Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 18:42   #241
postoje i svekrve koje nisu ostvarene u braku,nesto nije stimalo,nije valjalo,pa su ulogu koja je bila "neuspješna",zamjenile ulogom savršene mame. Koja naravno,očekuje da sin nadoknadi sto nije muž. Brígu i zastitu,najcesce. Takodjer ima kao sto kazete i snaha princeza i snaha koje u startu imaju oštriji stav,bez obzira kakva je sveki.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 22.08.2014., 12:09   #242
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Mislim da svako dijete jako dobro zna što može očekivati od roditelja.
Pa to i kazem.
Samo se pitam cemu naknadno kukanje i zgrazanje kad se unaprid zna da je stvar uvjetovana.



Quote:
Znaju sigurno što mogu očekivati. Samo ono dijete koje je odraslo u familiji manipulatora, moguće da se naviknulo na takvo što. Tada i nije problem uzeti dar i očekivati kasnije pokoru.
Pa kad nije problem, problema ni nema.



Quote:
Ukoliko ljudi rade mogu si dovoljno ušparati za manju svadbu.
Ja sam pisala o piru, ne veceri sa kumovima i prijateljima.
Nema sanse da par to iskesira bez problema, osim ako nemaju super duper place.
Pir implicira vise od 10 ak ljudi na veceri, fotografa, mjuzu uzivo, vjencanicu, restoran, pozivnice, slastice...
Naravno da mozes bez svega toga, ali to onda nije pirovanje u klasicnom smislu rici i takav pir jos nikad nisam vidila.
Cinjenica je da kad kod nas mladenci piruju to implicira barem 70-ak osoba, a to sa popratnim troskovima jako puno kosta.
Ovih koji si pristede za skromniju zabavu ima toliko malo da nije ni vridno spomena, kad se pise opcenito o pirovanju kod nas.
Kod nas je cinjenica da se u pravilu voli ici na sve ili nista.

Quote:
ne razumijem zapravo gdje bi roditelj, primjerice nekoliko kom djece trebao izvući novce kako bi nadmirio vjenčanja svoje djece
Takvome bi se trebalo dići stup ponosa što je uopće uspio podići , odhraniti , školovati djecu, kamoli još nešto.
Tko zna di izvlace, ali ocito izvlace kad su skoro svi ljudi koje poznajem imali pir, a iz svog dzepa (za vecinu koju znam) sigurno nisu platili.



Quote:
jako je 'pametno' za starijega čovjeka koji bi trebao imati nešto ušteđevine pod stare dane, da te iste novce ulaže u skupa vjenčanja svoje djece.
U to ne bi ulazila.
Njihova stvar.
Ne osudujem, samo komentiram kako koliko primjecujem u praksi ne vridi bas stereotip (koji se ovdi spominjao) kako roditelji inzistiraju na piru, a dica kao ne zele.
Mozes si misliti kako ne zele.


Quote:
kada bi skupili masu žena i pitali što misli o suživotu sa muževljim roditeljima, možda bi vam par reklo da im je dobro.
Tih par koji bi se izjasnili pozitivno, sigurno imaju svoju taktiku kako ostati u dobrim odnosima sa svojim/tuđim roditeljima.

Ali...

Ljudi koji se odluče na takvu zajednicu, imaju jako slične priče i tijek događaja njihovog početnog slaganja i kada je krenulo to neslaganje.
Slicne, ali ne iste.
Sto je dovoljno da tudi recept ne mora upaliti.
Ja imam notorno jako, jako tesku sveki, 7 god. zivota na njenom i niti jedan veci konflikt, ali moja frendica nikako da stavi u praksu moj nacin. Zasto? Jer nismo iste osobe.
Ona na podrazaje ne reagira poput mene, ona nema isti stupanj___(umetni po volji) i to je dovoljno da je njoj moj nacin zakuki.



Quote:
Znamo svi za situacije gdje se mladi par u dvoje odluči isprobati suživot i da li mogu funkcionirati zajedno, ali još nikada nismo imali prilike čuti da je neki par odlučio probati suživot sa roditeljima sa kojima misle živjeti u zajednici.
Koja je tocna razlika vincati se pa useliti ili useliti se probno?
Useljavas se i u jednom i u drugom slucaju, kao sto se mozes iseliti ako ti ne pase i u jednom i u drugom slucaju.
Poznajem 2 para koji su se uselili kod roditelja, a tek onda vjencali, a ja sam godinama zivila na svekrvinom nevjencano.
Nisam znala da sam to ja nju isprobavala, ali ajde.

Quote:
Pa to nekako izgleda ovako...
Tada svekrva počinje imati negativne emocije prema snahi.
Podbadanje u rukavicama.
Iako ti je opis pun generaliziranja, slazem se da je putanja cesto slicna opisanoj.
Ali sa ovim gori citiranim se uopce ne slazem.
Ispada da idilicna svekrva postaje azdaja jer skupi negativne emocije vezane iskljucivo uz snahino ponasanje.
Ne slazem se sa time jer nikad nisam u praksi vidila takav slucaj.
U pravilu su azdaje i generalno gledano teske osobe kad su drugi ljudi u pitanju.
Da, moze covik glumiti neko vrime, ali brzo se to vidi.
I to najbolje promatrajuci nacin na koji se ophodi prema drugim ljudima.
Takve svekrve ritko kad imaju super odnose sa svima, a samo snahu na zubu.
Barem ja jos nikad nisam upoznala osobu koja je prema svima mila, draga, puna postivanja, obazriva, suosjecajna, naprosto predivno ljudsko bice, a samo sa snahom sve suprotno.

Quote:
Kako, kada sin ne vidi svoju mamu na loš način. Odmahnjuje rukom misleći kokošja posla, a i što će on sada jadan tu promijeniti kada si moraju biti dobri jer žive u istoj kući.
Ovo radi idiot, ili barem muskarac sa kojim ja nikada ne bi mogla biti.
Dobro kazes da je jadan.
Da mi muz na ikakvu moju osobnu dramu odmahne rukom ne bi bilo dobro.
Mozda bas zato sto neki odmahuju imaju doma to sto imaju.
Moj muz se nikad nije tako postavlja.
Svaki put kad je moja svekrva istinski pretjerala on je reagirao.
Nekad po mojoj "zalbi", nekad sam od sebe.
Svatko sa gramom mozga zna da odmahujuci rukom na kronicno nezadovoljstvo svog partnera sam sebi i svojoj obitelji kopa jamu.
choupette is offline  
Old 22.08.2014., 20:09   #243
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Slicne, ali ne iste.
Sto je dovoljno da tudi recept ne mora upaliti.
Ja imam notorno jako, jako tesku sveki, 7 god. zivota na njenom i niti jedan veci konflikt, ali moja frendica nikako da stavi u praksu moj nacin. Zasto? Jer nismo iste osobe.
Ona na podrazaje ne reagira poput mene, ona nema isti stupanj___(umetni po volji) i to je dovoljno da je njoj moj nacin zakuki.
Možda si ti na neki način superiornija nad svojom sveki?

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Koja je tocna razlika vincati se pa useliti ili useliti se probno?
Useljavas se i u jednom i u drugom slucaju, kao sto se mozes iseliti ako ti ne pase i u jednom i u drugom slucaju.
Poznajem 2 para koji su se uselili kod roditelja, a tek onda vjencali, a ja sam godinama zivila na svekrvinom nevjencano.
Nisam znala da sam to ja nju isprobavala, ali ajde.
Pa mislim da je ipak nešto teže iseliti se iz kata kuće, u koji si šibnuo 60 tis eura, a nešto lakše se iseliti ako si šibnuo kojih 6 tis kn.
Nisu dobre solucije ' sve ili ništa'. Upravo kada ljudi utuku velike pare, onda im je teško to sve skupa ostaviti.
Mislim da je potrebno nešto malo vremena da čovjek vidi sa kime to živi. Dovoljno da vidiš da li to funkcionira nekako ili stvarno nikako.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
U pravilu su azdaje i generalno gledano teske osobe kad su drugi ljudi u pitanju.
Meni se čini da niti jedna svekrva koja zaista nosi titulu adžaje, svoje pravo lice sigurno neće pokazati i susjedstvu. Dapače, takva osoba će vanjskom svijetu prikazati sebe u najboljem svijetlu, a lako moguće kao i žrtvu.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Da, moze covik glumiti neko vrime, ali brzo se to vidi.
I to najbolje promatrajuci nacin na koji se ophodi prema drugim ljudima.
Takve svekrve ritko kad imaju super odnose sa svima, a samo snahu na zubu.
Barem ja jos nikad nisam upoznala osobu koja je prema svima mila, draga, puna postivanja, obazriva, suosjecajna, naprosto predivno ljudsko bice, a samo sa snahom sve suprotno..
U kratkom vremenu teško da se išta može vidjeti.
Malo je nevjerovatna slučajnost, da mi se većina žena u takvim zajednicama potužila da nisu vidjele nikakve probleme na početku vezane uz svekrvu.
Dapače, imale su svašta lijepoga za reći na početku, kako je vrijeme odmicalo, sve manje su imale nešto lijepoga za reći.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Ovo radi idiot, ili barem muskarac sa kojim ja nikada ne bi mogla biti.
Dobro kazes da je jadan.
Da mi muz na ikakvu moju osobnu dramu odmahne rukom ne bi bilo dobro.
Mozda bas zato sto neki odmahuju imaju doma to sto imaju.
Moj muz se nikad nije tako postavlja.
Svaki put kad je moja svekrva istinski pretjerala on je reagirao.
Nekad po mojoj "zalbi", nekad sam od sebe.
Svatko sa gramom mozga zna da odmahujuci rukom na kronicno nezadovoljstvo svog partnera sam sebi i svojoj obitelji kopa jamu.
Tako bi trebalo biti. Problemi, bilo kakvo nezadovoljstvo bi se trebalo riješiti.
perilica is offline  
Old 23.08.2014., 19:11   #244
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Možda si ti na neki način superiornija nad svojom sveki?
Ne virujem.
Iskreno, mislim da se radi o kombinaciji raznih elemenata.
Bazno sam eksplozivna osoba, pa sam iskreno ocekivala kaos, ali sam s vrimenom razvila sposobnost da receno shvacam manje osobno i da si gledam udovoljiti, makar na ustrb forme.
Mislim da je bitan, mozda i najbitniji faktor bia stav mog muza.
On nije mamin sin i svjesan je toga tko mu je mater, tko sam ja i sto mu predstavlja nasa obitelj.
Na kraju, moja svekrva kakva god da je ne zeli mene izgurati iz zivota svoga sina. Samo ne moze odoliti svojoj pravoj prirodi.
Bilo je i ucenja na tudim pogreskama, posto svekici nisam jedina snaha.





Quote:
pa mislim da je ipak nešto teže iseliti se iz kata kuće, u koji si šibnuo 60 tis eura, a nešto lakše se iseliti ako si šibnuo kojih 6 tis kn.
Nisu dobre solucije ' sve ili ništa'. Upravo kada ljudi utuku velike pare, onda im je teško to sve skupa ostaviti.
A tko koga sili da ulaze 60 000 eura u tude?
Ima i drugih solucija za izorganizirati zajednicki zivot kad se vec imaju tolike pare.

Quote:
Mislim da je potrebno nešto malo vremena da čovjek vidi sa kime to živi. Dovoljno da vidiš da li to funkcionira nekako ili stvarno nikako.
I nitko ne brani coviku da si to vrime uzme.



Quote:
Meni se čini da niti jedna svekrva koja zaista nosi titulu adžaje, svoje pravo lice sigurno neće pokazati i susjedstvu. Dapače, takva osoba će vanjskom svijetu prikazati sebe u najboljem svijetlu, a lako moguće kao i žrtvu.
Nema sanse.
Ove o kojima pises nisu prava punokrvna sorta, eventualno podjebacice vulgaris.
Bas prava azdaja se brzo skuzi, jer takav x faktor se kad je sa nekim u blizem kontaktu ne moze na dulje staze nikako sakriti.
Moja sveki je isto tako premila na van, a opet vise manje svi koji su sa njom bili u bliskijem kontaktu znaju sto se od nje moze ocekivati.
Susjede ima iste priko 30 god. i viruj mi da nitko od njih ne zivi u iluziji.


Quote:
U kratkom vremenu teško da se išta može vidjeti.
Malo je nevjerovatna slučajnost, da mi se većina žena u takvim zajednicama potužila da nisu vidjele nikakve probleme na početku vezane uz svekrvu.
Dapače, imale su svašta lijepoga za reći na početku, kako je vrijeme odmicalo, sve manje su imale nešto lijepoga za reći.
Nisu vidile jer su gledale iskljucivo kako se ta osoba ponasa prema njima, a ne kako se ponasa globalno prema drugim ljudima.
To je elementarna pogreska kad se miri neciji karakter.
Svi mi mozemo glumatati kad zelimo ostvariti neki cilj spram odredene osobe, ali ce nase pravo ja itekako biti vidljivo u odnosima sa drugim osobama, pogotovo u odnosima sa ljudima na koje nam nije primat ostaviti sto bolji dojam.

Zadnje uređivanje choupette : 23.08.2014. at 19:17.
choupette is offline  
Old 24.08.2014., 00:25   #245
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
A tko koga sili da ulaze 60 000 eura u tude?
Ima i drugih solucija za izorganizirati zajednicki zivot kad se vec imaju tolike pare.
Za sada sve koje znam, unaprijed su sredili prostor (kat) u kojemu žive.
Nitko nikoga na ništa nije prisilio. Odlučili su se na takav život.
Neki su došli do zaključka kako im to nije bio najpametniji potez.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
I nitko ne brani coviku da si to vrime uzme.
To su greške koje se čine. Možda će tko promijeniti mišljenje čitajući forum, kako nije loše napraviti probnu vožnju sa tuđim roditeljima sa kojima se planira dijeliti kuća.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Nema sanse.
Ove o kojima pises nisu prava punokrvna sorta, eventualno podjebacice vulgaris.
Bas prava azdaja se brzo skuzi, jer takav x faktor se kad je sa nekim u blizem kontaktu ne moze na dulje staze nikako sakriti.
Moja sveki je isto tako premila na van, a opet vise manje svi koji su sa njom bili u bliskijem kontaktu znaju sto se od nje moze ocekivati.
Susjede ima iste priko 30 god. i viruj mi da nitko od njih ne zivi u iluziji.
Nekoga koga malo duže poznaješ, koliko god da ti glumi , znaš koliko je sati. To je istina, štima. Kako veliš, znaš što od takve osobe možeš očekivati.

No, kako će primjerice, buduća snaha vidjeti kakva joj je svekrva to be ako je vidi na nedjeljnom ručku? gdje se svekrva ponaša uslužno, ljubazno i pristupačno.
Vidiš naravno kasnije kakve je tko prirode uistinu.

Ja dan danas nakon jako puno godina braka nisam sigurna što moja svekrva zaista misli o meni. Da li me okolo trača, da li mi glumi ili ne.
Vidim je jednom god ( i to ako).
Kada je vidim, nadoknadimo priče. Opet, to nije to.
Da se družimo više, da živimo zajedno znala bi puno više. Kakva je kada je skroz opuštena. Njezino mišljenje o meni bi se iskristaliziralo i obrnuto.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Nisu vidile jer su gledale iskljucivo kako se ta osoba ponasa prema njima, a ne kako se ponasa globalno prema drugim ljudima.
To je elementarna pogreska kad se miri neciji karakter.
Svi mi mozemo glumatati kad zelimo ostvariti neki cilj spram odredene osobe, ali ce nase pravo ja itekako biti vidljivo u odnosima sa drugim osobama, pogotovo u odnosima sa ljudima na koje nam nije primat ostaviti sto bolji dojam.
Kako će vidjeti odnos svekrve spram drugih ljudi?
Sve su mi za sada rekle da nisu vidjele na početku kakva im je uistinu svekrva. To su vidjele kakva je koja, kasnije u suživotu sa njima.

Nisam čula da se kakva buduća snaha intenzivno druži sa svojom budućom svekrvom gdje odlaze na kave, posjećuju njezine poznate ljude, gdje bi bila prilika vidjeti kako se svekrva ponaša prema drugim ljudima. Kako je drugi ljudi doživljavaju i sl.

Najbolje čovjeka ocjeniš i procjeniš kroz izvjesno vrijeme. To uključuje druženje sa tom osobom kroz koji period.
perilica is offline  
Old 27.08.2014., 14:00   #246
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Za sada sve koje znam, unaprijed su sredili prostor (kat) u kojemu žive.
Nitko nikoga na ništa nije prisilio. Odlučili su se na takav život.
Neki su došli do zaključka kako im to nije bio najpametniji potez
Pod uvjetom da se ne radi o roh bau katu u kojeg triba uloziti ne znam koliko, moze se stvar privremeno "skrpati" cisto da bude koliko toliko stanjiva.
Samo sto ljudi vole pic, pic, a ostalo cemo se "nadati" iako najcesce imamo unaprid naznake za los razvoj dogadaja.
I kad sve stima poprilicno je riskantno ulagati u tude, da ne pricam koliko je neisplativo.
Quote:
No, kako će primjerice, buduća snaha vidjeti kakva joj je svekrva to be ako je vidi na nedjeljnom ručku? gdje se svekrva ponaša uslužno, ljubazno i pristupačno.
Vidiš naravno kasnije kakve je tko prirode uistinu.
Viditi ce ako se radi o azdaji i ako ima zrno pronicljivosti.
I ako se ne odluci doseliti nakon 3 nedjeljna rucka.
Vide ljudi vecinom sto je na stvari, samo sto zele zapoceti zivot u dvoje (i vise), ne zele ili ne mogu ici u kredu, pa malo zazmire i aktiviraju svima nama poznatu nadicu.
Ali nije to lako naknadno priznati, pa svakako bolje zvuci; bila je idila, a onda odjednom drek.
To covika lipo opere od odgovornosti za vlastite odluke.

Quote:
ja dan danas nakon jako puno godina braka nisam sigurna što moja svekrva zaista misli o meni. Da li me okolo trača, da li mi glumi ili ne.
Vidim je jednom god ( i to ako).
Kada je vidim, nadoknadimo priče. Opet, to nije to.
Totalno je nebitno sto svekrva misli o snahi dok god joj je ponasanje primjereno.
Tvojoj svekrvi je ponasanje ok, ne zivite blizu, ritko se vidate.
I da te istraca frendici, zaboli te.



Quote:
Kako će vidjeti odnos svekrve spram drugih ljudi?
Sve su mi za sada rekle da nisu vidjele na početku kakva im je uistinu svekrva. To su vidjele kakva je koja, kasnije u suživotu sa njima.
Mislim da su vecina tih koje ne vide i ne cuju bas nista ili u gore opisanom denialu ili ne zele priznati da je naznaka bilo, ali su sve gurnule pod tepih poradi viseg cilja.
Na tvoje pitanje "kako viditi", meni se samo namece "kako ne viditi"?
Pod pretpostavkom da se radi o azdaji, da susreti nisu iskljucivo jedan na jedan i da se ne useljava nakon par susreta, ne mogu se ne zapitati di ta osoba uopce gleda kad je u pitanju donosenje bitnih zivotnih odluka.
Drugi ljudi nisu neki svemirci, drugi ljudi su isti oni koji obicno side za tim istim povremenim ruckom.
Drugi ljudi su svekar, druga dica, rodbina i na kraju muskarac sa kojim se odlucuje upariti.
Teski ljudi se itekako vide u takvim situacijama.
Meni npr. nije tribalo vise od par susreta da vidim kako nasuprot imam tesku osobu i di bi mogli nastati problemi.
Nacin na koji bi izvirila koja nepodobna reakcija spram mog supruga ili njene vlastite svekrve i stvar je brzo poprimila oblik.
Iako je prema meni bila mazna i pazna, znala sam da nemam sto ocekivati istinski bolji tretman na duge staze, od tretmana koji imaju, makar povremeno, njeni bliznji.
To je jos jedna dodirna tocka svih azdaja: one obicno ne postuju ni svog vlastitog sina.
A tako nesto je u pravilu vidljivo na kilometre.


Quote:
Nisam čula da se kakva buduća snaha intenzivno druži sa svojom budućom svekrvom gdje odlaze na kave, posjećuju njezine poznate ljude, gdje bi bila prilika vidjeti kako se svekrva ponaša prema drugim ljudima. Kako je drugi ljudi doživljavaju i sl.
Ponavljam, njeni poznati ljudi su prvenstveno njena vlastita obitelj.
Susjede i frendice su skoro u rangu snahe, s obzirom da su kontakti rijedi i s obzirom da se na njih, kao i na snahu obicno zeli ostaviti dobar dojam.
Ali sa obitelji su ljudi u pravilu opusteni i ako su skloni ozbiljnom zajebavanju u maniri azdaje tu ce se to prvo viditi.
Zato na rucku, oke otvorene, gledati sa koliko se respekta ta osoba ponasa prema svom sinu i nasem odabraniku, svom muzu, svojoj majci, svojoj rodbini, a ne samo prema vlastitoj malenkosti.

Zadnje uređivanje choupette : 27.08.2014. at 14:14.
choupette is offline  
Old 28.08.2014., 18:02   #247
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Totalno je nebitno sto svekrva misli o snahi dok god joj je ponasanje primjereno.
Tvojoj svekrvi je ponasanje ok, ne zivite blizu, ritko se vidate.
I da te istraca frendici, zaboli te.
Pa evo mogu reći da imam dobar radar. Intuicija me rijetko kada prevari, ali moram priznati da mi je sveki dosta teško iščitati. Mada, to i nije potrebno jer vidimo se svake prijestupne.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mislim da su vecina tih koje ne vide i ne cuju bas nista ili u gore opisanom denialu ili ne zele priznati da je naznaka bilo, ali su sve gurnule pod tepih poradi viseg cilja.
Na tvoje pitanje "kako viditi", meni se samo namece "kako ne viditi"?
Pod pretpostavkom da se radi o azdaji, da susreti nisu iskljucivo jedan na jedan i da se ne useljava nakon par susreta, ne mogu se ne zapitati di ta osoba uopce gleda kad je u pitanju donosenje bitnih zivotnih odluka.
Drugi ljudi nisu neki svemirci, drugi ljudi su isti oni koji obicno side za tim istim povremenim ruckom.
Drugi ljudi su svekar, druga dica, rodbina i na kraju muskarac sa kojim se odlucuje upariti.
Teski ljudi se itekako vide u takvim situacijama.
Meni npr. nije tribalo vise od par susreta da vidim kako nasuprot imam tesku osobu i di bi mogli nastati problemi.
Nacin na koji bi izvirila koja nepodobna reakcija spram mog supruga ili njene vlastite svekrve i stvar je brzo poprimila oblik.
Iako je prema meni bila mazna i pazna, znala sam da nemam sto ocekivati istinski bolji tretman na duge staze, od tretmana koji imaju, makar povremeno, njeni bliznji.
To je jos jedna dodirna tocka svih azdaja: one obicno ne postuju ni svog vlastitog sina.
A tako nesto je u pravilu vidljivo na kilometre.
Ima smisla da jedan mladi par koji je zaljubljen, u sedmom nebu u zajedničkim planovima kako će urediti sobu, koje će zastore izabrati, ne vidi kakvi su međuljudski odnosi oko njih.
Sve se čini u redu.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Zato na rucku, oke otvorene, gledati sa koliko se respekta ta osoba ponasa prema svom sinu i nasem odabraniku, svom muzu, svojoj majci, svojoj rodbini, a ne samo prema vlastitoj malenkosti.
Možda nije loše def i malo to druženje sa budućom svekrvom produbiti , u smislu da buduće snahe ne odlaze samo na ned ručak, već da koji puta odu i u šetnju svi zajedno. Tek toliko da se vidi kakva energija isijava.

Ako koja vidi da nije prihvaćena , neka ima na umu da je mala vjerovatnost da se to promijeni.Pa samim time neka kalkulira da li se može sa time nositi.
perilica is offline  
Old 31.08.2014., 00:27   #248
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Pa evo mogu reći da imam dobar radar. Intuicija me rijetko kada prevari, ali moram priznati da mi je sveki dosta teško iščitati. Mada, to i nije potrebno jer vidimo se svake prijestupne.
To ti je zato jer ti svekrva nije azdaja. Nitko ne kaze da bi u suzivotu sa njom bio raj, ali postoji razlika izmedu obicne suzivotne nekompatibilnosti i toga da nasuprot sebe imas osobu sa potencijalom da te svjetski ujebe u mozak.


Quote:
ima smisla da jedan mladi par koji je zaljubljen, u sedmom nebu u zajedničkim planovima kako će urediti sobu, koje će zastore izabrati, ne vidi kakvi su međuljudski odnosi oko njih.
Sve se čini u redu.
Meni ovo nema smisla.
Zaljubljenost kao sveopci alibi.
Ispada da je ljubav ne samo slipa, nego i gluha i glupa kad je cili svemir u pitanju, a ne samo zjena njihovog oka.
Sori, ne pusim.
To da se ljudi prave da su slipi, gluhi i glupi jer zele sto prije ostvariti svoje planove, to da.
Meni je to da se idila pretvori u drek ravno znanstvenoj fantastici, makar oci bile pravo u guzici.
Kao kad zene tvrde da im je muz bia sjajan i zlatan, a onda prstenovanje i pakao se otvara.
Gluposti.
Vidi covik dosta toga, samo iz raznoraznih interesa bira zanemariti.

Quote:
Možda nije loše def i malo to druženje sa budućom svekrvom produbiti , u smislu da buduće snahe ne odlaze samo na ned ručak, već da koji puta odu i u šetnju svi zajedno. Tek toliko da se vidi kakva energija isijava.
Mah. Nepotrebna muka.
Kazem, gledati kako se ponasa prema bliznjima u najobicnijim situacijama i azdaja ne moze promaci.
Nema tih roza cvikera koji je mogu zakamuflirati.
choupette is offline  
Old 31.08.2014., 14:55   #249
Pozdrav svima! Nova sam na forumu iako ga aktivno čitam već godinama...
Službenu svekrvu još nemam, ali sam u veći već 8 godina i uskoro se udajem... I tu kreću problemi... Ona ne nameće previše svoje mišljjenje, ali se bez problema naljuti kad god joj nešto ne paše..Budući da sam sa svojim zaručnikom krenula vrlo mlada, dala sam joj za pravo da mi da koji savjet ili pomogne oko nečega, isto kao što i ja pomognem njoj.. Inače poštujem starije ljude i nikad ne proturiječim previše, ali iskreno mislim da bih trebala... Njihova kćer i zet žive s njima i imaju kći od 7 godina koja je nemoguća. U nju gledaju kao u Boga, mala nema mane, oko nje se titra, oblače ju da ne mora mala sama, hrane ju--doslovno joj stavljaju zalogaje u usta jer je ona njihova veelika mazica... Svi oni žive kod svekrve.. Imaju parazitski način života, sve uzimaju, a ne daju ništa, ali im se i ne spočitava... Svekrva obožava glumiti mamu djevojčici i stalno ju vode sa sobom..Mala je jako rijetko s mamom i tatom, ali njima to super odgovara...

Problem nastaje sad jer je moj dečko izjavio da mu je bolje biti kod mene jer je atmosfera opuštena, sa svima se slaže (sa sestrom i šogorom se ne slaže uopće), uvijek se šalimo i da ćemo najvjerojatnije-kada budemo dolazili kući na vikende ili fešte srediti kod mene moju staru sobu i biti tamo... Mi živimo u stanu iznajmljenom tamo gdje radimo, oko 150 km od kuće, a inače smo iz istog gradića..Kod svekrve su uvijek neki napeti odnosi i to se jako osjeti, a kad ne znaju što bi radili-bulje u tu malu i pjevaju hvalospjeve o njoj...Baš onako bezveze atmosfera... i svekrva je na to, naravno-pošizila,..Počela je cmizdriti i ponašati se nenormalno..Ja njoj otimam sina i te fore... a što je najbolje od svega, sve to joj je on rekao, kad je bio sam kod njih jer ga je sestra pitala gdje ćemo spavati kad budemo dolazili,,, Ispada da sam ga ja to nagovorila jer on tako što nije sposoban sam smisliti... Ja ju jednostavno ignoriram i ne znam kako bih postupila...Uglanom šutim..A ona onako zna reći da joj se sin odcjepljuje od familije i da ne zna kako će podnijeti ženidbu,Tipa: ee, sine kad se oženiš pitaj boga hoćeš nam i doći, a ja budala šutim...A jednom prilikom je maloj rekla, nije skužila da ju čujem (a možda i je): Ljubica bakina, dobro pa imamo tebe, pitaj boga kada ujna rodi hoće nam dati bebu da se igramo..ti si bakino dijete...ne da tebe baka...... da ne napomijem da uvijek kad dođemo kući kdo familije je stalno kod kuće i da nemam nikakvih problema s tim-pa neka je... eto...nemam muda joj sasut u facu što mislim... oprostite mi a dugom postu, ali sam trebala nekoga da mu se pojadam...do sad je bilo sve ok, a eto-sad tek vidim kakva je....
fijonse is offline  
Old 31.08.2014., 16:46   #250
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
To ti je zato jer ti svekrva nije azdaja. Nitko ne kaze da bi u suzivotu sa njom bio raj, ali postoji razlika izmedu obicne suzivotne nekompatibilnosti i toga da nasuprot sebe imas osobu sa potencijalom da te svjetski ujebe u mozak.
Mislim da uopće ne bi bilo mira da smo sa njima
Možda više radi svekra, nego radi svekrve.
Tu je i mjenjanje ljudi kroz godine.
Nije isti njihov život dok su radili, a nije isti dok su sada u mirovini.
Tak višak vremena koji imaju, ne znaju iskoristiti, pa se kao i svaki stariji ljudi fokusiraju na jedno od svoje djece. Najčešće ono koje im je pri ruci. Sreća, pa to nije mm, pa samim time nisam niti ja.

EDIT: Ne mora svekrva biti adžaja da bi se mješala u život svoga djeteta/djece.
Jednostavno roditelj može biti dobar do neba, ali želi biti prisutan u životu svoje djece, pa malo previše. Ne vidi naravno ništa loše u tome.
Što je dovoljno da djecu (koja to više nisu, već odrasli ljudi) izritira, pa nastanu sukobi.

Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Meni ovo nema smisla.
Zaljubljenost kao sveopci alibi.
Ispada da je ljubav ne samo slipa, nego i gluha i glupa kad je cili svemir u pitanju, a ne samo zjena njihovog oka.
Sori, ne pusim.
To da se ljudi prave da su slipi, gluhi i glupi jer zele sto prije ostvariti svoje planove, to da.
Meni je to da se idila pretvori u drek ravno znanstvenoj fantastici, makar oci bile pravo u guzici.
Kao kad zene tvrde da im je muz bia sjajan i zlatan, a onda prstenovanje i pakao se otvara.
Gluposti.
Vidi covik dosta toga, samo iz raznoraznih interesa bira zanemariti.
Ljudi kad su zaljubljeni jedno u drugo ne vide nikakve mane. To tek kasnije dodje spoznaja. Adrenalin napravi svoje. Tako je i kod planiranja zajedničkog života. Naravno da ljude veseli prostor gdje će se skrasiti, pa lako smetnu sa uma da možda međuljudski odnosi neće biti onakvi kakvi su si zamišljali.

Nije jednostavno funkcionirati ŽuD, a kamoli Žu(najmanje četvero ljudi)

Puno toga ljudi i zažmire, kako si rekla, u vidu nekih viših interesa. No, onda se nemaju niti što previše žaliti kada se idila pretvori u noćnu moru. Ionako nikome drugome ne čine štetu, već sami sebi.

Zadnje uređivanje perilica : 31.08.2014. at 16:52.
perilica is offline  
Old 31.08.2014., 17:19   #251
Quote:
fijonse kaže: Pogledaj post
....
Mislim da je jako tužno što se tvoj budući muž ne slaže sa svojom sestrom.
Bit' će pravo čudo kada ćemo na forumu pročitati, a i kada ću i u RL čuti da se braća slažu i onda kada se svi ožene i stvore svoju familiju.
Ispada da se braća samo slažu u djetinjstvu, kasnije ćorak.

Što se tiče tvoje buduće svekrve.
Taj dečko valjda ima svoje mišljenje. Najčešće su djeca direktna i otvorena kada su u pitanju njihovi roditelji, pa je red na njega da kaže staroj da malo smiri svoje strasti i podbadanje.

Što on misli o izjavama svoje majke?
perilica is offline  
Old 31.08.2014., 23:02   #252
Quote:
fijonse kaže: Pogledaj post
Uglanom šutim...
Nastavi sutjeti.

Ti problema zapravo i nemas. Ti i buduci se slazete i vodite svoju brigu. Posjecujte ih kad i kako vam odgovara i boli vas dupe sto ona prica i komentira.
Ako ste vas dvoje slozni, sto se zamarate glupostima?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 01.09.2014., 09:29   #253
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Posjecujte ih kad i kako vam odgovara i boli vas dupe sto ona prica i komentira.
:
Sa ovime se slažem. Sve dok ti netko sere iza leđa , dobro je. Ne živi sa njima, nema nish sa njima. No, iz posta se da naslutiti da žena sere pred njom, a ona šuti. To je dosta loše za zdravlje.
Pitanje kako taj njezin dečko tada reagira.
perilica is offline  
Old 02.09.2014., 13:39   #254
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Mislim da je jako tužno što se tvoj budući muž ne slaže sa svojom sestrom.
Bit' će pravo čudo kada ćemo na forumu pročitati, a i kada ću i u RL čuti da se braća slažu i onda kada se svi ožene i stvore svoju familiju.
Ispada da se braća samo slažu u djetinjstvu, kasnije ćorak.

Što se tiče tvoje buduće svekrve.
Taj dečko valjda ima svoje mišljenje. Najčešće su djeca direktna i otvorena kada su u pitanju njihovi roditelji, pa je red na njega da kaže staroj da malo smiri svoje strasti i podbadanje.

Što on misli o izjavama svoje majke?
Meni je isto žalosno što se on i sestra ne slažu... To mi je isprva bilo nepojmljivo jer sam ja sa svojima u super odnosima i ne mogu zamisliti drugačije. Kod njih je to neslaganje izraženo skoro cijeli život, a kulminiralo je kad se sestra doselila s mužem i malom kod njih. Njih dvoje su totalno različita dva svijeta koja sam ja pokušala pomiriti, ali ne ide... Od te ideje sam odustala kad sam vidjela kakva je ona bezobraznica i oportunistica... Ja s njima nemam nikakvih svađa, ali nismo niti društvo za kavu...Na bok-bok smo i dovoljno...

Što se tiče podbadanja od stare, on je to jučer riješio, rekao joj je da nije korektna i da se ne može tako ponašati... Na to je ona, naravno opet šutila, nabacila suze i otišla... Niti zove sina, nit ništa...

Moja mama i ja smo se milijun puta znate posvađati i svašta bi bilo, ali ona nikad---NIKAD--- nije bila rezervirana prema mom soon-to-be mužu niti se to ikad odrazilo na njen odnos s mojom mamom...A gđa svekrva je očito iz drugog svijeta došla...
fijonse is offline  
Old 02.09.2014., 13:40   #255
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Sa ovime se slažem. Sve dok ti netko sere iza leđa , dobro je. Ne živi sa njima, nema nish sa njima. No, iz posta se da naslutiti da žena sere pred njom, a ona šuti. To je dosta loše za zdravlje.
Pitanje kako taj njezin dečko tada reagira.
Znam da ja sve uzimam k srcu, ali boli me kad vidim da je ona počela sad, par mjeseci pred svadbu radit probleme i biti bezobrazna...Lako je meni otići i ne osvrtati se, ali takva sam osoba da ne mogu biti indiferentna.... Samo čekam da mi nešta kaže pa će čuti što ja mislim o svemu...
fijonse is offline  
Old 02.09.2014., 14:34   #256
Quote:
fijonse kaže: Pogledaj post
Što se tiče podbadanja od stare, on je to jučer riješio, rekao joj je da nije korektna i da se ne može tako ponašati... Na to je ona, naravno opet šutila, nabacila suze i otišla... Niti zove sina, nit ništa...
Ne bude joj nish. Time želi pokazati da je povrijeđena, gdje joj je njezino dijete nešto reklo i kritiziralo je. Ponos je grda stvar.
Vjerovatno osjeća to napad na vlastitu osobnost.
Uostalom, nitko ne voli kritike, ali kasnije ljudi shvate zašto je do kritike došlo.
Ne bude se dugo durila na sina.

Quote:
fijonse kaže: Pogledaj post
Znam da ja sve uzimam k srcu, ali boli me kad vidim da je ona počela sad, par mjeseci pred svadbu radit probleme i biti bezobrazna...Lako je meni otići i ne osvrtati se, ali takva sam osoba da ne mogu biti indiferentna.... Samo čekam da mi nešta kaže pa će čuti što ja mislim o svemu...
To je nepotrebno i grdo. Zašto se smatra ako nekome nešto kažeš to mora biti pod najvećim intenzitetom i žestoko?
Moraju se ljudi baš jako grdo posvaditi da bi nešto riješili?
Ako te podbada, pred tobom i direktno tebi upućuje neumjesne komentare, da se to lijepo riješiti.

Primjera radi:
Sveki:' fijonse, sada kada ćete se oženiti, jadan moj sin, više me neće posjećivati, udaljit će se od familije. e tako ti je to kada snaja dodje, sudbo kleta'.
Ti :' vi ste jedna obična babuskara, zmija, prokletnice!!! ne želim vas više nikad vidjeti niti na svadbi da niste došli!'

i kaj si time dobila?

zar nije bolja solucija:
ti:' gospođo, zašto smatrate da ću ja vas odmaknuti od vašega sina? u čemu je problem? odakle takvo razmišljanje? da li smatrate da je to u redu od vas?'


Veća je provokacija kada si miran , staložen i kada se ne daš izbaciti iz takta.

Zadnje uređivanje perilica : 02.09.2014. at 14:40.
perilica is offline  
Old 02.09.2014., 14:52   #257
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Ne bude joj nish. Time želi pokazati da je povrijeđena, gdje joj je njezino dijete nešto reklo i kritiziralo je. Ponos je grda stvar.
Vjerovatno osjeća to napad na vlastitu osobnost.
Uostalom, nitko ne voli kritike, ali kasnije ljudi shvate zašto je do kritike došlo.
Ne bude se dugo durila na sina.



To je nepotrebno i grdo. Zašto se smatra ako nekome nešto kažeš to mora biti pod najvećim intenzitetom i žestoko?
Moraju se ljudi baš jako grdo posvaditi da bi nešto riješili?
Ako te podbada, pred tobom i direktno tebi upućuje neumjesne komentare, da se to lijepo riješiti.

Primjera radi:
Sveki:' fijonse, sada kada ćete se oženiti, jadan moj sin, više me neće posjećivati, udaljit će se od familije. e tako ti je to kada snaja dodje, sudbo kleta'.
Ti :' vi ste jedna obična babuskara, zmija, prokletnice!!! ne želim vas više nikad vidjeti niti na svadbi da niste došli!'

i kaj si time dobila?

zar nije bolja solucija:
ti:' gospođo, zašto smatrate da ću ja vas odmaknuti od vašega sina? u čemu je problem? odakle takvo razmišljanje? da li smatrate da je to u redu od vas?'


Veća je provokacija kada si miran , staložen i kada se ne daš izbaciti iz takta.
Znam, znam...Nisam ni mislila ići u takav oštar napad nikome...puno puta ja štošta mislim reći, pa ne kažem...nisam tip za svađe jer se nikad ne sjetim što sam planirala reći, ali ću joj na lijep način dati do znanja što mislim i što smatram nekorektnim..Pa onda ako će se durit, nek se duri... zanimljivo je kako smo imale sasvim dobre odnose sve dok joj moj budući nije pomrsio njene planove da pod njihovim krovom glumimo hepi femili..u tom je stvar... ne može se pomiriti da je njenom djetetu bolje negdje drugdje...
fijonse is offline  
Old 02.09.2014., 15:05   #258
Quote:
fijonse kaže: Pogledaj post
...dok joj moj budući nije pomrsio njene planove da pod njihovim krovom glumimo hepi femili..u tom je stvar... ne može se pomiriti da je njenom djetetu bolje negdje drugdje...
Onda je očito da ona nije revoltirana i ljuta na tebe kao buduću snahu, već na sebe zašto joj sin 'bježi' od nje iliti od situacije u kući koja nije najbajnija.
Lakše je onda ispucati koju lopticu na tebe, nego da sebi prizna zašto je situacija takva kakva je.
perilica is offline  
Old 07.09.2014., 10:12   #259
Quote:
perilica kaže: Pogledaj post
Onda je očito da ona nije revoltirana i ljuta na tebe kao buduću snahu, već na sebe zašto joj sin 'bježi' od nje iliti od situacije u kući koja nije najbajnija.
Lakše je onda ispucati koju lopticu na tebe, nego da sebi prizna zašto je situacija takva kakva je.
ovo je. Íako vec 8mj odseljeni,kroz sitna podbadanja mu kaze,kak mu moze bit bolje? Nista i nemora reci,godinama je kuhala i mutila,da je i pod mostom bolje nego s njom. Zadnja zajedljiva,oce da me vidi,kao utrpala se. Drzala se ja po strani. Iduca dva dana,eto kako si birao. Kao da umirem.,a ne da sam bolesna. Sam sam se nasmijala (: ona šizi,jer drame uz nju su nas jos više spojile. Fijonse,samo vi po svome,baba nek se slika. Ona kceri vec unistava zivot,nece ti muz dopustit da i vas. Zivite gdje imate MIR.sveta je to rječ,vjeruj!
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 11.09.2014., 22:06   #260
Svekrva od mogu susjeda previše galami,pa taj lik mora samnom gledat tekmu sad mene brutalno proziva da sam ja kriv što je tako odgojen,kao da sam mu ja ćaća,uzela me na pik i zove mi muriju,s obzirom da je gluha kao top,imam samoobranu od te vještice više se mota po mom dvorištu nego po svom.

Zašto su sve svekrve takve?kad su mlade budu zgodne,moderne kad ostare i postanu svekrve,kao da demoni ulaze u te svekrve,ja mislim da treba napravit poseban dom za svekrve,kamo bi se one upućivale s doktorskom uputnicom i lječile psihički tako da se između sebe kolju.
__________________
Izbjegavaj nevolje skinut će ti glavu.
Gangster Boss is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.