Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 12:56   #61
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
A tko je rekao da sve poslovne nekrentine zaradjuju novac? Ako stoje prazne samo te kostaju, zarade nema.
U tvom primjeru ovisi koliko ti taj 100mil hotel donosi. Recimo da ima godisnji profit 1milion.
Ti uzmes 1mil kredita, zaradit ces to za 12 mjeseci. Za kamatu jos 1 mjesec. Onda se desi da imas losu sezonu i hotel ne da zaradi 1mil nego ostane u dugu 10mil. A ako hoces prodati hotel koji si mislio da vrijedi 100mil, e vise ne vrijedi 100, sad ce ti mozda netko dati 1mil, jer ne zaradjuje vise. Prodas 100mil hotel i time taman imas za 1mil autokamp, jos si duzan kamate, mozes svake sezone lijepo cijelu zaradu prosljediti banci.

Odi pitaj Keruma koliko su super krediti i kako se to sve plati bez problema jer je to sica i bez veze.
Zašto svi kada žele dokazati neku svoju tezu o lošem ulaganju hvataju se tog Keruma
Da ti objasnim zašto ne treba prodati hotel, ako se sjećaš netko je pitao pa zašto nije onda od prijašnje dobiti kupio kamp? Dobro pitanje i u njemu leži odgovor, zato jer je od prijašnje dobiti već kupio još jedan manji hotel, 2 restorana i disco i samo dobit od tih objekata mogla bi otplačivati kredit
Također, ako nisi primjetio, napisao sam da prilike treba zgrabiti tako da je taj kamp uzeo na početku godine i u sezoni je već radio i također bi mogao sam sebe otplačivati.
btw, vi svi pišete o nekim izmišljenim slučajevima ili o gubitnicima poput Keruma, a ja imam frenda koji tako posluje (nisu doduše hoteli ali jesu nekretnine) i ono što je kod njega konstanta je da nikad nema gotovine i imovina mu se konstantno povečava. Uz to i vozi stariji auto i ne troši baš nešto na izlaske ili na sebe. Da ne bi bilo zabune, ne živi na kredit i uglavnom ih izbjegava ali kada ih uzme oni su sitnica s obzirom na tekuće prihode i imovinu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 12:59   #62
Nikad nema gotovine i imovina mu se konstantno povećava? Koliko nekretnina mu je uistinu potrebno?
Općepoznato je da vrijednost nekretnina stalno raste...
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:05   #63
Možda sam se krivo izrazio, nisu nekretnine za osobnu upotrebu nego posao I što je loše ako čovjek reinvestira dobit umjesto da ju izvlači iz firme?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:06   #64
Nema ništa loše u tome, dapače, ali ako nikad nema keša, to je mali problem
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:26   #65
Pa i ja tako radim i ne čini mi se problem, sasvim sigurno da ako sa bankom pregovara o milijunskim kreditima da bi mogao dobiti i nekakav minus ili pozajmicu ali čemu ako možeš isplanirati troškove i bez toga?

Ja sam najviše novca uštedio baš kada sam umjesto da od recimo 25000 kn kupim 3000 eura a ostalo ostavim u gotovini "za život" kupio eure za cijeli iznos i "snašao se" za živjeti
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:27   #66
kako nema problema, dođe ti neko mučko đubre i preko noći povisi dodatno porez na zadržanu dobit ( ak ćeš je sad ići isplaćivati ) za dodatnih 12%......i to retroaktivno ( za svu zadržanu dobit ) do 2003. godine......meni to izgleda kao problem, pogotovo u sređenim državama kao što smo mi
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 13:55   #67
svaki kredit je isplativ ako ti je povrat višlji od kamate.

Ako meni biznis donosi dugoročno 15% povrata na uloženo, zašto ne iskoristiti polugu i uzeti kredit od 5-10% kamate.

I kartice su sredstvo gdje možeš zaraditi kamatu, a ne ju plaćati, što neno1966 dobro iskorištava. (već je nekoliko puta pričao o tome).
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:06   #68
to je mislio i igor openheim pa je bankrotirao.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:25   #69
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
to je mislio i igor openheim pa je bankrotirao.......
i svi koji su se rodili su pomrli.
hence > nista u zivotu nije isplativo.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:03   #70
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
i svi koji su se rodili su pomrli.
hence > nista u zivotu nije isplativo.
Kolega bojim se da niste u toku.......nije svaki kredit povoljan

Ne trgaju se bez veze španjolci oko toga da im kamata za zaduživanje bude ispod 7%, kredit sa kamatom iznad 7% je jako teško ako ne i nemoguće vraćati, a krediti koje su firme u Hrvatskoj uzimale su mahom iznad toga, i to debelo.......

Toda se prije 1,5 godinu zadužio uz kamatu od 10,5%........a takvu kamatnu stopu je teško plaćati i uz dilanje droge a kamoli pošteni posao.....

Osobno nisam protiv uzimanja kredita za posao i uz kamatnu stopu ispod 6,5%.........ali........tko pristane na lihvarske kamate je nahebao i to se upravo događa hr firmama.........tako da je meni sve ovo što se kod nas događa potpuno očekivano........

Ali kako bi rekao jedan moj frend......svatko ima pravo da se kreće i bude kreten....
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:05   #71
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Kolega bojim se da niste u toku.......nije svaki kredit povoljan
pa naravno da nije.
ali ovdje je rijec o tome da nije svaki nepovoljan (a sto je bilo implicirano).
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:08   #72
Quote:
forumhrusername kaže: Pogledaj post
pa naravno da nije.
ali ovdje je rijec o tome da nije svaki nepovoljan (a sto je bilo implicirano).
a što onda raspravljaš samnom.....raspravljaj s onim tko je to rekao.......

btw u hr ih je jako malo povoljnih, zato i jesmo u banani........čovjek obrtnik uzme kredit i rata mu 4.500kn a sad otplaćuje 9.000 kn, bilo u novinama......eto jednog "povoljnog"
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 09:37   #73
Moze se postaviti konstrukcija u kojoj kupis recimo kucu, 20% polog, 80% kredit, ulozis jos nesto, popravis je i dogradis, na povecanu vrijednost dignes jos mortgage i time izvuces sto si ulozio (polog i lovu za obnovu / dogradnju). Imas kucu, kupljenu 100% na kredit, iznajmis je nekome i ako pase da ovaj vraca banci kamate plus tebi ostane jos ista, onda dobivas kao nesto za nista, odnosno zaradjujes na tudjoj lovi.

Nije nuzno da se radi o nekretnini, ista racunica moze se aplicirati na bilo kakav business.

U cemu je kvaka? Rizik!
Ako u primjeru gore stanar prestane placati, ode i ostavi iza sebe stetu, ode i ne mozes naci odmah drugoga ili ne po istoj cijeni, banka i dalje trazi svoju kamatu (ili ako si lud / ocajan pa si uzeo kredit s promjenjivom kamatom i banka ti samo digne kamatu), e onda si u problemima.
Jos ako si ulagao na X mjesta kao privatna osoba ili kao jedna te ista pravna osoba, onda se samo sve sasipa.
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 17:32   #74
Quote:
Yokohama kaže: Pogledaj post
Moze se postaviti konstrukcija u kojoj kupis recimo kucu, 20% polog, 80% kredit, ulozis jos nesto, popravis je i dogradis, na povecanu vrijednost dignes jos mortgage i time izvuces sto si ulozio (polog i lovu za obnovu / dogradnju). Imas kucu, kupljenu 100% na kredit, iznajmis je nekome i ako pase da ovaj vraca banci kamate plus tebi ostane jos ista, onda dobivas kao nesto za nista, odnosno zaradjujes na tudjoj lovi.

Nije nuzno da se radi o nekretnini, ista racunica moze se aplicirati na bilo kakav business.

U cemu je kvaka? Rizik!
Ako u primjeru gore stanar prestane placati, ode i ostavi iza sebe stetu, ode i ne mozes naci odmah drugoga ili ne po istoj cijeni, banka i dalje trazi svoju kamatu (ili ako si lud / ocajan pa si uzeo kredit s promjenjivom kamatom i banka ti samo digne kamatu), e onda si u problemima.
Jos ako si ulagao na X mjesta kao privatna osoba ili kao jedna te ista pravna osoba, onda se samo sve sasipa.
Točno, samo ovdje nije bilo govora o tome da tek kupuješ kuću sa 100% kredita i strepiš što će biti nego o bogatašima koji već imaju 100 kuća (ili neki drugi business) i kupuju 101. na kredit Ako ta 101. i neće nositi lovu potpuno je nevažno jer je sitnica u odnosu na onih 100 a ako posao loše krene za onih 100 onda je također svejedno, imao ili ne imao taj kredit ionako ćeš propasti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.