Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2011., 01:32   #121
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
...Ako nemas novac SADA da to isfinanciras, onda ne mozes zaposliti covjeka...
Hm...nemaš novaca SADA a treba ti kadar/šljaker SADA.
Dvojba je da li zaposliti nekoga sa ajmo reći iskustvom i taj ako skuži da ti je frka SADA tražiti će 2x veće beneficije od "guštera" koji bi te koštao ukupno u buduće. I ovaj prvi je također upitan.
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:35   #122
Ako nemas novaca, onda ti ne treba. Potraznja je funkcija cijene. Ostalo su zelje. Ljudi sa iskustvom su znatno ekonomicniji, bez obzira na vecu placu. Njihova produktivnost je uglavnom znacajno bolja od uvjeta koje traze. Zato se i pojavljuje nezaposlenost kod mladih i ljudi bez iskustva u znatno vecoj mjeri nego onih sa iskustvom.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:40   #123
You beat me with this one...over and out...

Samo da se javi autorica topika da nam kaže za koji se posao točno prijavila.
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:58   #124
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
ne, činjenica je da netko tko je u svoje obrazovanje uložio minimum 17g i tko spada u 3-4% onih s magisterijem ima pravo dobiti plikove od bijesa kad mu se na razgovoru za posao ponudi da slaže jogurte po policama.
Ovdje nije slučaj da netko želi plaću od 20 000 kn i službenog passata, ovdje se radi o čistom ponižavanju.
ne radi se ni o kakvom ponižavanju
odakle tebi pomisao da radnik išta vrijedi samo zato jer ima diplomu ili magisterij?
ako iza tog magisterija ne stoje znanja i vještine koje poslodavcu trebaju (što je, obzirom na "kvalitetu" hrvatskog školstva, čest slučaj), taj magisterij mu ne vrijedi ni koliko papir na kojem je štampan
maracmlatarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:23   #125
Ipak, mislim da je autorica svakako trebala napisat kolika je plaća bila ponuđena. I da taj posao jest za SSS, ona bi trebala imat veću plaću od radnika koji obavlja taj posao sa SSS, upravo zato što je prekvalificirana za taj posao. I po zakonu ima pravo na veću plaću.

Jel netko potpisao onu peticiju od HSLS-a? Ja nema šanse da potpišem. To je noturna glupost. To su ljudi bez mozga. Oni rade peticiju a da nisu otišli na teren da vide kakvo je stanje, ima li uopće posla?
Inicijativa glasi da će u slučaju da to prođe poslodavci koji zaposle mlade ljude biti oslobođeni plaćanja doprinosa i ostalog. Znači, da izdaci nisu 5 000 već 3 500. Pa tko bi zdrav pristao na to? Jednostavno, poslodavac će zaposlit čovjeka ako mu se isplati, ako ima koristi od nj. , a ovo "olakšanje" ne znači ama baš ništa.
M.BOSCORELLI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:24   #126
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Wrong, wrong, wrong!!!
Kazes kriv obrazovan sustav?
Ma nemoj mi reci?
Kako onda nasi ljudi sa toliko losim obrazovnim sustavom uspiju vani?
I kako to da su nekad ljudi sa tim istim faksevima bili puuunnnoooo vise cjenjeni?

Obrazovan sustav ima mane naravno ali je u principu dobar a zelja poslodavca, a isto tako i onih manje skolovanih je da obezvrijede fakultetske diplome u tome je poanta...
I da nemojte mi reci kao danas puno ljudi zavrsava fakseve? Kote se nisu znacajnije promjenile, mozda neki pojedini faksevi su zastupljeniji jer su uvedeni privatni ali na vecini fakseva su ostale iste upisne kote vec desetljecima...
Poanta je sto nema vise masovnog zaposljavanja i eto sad mozemo uzivati u kapitalizmu na hrvatski nacin i pljuvati po inzenjerima i magistrima, sto je vjerojatno mnogima neskolovanima veliki gust...
right, right, right
prva dva pitanja - uspjevaju uglavnom oni koji su studirali prirodne znanosti (fizika, matematika, kemija..), ali i oni koji nikad ništa nisu studirali, tj. oni koji razumiju da za uspjeh treba imati, u prvom redu, znanje, a ne papire, a nekad su se ljudi zapošljavali jer je kompletna privreda bila u rukama države, pa je država, po potrebi, jednostavno izmislila radno mjesto, bez obzira što za istim nema nikakve potebe
obrazovni sustav ne da ima mane, nego je katastrofa epskih proporcija, i to se neće promijeniti tako dugo dok je u rukama države
hočeš kvalitetno školstvo? privatiziraj ga
al onda nema "besplatnog" studiranja, subvencija, pokaza, itsl., nego si svako sam plača školovanje

" i eto sad mozemo uzivati u kapitalizmu na hrvatski nacin"

iz svega gore rečenoga jasno je koliko si "promašio ceo fudbal" ovom izjavom, jer, ne, nažalost, ne možemo uživati u kapitalizmu, jer ga nikad nismo ni imali, HDZ zadnjih 20 godina koliko je na vlasti tjera socijalizam, a rasulo u hr školstvu je samo jedan od žalosnih rezultata tog socijalizma
maracmlatarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:28   #127
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Konkretno inzenjer sam elektrotehnike i trenutno sto sa vss sto sa všs nas ima oko 500 nezaposlenih...
ne krivim todorica...
mora da smo svih nas 500 sami krivi...
kad kazes nekome tko dodje iz vana koje si struke ne vjeruje da je to moguce...
ma da, vani ne postoje nezaposleni inženjeri
maracmlatarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:39   #128
Quote:
Hrvoje555 kaže: Pogledaj post
Halo, Halo, Zemlja Vas zove da se prizemljite. Osoba je završila fakultet?!? Nije li samim time što je utrošila 5 godina vremena, hrpu maminih i tatinih novaca te silni trud (ekonomski govoreći visok oportunitetni trošak) zaslužila određenu razinu časti i ugodnosti u poslu koji obavlja.
ne, nije
mogu ja utrošiti 5 godina na kopanje i onda zakopavanje rupe u zemlji pa reći "nisam li samim time što sam pet godina krvavo radio, otkopavao, zakopavao, trošio vrijeme i energiju, dobio žuljeve, zaslužio određenu razinu časti i ugodnosti u poslu?"
od mojeg otkopavanja i zakopavanja nitko nema nikakve koristi pa mi nitko za to neće ni platiti
isto tako, ako od njezinog fakulteta poslodavac nema koristi, neće je zaposliti
to što je ona utrošila 5 godina vremena, hrpu maminih i tatinih novaca te silni trud, poslodavca se uopće ne tiče, to je njezin problem

i btw, osim maminih i tatinih novaca, trošila je i novce poreznih obveznika, tj. tebe i mene, bez da nas je itko pitao da li to želimo, da bi na kraju bila osposobljena za posao koji bi mogla raditi i bez da je ikad vidjela fakultet
to ti je bajno hrvatsko školstvo
maracmlatarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:19   #129
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Dobro ako neko ko je završil fax mora početi kao "unapređivač prodaje" kaj je sa onima koji nisu završili fax? Oni nek počnu kod Toze raditi kao otirači, WC-papir i zavjese?
Dajte se malo saberite. Ja sam završil srednju školu IV stupanj i počel sam raditi kao procesni radnik ( tada se to tak zvalo ), i to je trajalo 3 mjeseca, a poslje toga je išel naravno pripravnički staž i na kraju rad u struci. Ali kod prvog zapošljavanja je bilo jasno rečeno PROCESNI RADNIK a ne menađer za ambalažu ( ljepljenje kartonskih kutija). E da to je bilo još u SFRJ.
No Tozo je poznati obmanjivač i prijatelj političara pa je to danas tak kak je.
Podržavam začetnicu teme.
Laprdate kaj god. 12 godina od slaganja polica do direktora. E to je idiot. Mogel je u tih 12 godina osnovati i uhodati vlastitu firmu i biti svoj gazda. Neš ti stručnjaka.
NIje poanta odakle kreneš nego dokle stigneš. Ovaj koji nije završio fax, slagati će police cijeli radni staž, a ovaj koji je, raditi će to par mjeseci.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:22   #130
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
da koji put i natoči šlepera da vidi kako se roba razvozi i da koji put istovari kašete u skladište da upozna kanale distribucije i da koji put izglanca pod da vidi kako kupci ulaze u blatnjavim čizmama? pa da ju negdje pred penziju, ako preživi, stavimo da radi zadnju godinu na mjesto za koje se usavršavala na magisteriju?
a možda će se tada pojaviti neki šefić koji će reći "ej majstore, drž ti ovu babuskaru sebi na policama, ja si uzimam svježu magistru koja još ima volje za životom i želje za učenjem"
da, i to ne bi bilo loše, jer ako ako želiš voditi posao i ljude, na taj način češ najbolje upoznati njih, posao, problematiku i sve s čime se ti ljudi susreću.

Pa jel bi ti u svojoj firmi zaposliop na mjesto šefa nekog tko je tek izašao iz škole, nema radnog dana iskustva, praktično znanje nikakvo....
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:26   #131
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
potpuno krivo.

jel bi ti nakon završenog fakulteta išao čistiti zahode?

zašto ne? misliš da je ugodno čistačicama ribati govna? ne cijeniš taj rad? ti ljudi su niža bića za tebe?
taj posao ne bi radio ni bez faxsa, ali ne zato što taj posao ne cjenim (zamisli kako bi wc-i izgledali bez tih ljudi) već zato što plaća koju poslodavci daju za taj posao ne pokriva životne troškove koje imam i nažalost, prisiljen sam raditi bolje plaćene poslove, ali ako bi taj posao bio jedan od onih koje moram obaviti da bi ostvario svoj cilj, ne bi mi bilo nimalo teško prihvatiti ga.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:31   #132
Quote:
kiklop0 kaže: Pogledaj post
Wrong, wrong, wrong!!!
Kazes kriv obrazovan sustav?
Ma nemoj mi reci?
Kako onda nasi ljudi sa toliko losim obrazovnim sustavom uspiju vani?
I kako to da su nekad ljudi sa tim istim faksevima bili puuunnnoooo vise cjenjeni?
Obrazovan sustav ima mane naravno ali je u principu dobar a zelja poslodavca, a isto tako i onih manje skolovanih je da obezvrijede fakultetske diplome u tome je poanta...
I da nemojte mi reci kao danas puno ljudi zavrsava fakseve? Kote se nisu znacajnije promjenile, mozda neki pojedini faksevi su zastupljeniji jer su uvedeni privatni ali na vecini fakseva su ostale iste upisne kote vec desetljecima...
Poanta je sto nema vise masovnog zaposljavanja i eto sad mozemo uzivati u kapitalizmu na hrvatski nacin i pljuvati po inzenjerima i magistrima, sto je vjerojatno mnogima neskolovanima veliki gust...
Da, uspiju, samo uspije promil studenata koji bi uspjeli gdje god da ih staviš. Postoji razlika između studenta i odličnog studenta. Ono što večina smatra nebitnim su smjer i ocjene. Marketing na ekonomiji i dalje je marketing, trojke su i dalje trojke. Takvih ima koliko hočeš. Završi financije s prosjekom 4,8, naći češ posao odma, dobiti češ stipendiju za vrijeme faksa, kasnije će te moliti da radiš za njih....zamisli smjer..."Menadžment u hotelijerstvu"...ajme ekonomije.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:38   #133
Quote:
Hrvoje555 kaže: Pogledaj post
Halo, Halo, Zemlja Vas zove da se prizemljite. Osoba je završila fakultet?!? Nije li samim time što je utrošila 5 godina vremena, hrpu maminih i tatinih novaca te silni trud (ekonomski govoreći visok oportunitetni trošak) zaslužila određenu razinu časti i ugodnosti u poslu koji obavlja. Nitko ne govori o novčanoj nagradi nego o plaći u obliku zadovoljstva...prisjetimo se malo Adama Smitha i njegove teorije plaća zaposlenika...na zapadu to itekako "drži vodu" dok je kod nas taj ekvilibrijum u značajnoj mjeri ruiniran.
Osobno poznam osobu koja je diplomirala na West Point University, vojno-edukacijskoj ustanovi koja iz "kreme" izabire 2% najboljih, te se zaposlila u Agrokoru na vrlo značajno i strateški orijentiranom radnom mjestu. Nakon 2 godine je pobjegao glavom bez obzira iz te kompanije uz silno negodovanje na ustrojstvo zapovjedanja i odlučivanja unutar kompanije. Mislim da sam dovoljno rekao...
a tko kaže da bi bila nezadovoljna? Ona je stvorila sliku nezadovoljstva. Nije ni počela raditi. Uđe, prihvati posao, slaže police mjeec dana, odlična je ukomunikaciji s ljudime, unaprijede ju u voditelja smjene, nakon toga malo rinta, prebace ju u manji dučan na voditeljsku poziciju. Za 3 godine iam dobrog voditeljskog iskustva i ode npr u lidl, kaufland, metro....ili bilo koju drugu firmu, ali na stepenicu više jer ima iskustvo, praktično znanje, papir.....jebiga, od nekud treba početi. Takvih poput nje i nema puno, ali boljih od nje itekako puno više. Zašto bi ona imala prednost?
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:52   #134
Quote:
Hrvoje555 kaže: Pogledaj post
Nije li samim time što je utrošila 5 godina vremena, hrpu maminih i tatinih novaca te silni trud (ekonomski govoreći visok oportunitetni trošak) zaslužila određenu razinu časti i ugodnosti u poslu koji obavlja.

Ekonomija služi da nagrađuje svaku investiciju, npr. ulaganje u edukaciju u deficitarnoj struci je jako korisno za društvo i treba bit nagrađeno. Da nisi ti ekonomist ?
Edit: Vidim drugi su se već osvrnuli na ovo
wiseen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:56   #135
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Ipak, mislim da je autorica svakako trebala napisat kolika je plaća bila ponuđena. I da taj posao jest za SSS, ona bi trebala imat veću plaću od radnika koji obavlja taj posao sa SSS, upravo zato što je prekvalificirana za taj posao.


Quote:
I po zakonu ima pravo na veću plaću.
Ma kojem to zakonu

Nema pravo na veću plaću po nikakvom zakonu. Fascinira me kako ljudi
i dan danas misle da postoje nekakva prava koja proizlaze iz stručne spreme,
npr. svako malo je pitanje na internetu "kolika je minimalna plaća za VSS". Da
ne povjeruješ.
__________________
http://usporedbe.wordpress.com
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:57   #136
Quote:
M.BOSCORELLI kaže: Pogledaj post
Ipak, mislim da je autorica svakako trebala napisat kolika je plaća bila ponuđena. I da taj posao jest za SSS, ona bi trebala imat veću plaću od radnika koji obavlja taj posao sa SSS, upravo zato što je prekvalificirana za taj posao. I po zakonu ima pravo na veću plaću.

Jel netko potpisao onu peticiju od HSLS-a? Ja nema šanse da potpišem. To je noturna glupost. To su ljudi bez mozga. Oni rade peticiju a da nisu otišli na teren da vide kakvo je stanje, ima li uopće posla?
Inicijativa glasi da će u slučaju da to prođe poslodavci koji zaposle mlade ljude biti oslobođeni plaćanja doprinosa i ostalog. Znači, da izdaci nisu 5 000 već 3 500. Pa tko bi zdrav pristao na to? Jednostavno, poslodavac će zaposlit čovjeka ako mu se isplati, ako ima koristi od nj. , a ovo "olakšanje" ne znači ama baš ništa.
Ako se prijavljuje za mjesto SSS onda ju se plaća kao da je SSS.

Uvijek će poslodavac zaposlit radnika samo u slučaju ako mu se isplati, ali ta granična isplativost se drastično spušta ako su poslodavci oslobođeni plaćanja doprinosa.
morsk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:11   #137
Zanima me jedna stvar..
Zašto bi poslodavac zaposlio nekoga tko ima srednju školu ( ili samo osnovnu ) da mu počinje na dnu, ako može zaposliti nekoga tko ima završen fakultet ?
Na taj način trošak školovanja postaje neopravdan, a da ne kažem da oni sa nižom stručnom spremom ostaju nezaposleni upravo iz razloga jer su radna mjesta koja su predviđena za njih..što se spreme tiče, već popunjena.
Dok nisam imao završene škole radio sam na poslovima gdje sam krenuo od dna i radio na poslovima koji nisu bili u današnjoj struci, ali nakon završene škole ( iako nisam imao dana iskustva ) prvi posao je bi stepenicu dvije iznad dna..jer to je ono što ti škola daje u startu. Naravno da sam u početnoj fazi upoznao proces unutar firme, ali nitko pametan nije razmišljao na način da nekoga tko ima visoku stručnu spremu zaposli na mjestu dostavljača, portira ili da radi u arhivi. Stvar je u tome da prvi posao unutar tvoje struke mora biti unutar okoline u kojoj ćeš i raditi, a ne da štancaš limove na traci u pogonu i čekaš lagani napredak do radnog mjesta za koje si se školovao.
Tako je i u ovom slučaju. Samo mi nemojte reći da ste svi krenuli od samog dna i probijali se prema vrhu ( a imali ste visoku stručnu spremu ) jer niste imali ni dan iskustva i to vam je bio prvi posao.

I što sad ? U međuvremenu sam uz rad završio i drugi fakultet..i sad ukoliko bih krenuo tražiti posao u toj struci znači da moram krenuti od poslova kao što je npr. ' fakturiranje računa ' ( kao što bi rekle tete u firmi ) unatoč tome što sam magistar..ili je realno očekivati da krenem kao potrčko unutar odjela gdje je radno mjesto za koje konkuriram..i sl. ?
Meni kao poslodavcu ne pada na pamet da nekoga tko ima završenu školu zaposlim na dnu lanca..zaposlit ću ga na položaj unutar njegove struke, a zatim će nekih 6-8 mjeseci proći kroz proces unutar firme koji se direktno odnosi na njegovo radno mjesto. Na taj način će se upoznati s ljudima i radnom okolinom da bi mogao imati kvalitetniji start.

Po mnogim komentarima zaključujem da mnogi od vas nisu vidjeli posla..kreneš na dnu..komuniciraš..trudiš se..za nekoliko mjeseci napreduješ, a za par godina si već šef odjela..naravno..tako su mislili i moji ameri..kako bi oni rekli ' iz departmenta u department ' :-) ...to je možda normalno..tamo u USA..no nakon što su se vratili ovdje jere su u penziji i sin je krenuo tražit posao ostali su začuđeni...department my ass..
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:30   #138
Quote:
covjek-od-leda kaže: Pogledaj post
da, i to ne bi bilo loše, jer ako ako želiš voditi posao i ljude, na taj način češ najbolje upoznati njih, posao, problematiku i sve s čime se ti ljudi susreću.

Pa jel bi ti u svojoj firmi zaposliop na mjesto šefa nekog tko je tek izašao iz škole, nema radnog dana iskustva, praktično znanje nikakvo....
ne, to bi bilo jako loše jer bi na takvom poslu netko tko je npr. financijaš ili marketing stručnjak samo propadao. Kako duhovno tako i znanjem. I što nakon par godina polica i skladišta, odlučim ga staviti na višu poziciju negdje u financije i opet mu moram pokazati što da radi jer skladište i police veze s financijama nemaju. To sam mogao odmah napraviti dok je još bio pun života i znanja barem teorije

i kakvo mjesto šefa? gdje sam napisao da mora odmah biti šef?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:38   #139
Quote:
maracmlatarac kaže: Pogledaj post
ne, nije
mogu ja utrošiti 5 godina na kopanje i onda zakopavanje rupe u zemlji pa reći "nisam li samim time što sam pet godina krvavo radio, otkopavao, zakopavao, trošio vrijeme i energiju, dobio žuljeve, zaslužio određenu razinu časti i ugodnosti u poslu?"
od mojeg otkopavanja i zakopavanja nitko nema nikakve koristi pa mi nitko za to neće ni platiti
isto tako, ako od njezinog fakulteta poslodavac nema koristi, neće je zaposliti
to što je ona utrošila 5 godina vremena, hrpu maminih i tatinih novaca te silni trud, poslodavca se uopće ne tiče, to je njezin problem

i btw, osim maminih i tatinih novaca, trošila je i novce poreznih obveznika, tj. tebe i mene, bez da nas je itko pitao da li to želimo, da bi na kraju bila osposobljena za posao koji bi mogla raditi i bez da je ikad vidjela fakultet
to ti je bajno hrvatsko školstvo
gle, jedno je kad si vlasnik slastičarne pa ti na razgovor za posao dođe doktor medicine. Šta da mu kažeš? ništa, evo ti mješaj sladoled i bit ćeš plaćen kao i netko tko je završio ugostiteljsku jer meni tvoje znanje iz medicine ne treba.

drugo je kad agrokog da natječaj za mjesto unaprijeđivanja prodaje, postavi uvijet magisterij i onda te baci na policu. I to je poanta cijele priče.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:41   #140
Quote:
anticorr kaže: Pogledaj post
Ovako namjera mi nije pljuvati jednog od "najuspješnijih poduzetnika" u Lijepoj našoj. Isključiva namjera i motiv mi je napisati neke činjenice. Doduše ne znam hoće li to ikoga natjerati da se barem zamisli kome ostavlja novce i kakvog "poduzetnika" podupire, s obzirom da je problem većine Hrvata neravnodušnost i izrazita nesklonost kritičkom razmišljanju ilitiga razmišljanju svojom glavom.

Znam jedno. Odsada svoje novce ne ostavljam u Konzumu, Kozmu itd.

Naime više mi je mučno gledati kako trgovački lanci Konzum vrlog nam monopoliste Todorića rastu kao gljive poslije kiše. Čovjek želi zagristi doslovce svaki komad kolača. Naime ne muči mene to što on gradi Konzume. Može graditi cro Taj Mahal što se mene tiče s velikim K+ na krovu!! Muči me to što svojim zaposlenicama daje 2000 kn, što ucjenjuje dobavljače - ne plaća im, što je najzaduženiji u regiji, a slovi kao najuspješniji poduzetnik u Rh i šire. I kao jedan od najpoželjnijih poslodavaca ??????

No ono što me posebno nagnalo da napišem ovaj post, jest razgovor u Agrokoru kojemu sam imala prilike prisustvovati prošli tjedan. Nešto tako sramotno nisam doživjela u nijednoj tvrtki u kojima sam bila na razgovoru.
Radi se o sljedećem, nakon što sam prošla 3 satno mučenje provjera matematičkih, verbalnih i kojekakvih vještina, obaviještena sam da sam prošla te sam pozvana na razgovor. Inače sam po struci magistar ekonomije, a obavijestili su me kako je posao za unaprjeđivača prodaje (za koji se nisam prijavila). No međutim zgodno sam se iznenadila. Rečeno mi je kako je posao unaprjeđivača prodaje ustvari : punjenje polica. Lijepo je znati kako sam studirala 5 god kako bih ustvari radila studentski posao punjenja polica.No najmizernije je što su to krili sve do zadnjeg trena. Kao fakultetski obrazovanoj osobi i čovjeku je to nemjerljiva uvreda, tim više jer dolazi sa strane korporacije koja uživa potpuno neopravdan status lidera. Da, lidera u čemu? Izrabljivanju???? Izbjegavanju plaćanja??
Nikada više ne bi otišla na razgovor za posao u takvu organizaciju. Dakle bilo je potrebno da raddim 3 satno testiranje kako bi gospoda psiholozi (da imaju što raditi) ustvrdili kako sam sposobna puniti police.

Prisjetimo se kako je izvrsno iskoristio slogan: Agrokor osigurava 1000 radnih mjesta u krizi, , u svim novinama je odjeknula ta parola, a sve u svrhu svoje izvrsno smišljene marketinške kampanje. Sakriveno je ostalo da su radna mjesta na 3 mj. Premda su meni rekli da se posao unaprjeđivača prodaje = punjača polica produžuje svakih mj. dana.

Bitno da svi pljuju jedan Lidl premda ne vidim osnovanog razloga za tako što. E pa za Vašu info, tamo su blagajnice koliko čujem plaćene 4,500 kn.

Dokada će nepošteni ljudi, izrabljivači, kvazi poduzetnici gomilati svoje bogatstvo na plećima naivnog puka? A mi kao ovčice gutamo priču o super uspješnom divu Agrokor. Kakvo je ovo poduzetništvo i tko od njega ima koristi? Jedino i isključivo Todorić. Sve dokle kupujemo u Konzumu podržavamo njega i njegovu politiku, tj. monopolizam i izrabljivanje.

I da i Vi možete učiniti razliku. On živi od nas, a ne mi od njega. Lješnjake koji na sebi nemaju marku K+ mogu kupiti negdje drugdje. U lancu koji se dostojno odnosi prema svojim zaposlenicima i onim potencijalnim. Možda kada vidi da mi KUPCI doista imamo mozgove i biramo onog koji je bolji, možda gosp. Todorić promijeni svoju politiku. Dotle će on ucjenjivati nas, svoje dobavljače, radnike. Zato jer MOŽE i zato jer mu kupci daju povjerenje.

sam nek se pljuje todorić...

mislim ak je ovo istina to je jednostano gubljenje vremena i način kojim si odjel za ljudske resurse stvara posao...

prošao sam isto to (i sad radim totalno van struke i to me ponekad smeta).
a ljudi koji tu pišu da je cura lijena i sl, su po meni fulali ceo fudbal...u potpunosti podržavam autoricu. Hrvatska zemlja znanja Stave takve uvjete u oglas da misliš da je posao neš posebno... kad ono blamaža. Nemojte me krivo shvatiti, ne kažem da da bi bilo kome trebalo biti ispod časti raditi neki posao ali onda u oglas stavi : SSS, slaganja polica i uređenje prostora: pa nek se javi ko hoće i onaj sa 3 godišnjim ŠUP-om ili doktor medicine

To bi trebalo biti koncipirano na slj način: zapošljavamo te kao pripravnika jer smo uvidjeli tvoje potencijale i u sklopu osposbljavanja naučit ćeš kako fukncionira trgovina (od slaganja robe na police do slušanja nekih sastanaka na višim instancama)
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:26.