Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 23:10   #1
Vrtni bakreni alat

Pozdrav
Postoji li u Hrvatskoj netko tko pravi vrtni alat od bakra? Koliko bi on uopće koštao?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 09:28   #2
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Postoji li u Hrvatskoj netko tko pravi vrtni alat od bakra? Koliko bi on uopće koštao?
Zašto baš bakreni alat?
Dobro da ne tražite motike sa swarovski kristalima...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:04   #3
Bakar je ipak malo premekan za alat.
Damir66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:27   #4
Bakrom oblozene rucke, to mozda izgleda ljepo i viktorijanski, ali bakar ko bakar je premekan za ista izvan loncanica tako da je nepraktican i u osnovi se ne proizvodi bas ni kao kremeni alat...

Jel bakar ima neke posebne prednosti u vrtlarstvu za koje nisam cuo? :O
st360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 23:38   #5
Quote:
st360 kaže: Pogledaj post
Bakrom oblozene rucke, to mozda izgleda ljepo i viktorijanski, ali bakar ko bakar je premekan za ista izvan loncanica tako da je nepraktican i u osnovi se ne proizvodi bas ni kao kremeni alat...

Jel bakar ima neke posebne prednosti u vrtlarstvu za koje nisam cuo? :O
Da ima. U knjizi Jane Cobbald "Viktor schrauberger -Život u učenju od prirode" je objašnjeno. Da sada ne pišem prvo bi trebalo pročitati knjigu.
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 23:56   #6
Sasvim sigurno misliš na broncu. Bakar je beskoristan kao alat, što su ljudi skužili prije nekoliko tisuća godina. Gotovo uvijek se radi o leguri bakra i drugih elemenata. Bronca je tu jedini izbor koliko ja znam.

Takvi alati se koriste u rudnicima jer ne izazivaju iskre, kod rada sa strujom i elektromagnetima, laboratorijima raznim,...

Jedina prednost kao vrtnog alata bi bilo što ne hrđa i lijepo izgleda. A i možeš se hvaliti pred kolegama vrtlarima.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 20:19   #7
Ovdje se nalazi link na stranicu nekih alata.
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 22:00   #8
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Ovdje se nalazi link na stranicu nekih alata.
Ha...za lopatu dati 140 eura graniči s ludošću. Ali ako nekoga veseli...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 09:52   #9
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ha...za lopatu dati 140 eura graniči s ludošću. Ali ako nekoga veseli...
ali piše u knjizi da onda bude 1,2 kg paradajza po stabiljci a inače se dobije 1,1 kg...
Porez na budale..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 16:34   #10
Viktor Schauberger je tvrdio da zemlja obradjena bakrenim alatom daje vece prinose i lakse ide kroz zemlju.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 23:24   #11
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Viktor Schauberger je tvrdio da zemlja obradjena bakrenim alatom daje vece prinose i lakse ide kroz zemlju.
Glupost.
Želite se baviti poljoprivredom ili filozofijom?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 01:58   #12
Radije probajte s pečenom glinom koju presvučete na metal bit će jeftinije, a opet neće puknuti na prvi kamen.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 06:33   #13
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Glupost.
Želite se baviti poljoprivredom ili filozofijom?
Jel glupost ili ne, ne znam. Niti sam isprobao, niti sam poljoprivrednik.
Hmm, poljoprivreda ili filozofija? Mozda jednom isprobam kombincaciju i jednog i drugog.
Uostalom, kao sto sam napisao, Viktor Schauberger je to tvrdio, ne ja. Hoce li to netko isprobati ili ne, ostaje na toj osobi. Mene bi samo zanimali rezultati.
Poznato mi je samo, da neki narodi u Aziji izbjegavaju obradu zemlje zeljeznim alatom, iz meni nepoznatog razloga.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 01:56   #14
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Jel glupost ili ne, ne znam. Niti sam isprobao, niti sam poljoprivrednik.
Hmm, poljoprivreda ili filozofija? Mozda jednom isprobam kombincaciju i jednog i drugog.
Uostalom, kao sto sam napisao, Viktor Schauberger je to tvrdio, ne ja. Hoce li to netko isprobati ili ne, ostaje na toj osobi. Mene bi samo zanimali rezultati.
Poznato mi je samo, da neki narodi u Aziji izbjegavaju obradu zemlje zeljeznim alatom, iz meni nepoznatog razloga.
Ja sam samo primjetio da mi bilje neće rasti bez dobrog gnojiva !


Nego jeste li znali da povećan unos bakra u ljudski organizam štetno dijeluje na ljudsko zdravlje ?
Kako kontrolirati unos bakra u zemlju dok bakrenim alatom kopate po zemlji i da biljke nebudu povukle višak bakra koje mi jedemo ?

http://www.bosnjackooko.com/index.ph...cine&Itemid=58


Osim toga plavo i crveno ulje kojim se špricaju voćkice i trsije kao pesticid isto ima povećan sastojak bakra. U fazi vegetacije agronomi nepreporučuju korištenje pesticida na bazi bakra jer je fitotoksično za biljke.
Prepostavljam da je stvar u tome da bakar štetno dijeluje na nametnike/bakterije koje se nalaze u zemlji koje štetno utiječu na rast biljaka. Pa otuda vjerojatno biljke bolje rastu bez tih nametnika/bakterija koje inače usporavaju rast biljaka ili u najgorijem slučaju uništi biljke.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 10:02   #15
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post

Osim toga plavo i crveno ulje kojim se špricaju voćkice i trsije kao pesticid isto ima povećan sastojak bakra. U fazi vegetacije agronomi nepreporučuju korištenje pesticida na bazi bakra jer je fitotoksično za biljke.
Prepostavljam da je stvar u tome da bakar štetno dijeluje na nametnike/bakterije koje se nalaze u zemlji koje štetno utiječu na rast biljaka. Pa otuda vjerojatno biljke bolje rastu bez tih nametnika/bakterija koje inače usporavaju rast biljaka ili u najgorijem slučaju uništi biljke.
Bakar je osnovni sastojak fungicida, djeluje na gljivice. Može se koristiti u vegetaciji (bordoška juha) ali u preporučenoj koncentraciji i treba paziti da se ne miješa sa drugim pesticidima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 13:12   #16
nema kod nas materijala, a i majstora koji će napraviti to kako spada. Kad sve zbrojiš najbolje je vani kupiti.
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 23:19   #17
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Jel glupost ili ne, ne znam. Niti sam isprobao, niti sam poljoprivrednik.
Hmm, poljoprivreda ili filozofija? Mozda jednom isprobam kombincaciju i jednog i drugog.
Uostalom, kao sto sam napisao, Viktor Schauberger je to tvrdio, ne ja. Hoce li to netko isprobati ili ne, ostaje na toj osobi. Mene bi samo zanimali rezultati.
Poznato mi je samo, da neki narodi u Aziji izbjegavaju obradu zemlje zeljeznim alatom, iz meni nepoznatog razloga.
Citao sam nesto o tome, uglavnom bakreni alat bi bio najprikladniji, pozitivno utjecena rast biljaka i ne steti pri obradi zemlje.Pa valjda ste vidjeli na necijim rukama bakrenu narukvicu, ne zeljeznu. U engleskoj je to priznata metoda lijecenja..
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 00:12   #18
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bakar je osnovni sastojak fungicida, djeluje na gljivice. Može se koristiti u vegetaciji (bordoška juha) ali u preporučenoj koncentraciji i treba paziti da se ne miješa sa drugim pesticidima.
Eto sve je jasno ko dan, nije baš bakar bezopasan.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 22:30   #19
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ja sam samo primjetio da mi bilje neće rasti bez dobrog gnojiva !


Nego jeste li znali da povećan unos bakra u ljudski organizam štetno dijeluje na ljudsko zdravlje ?
Kako kontrolirati unos bakra u zemlju dok bakrenim alatom kopate po zemlji i da biljke nebudu povukle višak bakra koje mi jedemo ?

http://www.bosnjackooko.com/index.ph...cine&Itemid=58


Osim toga plavo i crveno ulje kojim se špricaju voćkice i trsije kao pesticid isto ima povećan sastojak bakra. U fazi vegetacije agronomi nepreporučuju korištenje pesticida na bazi bakra jer je fitotoksično za biljke.
Prepostavljam da je stvar u tome da bakar štetno dijeluje na nametnike/bakterije koje se nalaze u zemlji koje štetno utiječu na rast biljaka. Pa otuda vjerojatno biljke bolje rastu bez tih nametnika/bakterija koje inače usporavaju rast biljaka ili u najgorijem slučaju uništi biljke.

Sto je za nas stetno, ne mora biti stetno i za biljke.
Mene su u skoli ucili, da biljke (ili barem drvece) preko dana CO2 pretvaraju u kisik. Hm, vec vidim pitanja skepticnih forumasa kao "sta on sada time zeli reci????"
Pa eto, mi preko dana trosimo kisik, dok nam drvece preko dana stvara kisik.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 23:25   #20
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Sto je za nas stetno, ne mora biti stetno i za biljke.
Mene su u skoli ucili, da biljke (ili barem drvece) preko dana CO2 pretvaraju u kisik. Hm, vec vidim pitanja skepticnih forumasa kao "sta on sada time zeli reci????"
Pa eto, mi preko dana trosimo kisik, dok nam drvece preko dana stvara kisik.
Odeš u dučan kupi crveno ulje (bakar) pa ga nerazrjeđenog poli po zelenoj salati recimo...Kasnije nam slikaš glavice salate od 5-6 kila ili ne pitanje je sada...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.