Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2017., 20:45   #2001
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
Beljak to radi jer tako misli
a ne zato jer je in
Ovo je istina, on je uvjerljivo svjetonazorski najviše lijevi predsjednik neke parlamentarne stranke.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:39   #2002
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Jok, ti možeš.



Koji je izvor podataka?
Koji je broj preferencijalnih glasova ostalih koalicijskih partnera?


-Stipe
izvor je DIP
bilo bi super kad bi i ostali provjerili podatke,a na napamet pričali.
HNS je osvojio 85,213 pref glasova
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:40   #2003
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
izvor je DIP
Budi precizniji.
Tko je točno pozbrajao sve preferencijalne glasove HSS-u? Gdje je to objavljeno?

Što kažu brojke o tim istim glasovima SDP-u i HNS-u (i HSU-u), te ukupnom broju preferencijalnih glasova nasuprot glasovima NK koji nisu bili ujedno davani preferencijalno nekom kandidatu?

Tek kad imamo dovoljan uvid možemo suvislo pričati.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 22:50   #2004
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Budi precizniji.
Tko je točno pozbrajao sve preferencijalne glasove HSS-u? Gdje je to objavljeno?

Što kažu brojke o tim istim glasovima SDP-u i HNS-u (i HSU-u), te ukupnom broju preferencijalnih glasova nasuprot glasovima NK koji nisu bili ujedno davani preferencijalno nekom kandidatu?

Tek kad imamo dovoljan uvid možemo suvislo pričati.


-Stipe
Što precizniji? nisi ni pogledao rezultate na str DIP-a, a od mene tražiš da ti sve dostavim na pladnju
Imaš rezultate na DIP-u, pored svakog imena ti stoji broj preferencijalnih glasova, uzmi HNS-ove kandidate, zbroji njihove pref glasove i vidjet ćeš koliko je HNS dobio glasova
ista stvar vrijedi za HSS

znači, HSS 33,000, a HNS 85,000 pref glasova
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:15   #2005
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Što precizniji? nisi ni pogledao rezultate na str DIP-a, a od mene tražiš da ti sve dostavim na pladnju
Ja sam tebe samo pitao koji ti je izvor podataka, i dodao koji su podaci potrebni za suvisle komentare. Ništa drugo.

DIP nigdje ne piše da je "HSS osvojio 33 000 glasova".

Quote:
Imaš rezultate na DIP-u, pored svakog imena ti stoji broj preferencijalnih glasova, uzmi HNS-ove kandidate, zbroji njihove pref glasove i vidjet ćeš koliko je HNS dobio glasova
ista stvar vrijedi za HSS

znači, HSS 33,000, a HNS 85,000 pref glasova
I isto vrijedi i za SDP.
I potrebni su podaci o tome koliko je glasova NK dobila bez da je zaokružen kandidat.

Ja još nisam vidio to raščlanjeno kako spada.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:35   #2006
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Ja još nisam vidio to raščlanjeno kako spada.


-Stipe
e pa jbg, to je tvoj problem.
Ja ti nemam namjeru vadit sve podatke jer si ti nesposoban otići na stranicu DIP-a i sam potražit
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:38   #2007
prefercijalno glasanje 2016 HSS

1.--- 0%
2.Kožić, Mađer, Dekalić 3,46%
3.Sabati 1,2%
4.Petin, Pongrac 2,53%
5.Vlaović, Dragun 2,24%
6.Lenart, Ćorić 1%
7.Beljak, Kasun 5,8%
8.----- 0%
9.Račić 0,7%
10.Jambo 1%

znači imali bi jednog zastupnika - Beljak, sumnjam da bi puno toga ovdje promijenilo ovo što stipe govori da se ne zna koliko je ljudi zaokružilo koaliciju bez kandidata, možda bi po tome eventulano dobili još jednog zastupnika u drugoj izbornoj jedinici, ali drugdje teško
rosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:57   #2008
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
e pa jbg, to je tvoj problem.
Nije mi to neki problem, pravo da ti kažem...

Quote:
Ja ti nemam namjeru vadit sve podatke jer si ti nesposoban otići na stranicu DIP-a i sam potražit
Ti nisi izvadio nikakve podatke.

Ti citiraš nešto što ne znaš odakle je, što je vrlo vjerojatno netočno, a u svakom slučaju dovoljno nepotpuno da je neupotrebljivo.

Što je u redu, zapravo, ali nije jasno zašto te tako smeta kad se te stvari napomene.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 05:23   #2009
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
e pa jbg, to je tvoj problem.
Ja ti nemam namjeru vadit sve podatke jer si ti nesposoban otići na stranicu DIP-a i sam potražit
Ne branim Stipu (obično se "počerupamo" ) ali na ovom forumu je uobičajeno da onaj koji daje podatke, podvrdi ih poveznicom na izvor.

A računica o 33.000 HSS glasova nije tako jednostavna.

1-. Tih 33 000 glasova se preselilo sa jedne strane vage na drugu a to je dvostruki učinak na izbornoj vagi.
2.- Sinergijski učinak na pojedinim izbornim jedinicamam (10) uz D Hontovu metodu, može donijeti zastupnika više.

3.-To je rezultat na izborima 2016 kad je prelazak HSS sa jedne strane centra na drugu bio iznenađenje za birače i mnogi HSS birači nisu izašli na birališta jer taj prelazak centra nije bio dovoljno sa njima iskomuniciram.
Beljak je u tom trenutku imao više "posla" sa Petirkom, Matićem i Hrgom da bi to komuniciranje odradio kako treba.
4., Mediji očito vole Beljaka i u posljednje vrijeme vrlo često ima javne nastupe a oni ma šta rekao nose poipularnost akteru.
Večina birača ne prati suštinu ali će ti reči :"vidio sam te na TV, jako si dobro govorio". No kad ga upitaš da ti kaže šta si govorio, odgovor je smušen.

Tako da pravi doprinos HSS koaliciji sa SDP će biti vidljiv na nadolazećim izborima, jer večina, ako je i Plenković ostvari, "plesat će samo jedno ljeto"
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 08:27   #2010
U anketi nedostaju još dva pitanja:
3. Dobar potez SDP-a
4. Loš potez SDP-a

Iako nijedna od stranaka nije moja opcija, mislim da je ta koalicija dobar potez HSS-a (uz HNS još jedne trgovačke stranke), ali jako loš potez SDP-a, jer takvom koalicijom SDP gubi nekoliko mandata.
Da SDP nastupa samostalno, niti HNS niti HSS ne bi dobili samostalno niti približno toliko mandata koliko ih dobivaju preko SDP-ove liste (ako bi uopće prešli izborni prag). SDP bi dobio u apsolutnom broju manje glasova, ali je pitanje bi li zbog toga dobio manje mandata.

Kako već rekoh, predizbornom koalicijom se varaju birači, prije svega SDP-a, jer njihovim glasovima u Sabor ulaze kandidati drugih stranaka.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 09:26   #2011
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Ne branim Stipu (obično se "počerupamo" ) ali na ovom forumu je uobičajeno da onaj koji daje podatke, podvrdi ih poveznicom na izvor.

A računica o 33.000 HSS glasova nije tako jednostavna.

1-. Tih 33 000 glasova se preselilo sa jedne strane vage na drugu a to je dvostruki učinak na izbornoj vagi.
2.- Sinergijski učinak na pojedinim izbornim jedinicamam (10) uz D Hontovu metodu, može donijeti zastupnika više.
To je oboje točno.

Pri tome ja napominjem samo da nemamo ni one baseline podatke, temelj priče - koliko je točno preferencijalnih glasova zapravo dobila svaka pojedina članica NK.

A to je svakako neophodno da uopće možemo krenuti dalje u analize.

Quote:
3.-To je rezultat na izborima 2016 kad je prelazak HSS sa jedne strane centra na drugu bio iznenađenje za birače i mnogi HSS birači nisu izašli na birališta jer taj prelazak centra nije bio dovoljno sa njima iskomuniciram.
Beljak je u tom trenutku imao više "posla" sa Petirkom, Matićem i Hrgom da bi to komuniciranje odradio kako treba.
Da, i to je faktor. Dobro zapažanje.

Quote:
4., Mediji očito vole Beljaka i u posljednje vrijeme vrlo često ima javne nastupe a oni ma šta rekao nose poipularnost akteru.
Večina birača ne prati suštinu ali će ti reči :"vidio sam te na TV, jako si dobro govorio". No kad ga upitaš da ti kaže šta si govorio, odgovor je smušen.
Mediji vole Beljaka jer je elokventan, koherentan, i očito sposoban. I vrlo jak na svojem terenu, u svojoj županiji.

Uz to sve je faktor u svim mogućim pokušajima formiranja koalicija i vlasti, a pri tome se nije kompromitirao nekim jeftinim prodavanjima, nego nastupa dosljedno i iz pozicije principa.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 09:38   #2012
Beljakov animozitet prema HDZ-u nije svjetonazorski nego osobni. Datira još iz vremena prve kampanje za gradonačelnika Samobora. Što se tiče njegovih kvaliteta, retorički je puno napredovao, posjeduje debelu kožu, tvrd obraz i savitljivu kičmu (po potrebi). Čovjek bi rekao idealan političar😉
sumoborac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:16   #2013
Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
prefercijalno glasanje 2016 HSS

1.--- 0%
2.Kožić, Mađer, Dekalić 3,46%
Ne znam koji ti je izvor i što ovi postoci znače, ali već ovdje vidim da je nešto netočno kad je Kožić sam bio na 6% u 2. izbornoj jedinici


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:31   #2014
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne znam koji ti je izvor i što ovi postoci znače, ali već ovdje vidim da je nešto netočno kad je Kožić sam bio na 6% u 2. izbornoj jedinici


-Stipe
Izvor mi je DIP, to su postotci HSS koji bi osvojili da su izasli samostalno, cisto gledajuci prefercionalno koliko su dobili glasova

Zbroj glasova kandidata HSS na listi narodne koalicije podijeljeno sa brojem vazecih listica te izborne jedinice, sve skupa pomnozeno sa 100
rosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:36   #2015
Quote:
rosi kaže: Pogledaj post
Izvor mi je DIP, to su postotci HSS koji bi osvojili da su izasli samostalno, cisto gledajuci prefercionalno koliko su dobili glasova
Aha.

Ne može se iz toga izravno vući mandate, jer sve nerazvrstane glasove tako isključuješ u potpunosti.

Jedna trećina birača nije dala preferencijalni glas uopće.

Quote:
Zbroj glasova kandidata HSS na listi narodne koalicije podijeljeno sa brojem vazecih listica te izborne jedinice, sve skupa pomnozeno sa 100
Imaš li neke popise za liste, tko su bili sve HNS-ovi kandidati, i tko su bili HSS-ovi, HSU-ovi i SDP-ovi?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:36   #2016
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne znam koji ti je izvor i što ovi postoci znače, ali već ovdje vidim da je nešto netočno kad je Kožić sam bio na 6% u 2. izbornoj jedinici


-Stipe
Kožić nije bio na 6% u 2. izbornoj jedinici nego je bio na 6% UNUTAR LISTE NK, a na razini cijele 2. izborne jedinice Kožić, Mađer, Dekalić zajedno imaju 3,46%
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 11:36   #2017
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Kožić nije bio na 6% u 2. izbornoj jedinici nego je bio na 6% UNUTAR LISTE NK, a na razini cijele 2. izborne jedinice Kožić, Mađer, Dekalić zajedno imaju 3,46%
Da, da, to je točno.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:28   #2018
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Aha.

Ne može se iz toga izravno vući mandate, jer sve nerazvrstane glasove tako isključuješ u potpunosti.

Jedna trećina birača nije dala preferencijalni glas uopće.



Imaš li neke popise za liste, tko su bili sve HNS-ovi kandidati, i tko su bili HSS-ovi, HSU-ovi i SDP-ovi?


-Stipe
Znam da se ne mogu u potpunosti izvuc podaci, ali s obzirom na ove postotke tesko da bi osvojili vise od dva mandata, sigurno u sedmoj jedan i eventualno u drugoj kad bi uzeli u obzir da je trecina zaokruzila narodnu koaliciju i ne znamo njihove stranacke preferencije

A evo ti liste sa pripadajucom strankom, nije 100% tocno, vidio sam da je bilo malih izmjena ali nista znacajno http://www.jutarnji.hr/izbori2016/iz...tnici/4564427/

Zadnje uređivanje rosi : 02.06.2017. at 13:38.
rosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 20:04   #2019
ODLUKA
GENERALNA ČISTKA U HSS-a: MARIJANA PETIR IZBAČENA IZ STRANKE Eurozastupnica na sjednicu vrha stranke poslala odvjetnika, isključeno još nekoliko ljudi

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ljudi/6196221/
---------------

Ode i Petirka iz HSSa.

Beljak na N1 uživo
http://hr.n1info.com/N1-Uzivo
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 20:20   #2020
Beljak u formi


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:04.