Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 00:40   #81
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Ma i ja tebe,
ali ne više od Hajduka.
Pa čak iako ga najviše volim, uvukla se sumnja.......
Sve se vraća na početak, ne mogu zaboravit još veću ljubav, Rijeku i Armadu....
Probao sam ga volit najviše, jesam, Bog mi je svjedok, trudio sam se....
No u dubini duše, znao sam da ima nešto više....
Sada sam pročišćen.
Svaka čast najlipšen gradu na svitu i njegovoj svetinji.....
Ali ne mogu.
Probao sam, nije išlo.
Vraćan se svojima.

Zato, nisam skeptik.
Sve je lijepo, svih volim, čak sam učinio jednom i bogohuljenje, kupio sam zvezdin šal u Banja Luci, i nije me bilo sram.....nisam ga javno pokazao, to ipak ne, ne da se bojim, nego me nešto u meni sprečavalo da ga stavim na vrat....imam ga u ormaru, tamo će i ostati.....
Nisam skeptik, poštujem tuđe klubove...
Samo, nisu moji.........

Ma jesu, svi su tvoji, ako samo malo logički razmišljaš. Pa kako bi ti mogao voljeti Hajduk ili Rijeku da ne postoje Dinamo i Crvena Zvezda. Da ne postoje Juventus, Real Madrid i Manchester United.
Nogomet je to semantičko polje, to ukupno polje koje ti je omogućilo takve osjećaje, zar ne?
I kada tako to postaviš, moraš voljeti i Dinamo i Crvenu Zvezdu i sve ostale jer iskjučivo ti njihovo postojanje omogućuje da voliš Hajduk i Rijeku.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:52   #82
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Ma jesu, svi su tvoji, ako samo malo logički razmišljaš. Pa kako bi ti mogao voljeti Hajduk ili Rijeku da ne postoje Dinamo i Crvena Zvezda. Da ne postoje Juventus, Real Madrid i Manchester United.
Nogomet je to semantičko polje, to ukupno polje koje ti je omogućilo takve osjećaje, zar ne?
I kada tako to postaviš, moraš voljeti i Dinamo i Crvenu Zvezdu i sve ostale jer iskjučivo ti njihovo postojanje omogućuje da voliš Hajduk i Rijeku.
Ne, ne, ako želimo govoriti tim riječnikom.
Hajduk se voli zato jer postoji, jer je to jedina istina i put.....
Drugi nisu bitni.
Nema usporedbe.
Zato nikada nisam bio pravi navijač, morao sam uspoređivat, uvukla se sumnja.....
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:53   #83
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Jedan moj prijatelj je u srednjoj školi svojoj babi govorio: Bako ti si gluplja od Boga. Jer je Bog glup što te je stvorio ovako glupu
To bi se moglo reći i za Muju. A možda i za Boga koji je Muju stvorio tako glupog !? Ali što možemo: nedokučivi su putevi gospodnji.

Pošto je sve u nama, onda bi trebalo poslušati moga prijatelja koji je smislio EGOISTIČNU MEDITACIJU: https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=974

p.s.
Nisam ti stigao reći što je bilo sa mojim rođakom kome se žena ubila. https://www.forum.hr/showpost.php?p=35185618&postcount=62

Nije Mujo bio glup. Nimalo gluplji od bilo koga od nas. Na ovom svojem putu koji smo si baš zacrtali da bude trnovit, pomoć nam je stalno pri ruci. Samo je trebamo prepoznati, a to je teško ako smo si unaprijed odredili kako treba izgledati.
Inače, iznimno si duhovit pripovjedač. Jesi li pokušao negdje objavljivati svoje humoristične crtice? Zar ne vidiš kako svojim pričicama veseliš i razgaljuješ ljude, a ti odlučio biti frustriran. Zaista sam se dobro zabavila pričama o tvojim rođacima.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 00:58   #84
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ako želimo govoriti tim riječnikom.
Hajduk se voli zato jer postoji, jer je to jedina istina i put.....
Drugi nisu bitni.
Nema usporedbe.
Zato nikada nisam bio pravi navijač, morao sam uspoređivat, uvukla se sumnja.....
A ti ga slobodno voli i dalje. Kada uvidiš, a očigledno već jesi, da i drugim klubovima trebaš biti zahvalan što ga toliko voliš, voljet ćeš ga još i više, a pritom ćeš znati da nema smisla mrziti, pa ni ignorirati druge jer su svi dio istog polja, dakle ravnopravni dijelovi onoga što nazivamo nogometom.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 01:20   #85
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
A ti ga slobodno voli i dalje. Kada uvidiš, a očigledno već jesi, da i drugim klubovima trebaš biti zahvalan što ga toliko voliš, voljet ćeš ga još i više, a pritom ćeš znati da nema smisla mrziti, pa ni ignorirati druge jer su svi dio istog polja, dakle ravnopravni dijelovi onoga što nazivamo nogometom.
Ode tema k vragu, odnosno stimcu i mamicu, prosineckom i ostalima da markovica ne nabrajam, uzas jedan sto urade od dobr teme!!!!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 01:39   #86
Quote:
blog kaže: Pogledaj post
Ode tema k vragu, odnosno stimcu i mamicu, prosineckom i ostalima da markovica ne nabrajam, uzas jedan sto urade od dobr teme!!!!
Ma nemoj se tako uzbuđivati. Svaka tema može poslužiti za pokazivanje Ukupnosti svega. A ja nekako o nogometu jedva da znam nešto malo više od onoga što sam navela maloprije. Osim što sam ga nekad igrala, u školi. Tada sam ga zamrzila, a pogotovo sve ludilo oko njega. Obično mi se više nije dalo ni razgovarati s nekim tko bi se izjasnio kao strastveni nogometni navijač. Više nisam tako isključiva. Svi u ovom svijetu, koji smo prilično groteskno kreirali, imamo neke svoje furke. To nas nikako ne treba spriječiti da pokušamo vidjeti ono izvorno ja u svakomu jer tada ga ne možemo ne voljeti.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 01:45   #87
Tema mi je zanimljiva jer sam i ja imao neke vizije i trazim odgovore na neka pitanja pa me iznervira ovakva svakodnevica, malo ne puno, al dovoljno da te izbaci iz takta! ))))
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 02:08   #88
Quote:
blog kaže: Pogledaj post
Tema mi je zanimljiva jer sam i ja imao neke vizije i trazim odgovore na neka pitanja pa me iznervira ovakva svakodnevica, malo ne puno, al dovoljno da te izbaci iz takta! ))))
Zapravo ne možemo imati neke vizije. Vizija, ili viđenje je uvijek potpuna, Ukupnost svega. Ali možemo doživjeti njezine fragmente. Prekidamo je uglavnom sami. godinama sam to radila. Ponekad zbog straha za svoju psihičku stabilnost, ponekad zbog prepuštanja razumu da se odmah lati raščlanjivanja, aponekad jednostavno zato što me iritirala.
Iskusio si te fragmente. Fragmenti zapravo dodatno sve zapliću jer se razum hvata ukoštac s njima i poslaguje ih prema svojemu nahođenju.
Kada se uspijemo potpuno prepustiti, razum se umiri. I nakon toga će možda gnjaviti, ali sada je razumio da mu to nije konkurencija.
dobijemo, naime, sve odgovore, ali ih nikako ne možemo razumjeti. Možemo ih pojmiti izvan razuma i potom ih malo-pomalo pripuštati k njemu da se udomaće, a da ih on ne rastrga u začetku.
Hoću reći da nam ni potpuno viđenje ne jamči da nećemo sve izobličiti.
A ti nemoj biti isključiv i nećeš nikad biti isključen. Nemoj da te drugi živciraju i nikad nitko neće biti živčan na tebe. Ovo govorim i iz vlastitog, ovozemaljskog iskustva. Zaista sam imala vrlo kratak fitilj na sam spomen nekih tema.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 02:19   #89
Ovozemaljski rijecnik nije sposoban opisati onostrano.A opet mozak je iznenaden vizijom.Mada je pripremljen jer vidi, sve je izvandimenzijalno, povezano.Zanimljivo je nakon vizije ostaje trag u beskraju, odnosno duboki put kojim se mozes ponovno vratit ali i vidis vise nego ostali i otvara se potpuno nova dimenzija i smisao svega!
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:53   #90
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Doživjela sam viziju. Neki bi to možda nazvali prosvjetljenjem, ali radije ću ostati kod vizije. U jednom vječnom trenutku odjednom mi se pokazala potpuna i čitava Istina. Nisam to, zapravo, vidjela očima. Činilo se kao da je oduvijek zapisano u svakoj stanici, svakom atomu mojega tijela. Sve mi je bilo jasno, ali ne razumom. Ne znam reći čime.
Ne dijeli li i razum atome našega tijela?
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 08:57   #91
Nogometna duhovnost !!

Quote:
blog kaže: Pogledaj post
Ode tema k vragu, odnosno stimcu i mamicu, prosineckom i ostalima da markovica ne nabrajam, uzas jedan sto urade od dobr teme!!!!
Tko kaže da je tema išla k vragu. Pa duhovnost postoji u svakoj pori života. Tako i u nogometu


Sada ću opisati jedan zanimljiv slučaj koji se dogodio na nogometnom prvenstvu Evrope 2008. Znamo da je Hrvatska reprezentacija doživjela svojevrsni debakl. Još prije toga poraza od reprezentacije Turske, meni se nisu dopale neke stvari. Velečasni Sudac je posjetio naše reprezentativce, te su čak imali i zajedničku misu u jednoj kapelici. To je u načelu, dobar potez sa strane vlč. Sudca. Nije loše da nogometaši prisustvuju misi. Međutim, bojim se da tu nije bila u pitanju obična služba Božja. O čemu se to radi? Pročitao u novinama nešto što mi se nije svidjelo. Hrvatska je dobila prve tri utakmice (Austriju, Njemačku i Poljsku). Neki crkveni dostojanstvenici na Kaptolu (vjerojatno strastveni navijači) su dali izjavu u novinama da su se oni molili da Hrvatska pobijedi. Čak su smatrali da Crkva ima u tim pobjedama izvjesnih zasluga. Ovako nešto ja nisam nikako mogao prihvatiti. Nogomet je jedna obična igra i ništa drugo. A svaka igra po svojoj definiciji je neozbiljna čovjekova djelatnost. Ona služi isključivo za razbibrigu i opuštanje. Također služi za očuvanje fizičkog zdravlja. Više od toga nogomet ne smije biti. Ako nogomet postane nešto veće od igre, on postaje fetišizam. Izgleda da su crkveni oci na to zaboravili. Oni su uzdigli sportsku igru na pijedestal koji joj nikako ne smije pripasti. Dobro sam zapamtio jedan moj slučaj u Rijeci, davne 1982.godine, kada je igrala reprezentacija Jugoslavije na prvenstvu svijeta u Španjolskoj. Nas nekolicina meditanata smo se bili skupili radi zajedničkog sastanka i meditacije. Upravo je trebala početi utakmica na televiziji. Jedan je meditant rekao: “Idemo raditi yogijsko letenje da pomognemo našoj reprezentaciji da pobijedi“. Na to je rekao učitelj TM-a: “Ako budemo meditirali radi pobjede naših, ja vam garantiram da mi njima odmažemo. Oni će zbog toga doživjeti poraz“. Dalje nam je rekao: “Yogijsko letenje ima mnogo uzvišeniji cilj negoli nekakva pobjeda u nekakvom loptanju. Milion puta više vrijedi da se u našem gradu smanji kriminal za samo jedan postotak, negoli da Jugoslavija postane prvak svijeta“.
Taj učitelj je bio svjestan toga da nogomet ne zaslužuje pažnju koju mu većina pridaje. Izgleda da toga nisu bili svjesni naši crkveni oci, pa su se hvalili da su njihove molitve pomogle u pobjedama Hrvatske reprezentacije. Da je kojim slučajem živ Karl Gustav Jung, on bi vjerojatno dao slijedeću izjavu: “Hrvati, budite sretni. Na vama se iskazala slava Svevišnjega. Mnogi ne vjeruju da Bog postoji. Ono što se dogodilo Hrvatima u nogometu, dokazuje postojanje Boga. Zahvaljujući vašim neozbiljnim svećenicima dogodilo vam se upravo ono što je bilo za očekivati. Molitve služe nečemu mnogo uzvišenijem. Nekima izgleda da to nije bilo na umu“.


Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Nije Mujo bio glup. Nimalo gluplji od bilo koga od nas. Na ovom svojem putu koji smo si baš zacrtali da bude trnovit, pomoć nam je stalno pri ruci. Samo je trebamo prepoznati, a to je teško ako smo si unaprijed odredili kako treba izgledati.
Inače, iznimno si duhovit pripovjedač. Jesi li pokušao negdje objavljivati svoje humoristične crtice? Zar ne vidiš kako svojim pričicama veseliš i razgaljuješ ljude, a ti odlučio biti frustriran. Zaista sam se dobro zabavila pričama o tvojim rođacima.
Ova priča sa Mujom je preočigledna. Ali ima i priča koje nisu tako očigledne. Malo su više zakokuljene-zamumuljene. Inače meditanti TMa za ovakve situacije gdje nam Bog udijeljuje svoju pomoć se zove "podrška prirode". Nama je jedini zadatak da je prepoznamo. A Mujo je nije uspio prepoznati. Kršćani tu Božju pomoć zovu malo drukčije: Božja providnost. Ali Božja providnost može često puta ispasti i totalni Božji promašaj.
Ali njemu nije za zamjeriti. Evo jedne kršćanske Božje providnosti koja je ispala totalni promašaj

A što se tiče objavljivanja pričica, imao sam 3 priće u zadarskim lokalnim novinama, prije par godina. Nisu bile duhovne, nego iz ekonomske zbilje.
Također sa puno ironije. ( Kako je šjor Ivo prevario Kalmetu , Hrvatska proizvodno-izvozna strategija , Hrvatima treba dokror House )
Inače sam od svoga bloga napravio jedno preliminarnu knjigu. I nešto prodao, a više podijelio. Mnogima se sviđa. A nekima ne. A seoski svećenik je rekao da je to za ekskomunikaciju iz RKC
Ali mi fali izdavač. Da li ti znaš nekog izdavača? Bruno Šimleša nije zainteresiran za objavu anti-duhovne knjige. Jer je to u suprotnosti sa njegovom izdavačkom djelatnošću. Jer bi tila antireklama za sve nejgove knjige.

Zadnje uređivanje krena : 15.05.2012. at 10:26.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:05   #92
pronađena što točno misliš kad kažeš fragmente pa si im se odupirala? Može li svatko to doživjeti, "odblokirati" ih? Kad su ti se pojavljivali?
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:12   #93
Imala sam takvu viziju. Doduše, prijatelj me pozvao da zasviramo frulu prije toga. Dok smo došli do pola frule skoro sam se srušila. Tada me prijatelj natjerao da hodamo i sjeli smo na terasu negdje na Bundeku. Činilo mi se da nisam vezana za tijelo i boje su bile izražajne. Osjećala sam jedinstvo sa svemirom, kao da sam ljubav i da je ljubav sve. Prema svakom čovjeku sam osjećala ljubav, povjerenje i razumijevanje - svakome sam sve oprostila jer sam znala da je imao svoje razloge. Osjećala sam neopisiv mir i prihvaćanje - nisam se protivila ničemu, moj ego nije više reagirao borbom, tj. nijedna misao me nije mogla natjerati da reagiram podizanjem zida i sebičnošću, sve sam prihvaćala takvo kakvo je. U toj ljubavi, Isusove riječi su mi postale jasne, postale su nešto najmudrije što je ijedan čovjek ikada rekao.

Imala sam viziju raja, tj. zamišljala sam kako bi svijet bio divan da svi ljudi na toj terasi su kao braća i sestre, gdje svatko svakoga voli, gdje ne plaćaš pivo nego se ono dijeli iz ljubavi.
Lteća Tratnčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:20   #94
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Ne dijeli li i razum atome našega tijela?
Po kvantnoj fizici, prvi atomi u svemiru su nastali nekih 300 000 godina nakon velikog praska, ako sam to dobro zapamtila. Prije toga je uglavnom bila neka kaša kvarkova. Dakle, barem je jedan takav atom i u meni. Objašnjava li to razum?
Organski je život nastao i razvio se od složenih molekula pa do prvih aminokiselina itd. Je li to objašnjenje ili opis?
Ništa, baš ništa u viziji se ne kosi s dostignućima naše znanosti (osim uporabe fosilnih goriva, GMO-a i farmakologije, ali tu ionako ne govorimo o znanosti, već o biznisu). Samo što ima toga puno više. Nije Einstein baš opovrgnuo Newtona, samo ga je proširio.
Sad, da sam ja kvantni fizičar ili matematičar, možda bih iz vizije i izvukla nekakvu lijepu teorijicu svega, sa svim mogućim objašnjenjima i bez paradoksa i pobrala bih Nobelovu nagradu.
Šalim se. Da i jesam genijalac, alati koje nam nudi današnja znanost i jezik još nisu na stupnju da sve objasne. Ali bit će. Ili neće. Ovisi koji ćemo smjer odabrati u vrlo bliskoj budućnosti. Život jest vječan, ali ova civilizacija nije. Svaka civilizacija koja doživi sebe kao apsolutnog gospodara koji može što hoće sa svim što ga okružuje, a bez osvjećivanja pripadanja tomu svemu, osuđena je na propast. Uništi se sama, ovako ili onako. Ne obavezno u trenutku, kao nuklearnim ratom, već postupnim uništavanjem preduvjeta koji joj ovakav vid života onemogućuju.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:42   #95
Quote:
trešnjica kaže: Pogledaj post
pronađena što točno misliš kad kažeš fragmente pa si im se odupirala? Može li svatko to doživjeti, "odblokirati" ih? Kad su ti se pojavljivali?
Svatko, baš svatko, samo ako želi. Fragmenti su mi se uglavnom pojavljivali u trenucima najveće opuštenosti, kada bi mi se činilo da svaki moj atom uživa, a razum miruje. NIje se tu radilo o nikakvoj tehnici, već o osjećaju potpune ispunjenosti. No, ja sam ih svaki put prekinula, odbila od sebe na ovaj ili onaj način jer su me plašili, izbacivali iz ravnoteže koju sam mislila da imam i da je ne želim mijenjati.
Kompletnu sam viziju doživjela u trenucima posvemašnje očaja, ali tako ne mora biti. To ujedno upućujem i Kreni. Bila sam poput razmaženog djeteta koje se pretrpava slatkišima i svi su mu savjeti o tomu kako je to loše dosadni i glupavi dok ga ne zaboli želudac. Tek tada odluči prihvatiti jabuku koju mu je mama neprestano nudila. Dakle, viziju sam prihvatila onako totalno sebično, kada više bez nje nisam mogla.
Ona je, dakle, neprestano tu i zaista bi se moglo reći da je treba 'odblokirati', otključati. Budući da smo mi ti koji drže ključ, odluka je na nama. Nude se razne tehnike koje u tomu mogu pomoći, ali isto tako i odmoći. Zapravo, ne treba ništa osim našeg pristanka.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:45   #96
Quote:
Lteća Tratnčica kaže: Pogledaj post
Imala sam takvu viziju. Doduše, prijatelj me pozvao da zasviramo frulu prije toga. Dok smo došli do pola frule skoro sam se srušila. Tada me prijatelj natjerao da hodamo i sjeli smo na terasu negdje na Bundeku. Činilo mi se da nisam vezana za tijelo i boje su bile izražajne. Osjećala sam jedinstvo sa svemirom, kao da sam ljubav i da je ljubav sve. Prema svakom čovjeku sam osjećala ljubav, povjerenje i razumijevanje - svakome sam sve oprostila jer sam znala da je imao svoje razloge. Osjećala sam neopisiv mir i prihvaćanje - nisam se protivila ničemu, moj ego nije više reagirao borbom, tj. nijedna misao me nije mogla natjerati da reagiram podizanjem zida i sebičnošću, sve sam prihvaćala takvo kakvo je. U toj ljubavi, Isusove riječi su mi postale jasne, postale su nešto najmudrije što je ijedan čovjek ikada rekao.

Imala sam viziju raja, tj. zamišljala sam kako bi svijet bio divan da svi ljudi na toj terasi su kao braća i sestre, gdje svatko svakoga voli, gdje ne plaćaš pivo nego se ono dijeli iz ljubavi.
Prekrasno. Nemoj to zaboraviti. Lako se, poput prelijepog sna, raspline u bespućima tzv. stvarnosti ako dobro ne čuvamo.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:00   #97
Quote:
Lteća Tratnčica kaže: Pogledaj post
Osjećala sam jedinstvo sa svemirom, kao da sam ljubav i da je ljubav sve. Prema svakom čovjeku sam osjećala ljubav, povjerenje i razumijevanje - svakome sam sve oprostila jer sam znala da je imao svoje razloge. Osjećala sam neopisiv mir i prihvaćanje - nisam se protivila ničemu, moj ego nije više reagirao borbom, tj. nijedna misao me nije mogla natjerati da reagiram podizanjem zida i sebičnošću, sve sam prihvaćala takvo kakvo je. ..zamišljala sam kako bi svijet bio divan da svi ljudi na toj terasi su kao braća i sestre, gdje svatko svakoga voli, gdje ne plaćaš pivo nego se ono dijeli iz ljubavi.
Tratnčice ovo što si opisala je vrlo posebno stanje svijesti.
Raduj se jer ovo iskustvo je pokazatelj da si blizu toga da postaneš anđeo.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:19   #98
Quote:
tigrić gabriel kaže: Pogledaj post
ja imam neka iskustva ali to je više komunikacija ali preko misli i vizije nekih događaja ali nekim drugim očima da tako kažem.nema govora kao mi nego kao telepatija.neznam ni sama kako bih to nazvala.sve se temelji na Ljubavi i praštanju.
Ista stvar.
I ovo je pravo nebesko iskustavo.
Upravo tako kako si opisala komuniciraju nebeska bića.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:23   #99
Quote:
Lteća Tratnčica kaže: Pogledaj post
Imala sam viziju raja, tj. zamišljala sam kako bi svijet bio divan da svi ljudi na toj terasi su kao braća i sestre, gdje svatko svakoga voli, gdje ne plaćaš pivo nego se ono dijeli iz ljubavi.
Haha, sviđa mi se taj dio sa pivom i da ga ne plaćaš !

Tio sam još jedno pitanje uputiti. Npr. sad sam pričao s nekom osobom o aminokiselinama a to u cijelom životu to nisam pričao i onda otvorim forum i vidim ovdje na temi da se spominju aminokiseline .. Jel možda to neki uput da bi trebao tražiti u tom smjeru nešto, iako mi se sad neda proučavati previše o aminokiselinama. Ili to samo podsvijest privlači određene situacije.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:34   #100
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
važno je ono što neki nazivaju unutrašnja tišina, neki prekidanje unutrašnjeg monologa, a neki jednostavno mir u srcu.
Da.
Mi smo prijemnici.
A takvo stanje svijesti kakvo si opisala je osnovni preduvjet za dobar prijem.

Quote:
trebali bismo isključiti ovaj prosjački aspekt sadržan u samoj riječi molitva.
Da. Prosjački stav kad nešto tražimo je samo smetnja dobrom prijemu.

Osim kad zaista iz čiste ljubavi nešto zatražimo, ali to je skoro pa nemoguće.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.