Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Pogledaj rezultate ankete: U kakav oblik zagrobnog zivota vjerujete
Ne vjerujem u zagrobni zivot (materijalizam) 9 13.64%
Vjerujem u neosobnu onostranost (impersonalizam) 6 9.09%
Vjerujem u individualnu onostranost (raj isl) 17 25.76%
Vjerujem u ponovno radjanje (reinkarnacija) 19 28.79%
Vjerujem u ponovni fizicki zivot (uskrsnuce) 5 7.58%
Ne znam (agnostik) 15 22.73%
Nesto drugo (objasni sto) 8 12.12%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 66. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2010., 17:11   #1
Zagrobni zivot

Zanima me, vjerujete li vi u život poslije smrti? Kakvim ga zamišljate?
Ako ne, kamo onda odlazi naša duša?

Mod Edit: dodana anketa

S obzirom na veliku raznolikost koncepata zagrobnog zivota ucinilo mi se interesantnim postaviti ovakvu anketu.

Moguci su visestruki odabiri. Npr osoba moze istovremeno vjerovati i u impersonalnost i u personalnost zagrobnog zivota na nacin da smatra kako jedno ultimativno, a drugo privremeno stanje. Takodjer osoba moze vjerovati iskljucivo u reinkarnaciju, ali i u kombinaciju reinkarnacije i drugih oblika zagrobnog zivota u kakvom kompleksnijem modelu pa opet sve to i u personalnom i u impersonalnom obliku itd.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=3524

Zadnje uređivanje Beljki : 18.04.2016. at 18:23.
Valerija79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:19   #2
Gdje odeš kad te nema?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 19:55   #3
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Gdje odeš kad te nema?
O, ima te ima. Kad "umreš" zinuće ti vilica od iznenadjenja. Biće ti drago da nije gotovo, "ima još, uraa", ali će ti i biti žao što se nisi bolje pripremio u ovom životu. Tad će biti kasno, iako pakao ne postoji, postoje stupnjevi kvaliteta života "poslije", na koje nakon "smrti" ne možemo više uticati. Nitko neće goriti u paklu, ali će biti i osjećaja "mogao sam više i bolje", "da sam znao" i slično.

Zadnje uređivanje Bodjan : 15.05.2010. at 20:00.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 19:58   #4
Ne vjerujem, mislim da je zemaljski život to što je dano mojoj duši i tijelu.
Kada umrem umrijet će i moja duša.
Iza mog tijela i duše će ostati moja djela i njihove posljedice i eventualno potomci ako ih budem imala i kroz njih ću i dalje na neki način živjet.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:07   #5
Quote:
Valerija79 kaže: Pogledaj post
Zanima me, vjerujete li vi u život poslije smrti? Kakvim ga zamišljate?
Ako ne, kamo onda odlazi naša duša?
vjerujem u smrt poslije života.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:09   #6
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem, mislim da je zemaljski život to što je dano mojoj duši i tijelu.
Kada umrem umrijet će i moja duša.
Iza mog tijela i duše će ostati moja djela i njihove posljedice i eventualno potomci ako ih budem imala i kroz njih ću i dalje na neki način živjet.
Zašto živiš? Što ti je smisao? Rodiš se i umreš, a ono između je manje više nebitno? Stvoritelj ne pravi besmislene koncepte...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:21   #7
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Zašto živiš? Što ti je smisao? Rodiš se i umreš, a ono između je manje više nebitno? Stvoritelj ne pravi besmislene koncepte...
Samo ljudi stvaraju besmislene koncepte, kao što je Stvoritelj.....
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:22   #8
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Samo ljudi stvaraju besmislene koncepte, kao što je Stvoritelj.....
Ova ti je dobra Klinte, ti si stari duhovnjak-ateista
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:32   #9
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Ova ti je dobra Klinte, ti si stari duhovnjak-ateista
Samo da te pitam,
što si ti, po uvjerenju?
nekakav hinduist, nešto nju ejđ......
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:37   #10
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Samo da te pitam,
što si ti, po uvjerenju?
nekakav hinduist, nešto nju ejđ......
Klinte, nemam uvjerenje - uvjerenje ti je kao mala soba u koju sami uđemo i onda se ograničimo tj. sve što je van te sobe proglašavamo lažnim i nepostojećim. Najsigurniji način da se upropastimo. Da pokušam dočarati, u dogovornom smislu među državama postoje granice, recimo na moru, ali more nema pojma o tome... Stvarnost koja postoji, postoji nezavisno od veličine naše sobe niti ju je briga što smo mi odlučili da se tamo zatvorimo.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:50   #11
nema zivota poslije smrti, kada umres, gotovo je...zamisli da si poput malog mrava, on se krece, ni ne znajuci da ce biti npr. pregazen, i nema ga vise!hoce li se i on zaprepastiti kada neposredno nakon smrti otkrije da postoji drugi svijet, i da se kaje sto je grijesio
__________________
Tri puta reži, jednom sijeci...
Adi Harry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:57   #12
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Klinte, nemam uvjerenje - uvjerenje ti je kao mala soba u koju sami uđemo i onda se ograničimo tj. sve što je van te sobe proglašavamo lažnim i nepostojećim. Najsigurniji način da se upropastimo. Da pokušam dočarati, u dogovornom smislu među državama postoje granice, recimo na moru, ali more nema pojma o tome... Stvarnost koja postoji, postoji nezavisno od veličine naše sobe niti ju je briga što smo mi odlučili da se tamo zatvorimo.
dakle mix, što ne kažeš.
uzimaš od svega što ti se sviđa, i miriš nepomirljivo.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 20:58   #13
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Nada umire zadnja.
Kod nekog je umrla prije njega
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:00   #14
E sad, treba vjerovati u smrt, a ja u smrt ne vjerujem. Neko izgubi ruku, ruka "umre" tj. nije živa ili još bolje nije više dio nekave cjeline, tako i kad tijelo umre nije više dio neke cjeline. U cjelinu vjerujem....
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:10   #15
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
dakle mix, što ne kažeš.
uzimaš od svega što ti se sviđa, i miriš nepomirljivo.
Ne, naravno. Tko bi to radio? Što god se može provjeriti iskustvom, treba uraditi. Vremenom saznaješ nove stvari koje objašnjavaju neku dilemu ili otvaraju nove mogućnosti duhovnog razvoja. Velika slika je relativno jednostavna, tj. jednostavni su principi na kojima počiva univerzum. Detalje - male slike - kojih je bezbroj saznaješ usput i pokušaš više proučiti one koje te zanimaju, ali ne govoreći da one koje te nisu privukle ne postoje. Nikad nećemo sve saznati, ali opće razumjevanje velike slike ti daje dobru šansu koju koristiš za svoju korist, svoj osobni razvoj i put ka prosvjetljenju - to je cilj - rabiti razumjevanje radi osobnog duhovnog cilja. Razumjevanje i znanje koje čovjek ne koristi je mrtvo znanje, kao i u svakoj drugoj "običnoj" oblasti.

Samo ti kažem da ne postavljaš sebi ograde etiketirajući sam sebe da si kršćanin ili hindu, new age, što god. Čovjek treba biti tragatelj za istinom-objektivnom stvarnosti, a svaki od ovih pravaca je jedna soba koja i obuhvata ponešto od te stvarnosti, ali je još i više svojim zidovima ograničava. Time ograničava i našu spoznaju, doseg i razumjevanje, a sami se stavimo unutar tih zidova, iako nas objektivno ništa na to ne prisiljava.

Zadnje uređivanje Bodjan : 15.05.2010. at 21:16.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:13   #16
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Kod nekog je umrla prije njega
Ne, zamisli netko se takvim pizdarijama ne zamara. Zasto se ti zamaras, to je zanimljivo? Iz kojeg motiva vjerujes u afterlife?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:19   #17
Vjerujem u život poslije smrti.

Kako ga zamišljam? Hmm, siguran sam da će biti puno bolje od svih mojih zamisli.
Varietas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:20   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
E sad, treba vjerovati u smrt, a ja u smrt ne vjerujem. Neko izgubi ruku, ruka "umre" tj. nije živa ili još bolje nije više dio nekave cjeline, tako i kad tijelo umre nije više dio neke cjeline. U cjelinu vjerujem....
Ako vjerujes da se nikad nisi rodio, nemas potrebe vjerovati u smrt. Smrt nije suprotna zivotu. Zivot je tu oduvijek i zauvijek koliko covjek moze pojmiti. Jedan zivot u svemu zivome.

Mene fasciniraju oni koji razmisljaju na nacin da ce oni (koji pisu na forumu i zive zivote kakve zive) i u toj cijelini zadrzati identitet. Meni se cini da je cijelina prepuna mrtvog kapaciteta koji jedino kroz ovu manifestaciju dođe do izražaja. Sto svaka nasa jedinka ima od toga... mislim iskreno nista.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 21:27   #19
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Ne, zamisli netko se takvim pizdarijama ne zamara. Zasto se ti zamaras, to je zanimljivo? Iz kojeg motiva vjerujes u afterlife?
Nema prisile ronin da se "zamaramo pizdarijama" ili ne. Jednostavna je stvar: znanje o tome ti daje izbor da li da upotrebiš ovaj život da dostigneš najveći mogući razvoj potencijala čovjeka, i da tako ostvariš i cilj života ljudske rase (u svom domenu) i vrlo velike koristi koje su nam osobno potencijalno time dostupne (da ih ne otvaram ovdje) ili da kažeš, mene to ne zanima, rodim se i umrem pa što. Između može postojati veliki broj varijanti, npr. netko pokuša pa se razočara ili zaluta u neki dead end i ne vrati se itd itd.

Ali tako postoji izbor. Tko ovo znanje nema ili ga ne želi jednostavno ni nema izbor da pokuša. Ako razmisliš, ovo vrijedi i za "normalan" svjetovni život - dobra edukacija (mislim na školstvo i materijalni život) ti daje izbor u životu jer je lakše naći dobro plaćen posao i čovjek je u neku ruku gospodar svog života i gospodarski nezavistan. Bez edukacije to je teško i puno ljudi na svijetu završi u bijedi jer nije imalo ovu šansu.

Duhovna edukacija je druga stvar, ali je isti princip.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 22:16   #20
Siguran sam da postoji život nakon materijalne smrti.
To je oslobođenje duše od okova materija i tijela i prelazak u duhovni svijet gdje su duše slobodne u Kraljevstvu Nebeskom.I sretan sam što ću susresti svoje preminule članove obitelji opet i što ću vidjeti Gospodina Stvoritelja.Materijalnu smrt smatram oslobađanjem.
NewWorldOrder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.