Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2011., 14:14   #41
Quote:
pizdoslav kaže: Pogledaj post
mislim da smo počeli rulati po pisti, vežite se(uskačite), nadam se da će let trajati dugo bez nekih jačih turbolencija
Rulanje po pisti kazes? Samo za informaciju, BRIC trzista dosegla su minimum u Studenom 2008. i od tada uglavnom rastu. Znaci ~2 god rasta. MP-BRIC je u tom periodu ostvario prinos preko 80%.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:16   #42
početna cijena udjela mp bric je 400 kn, malo mi je cudno to objavljivanje prinosa od 80 %.
npr. ljudi su ulazili u zabu aktiv čak i iznad 200 kn, a sad nakon toliko godina je na 107,a počeli su sa cijenom udjela od 100 kn.
svaki yupi će reći da je ulaganje u fondove na duge ruke , pa neznam nije mi tu statistika baš čista.
rulja je bijesna jer puši lovu od prijašnjih godina i većina ih je u minusu, a oni koji su u fondovima od select europe, kd victorije i sličnih su u kurcu.
ako sam ja u zaba aktiv ušao na početku sa jednokratnom uplatom sa cijenom udjela od 100 kn prije "par" godina u kojem kurčevom plusu sam ja? od par % pa da sm lovu stavio na vrbu prije bi se oplodila.
kojih 80 %!!! kad je cijena 380, kn, ko tu koga...
pizdoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:17   #43
zaista ne znam da ovdje ima Buffeta koji pogadaju kada je dno...
pizdoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:32   #44
Quote:
pizdoslav kaže: Pogledaj post
početna cijena udjela mp bric je 400 kn, malo mi je cudno to objavljivanje prinosa od 80 %.
npr. ljudi su ulazili u zabu aktiv čak i iznad 200 kn, a sad nakon toliko godina je na 107,a počeli su sa cijenom udjela od 100 kn.
svaki yupi će reći da je ulaganje u fondove na duge ruke , pa neznam nije mi tu statistika baš čista.
rulja je bijesna jer puši lovu od prijašnjih godina i većina ih je u minusu, a oni koji su u fondovima od select europe, kd victorije i sličnih su u kurcu.
ako sam ja u zaba aktiv ušao na početku sa jednokratnom uplatom sa cijenom udjela od 100 kn prije "par" godina u kojem kurčevom plusu sam ja? od par % pa da sm lovu stavio na vrbu prije bi se oplodila.
kojih 80 %!!! kad je cijena 380, kn, ko tu koga...

Taj sam I to po 211
Ulupana još neka lovica od 100-104 pa ćemo vidjet
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:34   #45
Quote:
zabotinski kaže: Pogledaj post
Rulanje po pisti kazes? Samo za informaciju, BRIC trzista dosegla su minimum u Studenom 2008. i od tada uglavnom rastu. Znaci ~2 god rasta. MP-BRIC je u tom periodu ostvario prinos preko 80%.
Svaka čast njima al mislim da su ljudi većinom na tom minimumu izlazili.
Najhrabriji su ulazili. Uostalom i imovina fonda nije baš neka
tajkun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 20:45   #46
Pa mislim da smo svi zajedno kroz ove godine nešto valjda i naučili. A to je da rast udjela u fondu ovisi o puno faktora, između ostalih perpektivi tržišta na koje se ulaže, i da se NE ulaže nakon dugotrajnog neprekidnog rasta.
Pogledajte grafikon ZB brica za zadnju godinu pa će vam biti jasnije o čemu pričam. Slijedi, ili će uskoro slijediti, korekcija, i tad treba kupovati. A o dugoročnom ulaganju drugom prilikom
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 13:43   #47
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Pa mislim da smo svi zajedno kroz ove godine nešto valjda i naučili. A to je da rast udjela u fondu ovisi o puno faktora, između ostalih perpektivi tržišta na koje se ulaže, i da se NE ulaže nakon dugotrajnog neprekidnog rasta.
Pogledajte grafikon ZB brica za zadnju godinu pa će vam biti jasnije o čemu pričam. Slijedi, ili će uskoro slijediti, korekcija, i tad treba kupovati. A o dugoročnom ulaganju drugom prilikom
misliš da će padati?...ja ga kupila malo tek nedavno
__________________
27.01.2011 Mišica
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 14:58   #48
Problem kod vas je ljudi što ulazite na vrhu i izlazite na dnu.
Drugo - nikad ne vjerovati analitičaima, kako domaćim tako ni svjetskim, nikad ne vjerovati medijima, nikad ne vjerovati čak ni dobrim stručnjacima koji govore kamo će ići tržište jer oni koriste TA, ali se dosta puta zaj..

Tko je najbolji prognostičar, onaj koji koristi matematičke izračune i projekcije, zato najbolji svjetski fondovi imaju većinom matematičke stručnjake zapsolene.

Evo kada je trebalo ulaziti: (prije 2 godine)

Nemoram ni naglašavati da se svi svjetski indexi ponašaju upravo prema djia.s&p je skoro identična situacija u grafu.

Svejedno nakon ovog pad na M1 grafu ima još šanse ići gore međutim pitanje je vremena. Može se raditi o godinu, a može i par godina.

Zadnje uređivanje ico1 : 14.01.2011. at 15:11.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 16:58   #49
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
misliš da će padati?...ja ga kupila malo tek nedavno
U zadnje vrijeme nisam se bavila tehničkom analizom, što je ovo što ti je ico1 stavio sliku, tako bih bila puno sigurnija u ono što pričam. Ali i napamet, mislim da mora slijediti nekakva korekcija malo ozbiljnije magnitude.
Jer razmisli, dionice i fondovi sad uz malu pauzu rastu 2 godine. Da, možda mogu još toliko, ali na osnovu čega? Na osnovu povećanja broja nezaposlenih u cijelom svijetu? Ako nema zaposlenih, kako će firme (koje čine portfelj fondova) stvarati dobit? Malo karikiram , ali you get the point

Ali svejedno mislim da je sve još uvijek jeftino nakon onog velikog pada i da i ti koja si kupila nedavno ćeš za 3-5 godina biti u lijepom plusu, ako imaš toliko vremena
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 20:22   #50
Samo za informaciju.
http://www.ibtimes.com/articles/1027...kets-faber.htm
I da dodam, ako ove godine dodje do veceg sranja na trzistima, a vjerojatnost toga nije mala, ono ce ovaj put doci s istoka.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 17:02   #51
Quote:
Baron Samedi kaže: Pogledaj post
Cine mi se neprofesionalni.

Kupio sam u petak za lijepu paru udio u BRIC-u, ali mi jos nisu poslali potvrdu (treba mi za interno pracenje).

Zvao, kao bit ce danas do 17 h, ali nije bilo...

Vidjet cu sutra. Ako ne posalju, onda im do 30+.000 kn nije stalo, onda tko ih jebe, ima jos fondova.
Slažem se, dosta su aljkavi. I ja uplatio, evo već 6. radni dan ne stiže nikakva potvrda. Čak im mjesečna izvješća o radu ne mrdaju od 12/2010. Sumnjivi su mi...
__________________
"A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don't need it." - Bob Hope
"Ubij čovjeka i ubojica si. Ubij milijune i osvajač si. Ubij sve i bog si." - Jean Rostand
"Real men don't dance. They sit, sweat and curse." - Bill Hicks
chameleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 09:04   #52
Quote:
chameleon kaže: Pogledaj post
Slažem se, dosta su aljkavi. I ja uplatio, evo već 6. radni dan ne stiže nikakva potvrda. Čak im mjesečna izvješća o radu ne mrdaju od 12/2010. Sumnjivi su mi...
Zbilja strašno neprofesionalno , svi očekuju nekakav pad tržišta , a on se još ne događa , možda krene tokom 3 mj .
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 15:20   #53
jel treba HITNO bjezat iz njih glavom bez obzira, il cekat ponedjeljak?
miataturbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 15:24   #54
A di mislis preko vikenda prodat udijele?
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 19:22   #55
Pa nada se čovjek da će japanska burza ipak možda ignorirati ovaj događaj
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:49   #56
Quote:
celavi2 kaže: Pogledaj post
A di mislis preko vikenda prodat udijele?
pa ono 2klika misem u bilo koje doba dana il noci
miataturbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 17:06   #57
hihi bacite oko na ILiriku BRIC ... samo nek se nastavi pad (ok zao mi je ak je netko unutra , ali .. ) tak do negdje sredine petog mjesea da mogu uc

zbog ceg tolki pad ima netko objasnjenje?Smatram da se jos nije desila nova 2008 ...
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 15:05   #58
Zašto zaba aktiv tako jako pao unazad 2 tjedna....jel treba bježat van ..ima li mjesta panici ,ja ludim
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 23:56   #59
Quote:
filavi kaže: Pogledaj post
Zašto zaba aktiv tako jako pao unazad 2 tjedna....jel treba bježat van ..ima li mjesta panici ,ja ludim
korekcija vanjskih tržišta.
pogledaj si onu gore sliku vrijeme za ulaz, vrijeme za izlaz. Ti si vjerojatno radio obrnuto i sad strepiš.

svako ulaganje je rizik i šta hoćeš da ti neko kaže.
Ne ulaži ako ne misliš gubiti.
Imaš oročenje.
ivan x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:46   #60
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
hihi bacite oko na ILiriku BRIC ... samo nek se nastavi pad (ok zao mi je ak je netko unutra , ali .. ) tak do negdje sredine petog mjesea da mogu uc

zbog ceg tolki pad ima netko objasnjenje?Smatram da se jos nije desila nova 2008 ...
inflacija najviše, a ni libija ni japan ne pomažu. imam nekoliko udjela tu, ali još nisam spakirao kofere... bemti lijenost
__________________
"A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don't need it." - Bob Hope
"Ubij čovjeka i ubojica si. Ubij milijune i osvajač si. Ubij sve i bog si." - Jean Rostand
"Real men don't dance. They sit, sweat and curse." - Bill Hicks
chameleon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.