Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2013., 11:39   #21
Ajmo ljudi,imam par stvari,pa da pitam.E pa ovako,imam zemlju u Dalmaciji,mediteransko okružje,a mislim se bavit stevijom(tek sam u početku razrade planova).Je li se ona mora nužno uzgajati u staklenicima/plastenicima i da li moram dizat one nosive betonske stupove,tzv. bazene(http://steviahr.com/images/stories/rbs.jpg) di bi zasadio mentu?
ajme-meni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 17:46   #22
Question Stevija kroz zimu

Kako se vama ponaša biljka kroz zimu?
Ja sam unijela teglu u kuću, ostali listovi koje nisam ubrala su se posušili i otpali... Izgleda baš neživo :/
To je normalno? Na proljeće će bit novih listića?
Kako da provjerim dal' biljka jož živi?
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:07   #23
Quote:
catandmouse kaže: Pogledaj post
Kako se vama ponaša biljka kroz zimu?
Ja sam unijela teglu u kuću, ostali listovi koje nisam ubrala su se posušili i otpali... Izgleda baš neživo :/
To je normalno? Na proljeće će bit novih listića?
Kako da provjerim dal' biljka jož živi?
Stevija na kontinentu ne može prezimiti vani. Međutim, treba joj naći pogodno mjesto za prezimljavanje u kući. Najbolje je smjestiti je u svijetlu i prohladnu prostoriju, gdje je temperatura oko 10° C. Zalijeva se vrlo oskudno, kada se zemlja u loncu osuši a višak vode obavezno izliti iz podloška.

Ako su listovi otpali možda je nisi zalijevala ili joj je pretoplo. Poreži biljku na visinu 2 do 3 cm i zalijevaj je. Moguće je da će potjerati iz korijena.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:36   #24
Thumbs up

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Stevija na kontinentu ne može prezimiti vani. Međutim, treba joj naći pogodno mjesto za prezimljavanje u kući. Najbolje je smjestiti je u svijetlu i prohladnu prostoriju, gdje je temperatura oko 10° C. Zalijeva se vrlo oskudno, kada se zemlja u loncu osuši a višak vode obavezno izliti iz podloška.

Ako su listovi otpali možda je nisi zalijevala ili joj je pretoplo. Poreži biljku na visinu 2 do 3 cm i zalijevaj je. Moguće je da će potjerati iz korijena.

Ja je imam u dnevnoj sobi. Pretoplo joj je onda. A smjestit ću je sad nekamo na hladnije i na nisko porezati pa ćemo vidjeti.
1x na tjedan da zalijevam? Ili još rjeđe?
E puno ti hvala!
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:06   #25
Ako je u dnevnoj sobi onda joj je definitivno pretoplo.
Zalij biljku kad se zemlja u loncu prosuši, najbolje probati prstom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.