Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2015., 14:30   #261
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Kao novo, nikakva Ukrajina nije između Rusije i gaguzije.
Tamo je Novorusija, država koja poput Gaguzije želi postati djelom Rusije, a ako ne, onda žele biti njihovi saveznici i partneri.

Nikada Ukrajina neće u Nato....
, pišeš gluposti, ako ovo malo Donjecka i Luhanska uspiju zadržati Ruski Teroristi to nece ni doci blizu te izmišljene Novorusije!

Novorusija isto kao i Velika Srbija, postoji... u glavama nekih pojedinaca

Realnost je malo drukcija, Rusija jako teško da si može priuštiti ikakvi otvoreni sukob sa Ukrajinom a sve teže i prikriveni.

A Ukrajina je okrenula novu stranicu
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 15:45   #262
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Imaš par grešaka u toj računici.

1. Hrvatska je i prije ulaska u EU trgovala sa članicama i to preko 70% ukupne vanjske trgovine, a pošto su hrvatski proizvodi jeftiniji, na tržištu EU su postali još konkurentniji ukidanjem carina.

2. Hrvatski izvoz raste.

3. Hrvatska ima jeftiniju radnu snagu od čak 20 članica EU.

Ne postoji suvisli ekonomski razlog zašto Hrvatski izvoz ne bi rastao jako pristojnom stopom, kao što se dogodilo sa izvozom svih "novih" članica EU, osim što nas koči porezna politika vlade, razni dodatninameti i lokalna korupcija, te neulaganje u infrastrukturu.

EU nema apsolutno nikakve ingerencije nad poreznom politikom zemlje članice, najviše novaca iz fondova daje upravo za infrastrukturne projekte, a borba protiv korupcije u RH je i pokrenuta izvana. To znači da mi zapravo cijelo vrijeme radimo SUPROTNO od onoga što želi EU.
Hrvatska je nekad trgovala sa EU,ali sa carinama,danas ih nema. Hrvatski izvoz raste,ali raste i uvoz. Naš izvoz ne pokriva u 2014.oj niti 60% uvoza i po tome smo vjerojatno najgori u EU ili bar među 3 najgora.
Hrvatska ima jeftiniju radnu snagu od 20 članica EU ? Ubrzo će Hrvatska imati jeftiniju radnu snagu od 25 članica EU,ako već nema i danas. Iza nas će ostati samo Rumunji i Bugari,ali ne znam što ti vidiš pozitivnog u tome? Već danas imamo daleko najslabiju zaposlenost u EU,a ubrzo ćemo biti i na dnu sa plaćama. To znači da smo gladni i jadni,nema tu ničega pozitivnog!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 18:27   #263
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Hrvatska je nekad trgovala sa EU,ali sa carinama,danas ih nema. Hrvatski izvoz raste,ali raste i uvoz. Naš izvoz ne pokriva u 2014.oj niti 60% uvoza i po tome smo vjerojatno najgori u EU ili bar među 3 najgora.
Hrvatska ima jeftiniju radnu snagu od 20 članica EU ? Ubrzo će Hrvatska imati jeftiniju radnu snagu od 25 članica EU,ako već nema i danas. Iza nas će ostati samo Rumunji i Bugari,ali ne znam što ti vidiš pozitivnog u tome? Već danas imamo daleko najslabiju zaposlenost u EU,a ubrzo ćemo biti i na dnu sa plaćama. To znači da smo gladni i jadni,nema tu ničega pozitivnog!

EU među zemljama članica ima najveću stopu međudržavnih investicija na svijetu, plus nekoliko stotina milijardi eura u fondovima, plus izostanak carina, kontrola, dvostrukog oporezivanja. I onda imaš zemlju poput Hrvatske, gdje je radnik jeftin, a relativno stručan, infrastruktura je razvijena, prometna povezanost dobra...

I sad se zapitaj - koji je to razlog da, dok Poljska ruši rekorde u povlačenju fondova, Slovačka je dovukla pola europske autoindustrije kod sebe, a Estonija najbrže rastuća zemlja po razvoju hi-tech industrije u EU, Hrvatsku strane investicije izbjegavaju ko vrag tamjan?

Jel tome kriva Europa ili moooožda postoje neki drugi problemi, lokalnog tipa.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:15   #264
Valuta Eurazijske Unije ce se zvati "Altyn", zajednicka valuta bi trebala biti uspostavljena najkasnije do 2025.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:21   #265
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Valuta Eurazijske Unije ce se zvati "Altyn", zajednicka valuta bi trebala biti uspostavljena najkasnije do 2025.

link
Nadam se da će Euroazijska unija obuhvatiti što veći broj zemalja. Mislim da je narodima istočne Europe dosta fašističkog jarma i da je svima jasno da nema budućnosti u masonskoj tvorevini EU.
Crveni ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:29   #266
Quote:
Crveni ratnik kaže: Pogledaj post
Nadam se da će Euroazijska unija obuhvatiti što veći broj zemalja. Mislim da je narodima istočne Europe dosta fašističkog jarma i da je svima jasno da nema budućnosti u masonskoj tvorevini EU.
Ne znam, nisam siguran.

Ta nakazna tvorevina se bez velikog rata raspasti neće.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:34   #267
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ne znam, nisam siguran.

Ta nakazna tvorevina se bez velikog rata raspasti neće.
Ako dođe do rata, Rusija ga neće započeti, ali će sigurno pobijediti.
Nakon toga vratit će se sloboda u Europu kao i 1945.
Crveni ratnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:31   #268
Ruski vojnik stacioniran u Armeniji u ruskoj vojnoj bazi u Gyumri, dezertirao je sa svoga položaja i ubio šestero članova Armenske obitelj od toga dvoje djece dok su spavali.

Ruski vojnik je trenutno u bijegu.

link

Uzbekistan je odredio datum predsjedničkih izbora koji ce se održati 29 veljače, još se nezna dali ce se Islam Karimov (77g) "kandidirati" za novi mandat.

Uzbekistanski predsjednik je zagriženi anti-Rus, i dok je on na vlasti Uzbekistan cvrsto stoji podalje od Rusije i odbija bilokakve razgovore o ulasku u EAU, u Rusiji se nadaju da se Karimov nece kandidirati za reizbor i da ce na njegovo mjesto doce netko tko bi bio voljan produbiti odnose sa Rusijom (tj okreniti kurs ka članstvu u EAU).

Gubitkom Ukrajine tj njenim okretanjem EU, Rusija je izgublia državu koja bi sa svojom velikom populacijom (40 milijuna) podigla tržište EAU-a iznad 200 milijuna stanovnika, s cime je Uzbekistan (30 milijuna) dobio jako puno na važnosti u očima Rusije i EAU-a te je clanstvo Uzbekistana u EAU postalo imperativ za Rusiju.

link link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2015., 13:08   #269
Opet pucnjava na granici između Kirgistana i Tađikistana, jedan Kirgistanski graničar je mrtav a dva su ozljeđena.

link

Kirgistan u Eurazijsku uniju ulazi za oko 4 mjeseca, a Tađikistan trenutno pregovara o pristupanju u EAU, Rusija se nada ce Tađikistan uci u EAU tokom 2015, jer želi da sve clanice CSTO-a budu dio EAU-a kako bi se djelatnosti CSTO-a pripojile EAU.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 17:46   #270
Danas se u Moskvi održao prvi sastanak Međudržavne komisije EAU koju sacinjavaju premijeri država članica, na sastanku se razgovaralo o implementaciji zajednickih projekata i o primanju Kirgistana u EAU.

Po našim ali i stranim novinskim organizacijama (uključujući i Ruske), sastanak kao da se nije ni dogodio.

Inace to bi trebao biti važan sastanak, na kojem premijeri država članica dogovaraju sve i svašta, ali po novinama izgleda ništa.

štura vijest o sastanku sa Armenskog portala (eng link)
__________________
Ja sam disleksičan!

Zadnje uređivanje darkwood : 06.02.2015. at 17:57.
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 21:18   #271
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Nikada Ukrajina neće u Nato....
Nego tko će, (novo)Rusija ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 08:13   #272
Kazakhstanski predsjednik je najavi da se kandidira posljedni puta na predsjednickim izborima, ali ono što je naviše šokiralo javnost je izjava da ce za vrijeme njegovog slijedeceg mandata vecinu ovlasti predsjednika prebaciti na parlament.

Quote:
The last of his five points carried a game-changing significance. Notwithstanding Nazarbayev’s calm and authoritative pace as he pronounced his statement, nobody in the audience dared to applaud this last assertion.

“Once institutional reforms and economic diversification are achieved, the country should undergo a constitutional reform that entails the transfer of power from the president to the parliament and the government, in accordance with our traditions” Nazarbayev told the audience.
link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 08:48   #273
Nakon ilegalne ankesije Krima, i nakon potpore separatistima u tehnici i vojnicima, u Rusiji još uvijek vjeruju da ce se Ukrajina prikljuciti EAU

Quote:
Officials Cling to Dream of Ukrainian Membership in Kremlin-led EEU

Tatiana Valovaya, one of the nine members of the EEU’s Commission, the group’s executive arm, was the featured speaker at a recent event hosted by Columbia University’s Harriman Institute in New York. She insisted that there was room for Ukraine to pursue trade partnerships with both the European Union and the EEU. Ukraine could pursue a middle path by following a hodgepodge of practices and regulations, Valovaya added.

“We do not believe there should be a single set of rules in the country, but lots of common rules,” she said.

Valovaya dismissed concerns about the compatibility of EU and EEU requirements, noting that 80 percent of the EEU’s technical regulations were based on EU documents.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 13:08   #274
Danas se održao odgođeni sastanak predsjednika država članica Eurazijske unije, (na sastanku nije bilo Armenije ali nit predstavnika Kirgistana iako bi ta država trebala postati clanicom kroz nekih 30 dana).

Quote:
RUSKI predsjednik Vladimir Putin rekao je čelnicima Bjelorusije i Kazahstana u petak da bi njihove tri zemlje trebale razmotriti formiranje zajedničke monetarne unije.

Putin se susreo s bjeloruskim predsjednikom Aleksandrom Lukašenkom i kazahstanskim Nursultanom Nazarbajevom u glavnom gradu Kazahstana Astani kako bi raspravljali o gospodarskim problemima s kojima se suočavaju tri zemlje, sve članice Euroazijske gospodarske unije, političkog i gospodarskog bloka bivših sovjetskih republika.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 14:22   #275
Vijetnam blizu potpisivanja ugovora o slobodnoj trgovini sa Eurazijskom Unijom, cilj ugovora je da se trgovinska razmjena digne na 10 milijardi dolara do 2020, sa sadašnjih 3.7 miljardi dolara.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 10:53   #276
13 dana pred ulazak Kirgistana kao pete clanice u Eurazijsku Uniju, Kazakhstan i Rusija su u otvorenom trgovinskom ratu.

Pošto je Ruska rublja oslabila 40%, a Kazakhstanski somi ostao relativno stabilan, tržište Kazakhstana je naglo preplavila jeftinija Ruska roba, zbog cega je Kazakhstan poceo zabranjivati uvoz određenih Ruskih proizvoda radi "zdravstvenih razloga", tako da je zabranjen uvoz mesa, majoneze, čokolade i konditorskih proizvoda iz Rusije, na što je Rusija odgovorila zabranom uvoza i Kazakhstana mljecnih proizvoda, lubenica i cikle isto iz "zdravstvenih razloga".

Kazakhstanski izvoz u Rusiju je pao 41%, dok je uvoz iz Rusije porastao oko 8%, što je dovelo neke Kazakstanske proizvođace pred propast, zbog cega je Kazakhstan pokrenuo kampanju "kupujmo domace" uz to pripremaju se i privremene zabrane uvoza iz Rusije u trajanju od 18 mjeseci tj dokle se Ruska rublja ne vrati na odgovarajuci tecaj.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2015., 09:03   #277
Kirgistan opet odgodio ulazak u Eurazijsku Uniju

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 10:54   #278
Nakon dužeg odgađanja Kirgistan je (napokon) ušao u Eurazijsku Uniju, cime je unija narasla na pet clanica, sljedeca država koju ce Rusija pokusati pridobiti u uniju je Tađikistan, što im ne bi trebao biti problem, jer oko 50% ekonomije Tađikistana se oslanja na Tađikistanske radnike u Rusiji koji šalju novac natrag svojim obiteljima.

link

Azerbajđan daje do znanja Rusiji: Azerbajđan se nece prikljuciti Eurazijskoj uniji dok se ne riješi pitanje okupiranih teritorija (Nagorno Karabakh i okolna podrucija)
link

Inace Azerbajđan ima duplo vecu ekonomiju nego Armenija, Kirgistan i Tajikistan zajedno.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 16:29   #279
Tajikistan ulazi u Eurazijsku uniju tokom slijedece godine, Tajikistanska radna skupina je pripremila i poslala sve materijale na razmatranje vladi o ulasku u EAU, odluka o ulasku se ocekuje do kraja ove godine, a pristupanje EAU tijekom slijedece godine.

Quote:
Tajikistan appears to be inching toward joining the Eurasian Economic Union. With Dushanbe long suggested to be considering membership, this news ought to be taken with a grain of salt. According to Asia-Plus, the head of the Customs Service, Abdufattoh Ghoib (who had previously headed the anti-corruption service before President Emomali Ramon’s son took it over), told reporters on July 19 that they’d been studying the issue of entry and “The working group has prepared all necessary materials and submitted them for consideration to the government.”

In October 2014, a full year before Kyrgyzstan would eventually accede, President Almazbek Atambayev said, “We are choosing the lesser of two evils. We have no other option.”

“Better to be inside the union than outside,” I wrote in February, summing up the less than enthusiastic Kyrgyz arguments in favor of joining. Oleg Pankratov, the deputy prime minister, said at the time, “The effect of Kyrgyzstan’s accession to the Eurasian Economic Union turned out to be blurry.”

Blurry or not, the same logic applies to Tajikistan: there may be no option but to join. The crux of this issue for Dushanbe is the significant proportion of the Tajik population that migrates to Russia for work. The region-wide, but Russian-centric, economic crash in the past year has impacted both remittance values and migration numbers. But while remittance figures for 2015 declined across the board for Uzbekistan, Tajikistan, and Kyrgyzstan, only Uzbekistan and Tajikistan saw a decline in the number of workers going to Russia. Kyrgyzstan, according to March 2016 IWPR report, saw the number of workers going to Russia increased by 5.4 percent, “a likely result of the easing of employment restrictions due to its EEU membership.”

For Russia, the benefits of Tajik membership are decidedly more symbolic than economic. The country’s economy is among the smallest in the region (no matter whose statistics you consider), as is its population. Nonetheless, Tajikistan’s membership would add another piece to the puzzle of a more unified (at least symbolically) Eurasia. Even if Tajikistan’s progress toward joining is excruciatingly slow, periodic stories about the union’s growth reflect well on the organization — that is, if they are not examined closely. With the European Union — on which the EEU was most certainly modeled — seemingly in crisis following the British vote to exit, Moscow is eager to toast the expansion and success of its own integration projects.
link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 20:19   #280
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
, pišeš gluposti, ako ovo malo Donjecka i Luhanska uspiju zadržati Ruski Teroristi to nece ni doci blizu te izmišljene Novorusije!

Novorusija isto kao i Velika Srbija, postoji... u glavama nekih pojedinaca

Realnost je malo drukcija, Rusija jako teško da si može priuštiti ikakvi otvoreni sukob sa Ukrajinom a sve teže i prikriveni.

A Ukrajina je okrenula novu stranicu
https://hr.wikipedia.org/wiki/Nova_Rusija

Educiraj se sine!

I ne guraj Srbiju gdje joj nije mjesto.
linuks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.