Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 14:08   #1
uzgoj nevena - ljekovito bilje

ne znam da li postoji ova tema...

da li se netko bavi sadnjom, susenjem i prodajom nevena??
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 10:40   #2
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
ne znam da li postoji ova tema...

da li se netko bavi sadnjom, susenjem i prodajom nevena??
Postoji li uopće kakav otkupljivač ?????
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:23   #3
Vjerojatno postoji (suban, encian...) samo je pitanje koliko plaćaju. I koliko dugo čekaš novce.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:27   #4
ah to je isto mačak u vreći ,, bem ti državu ništa nema za sigurno ......
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 12:57   #5
a kaj da ti velim...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 13:02   #6
ah nemoraš mi niš reć još se pokušavam boriti da bi možda ipak na nečem mogao zaraditi ali kud god se okrenem -- tup u zid ... preostaje jedino socijalna pomoć pa si nek država jebe krave i koze , plaća porez na pusta polja , uvozi luk iz kine grah iz australije ..... joj koja je to trulež .........
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 13:58   #7
razumijem te u potpunosti...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 14:51   #8
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
ah nemoraš mi niš reć još se pokušavam boriti da bi možda ipak na nečem mogao zaraditi ali kud god se okrenem -- tup u zid ... preostaje jedino socijalna pomoć pa si nek država jebe krave i koze , plaća porez na pusta polja , uvozi luk iz kine grah iz australije ..... joj koja je to trulež .........
čak i naizgled u truloj situaciji ono što kronično nedostaje ljudima sa ovih područja, uz realne otegotne okolnosti, je tvrdoglavost i fokus u poslovnoj izvedbi. Socijalna pomoć dodatno otupljuje moguće kapacitete i postaje sastavni dio truleži koju su spomenuo.

Apropos konkretne teme -mislim kako imam na drugom računalu pojedinosti oko uzgoja nevena, sljeza, maslačka itd dok sam svojedobno pokazivao interes za to, stoga ako je to jedna od barijera, iste ti mogu dostaviti.

Inače u uvjetima neimanja prihoda svaki prihod je dobro došao taman da je došao i sa vremenskom zadrškom. Neke od kultura gore navedenih se u narodu tretiraju kao korov no sa ljekovitim svojstvima, samim time olakšan je uzgoj spram onih "osjetljivijih" kultura.

U kontekstu prodaje - postoji naravno problematika u vidu pokušaja dampinga od strane otkupljivača odnosno odgađanja plaćanja isporučene robe. To "pravo" koriste poradi monopolističkog statusa u kontekstu daljnjeg plasmana robe, ili u inozemstvo ili tuzemstvo, i premda ćeš imati osjetno manje količine od onih koje Suban može kanalizirati, možeš pokušati individualizirani pristup, prvotno u HR (tipa mali proizvođači krema, Ireks Aroma, itd) a potom možebitno vanka.

Da stekneš percepciju (uvjetno) o nekakvoj profitabilnost tog "sektora" prema podacima za Suban (iz FINA) za 2011. g. su bili 8,4 Mln HRK sa EBIT 683 000 HRK, 2010. su imali prihoda 6.8 Mln HRK, dakle u krizi ostvarili su nemali rast. Naravno ta je tvrtka do tih rezultata došla dugogodišnjiim radom u istoj truleži koju si naveo, no premda je riječ o jednom primjeru ne bih mogao konstatirati kako je riječ o neisplativom poslu. Ako postoje veći uvjeti za konkretizaciju poslovanja (imaš zemljište, bunar, vremena i radne snage) u primarnom sektoru koji ti je time "prirodniji" no ono u sekundarnom i tercijarnom, svakako je bolje angažirati se nego pasivizirati kroz socijalnu pomoć. Usponi i padovi u se u poduzetništvu itekako podrazumjevaju.
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 14:59   #9
eto tebi zemlja pa sadi suši i nosi u vreći kome ćeš prodat i uopće oćeš li prodat , prvo bi trebalo znati koju površinu posadit kako i gdje posušit ,,, da to su sve ulaganja ,,, a nepoznanica je kuda sa proizvodom ????
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:10   #10
nasla sam firmu s kojom cu raditi.

35kn/kg suhog cvijeta.
mozda nekom ne izgleda puno, ali ja ne mogu zivjet od nerada.
uzdaj se use...i u svoju zemlju
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:15   #11
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
nasla sam firmu s kojom cu raditi.

35kn/kg suhog cvijeta.
mozda nekom ne izgleda puno, ali ja ne mogu zivjet od nerada.
uzdaj se use...i u svoju zemlju
ajde nam reci nešto više kolko ćeš ga zasadit ? nije loša cijena ....
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 16:00   #12
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
eto tebi zemlja pa sadi suši i nosi u vreći kome ćeš prodat i uopće oćeš li prodat , prvo bi trebalo znati koju površinu posadit kako i gdje posušit ,,, da to su sve ulaganja ,,, a nepoznanica je kuda sa proizvodom ????
Na internetu možeš zaista doznati gro stvari potrebnih za proizvodnju i plasman. Postoji par foruma na kojima je ta tematika evidentirana, čitaj, diskutiraj, uči, digestiraj, poveži se sa osobama koji imaju bilo kakvog iskustva u tom području.

Evo primjerice Tonka ima očigledno neograničene kapacitete pozitivnog stava, to je jedna od bitnih pretpostavki budućih aktivnosti. Doznala je prvi input u smislu otkupa, na netu je dostupna i informacija očekivanog uroda na određenoj površini, pogledaj koje zemlja odgovara ciljanoj biljci, voda, sunce, sušenje, skladištenje, pakiranje... barem danas su te informacije dostupnije no ikada.. skokni na agronomiju te se tamo raspitaj.
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 16:22   #13
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
nasla sam firmu s kojom cu raditi.

35kn/kg suhog cvijeta.
mozda nekom ne izgleda puno, ali ja ne mogu zivjet od nerada.
uzdaj se use...i u svoju zemlju
daj pošalji na pp koja firma je u pitanju.
meni nije problem napraviti nekoliko tisuća sadnica i posaditi ga...ali loš sam trgovac.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 16:57   #14
Quote:
cb3000 kaže: Pogledaj post
ajde nam reci nešto više kolko ćeš ga zasadit ? nije loša cijena ....
sadim ga na 3500m2.
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:37   #15
Malo sam guglao o nevenu potrebno je 5 kila za kilu suhog , teško se suši po kišnom vremenu potrebne su sušare jer kažu da se lako upljesnivi , ljudi kažu da im je neki suban iz koprivnice obećao 50 kuna kilu a nazadnjem platio 20 kuna po principu uzmi ili ostavi ,bere se svaki dan nesmije bit bran za vrijeme rose već po najjačem suncu ,uspijeva na svim zemljištima samo potražuje puno vode to jest svakodnevno zalijevanje .... eto tolko sam saznao......
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 18:57   #16
suban, njegov kooperant Franjo iz Koprivnice.
Najovicniji LOPOV!!!!

Nikako mu ne vjerujte ni rijec!!!!!
Mene je prosle godine izvarao da je to prestrasno!!!!

Sjeme prodaje za 350kn/kg!!!
Zena preko koje cu ove godien raditi sjeme daje besplatno!

Bjeste od njega ko od kuge!!!!
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 17:35   #17
Molim te pošalji mi kontakt te žene ako nije problem... Hvala!
sugarray is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 19:39   #18
Teramenagnifica
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 20:14   #19
jesi puno rekla jel to ovo
TERRA MAGNIFICA D.O.O.
DONJI STUPNIK, 10255
JAPJECI 7

MB : 1501615
OIB: 21168465414

Tel: 01/6589048
Fax:

e-mail: [email protected]
web:
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:37.