8 mjeseci i imala 0kn prihoda tada?


Hvala! Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:27   #7
Quote:
B&B kaže: Pogledaj post
Znači ako je dijete prijavljeno na mene upisujem za sve mjesece u godini koeficijent 1,50 (odnosno odbitak od 2700kn mjesecno)? Iako sam bila na porodiljnom 8 mjeseci i imala 0kn prihoda tada?


Hvala! Pozdrav!
Za mjesece dok nisi rodila upisuješ 1.00 a nakon poroda možeš 1.50
hele83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 18:25   #8
ja sam totalni tutum za povrat poreza i slične stvari pa da vas pitam; ima li smisla predavati porez ako sam u 2009.g. prvih 6 mj. bila na komplikacijama, a drugih 6 mj.na porodiljnom? inače, živim u mjestu pod posebnom državnom skrbi? hvala
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 18:50   #9
Quote:
dubrovčanka kaže: Pogledaj post
ja sam totalni tutum za povrat poreza i slične stvari pa da vas pitam; ima li smisla predavati porez ako sam u 2009.g. prvih 6 mj. bila na komplikacijama, a drugih 6 mj.na porodiljnom? inače, živim u mjestu pod posebnom državnom skrbi? hvala
al ti nisi platila kune poreza pa ti nemaju što ni vratiti
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:47   #10
povrat poreza

dali mi mame imamo pravo na povrat poreza??
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 21:03   #11
evo imam i ja jedno pametno pitanje: dakle,koliki će povrat moj muž dobit zato šta je mali bija na njega otkad se rodija,cilu prošlu godinu.Uopće ne razumin kako se to računa,a ka d čujen rič koeficijent i sl manta mi se ((((((
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:06   #12
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
evo imam i ja jedno pametno pitanje: dakle,koliki će povrat moj muž dobit zato šta je mali bija na njega otkad se rodija,cilu prošlu godinu.Uopće ne razumin kako se to računa,a ka d čujen rič koeficijent i sl manta mi se ((((((
šta znači da je bio na njega cijelu prošlu godinu? ako je dijete upisano na poreznu karticu, onda je vašem suprugu već kroz mjesečnu plaću uvećan neoporezivi dio plaće za uzdržavano dijete. u tom slučaju ne bi imao povrat poreza po toj osnovi.
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:54   #13
Evo i mene s pitanjem oko prijave poreza.
Mišica se rodila u 5 mjesecu i muž ju je odmah prijavio sebi kao poreznu olakšicu. Treba li kod prijave poreza priložiti neki dokument od djeteta i koji ili ne?
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:01   #14
Quote:
buba4 kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pitanjem oko prijave poreza.
Mišica se rodila u 5 mjesecu i muž ju je odmah prijavio sebi kao poreznu olakšicu. Treba li kod prijave poreza priložiti neki dokument od djeteta i koji ili ne?
da.treba priložit rodni list(kopiju)
karloben is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:04   #15
Quote:
eva7 kaže: Pogledaj post
šta znači da je bio na njega cijelu prošlu godinu? ako je dijete upisano na poreznu karticu, onda je vašem suprugu već kroz mjesečnu plaću uvećan neoporezivi dio plaće za uzdržavano dijete. u tom slučaju ne bi imao povrat poreza po toj osnovi.
To znači da u poreznoj prijavi ne upisujemo koeficijent 1.5 već 1? Ako je MM već bila uvećana plaća odnosno dijete je na njegovoj poreznoj kartici?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:10   #16
Quote:
korny30 kaže: Pogledaj post
al ti nisi platila kune poreza pa ti nemaju što ni vratiti
hvala! a ja se ponadala...
doduše, imam račune od privatnih pregleda u ginekologa, da bar to prijavim?
dubrovčanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:11   #17
Quote:
dubrovčanka kaže: Pogledaj post
hvala! a ja se ponadala...
doduše, imam račune od privatnih pregleda u ginekologa, da bar to prijavim?
nema ti smisla, nemaš od čega dobiti povrat poreza jer nisi radila elem platila si 0 kuna poreza
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:22   #18
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
To znači da u poreznoj prijavi ne upisujemo koeficijent 1.5 već 1? Ako je MM već bila uvećana plaća odnosno dijete je na njegovoj poreznoj kartici?
Upisuješ koeficijent 1,5 jer to i je njegov koeficijent, ako upišeš 1
izračunat će ti da trebate uplatiti još poreza - onaj koji ti je odbijen na dijete.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:24   #19
Quote:
mel777 kaže: Pogledaj post
Upisuješ koeficijent 1,5 jer to i je njegov koeficijent, ako upišeš 1
izračunat će ti da trebate uplatiti još poreza - onaj koji ti je odbijen na dijete.
OK. Hvala puno
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 11:24   #20
Quote:
buba4 kaže:
Evo i mene s pitanjem oko prijave poreza.
Mišica se rodila u 5 mjesecu i muž ju je odmah prijavio sebi kao poreznu olakšicu. Treba li kod prijave poreza priložiti neki dokument od djeteta i koji ili ne?

da.treba priložit rodni list(kopiju)


NE! ne treba prilagati nikakvu dokumentaciju ako je dijete već na poreznoj kartici jer ste prilikom upisa već dostavili sve šta je potrebno za uzdržavanog člana.
eva7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.