Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 15:04   #41
Cure, a koje ste vi bočice isprobale?
Ja sam mislila da je problem u bočici, isprobali smo avent, nuk, chicco i bebe confort. Još se mislim uzeti tomme tippee mada sumnjam da će biti drugačije, al eto, da umirim svoju dušu
Il da mužu dam hormone, pa da mu narastu cice, onda je može dojiti kad mene nema
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:06   #42
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
ili su nam klinci jednostavno tako pametni i ne vide svrhu jedenja iz bočice kad postoji žlica...
moja neće ni na žlicu, ništa, ni moje mlijeko
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:40   #43
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
moja neće ni na žlicu, ništa, ni moje mlijeko
hm... cudno, kao da su se nasi klinci urotili i odbijaju bocicu, hranjenje...itd
a mozda joj idu zubići?!... ja sam mislila u pocetku da je stvar u dudi ( od bočice) s obzirom da smo presli na trojku od 6. mj na dalje, pa kao previse mu curi...no, srećom nisam bacila prethodnu...stavim dvojku - ista stvar... posaljem muza kupi jedinicu - isto...
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 15:49   #44
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
hm... cudno, kao da su se nasi klinci urotili i odbijaju bocicu, hranjenje...itd
a mozda joj idu zubići?!... ja sam mislila u pocetku da je stvar u dudi ( od bočice) s obzirom da smo presli na trojku od 6. mj na dalje, pa kao previse mu curi...no, srećom nisam bacila prethodnu...stavim dvojku - ista stvar... posaljem muza kupi jedinicu - isto...
Pa vrijeme je za zubiće, slini ko velika, ali još im ni traga nema, ništa se ne bijeli. Kod nas očito nije stvar u dudi, jer neće ni dudu ni žlicu. Pravi mali cicoljubac A ništa, valjda neće umrijeti od gladi kad odem raditi Doduše, ja nju isključivo dojim pa možda i zato neće ništa drugo. Ali sad me pomalo već hvata panika jer nam se bliži dohrana...
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 18:23   #45
Moj pojeo 180 ml iz boce. Aaaaaaaaaa!
Ali... prošlo je ravno 6 sati od prethodnog obroka. Znači, mlijeko iz boce hoće ako izgladni. Pa to praktički znači da bi onda jeo samo tri puta u danu (nema noćne obroke već ohoho vremena)-doručak, ručak i večeru, a top je premalo.
Znači, ni to nije neko rješenje.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 19:51   #46
ja sam uvjerena da je to čisti inat... mlijeko iz cice hoće, a iz flašice i sa žlicom isto to mlijeko izdojeno neće... niti dohranu...
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:01   #47
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
ja sam uvjerena da je to čisti inat... mlijeko iz cice hoće, a iz flašice i sa žlicom isto to mlijeko izdojeno neće... niti dohranu...
da inat aj mica ne zezaj. Ma sigurno im cica ljepše miriše onako lijepo toplo, mekano, a ne ona gumetina...
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:10   #48
baš, inat
jel bi ti da si beba radije toplu, mirisnu, svoju mamu ili komad gume?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:17   #49
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
baš, inat
jel bi ti da si beba radije toplu, mirisnu, svoju mamu ili komad gume?
pa mamu naravno
Al sad bi mi bilo zgodno da i muški imaju sise, doduše, onako dlakave ne bi bile udobne kao mamine, ali...
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:32   #50
vidim da su tu neke pune savjeta i pameti pa bolje da se ja ovakva glupa koja neznam ništa o savršenom majčinstvu maknem s ove teme jer je i ovo očito tema za prepucavanje
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:34   #51
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ništa čudno, bebe su stvorene da cicaju, a ne da piju na bočicu
znam masu beba koje doje i nisu nikad htjele popit ni kapi mlijeka ni iz čega drugog osim iz bočice
ako uspješno dojiš ne znam zašto uopće mučiš i sebe i bebu s turanjem bočice na silu?
evo vidim da se tema razbuktala pa da se malo javim! ne moram ići i ne želim ić raditi; razlog što joj pokušavam naviknuti na bočicu je što bih nekad izdojila i ostavila ju bakama i što idemo u svatove i također ju planiram ostavit kod bake pa se brinem kako će to proći!
doduše to će bit tek za 2 mjeseca.. možda paničarim, do tada ćemo i biti na dohrani, a valjda kad je gladna i nema mame, jest će šta joj se da!
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:39   #52
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Cure, a koje ste vi bočice isprobale?
Ja sam mislila da je problem u bočici, isprobali smo avent, nuk, chicco i bebe confort. Još se mislim uzeti tomme tippee mada sumnjam da će biti drugačije, al eto, da umirim svoju dušu
Il da mužu dam hormone, pa da mu narastu cice, onda je može dojiti kad mene nema
i ja sam isprobala raznorazne i pomislila sam još na tu tomme tippee...
ma mislim da nije u bočici problem.. ali naviknut će se. moja prihvaća vodu na onu čašu sa silikonskim kljunom.
u nedjelju krećemo sa dohranom! jedva čekam, pa ćemo vidjeti kako će se stvari razvijati! neće ostat gladna!
Tweety! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:46   #53
Quote:
micamacazg kaže: Pogledaj post
vidim da su tu neke pune savjeta i pameti pa bolje da se ja ovakva glupa koja neznam ništa o savršenom majčinstvu maknem s ove teme jer je i ovo očito tema za prepucavanje
joj mica, nemoj tako, ma kakvo prepucavanje. Žao mi je ako si krivo shvatila, al ja se evo rugam sama sa sobom - lakše mi je tako Kad joj već ne mogu bočicu uvaliti mogu se barem ovdje malo našaliti.
I kakve smo mi savršene majke, da smo na nekom drugom - zna se kojem- forumu, ne bi ni smjele ovakvu temu postaviti!

Nemoj nam ići, pliiiiiiiz
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:51   #54
Quote:
Tweety! kaže: Pogledaj post
i ja sam isprobala raznorazne i pomislila sam još na tu tomme tippee...
ma mislim da nije u bočici problem.. ali naviknut će se. moja prihvaća vodu na onu čašu sa silikonskim kljunom.
u nedjelju krećemo sa dohranom! jedva čekam, pa ćemo vidjeti kako će se stvari razvijati! neće ostat gladna!
Kod moje je očito u bočici problem, još se samo tješim da moram isprobati tu tt i onda dižem ruke od bočice. A neće valjda biti na cici do prvog razreda
Ja sam već počela lagano s rižinim i prosenim pahuljicama i neće. Očito odbija apsolutno sve osim cike.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 20:57   #55
cure, vaše bebe sisaju pa je logično da neće bocu. vjerojatno će je s vremenom prihvatit, odn. hoće sigurno.
ali moj mudrac...mjesecima jede iz boce i odjednom neće-e, pa to je već druga pjesma.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:21   #56
Quote:
forum mamica kaže: Pogledaj post
cure, vaše bebe sisaju pa je logično da neće bocu. vjerojatno će je s vremenom prihvatit, odn. hoće sigurno.
ali moj mudrac...mjesecima jede iz boce i odjednom neće-e, pa to je već druga pjesma.
forum mamice, imamo isti problem... evo mi opet morali jesti na zlicu, zalili se od glave do pete... dokad cemo tako?!
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:23   #57
Quote:
nia333 kaže: Pogledaj post
forum mamice, imamo isti problem... evo mi opet morali jesti na zlicu, zalili se od glave do pete... dokad cemo tako?!
Joj, joj, joj, i ja se pitam! nadam se da je samo faza.
Jesi vidjela, moj je popodne pojeo na bocu, ali nakon što je izgladnio, punih 6 sati nije jeo. Predvečer ponovno ništa. Opet žlica.
forum mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:30   #58
vidjela sam i ne znam sta da ti kazem... ali bar je pojeo... u istom smo "problemu"... meni vito pojede samo ponoci na bočicu oko 3h na spavajuci i to je to...ujutro i naveče nema sanse...
__________________
Vito stigao 15.09.2009.
nia333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:30   #59
Quote:
Mme Pipi kaže: Pogledaj post
Kod moje je očito u bočici problem, još se samo tješim da moram isprobati tu tt i onda dižem ruke od bočice.
ne bih vas htjela obeshrabriti, ali isti problem je, kao što sam rekla, imala jedna meni bliska osoba. nakon što je probala baš sve dostupne bočice, naručila je od mene da joj pošaljem TT iz zagreba (živi u drugom gradu). ništa. pa naručila da preko weba neke bočice kojih kod nas nema. šipak.
isprobala sve vrste adaptiranog. koristila još k tome dudu s većom rupicom, kao klinci se naviknu na bočicu kad skuže da ide lakše. aha, moš mislit.
ona isto nije spadala na prosjački štap nego je htjela da bebu kojiput može ostavit tati da ju nahrani/uspava.
isto imala namjere tipa 'neću mu dat sisu prije spavanja kol'ko god se derao, nego ima da pije iz bočice'

beba je tad imala nekih 7 mjeseci. što je prije odustala, prestala mučit i sebe i bebu i prihvatila da beba, eto, jednostavno neće ništa na bočicu to joj je to sve nekako lakše padalo. pomirila se.
btw, bebač danas ima 16 mjeseci i još cica. pije vodu i čaj na bočicu, mlijeko još uvijek ni primirisati. mudrica
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:45   #60
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
što je prije odustala, prestala mučit i sebe i bebu i prihvatila da beba, eto, jednostavno neće ništa na bočicu to joj je to sve nekako lakše padalo. pomirila se.
btw, bebač danas ima 16 mjeseci i još cica. pije vodu i čaj na bočicu, mlijeko još uvijek ni primirisati. mudrica
Ako neće, neće, tu ne mogu ništa. Meni je sad veća panika što bi uskoro trebali početi s kašicama a ona neće da jede ni na žlicu, i neće ništa osim mog mlijeka. Ove rižine pahuljice lete na sve strane samo ne njoj u usta
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.