Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2013., 01:46   #21
Tesla je na Wardencliff tower-u pokazao i dokazao što je elektrostatski potencijal i kako se prenosi energija kroz prirodne medije a pritom je dokazao i STR prije STR-a (točnije Dinamičku Teoriju Gravitacije) i postojanje etera i mnogo toga...
da ne otvaram novi topic evo link o čemu se konkretno radi :
https://www.forum.hr/showthread.php?t=783747
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Što je Teslin toranj trebao predstavljati. Uređaj za prikupljanje energije ili za odašiljanje energije, ili možda oboje?

Meni se nekako čini da je ovo prvo...uglavnom tok misli mi je išao ovako:

Gromovi lupaju zbog razlike potencijala atmosfere i zemlje. Kad se stvori velika razlika, opali grom..ali ta razlika zapravo uvijek postoji?

Onda mi je sinula genijalna ideja, pa zašto se nebi postavio vodič između atmosfere i zemlje, i na taj vodič fino postavilo trošilo?
Ta ideja me zapravo posjetila na Teslin toranj, koji sam do tad veoma mistificirao i nisam niti pokušavao razmišljati čemu bi taj toranj služio i s kakvim valovima je dilao...ali odjednom mi se stvar počinje činiti jednostavnom. Htio je iskoristiti razliku potencijala atmosfere i zemlje. Ima li to ikakvog smisla?

Daljnje razmišljanje me vodilo k tome da bi kod takvog crpljenja energije... cijelo vrijeme gromovi se zabijali u vrh tornja. I ono stvarno, na svim slikama Teslin toranj je upravo tako prikazan.

Pošto ne vjerujem da se ovoga bilo teško sjetiti, pa me zanima gdje je trik onda?
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 02:17   #22
Nije dokazao nikakvu STR niti eter. Dokazao je da se Zemljina atmosfera može koristit kao spremnik i prijenosnik energije. Teslin toranj može radit i kao prijemnik i kao predajnik. Moguće je rezonirat atmosferski potencijal odbijanjem valova između ionosfere i Zemljine površine i tako stvorit globalni bežični izmjenični sustav. Naravno ovo je otišlo kvragu jer oni koji pumpaju energiju u atmosferu ne mogu nikako kontrolirat one koji ju troše, tj ne mogu im naplaćivat.

Inače, Zemlja i sama puni i prazni ovaj kapacitet. Puni ga tako što vjetrovi otkidaju elektrone s površina i time stvaraju napon između atmosfere i tla, a ovo se poslije isprazni kad okine munja. Globalno stalno negdje ima nekih grmljavinskih oluja i u prosjeku lupa nekih stotinjak gromova u sekundi.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 16:25   #23
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Nije dokazao nikakvu STR niti eter. Dokazao je da se Zemljina atmosfera može koristit kao spremnik i prijenosnik energije. Teslin toranj može radit i kao prijemnik i kao predajnik. Moguće je rezonirat atmosferski potencijal odbijanjem valova između ionosfere i Zemljine površine i tako stvorit globalni bežični izmjenični sustav. Naravno ovo je otišlo kvragu jer oni koji pumpaju energiju u atmosferu ne mogu nikako kontrolirat one koji ju troše, tj ne mogu im naplaćivat.

Inače, Zemlja i sama puni i prazni ovaj kapacitet. Puni ga tako što vjetrovi otkidaju elektrone s površina i time stvaraju napon između atmosfere i tla, a ovo se poslije isprazni kad okine munja. Globalno stalno negdje ima nekih grmljavinskih oluja i u prosjeku lupa nekih stotinjak gromova u sekundi.
Ali mene zanima šta je s onim famoznom besplatnom energijom s čime bi koristio Zemlju za napajanje industrijskih kompleksa i postrojenja, aviona, auta i svega ostaloga?
Nije li to malo previše SF?
Hyper-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 17:51   #24
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Ali mene zanima šta je s onim famoznom besplatnom energijom s čime bi koristio Zemlju za napajanje industrijskih kompleksa i postrojenja, aviona, auta i svega ostaloga?
Nije li to malo previše SF?
Ma govorio je on o eteru u tom smislu, a i skalarni valovi su mu bili na pameti... Naravno da ništa od toga nije dokazano niti je pronađeno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 17:53   #25
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Nije dokazao nikakvu STR niti eter. Dokazao je da se Zemljina atmosfera može koristit kao spremnik i prijenosnik energije. Teslin toranj može radit i kao prijemnik i kao predajnik. Moguće je rezonirat atmosferski potencijal odbijanjem valova između ionosfere i Zemljine površine i tako stvorit globalni bežični izmjenični sustav. Naravno ovo je otišlo kvragu jer oni koji pumpaju energiju u atmosferu ne mogu nikako kontrolirat one koji ju troše, tj ne mogu im naplaćivat.

Inače, Zemlja i sama puni i prazni ovaj kapacitet. Puni ga tako što vjetrovi otkidaju elektrone s površina i time stvaraju napon između atmosfere i tla, a ovo se poslije isprazni kad okine munja. Globalno stalno negdje ima nekih grmljavinskih oluja i u prosjeku lupa nekih stotinjak gromova u sekundi.
Nije nego nema mogućnosti za kanaliziranje energije na takav način, niti je moguće tako prenijeti veliku enegiju na velike udaljenosti... Pointingov vektor je mali na velikim udaljenostima, a to ti je ustvari gustina energije...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 29.10.2013. at 18:20.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 20:27   #26
Potpuno krivi pogled i pristup imate na taj patent i ne može ga nitko objasniti iz tog kuta gledanja.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 21:28   #27
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Potpuno krivi pogled i pristup imate na taj patent i ne može ga nitko objasniti iz tog kuta gledanja.
Nego, kako...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 01:15   #28
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Potpuno krivi pogled i pristup imate na taj patent i ne može ga nitko objasniti iz tog kuta gledanja.
jel to ovaj patent ili možda neki drugi?
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 11:01   #29
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
ne nego zato sto ta razlika potencijala nije konstantna, ustvari praznis kondenzator reda nanofarada pa nebi dobio nista
nije točno, kapacitet tog kondenzatora je iz perspektive ljudskog roda praktički neograničen, što je ograničeno je struja koju dobiješ iz njega.

zamisli da cijeli ocean ispuštaš kroz jednu pipu protoka 1ml u sekundi. što bi dobio? ništa, apsolutno ništa revolucionarno. da li to znači da je kapacitet (volumen) oceana jednak ispustu kroz tu pipu? ne.

a što bi dobio kad bi taj ocean ispuštao kroz 10 milijardi takvih pipa?

sad to primijeni na atmosferu i pražnjenja kroz mini pipe (energetske antene). uostalom, već imamo takav princip u pogonu, zovu se solarne ploče.

uvijek postoji razlika potencijala u atmosferi dakle uvijek postoji mogućnost mužnje atmosfere, ali je razlika što dobiješ manje energije u jedinici vrmena kad muzeš za 'normalnog' vremena, nego za oluje s munjama.
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Ocke, konkretno pitanje: Postoji li konstantna razlika potencijala između atmosfere i zemlje?

Ako ne, zašto se stvaraju gromovi? To je samo privremena razlika potencijala? U tom slučaju pretpostavljam da dolazi do ogromne razlike potencijala prilikom udara groma, što pak znači da dobar dio vremena prije je ipak postojala neka umjerena razlika potencijala?
razlika potencijala je uništila hindenburg, prema tome, da postoji uvijek.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 11:12   #30
inače jako zanimljiva tema, uvijek me zanimalo pitanje kako to tesla tower može raditi to što radi, tj 'prikupljati' energiju iz atmosfere i usmjeravati je dolje, kao neka optička leća.

dobar vizualni odgovor sam dobio ovdje. 9:24,
je li točan ili nije nadam se da će sad oni koji o tome znaju više od mene znati objasniti.

dakle čestice plazme potisnute su s donje strane klobuka u oblak koji se foksuira kroz središnji otvor klobuka u jakom 'mlazu' prema dolje u bližu okolicu oko tog mlaza.

inače ovaj klobuke je permanentni magnet u oblaku plazme (inače normalno raspoređenom unutar komore, ali pod utjecajem magnetske sile tog oblika dobije onakav izgled).

Zadnje uređivanje NMT : 30.10.2013. at 11:20.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:18   #31
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
nije točno, kapacitet tog kondenzatora je iz perspektive ljudskog roda praktički neograničen, što je ograničeno je struja koju dobiješ iz njega.
procito sam negdje da je reda mikrofarada ne nanofarada sry

ipak je to logicno posto je velika udaljenost između "ploca" kond.
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:46   #32
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
jel to ovaj patent ili možda neki drugi?
Upravo taj patent baziran na skalarom valu i elektrostatskom potencijalu ne vezano za donji sloj ionosfere. Ne koristi se u tom slučaju.

Sent from my E10i using Tapatalk 2
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 18:23   #33
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Upravo taj patent baziran na skalarom valu i elektrostatskom potencijalu ne vezano za donji sloj ionosfere. Ne koristi se u tom slučaju.
patent nije baziran na nikakvom skalarnom valu već na zenneckovom valu.
kad je zenneck objavio takva rješenja maxwellovih jednadžbi- način širenja površinskih valova, sam tesla je izjavio da je upravo to ono o čemu je on govorio. nažalost, gubici u prirodnom mediju su i tada preveliki, a što je eksperimentalno dokazano mnogo godina kasnije.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 19:02   #34
ma da Tesla otkrije postojanje skalarnog vala 1899 u Coloradu i onda patentira uređaj na J. Zenneckovom valu ? To je famozno
"Godine 1895, Zenneck je napustio zoologiju i predaje novo područje radio znanosti, postao je pomoćnik Ferdinand Braun i predavač na Institutu "Physikalisches" u Strasbourgu, Alsace. Nikola Teslina predavanja su ga je upoznao s bežičnom znanosti. Godine 1899, Zenneck započeo širenja studije bežičnu telegrafiju, prvi put iznad kopna, ali onda je postao više zainteresirani u većim rasponima koji su postigli više od mora. Godine 1900 počeo je brod-obala pokuse u Sjevernom moru u blizini Cuxhaven, Germany. 1902 je proveo testove usmjerenih antena." J.Zenneck utire put Hertzijanskom načinu prijenosa signala kakvog koristimo danas .
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 19:07   #35
"način širenja površinskih valova, sam tesla je izjavio da je upravo to ono o čemu je on govorio ,nažalost, gubici u prirodnom mediju su i tada preveliki," zgodno bi bilo kad bi se pronašla ta Teslina izjava gdje je opovrgnuo svoj patent kojeg je ipak dobio 1901g.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:00   #36
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
ma da Tesla otkrije postojanje skalarnog vala 1899 u Coloradu i onda patentira uređaj na J. Zenneckovom valu ? To je famozno
skalarni valovi elektromagnetskog polja ne postoje.
Quote:
"Godine 1895, Zenneck je napustio zoologiju i predaje novo područje radio znanosti, postao je pomoćnik Ferdinand Braun i predavač na Institutu "Physikalisches" u Strasbourgu, Alsace. Nikola Teslina predavanja su ga je upoznao s bežičnom znanosti. Godine 1899, Zenneck započeo širenja studije bežičnu telegrafiju, prvi put iznad kopna, ali onda je postao više zainteresirani u većim rasponima koji su postigli više od mora. Godine 1900 počeo je brod-obala pokuse u Sjevernom moru u blizini Cuxhaven, Germany. 1902 je proveo testove usmjerenih antena." J.Zenneck utire put Hertzijanskom načinu prijenosa signala kakvog koristimo danas .
baš me briga s čim se zenneck sve bavio, dal je čupao il' sadio.
za početak informiraj se koja je razlika između prijenosa putem površinskih valova i "hertzijanskih" valova: klikni

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
"način širenja površinskih valova, sam tesla je izjavio da je upravo to ono o čemu je on govorio ,nažalost, gubici u prirodnom mediju su i tada preveliki," zgodno bi bilo kad bi se pronašla ta Teslina izjava gdje je opovrgnuo svoj patent kojeg je ipak dobio 1901g.
nije nikad opovrgnuo. opovrgnuli su drugi. što je tesla rekao o tome , kao i o svačemu drugom može se pronaći tu negdje.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:47   #37
Bavim se radioamaterizmom već 25 godina i ovo o J. Zennecku mi je kristalno jasno odavno. Tesla je otkrio skalarne valove u Colorado springsu i kako sam napisao to nisu Hertzova EM zračenja . Otkrio sam ih i ja osobno i napravio po tom principu bežični prijenos energije na 130 metara (danas čini se beznačajan ) i dokučio u čemu je problem .
Reći da EM skalarni val i eter ne postoji je isto kao reći da Planeta Zemlja nema magnetno polje i polove niti rezonanciju
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:51   #38
Ma daj, kakvi skalarni valovi... To su gluposti... Skalar, pa još val, prejako Tita mi...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 23:07   #39
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ma daj, kakvi skalarni valovi... To su gluposti... Skalar, pa još val, prejako Tita mi...
blesav naziv koji valjda potječe otuda što postoji matematičko rješenje valne jednadžbe u okviru maxwellove elektrodinamike, a koje je posve nefizikalno. ima u fizici još takvih primjera. možda je najpoznatija, inače vrlo korisna, klein-gordonova jednadžba.
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 23:15   #40
ustvari stojni val bi bio današnji naziv skalarnog vala kako je on to nazvao tada. SWR je danas bitan za rezonanciju antene a u teslinom bežičnom prijenosu antena je Zemlja . Standing Wave Ratio
Napraviti antenu od Planete Zemlje uopće nije velika mudrost a znamo da energija kod današnjih antena je na samoj površini antene i prema tome nema gubitaka na anteni . Gubici su kad se udaljavamo od antene po kvadratu udaljenosti i to je Hz.EM zračenje .

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 30.10.2013. at 23:23.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:06.