Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2015., 16:47   #41
Quote:
didi fru kaže: Pogledaj post
Kako bebu od 8 mjeseci potaknuti na iskasljavanje? Cujem da je puna slajma ali nikako da zakaslje i izbaci to. A pedica mi radi tek sutra popodne...probala sam bebusku inhalirati, ali to je borba, uspjela sam je drzati nekih minutu i pol, i nije neki uspjeh. Osim toga joj cistim nos, spricam hipertonicnom, pokusavam usisati ali nista ne izlazi, imam dojam da joj se sve slijeva negdje odozada. A grozno mi je ovo hroptajuce disanje. Mislim, ona je inace ok, opce stanje dobro, temperaturu nema.
Neće joj ni sirup pomoći,izinhaliraj koliko
uspiješ,nema veze ako plače još će bolje udahnuti. A nos će se vjerovati uskoro otvoriti pa ćeš moći to izvući kaj se sljeva. Ja svojoj djeci nisam nikada dala sirup za kašalj jer mislim da nisu baš djelotvorni.

Uvijek samo usisavam nos i dajem dosta tekućine.
Duga111 is offline  
Old 15.02.2015., 17:08   #42
Kasalj nije sam po sebi bolest niti sirup lijeci prehladu, ali pomogne protiv naprezanja i ostecivanjs zdrijela sto moze otezat i zakomplicirat ozdravljenje.

Sjecam se kad sam bila pusac pa kad bih se prehladila mene bi trpucev sirup dr. Teiss spasio, trenutno je olaksavao. Bilo bi boljr da nisam bila pusac itd itd ali brate djeluje
I prospan i ispiranje sluznice i usisavanje kad se nos otvorio, i moje dijete nedavno
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 15.02.2015. at 17:23.
JustForFun is offline  
Old 16.02.2015., 01:56   #43
Quote:
buhtlica5 kaže: Pogledaj post
Jelena ista stvar bila je I kod nas..trajanja skoro godina dana nakon skidanja pelene, jedno vrijeme kakala samo u kadu, ma cuda... puno pomogli savjeti od dr. jovancevica, vise puta sam citala ovaj clanak u tom periodu.... Prestalo je kad smo je staviti potpuno na ignore po tom pitanju ( sto je izuzetno tesko da se razumijemo jer vidis da se muci) plus potpuno razmocavanje stolice.. Stvar je psihicke ne fizicke prirode http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pit...a-stolicu.html
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
moj je jednom imao jako tvrdu stolicu koja ga je baš zaboljela, i onda se zablokirao i nije htio više na wc.

nakon 24 h bez kakanja (a moj ide 2x dnevno), postao je sav nikakav, i mi smo stavili čepić
držao ga je 12 h

i nakon 12 h, pokakao se tek kad sam ga stavila na tutu pred tv-om (što nisam nikad) i držala zagrljenog.

i nakon toga naredna 2x isto tako, tv da nije koncentriran na zadržavanje stolice i zagrljalj i tepanje da će sve biti ok.

ugl doslovno je od straha od ponavljanja boli uspio pobijediti fakin čepić.
Hvala na odgovorima.
buhtlice, baš tako, kod moje je to psihičke prirode, stolica sama po sebi nije taaako tvrda, mada, nakon zadržavanja 2-3 dana to postane.
Ne znam šta joj se desilo i zašto odjednom neće da kaki. Neće više ni u pelenu. Nekidan je čak zadržavala i mokraću Valjda se bojala da ako krene piškiti da će joj i govno izletiti, nemam pojma. Držali smo joj pelenu cijeli dan, nije piškila nikako, vodili na šolju, ništa nije htjela. Na kraju se nekako jedva popiškila, a kasnije i pokakila uz puuuno plača. Narednih dana je počela normalno piškiti (hvala Bogu!! ), ali kakanje i dalje problematično! Još je dva puta kakala, od toga drugi put danas i mogu reći da osjetim blaaagi pomak. Nije više tako puno plakala, i nekako je sve to brže završilo. Moram sjediti pored nje na podu, grliti ju, maziti, vraćati ju na tutu 10x (jer svaki put ustaje, ne želi da sjedi), i to ustane i ne može trpiti govno a neće da se pokaki... Onda kad se pokaki, onda imamo teatralno bacanje govneta u šolju, pozdravljanje, puštanje vode, mahanje, slanje pusa Imam osjećaj da to malo pomaže da prihvati kakanje kao nešto normalno.
Ne mogu ju ignorisati, jer je užasno nervozna, stišće se, skakuće, uvija, ništa ne možeš s njom normalno, tako da kad vidim da postaje nervozna, kreće procedura kakanja.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 16.02.2015., 10:42   #44
Kako po ovom vremenu obući bebu staru 4 mj za šetnju u kolicima? Jučer mi je u šetnji bila jako nervozna pa nekak mislim da sam je možda pretoplo obukla
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 16.02.2015., 10:53   #45
slojevito. ja sam jucer bila vani na suncu u majici i jakni od trenirke, i bilo mi je vruce. u hladu not so much ali na suncu da.
kad obuces slojevito lako interveniras u setnji
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 16.02.2015., 11:09   #46
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
slojevito. ja sam jucer bila vani na suncu u majici i jakni od trenirke, i bilo mi je vruce. u hladu not so much ali na suncu da.
kad obuces slojevito lako interveniras u setnji
Slažem se, ne mora imati rukavice recimo, može lakšu kapu, ja bih obično stavila neko lagano odijelce pa preko flis u jednom dijelu i pokrila laganom dekom koju bih po potrebi sklanjala.
MMovca is offline  
Old 16.02.2015., 11:18   #47
ja ne bi ni kapu na 10+ stupnjeva ali to sam samo ja vjerojatno na cijeloj planeti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 16.02.2015., 11:36   #48
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja ne bi ni kapu na 10+ stupnjeva ali to sam samo ja vjerojatno na cijeloj planeti
Ok,bolje da vam ne kažem kaj sam joj ja jučer sve obukla
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 16.02.2015., 20:43   #49
evo nas opet, muke po pupku..
Debela pupčana, relativno brzo otpao, ali je jako stršao iznad koze, a u sredini ranica koja nikako da zaraste pa gnoj, pa malo krvi, granulom..
Patronažna par puta lapizirala i dala antibiotski prašak, sad je bolje.. Međutim, pupak se sad zatvara i zanima me što ako je unutra ostalo još za čišćenje, a ja praktički nemrem više to očistiti.
Malo sam raskupusala, nadam se da kužite što je pjesnik htio reći
pink5 is offline  
Old 16.02.2015., 21:30   #50
ove viroze s proljevom koje su trenutno naokolo, mi može netko reći točne simptome i liječenje?

mali je imao 2 dana temp, nakon toga mu je krenulo šmrcanje, ko neka prehlada koja se vuče. tek sam danas povezala da se žali na trbuh (ja mislila da je možda nuspojava ibuprofena il da me zeza da ne jede) i da ima proljev

temp nema od petka, općenito mu je stanje sasvim ok, jedino se vidi na njemu da nije skroz zdrav (blijed je i šmrca).

najgore mi je što nisam ni malo pazila na prehranu, neću ni reći što je imao za večeru tijekom koje sam imala prosvjetljenje da je možda probavna viriza u pitanju
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Old 16.02.2015., 22:26   #51
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
evo nas opet, muke po pupku..
Debela pupčana, relativno brzo otpao, ali je jako stršao iznad koze, a u sredini ranica koja nikako da zaraste pa gnoj, pa malo krvi, granulom..
Patronažna par puta lapizirala i dala antibiotski prašak, sad je bolje.. Međutim, pupak se sad zatvara i zanima me što ako je unutra ostalo još za čišćenje, a ja praktički nemrem više to očistiti.
Malo sam raskupusala, nadam se da kužite što je pjesnik htio reći
Ne kužim kaj te muči... Nama 3 tjedna nije otpao pupak pa smo išli u Klaićevu na podvezivanje i lapiziranje. I to je to... Samo su nam rekli da ga nakon kupanja prvih par puta dobro posušimo.
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 16.02.2015., 22:49   #52
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ove viroze s proljevom koje su trenutno naokolo, mi može netko reći točne simptome i liječenje?

mali je imao 2 dana temp, nakon toga mu je krenulo šmrcanje, ko neka prehlada koja se vuče. tek sam danas povezala da se žali na trbuh (ja mislila da je možda nuspojava ibuprofena il da me zeza da ne jede) i da ima proljev

temp nema od petka, općenito mu je stanje sasvim ok, jedino se vidi na njemu da nije skroz zdrav (blijed je i šmrca).

najgore mi je što nisam ni malo pazila na prehranu, neću ni reći što je imao za večeru tijekom koje sam imala prosvjetljenje da je možda probavna viriza u pitanju
mi smo prošle vrtićke godine odradili s proljevom. ove je išlo s povraćanjem.
mojem je znalo trajati i po tjedan dana. nije imao žestoke proljeve (1-2 dnevno, a pred kraj svaki drugi dan). temperatura u početku. nisam nekaj posebno pazila na prehranu osim kaj sam mlijeko izbacila i slatkiše i davala probiotike, ponekad i poduplala dozu. apetit mu je bio dosta slab.
gargamišamel is offline  
Old 17.02.2015., 12:08   #53
Hvala svima na pdgovorima!

Imam nekih nedoumica oko kupanja. Kad smo ga napokon obavili prije dva tjedna, patronazna je rekla obavezno kupanje svaki dan, jednom tjedno sa samponom. Kako bas nisam za kemiju (ne mogu ju izbjeci svjesna sam toga- i ja koristim vlazne maramice preko noci kad vristi zbog pokakane pelene, al inace sam tip voda i samo voda), mislim da bebu nije potrebno prati sa samponom. Takodjer je rekla da nikako ne stavljati ulje u vodu, niti mazati bebu uljem. Ja bih ju masirala prije kupanja s bademovim uljem. Jel to ok? Dal smijem proci cijelu bebu uljem? Necu joj zacepiti kozu ili tako nesto? Dosad smo se drzali preporuke, al vidim da joj je koza jako suha nakon kupanja s kupkom. Kad je obicna voda u pitanju nije tako. Koliko cesto vi kupate bebe? Koji su vm rituali? I da li ih mazete s pravljenom masti po tijelu ili uljem? Ili nicim?
mare11 is offline  
Old 17.02.2015., 12:17   #54
jesi ti pitala patronaznu zasto to veli? ne znam, ja kad netko tvrdi suprotno on onoga sto ja mislim da je uredu trazim objasnjenje i dokaze
dakle ne, bebu ne treba kupati svaki dan. to nije potrebno z anista osim za neku rutinu ako oces ali postoji masa nacina za uvodjenje rutine koji ne moraju ukljucivati kupanje.
kupka.... kako oces, nije potrebna vecinom ali ako se beba sva zbiljuje i kiselo smrdi ili oces jednom mjesecno (ili cesce) oprat kosu ili bilo sto, nece joj nista biti od malo necega.
inace je ulje sasvim dosta u vodu par kap.
zez s uljem je sto je beba skliska od njega u vodi, i sto ako je jako jako vruce moze izazvati osip.
mi smo nasu malu kupali jednom tjedno, u vodi cistoj, kosu bi joj nekad oprali kupkom nekad samo vodom.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Old 17.02.2015., 12:39   #55
Pomoc... znaci tako. Beba ima 1 godinu, 4 zuba, 2 d, i 2 g zubica. Od vikenda ima proljev (ali samo ujutro), temperatura tam cijeli dan oko 37,6 do 37,9 u uhu. Vadili smo krv, leukociti i crp min poviseni. E, sad slini toliko da sve curi za njom (sa prvim zubima nismo imali nikakvih problema) zubarine bijele, natecenei da sveeee stavlja u usta, osim hrane, e to nece i nece (a bila luda za finger hranom). Dali je moguce da joj izbijaju jos 2 g i 2 d zuba u isto vrijeme? Imala koja slicnu situaciju? Koliko to dugo smije trajati? Ili je neka viroza? Cendrava je... i kako joj pomoci?
miatamara1 is offline  
Old 17.02.2015., 13:01   #56
Kupanje - u početku smo je kupali isključivo vodom, onda nekom niveinom kupkom od koje joj se koža osušila, pa sam prešla na neku aderminu kupku bez ispiranja. Nismo je kupali svaki dan, svaka dva-tri-četiri (ne sjećam se) dana zimi. Ljeti naravno češće, a i propuzala/prohodala je tada tako da je bila i prljava
Nisam je cijelu mazala uljem, samo pregibe.

Zubi - uf! Mojoj maloj su zubi izbijali tjednima i to je redovito bilo popraćeno užasnom nervozom, nekoliko dana pred samo izbijanje temperatura, proljevaste stolice, ma svega je bilo. Ali ta nervoza koja je trajala i trajala i pratila svaki zub, to mi je bilo za
Njoj bi pomoglo mazanje desni dentinoxom ili nekim drugim gelom za ublažavanje boli. Sisanje, znala je po noći provesti i više od sat vremena žvačući moje jadne bradavice I nije jela naravno, al dobro, moja mala nije jela skoro ništa do godinu i pol (možda i više).

A kako joj pomoći? Pa možeš joj dati lupocet ako je baš jako boli, možeš joj namazati desni tim gelom koji sam spomenula, možeš joj dati da žvače one hladne prstenove s gelom (stavi se u frižider pa se ohladi)
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Old 17.02.2015., 13:06   #57
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Pomoc... znaci tako. Beba ima 1 godinu, 4 zuba, 2 d, i 2 g zubica. Od vikenda ima proljev (ali samo ujutro), temperatura tam cijeli dan oko 37,6 do 37,9 u uhu. Vadili smo krv, leukociti i crp min poviseni. E, sad slini toliko da sve curi za njom (sa prvim zubima nismo imali nikakvih problema) zubarine bijele, natecenei da sveeee stavlja u usta, osim hrane, e to nece i nece (a bila luda za finger hranom). Dali je moguce da joj izbijaju jos 2 g i 2 d zuba u isto vrijeme? Imala koja slicnu situaciju? Koliko to dugo smije trajati? Ili je neka viroza? Cendrava je... i kako joj pomoci?
Kod njih je sve moguće

Mom je znalo dosta pomoći one kuglice Chamomile iz ljekarne samo ih treba redovito svaki dan davati kak piše na bočici
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 17.02.2015., 13:27   #58
Kako rijesiti problem spiganog uha kod male bebe? S kapicama se isto frce, jel postoje neke za to ili ??
anabe is offline  
Old 17.02.2015., 13:34   #59
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jesi ti pitala patronaznu zasto to veli? ne znam, ja kad netko tvrdi suprotno on onoga sto ja mislim da je uredu trazim objasnjenje i dokaze
dakle ne, bebu ne treba kupati svaki dan. to nije potrebno z anista osim za neku rutinu ako oces ali postoji masa nacina za uvodjenje rutine koji ne moraju ukljucivati kupanje.
kupka.... kako oces, nije potrebna vecinom ali ako se beba sva zbiljuje i kiselo smrdi ili oces jednom mjesecno (ili cesce) oprat kosu ili bilo sto, nece joj nista biti od malo necega.
inace je ulje sasvim dosta u vodu par kap.
zez s uljem je sto je beba skliska od njega u vodi, i sto ako je jako jako vruce moze izazvati osip.
mi smo nasu malu kupali jednom tjedno, u vodi cistoj, kosu bi joj nekad oprali kupkom nekad samo vodom.
Patronazna mi je objasnila da ulje ne, jer da beba dise preko koze. Da radije mazem s masti dio po dio tjela kako se presvlaci beba, da nikad nije cijela namazana. Kupanje svaki dan kao dio rituala. Patronazna mi je inace super, mozes ju sve pitati i pitam. Al ne svidja mi se bebina koza nakon kupke i nakon ciste vode...

S cime mazete pregibe? Mi s pravljenom, al vidim da joj je koza dosta suha.
mare11 is offline  
Old 17.02.2015., 13:43   #60
kap dve u vodu nece zavoriti pore a ublaziti ce isusivanje. inace pregibe mozes mazati s bademovim normalno ako ima potrebe.
ritual je nesto sto odredjujes ti, meni nije padalo napamet muciti se s kupanjem (nepotrebnim) svaki vecer. imali smo ritual sasvim normalna bez ikakvog kupanja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:32.