Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2014., 00:31   #41
Pa svjesni smo da nisi gotov...
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:39   #42
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ahh, takva muškarčina za kojom se okreću sve ženske na plaži, ježevi, čak i morske struje pa da se srami stavit sliku. Izgovori, izgovori, izgovori...
Nekad davno su se okretale kad sam imao body fat 13 do 15%. Vec godinama ga drzim redovno na 30 i vise%. Ako me zelis vidjeti u debeloj fazi sa 30tak % body fata imas moje slike prije 2 godine na temi babas ketoza.
To su slike nakon 2 mjeseca rada na misicnoj masi. Ove sezone ne zelim napraviti istu gresku pa sam masu preskocio,radim iskljucivo na definiciji i rusenju body fata. Kad se fino izdefiniram krecem na nabijanje misica.
Danas sam malo manji i mrsaviji nego na onim slikama i desetak kila laksi.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:56   #43
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Vidim da se svi hvale,pa da se i ja pohvalim,he,he,he. Od 1.04. do danas sam srusio body fat sa 35% na 23%. Nisam puno smrsavio u kilogramima,ali sam dosta sala istopio.Jos 10% rusim body fat dok ne stignem do atletske figure.
Nešto mi je falilo na ovoj novoj temi, ali to je to.
Svemir je u ravnoteži, sve je u redu sad
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 18:48   #44
kako izračunati body fat????
She stylezone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 21:06   #45
Napravila sam novi nick radi ove teme jer mi je onaj tamo comfort zone..a ovo je out zone!

Evo me na ovoj temi jer očito oću smršavit. Kome se da čitat, nek pročita, kome se ne da..dobro je

Trebala bi skinit 10 kg. Imam 175 i 80 kg. Ono šta je moaj kritična zona je naravno trbuh i bedre. Nikad mi bedre nisu bile problem i uvijek su mi ljudi govorili da imam tanke noge, al to više nije slučaj. 10 kila čini razliku

Moj problem je šta ja jedem relativno zdravo, al mi je slatko najveći problem.

Ne želim ić na nikakvu dijetu nego malo regulirat prehranu. Ono šta me muči je to šta se moram previše trudit, a rezultati su minimalni.

Ovako stoje stvari:

Doručak i ručak su mi školski.
Ujutro ne mogu puno pojest pa je to uglavnom banana i jogurt ili jugurt i žitarice ili samo neke voće..
Ručak bude na poslu i to su uglavnom neka variva ili meso i prilog (uglavnom povrće ili kuhani krumpir) ili riba i prilog. U principu.. za ručak jedem raznoliko i kruh ne jedem svaki put..ajmo reći da kruh pojedem svaki treći ručak i to jednu šnitu.
Nekad pojedem neke salate ili samo juhu.. Uglavnom, sve pet..

Pokušavam šta manje jest slatkog..pa posli ručka pojedem kocku tamne čokolade (70 % )...šta mi nije pokora jer obožavam tamnu čokoladu, al nasreću ona je zasitna.

Onda sve ukenjem jer kad dođem doma sa poslu opet sam gladna i nekad pojedem zrnati i tunu..al uglavnom mi se to ne da jest pa pojedem ili sendvič ili skuham nešto.

Moja prehrana je zapravo skroz ok jer u principu ne jedem ni čipseve ni slična sranja... pijem praktički samo vodu ili mineralnu ili ocjeđeni sok (i pivu kad idem vani, haha) .. Jedem puno voća (očito se vidi po doručku), jedem povrće, meso i ribu..
Jednom u dva tjedna pojedem pizzu (ovo pričam okvirno) od brze hrane..
Nekad znam pojest kebab isto jednom mjesečno..
Nekad imam perioda kad par dana ne jedem slatko, a onda znam pojest u jednom danu i puding (od ovčjeg mlijeka ) i red čokolade..
I kad je nekom na poslu rođendan kolač.

Btw..imam 30 godina.

Tjelesna aktivnost: na bajku sam skoro svaki dan. svaki dan idem s njim na posao (10 minuta tamo i nazad) i minimalno tri-četiri puta tjedno idem do grada i nazad (pola sata tamo, pola nazad). dva puta tjedno sam na orbitreku po 20-25 min (ne da mi se sad kad su vrućine).
Ne volim teretane jer mi je do dosadno. Orbitrek preživim jer gledam nešto na tvu. Oću reći, volim aktivnosti koje su zabavne, u prirodi. Bicikliranje mi praktički nije sport jer mi je to način života, al bilo bi super kad bi se vidili neki rezulatti s obzirom da sam na njemu svaki dan.

I problem je taj što u principu ne gubim kile. a trebala bi bar jedan kg mjesečno.

Ono šta mogu napravit je izbacit čokoladu da bude jednom ili 2x tjedno po kocka tamne ili jednom u tjedan dana recimo sladoled ili kad je nekom rođendan da pojedem kolač.
u principu.. ne želim se odreć skroz slatkog jer volim slatko i mislim da mora postojat opcija da ga zadržim u manjim količinama, a da ipak mršavim.

prehranu mogu još više regulirat i kruh djelomično, ako ne i skroz odbacit. al ne želim da mi je prehrana neka dosadna koja se sastoji od bjelanjaka, posnih sireva i samo ribe ili kuhane piletine. oću tu i tamo normalno ručat i pojest komad musake ili lazanje i jednom u dva tjedna pola pizze.

sad će vjerojatno neko reć.. onda neš smršavit i aj ća.

al nadam se da neko ima bolji savjet i da me može bolje usmjerit

Hvala na čitanju i potencijalnim savjetima

Zadnje uređivanje OutZone : 06.06.2014. at 21:18.
OutZone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 21:15   #46
Jel ima tko iskustva sa onim ekstraktom zelenog čaja?
Ja ne trebam smršaviti u punom smislu riječi, ali imam mali sloj škembice na trbuhu koji je baš tvrdoglav i ne želi otići pa bi si možda želio pomoći s nečim. Ima li to smisla?
subcomandante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 05:18   #47
Outzone@ Reguliranje prehrane se zove dijeta. Bez toga nema mrsavljenja. Racunica je jednostavna,unesene kalorije minus potrosene kalorije,ako si u deficitu mrsavis,ako si u suficitu se debljas. Moj prijedlog ti je pisi svaki dan sto pojedes i izracunaj koliko kalorija prosjecno unosis u sebe. Nije problem u kocki cokolade iza rucka,nema ona toliko puno kalorija. Ali ako se uz to prezderavas ugljikohidratima i mastima,onda svakako neces smrsaviti.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 09:29   #48
Quote:
subcomandante kaže: Pogledaj post
Jel ima tko iskustva sa onim ekstraktom zelenog čaja?
Ja ne trebam smršaviti u punom smislu riječi, ali imam mali sloj škembice na trbuhu koji je baš tvrdoglav i ne želi otići pa bi si možda želio pomoći s nečim. Ima li to smisla?
Nema. Zeleni caj je dobar za gro drugih stvari, ali s trbuscicem ti nece pomoci.

U kojoj si ti fazi s prehranom, jos uvijek deficit? Ako da, koliki?
Ja bih ti predlozila da ubacis kratki intenzivni cardio u kombinaciji s blagim deficitom.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 12:07   #49
Quote:
subcomandante kaže: Pogledaj post
Jel ima tko iskustva sa onim ekstraktom zelenog čaja?
Ja ne trebam smršaviti u punom smislu riječi, ali imam mali sloj škembice na trbuhu koji je baš tvrdoglav i ne želi otići pa bi si možda želio pomoći s nečim. Ima li to smisla?
Ja koristim thermo speed extreme. To je navodno najprodavaniji proizvod za mrsavljenje u Sloveniji. Ubrzava metabolizam.Ali ne mozes ocekivati cudo od tih proizvoda,vjerojatno pomazu 5 do 10%,ali opet se sve svodi na kalorijski deficit i trening. Taj zadnji slauf je svima najteze istopiti,narocito ako ga na sebi imas godinama.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 13:07   #50
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Nema. Zeleni caj je dobar za gro drugih stvari, ali s trbuscicem ti nece pomoci.

U kojoj si ti fazi s prehranom, jos uvijek deficit? Ako da, koliki?
Ja bih ti predlozila da ubacis kratki intenzivni cardio u kombinaciji s blagim deficitom.
Da, pa upravo to i radim, blagi deficit (oko 300 kcal) i 2 x tjedno kratki intenzivni kardio (jednom tjedno sprintevi uzbrdo i jednom tjedno tabata).
Ali dosla mi je sumnja da li radim dobro, pogotovo kad sam procitao ovo:

http://www.t-nation.com/diet-fat-los...bborn-body-fat

Moze biti i da nesto krivo racunam, ali do sad sam imao progres pa ne vjerujem, ali je moguce.
Nije meni problem biti i u vecem deficitu, ali bojim se da mi odu i misici posto sam nazalost konstituicija gdje tesko dolaze a (vjerovatno) lako odlaze.

@ babas
Ma nemam skembicu godinama, imam je zadnjih pola godine, ja zapravo ne spadam u ovu temu jer sam ektomorf mrsavac ali zelim misicnu masu pa sam u procesu kalorijskog suficita nabacio dosta masti oko trbuha. Sad je to dosta otislo dolje, ali cini mi se da sam dosao do nekog zida pa trazim savjet.
subcomandante is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 14:01   #51
Probaj to skinuti cikliranjem ugljikohidrata ako nemas puno masti. Recimo, na dane kada treniras zaostale misicne skupine jedi 20% kalorija vise nego sto ti je potrebno,na dane kada treniras ostale misicne skupine jedi tocno kalorija koliko ti treba za odrzavanje,a na dane kada ne treniras utezima jedi 20% kalorija manje nego sto ti je potrebno za odrzavanje. Deficit od 300 kcal je mali,za ektomorfe se preporuca 20% deficita,a za ostale i 30% dnevnog deficita.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 15:25   #52
Quote:
subcomandante kaže: Pogledaj post
Moze biti i da nesto krivo racunam, ali do sad sam imao progres pa ne vjerujem, ali je moguce.
Nije meni problem biti i u vecem deficitu, ali bojim se da mi odu i misici posto sam nazalost konstituicija gdje tesko dolaze a (vjerovatno) lako odlaze.
Hoćeš reći da je taj progres stao? koliko sam ja popratila ti nisi dugo na definiciji, , a znaš da treba vremena... da možda ne brzaš malo?
meni su te ideje i priče o ''stubborn fatu'' samo još jedna ideja kako da uvale još koji prozvodu ili ideju kao takvu da ti treba nešto. to je samo moje mišljenje.
__________________
hik.
ellory is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 15:44   #53
@OutZone - previše filozofiraš, odi u kalorijski deficit.

@subcomandante - u dobrim dozama kod ljudi koji nisu kavopije, odnosno tolerantni na kofein povećava TDEE za do 5%.

@babas - nema smisla ići u suficit na trening dane ako čovjek skida stubborn fat. Na dane kada trenira maintenance, na rest day -20%tak posto, cardio i carb cycling.

@ellory - stubborn fat je realnost, samo ljudi ga krivo interpretiraju. Stubborn fat je ono na donjem trbuhu, bedrima, guzici, kada si na 10% ili niže. A ne oni šlaufi kod lika na 20%.

Zadnje uređivanje melodic.haze : 07.06.2014. at 16:57.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 18:52   #54
Zanima me jedna stvar. Naime ja sam u kalorijskom deficitu vec 6mj. Skinuo sam 41kg. Sad zanima me bi li bilo pametno malo stat s mrsavljenjem, recimo mjesec dva malo da mi organizam dođe k sebi.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 19:22   #55
Ako zeliš još smršavit nastavi još malo, ili povećaj malo prehranu i pojačaj kardio.
U kolikom si deficitu, jel vježbaš utezima ili više kardijaš?

sub znam taj feeling, na gornjem dijelu trbuha pločice se naziru, a dole mala škembica, ljudi mi kažu da sam lud, ali mene to živcira
gemmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:03   #56
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna stvar. Naime ja sam u kalorijskom deficitu vec 6mj. Skinuo sam 41kg. Sad zanima me bi li bilo pametno malo stat s mrsavljenjem, recimo mjesec dva malo da mi organizam dođe k sebi.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
Bi, definitivno. Ali ne mjesec dva, tjedan dana je dovoljno.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:08   #57
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna stvar. Naime ja sam u kalorijskom deficitu vec 6mj. Skinuo sam 41kg. Sad zanima me bi li bilo pametno malo stat s mrsavljenjem, recimo mjesec dva malo da mi organizam dođe k sebi.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
Da,dobro je malo stati jer ti je organizam vec iscrpljen od dijete. I za tebe bi bilo dobro da krenes malo sa cikliranjem ugljikohidrata. Recimo od 7 dana u tjednu,uzmes dva sa suficitom 30% i nabijas misice,dva dana iza tih prvih dva jedes +10% suficita,a na ostala tri dana odes u deficit 30%.
Na taj nacin bi nabio nesto misica,a ne bi se udebljao,cak bi vjerojatno i izgubio nesto sala. Normalno na ta dva dana sa suficitom 30% obavezno radis utezima. Na tri dana sa deficitom radis samo cardio ili odmaras.
I ja planiram ubrzo preci na tako nesto jer sam vec iscrpljen od definicije,cim padnem ispod 20% body fata prelazim na cikliranje ugljikohidratima.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:16   #58
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Da,dobro je malo stati jer ti je organizam vec iscrpljen od dijete. I za tebe bi bilo dobro da krenes malo sa cikliranjem ugljikohidrata. Recimo od 7 dana u tjednu,uzmes dva sa suficitom 30% i nabijas misice,dva dana iza tih prvih dva jedes +10% suficita,a na ostala tri dana odes u deficit 30%.
Na taj nacin bi nabio nesto misica,a ne bi se udebljao,cak bi vjerojatno i izgubio nesto sala. Normalno na ta dva dana sa suficitom 30% obavezno radis utezima. Na tri dana sa deficitom radis samo cardio ili odmaras.
I ja planiram ubrzo preci na tako nesto jer sam vec iscrpljen od definicije,cim padnem ispod 20% body fata prelazim na cikliranje ugljikohidratima.
Ne.

Defka dok ne bude zadovoljan količinom sala, i onda lagano nabacivanje mase s malenim suficitima od par sto kalorija.

Recomp protokoli (najčešće -20%/+20%) nisu za svakoga i zahtjevaju strašnu pažnju oko svake kalorije. Rijetko tko profitira kod njih.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:26   #59
Radim kardio vjezbe svaki božji dan. Povecat cu kalorije. Kaj da jedem od ugljikohidrata, zobene il kaj? Barem tih tjedan dana.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
tibertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:32   #60
Quote:
tibertov kaže: Pogledaj post
Radim kardio vjezbe svaki božji dan. Povecat cu kalorije. Kaj da jedem od ugljikohidrata, zobene il kaj? Barem tih tjedan dana.

Sent from my PAP4300 DUO using Tapatalk
Cilj je jesti oko održavanja. Preporuča se i da tjedan dana ne brojiš kalorije i odmoriš malo psihološki, ali to je meni pretjerano jer vjerujem da ćeš već u prva tri dana pojest za mjesec dana.

Broj kalorije, tjedan dana jedi oko održavanja, high carb, low fat, moderate protein.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.