Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 02:39   #1
Sigurnost beba i male djece u autu

izdvojeno sa teme sto vas zivcira...

Za kosaru i as se ne cudim... Meni je frend cija je zena rodila mjesec dana prije mene cak i donio kosaru jer necu valjda inzistirati i dalje na as. Smatralo se da sam skrta i ne dam pare za kosaru:klap:

A najvise od svega me zivcira svekar koji cim cuje da je bebacica bila na rukama ili dodje kod nas komentira da cemo ju naucit i da je vec mala zlocesta i prefrigana... A borimo se s grcevima i fakat sam vec na rubu snaga. Ne smeta to njega, dijete je zlocesto i mi smo papci

Zadnje uređivanje Monstera : 01.04.2015. at 07:34. Reason: uvodni post
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 07:17   #2
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Ista stvar kod mene, samo ne tupe moji/njegovi nego neki od frendova koji imaju djecu staru 2-3 god.
"Novorođenče u autosjedalicu? Mi smo ga iznijeli u košari, nećeš ga moći staviti u as, beba ti mora ležati ravno"
Na moj spomen o crash testovima i košarama/jastucima ide replika: "A dobro, nemoj s time razbijati glavu, beba ti može u jaje kad bude imala koji mjesec i u tome ju je super voziti u kolicima"

Ja:
Ma da, te jaje sjedalice se rade zato da bebu u njima vozis u kolicima. Ne radi sigurnosti u prometu. A kosare su super sigurne u autu ko i oni famozni jastuci.

Mislim da ce mom bit sasvim dobro u autosjedalici koja je, jel, namjenjena za novorođenče. Svi ostali nek pjevaju borbene.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:09   #3
Quote:
Capri007 kaže: Pogledaj post
Bok

Još nisam rodila (još par tjedana nam je ostalo) ali su kojekakvi biseri već počeli, tipa kako ja to mislim malu bebu staviti u autosjedalicu kad bude iz rodilišta išla kući. Ona je već kupila jastučić baš za tu namjenu! Zar mislim biti takva i ne dat joj da drži dijete na rukama u autu!? Zar se mislim baš svakog pravila pridržavati? Itd. Užas.
Ne znam na što misliš kad kažeš "autosjedalica", ali dijete do cca 1 god (ili dok ipak ne ojača, kako tko) ne smije gledati u smjeru vožnje. Jednostavno zato jer nije dovoljno čvrsto da izdrži trzjne ozljede malo ozbiljnijeg kočenja a kamli sudara, bez obzira na 4 točke.

Zato služe razne segoline (pretpostavljam da to zovete jajima).

A bez obzira na to, ne bi dijete iz rodilišta stavljao nigdje nego na ruke majke; koliko sudara statistički ima u gradovima tijekom dana, a još posebno kad vozač djeteta pazi što radi i vozi sporo? S druge strane, bebina muskulatura nije spremna na sjedenje, bez obzira koliko vi mrzili savjete.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:12   #4
Quote:
Capri007 kaže: Pogledaj post
Ma da, te jaje sjedalice se rade zato da bebu u njima vozis u kolicima. Ne radi sigurnosti u prometu. A kosare su super sigurne u autu ko i oni famozni jastuci.

Mislim da ce mom bit sasvim dobro u autosjedalici koja je, jel, namjenjena za novorođenče. Svi ostali nek pjevaju borbene.
Bebe u kolicima moraju ležati, a segoline se koriste za kratke vožnje u kolicima, nekakav transport ili slično. Nikako na duže vrijeme. Primarna namjena im je za aute, s namjenskom bazom.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:17   #5
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Ne znam na što misliš kad kažeš "autosjedalica", ali dijete do cca 1 god (ili dok ipak ne ojača, kako tko) ne smije gledati u smjeru vožnje. Jednostavno zato jer nije dovoljno čvrsto da izdrži trzjne ozljede malo ozbiljnijeg kočenja a kamli sudara, bez obzira na 4 točke.

Zato služe razne segoline (pretpostavljam da to zovete jajima).

A bez obzira na to, ne bi dijete iz rodilišta stavljao nigdje nego na ruke majke; koliko sudara statistički ima u gradovima tijekom dana, a još posebno kad vozač djeteta pazi što radi i vozi sporo? S druge strane, bebina muskulatura nije spremna na sjedenje, bez obzira koliko vi mrzili savjete.
moram ti fejspalmat, moram, jednostavno je jače od mene
briga me za statistiku, dovoljno je da se jednom dogodi da bi mi upropastilo život. koliko god ja sporo vozila, dovoljan je jedan kreten koji vozi brzo da me klepi i da mi djete izleti iz ruku.
ja stvarno i dalje ne razumijem da itko, ikad u 2015 g. može preporučati držanje djeteta u rukama u autu. majke mi ne razumijem

edit: a koliko mi je poznato, u zakon o sigurnosti prometa je propisano da se djeca voze u autosjedalicama, s tim da bebe se voze u smjeru suprotnom od smjera vožnje
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:16   #6
Dobro da je Anasib fejspalmala da ne moram ja.

Eto, upravo o tome pričam...
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:35   #7
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
A bez obzira na to, ne bi dijete iz rodilišta stavljao nigdje nego na ruke majke; koliko sudara statistički ima u gradovima tijekom dana, a još posebno kad vozač djeteta pazi što radi i vozi sporo?
A ti imaš neke supermoći da utječeš i na to kako ostali vozači oko tebe voze?

Quote:
agm kaže: Pogledaj post
S druge strane, bebina muskulatura nije spremna na sjedenje, bez obzira koliko vi mrzili savjete.
Tako je, jer općepoznata činjenica je i da je beba u maminom trbuhu cijelo vrijeme ispružena ravno kao vojnik

Molim te prestani širiti dezinformacije i nagovarati druge roditelje da ugrožavaju sigurnost svoje djece.

P.S. Beba u jajetu NE SJEDI.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:05   #8
evo, mi smo kupili AS ektra da imamo za djedove i bake, kad se ide s njihovim autom
i svi šute i koriste, a znam da bi rado progovorili zašto smo toliko trošili, kad rijetko treba (cca 1x mjesečno) i kako smo svi mi odrasli bez AS i ništa nam nije bilo.....pokušali su...
uopće se ne namjeravam raspravljati ili nekoga uvjeravati, ako ide autom, mora biti u AS i gotovo, to je naše dijete a ne vaše i bit će tako, inače ne ide nikuda, pa neka se pjene
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:41   #9
A bez obzira na to, ne bi dijete iz rodilišta stavljao nigdje nego na ruke majke; koliko sudara statistički ima u gradovima tijekom dana, a još posebno kad vozač djeteta pazi što radi i vozi sporo? S druge strane, bebina muskulatura nije spremna na sjedenje, bez obzira koliko vi mrzili savjete.[/QUOTE]



Dakle, jednom za svagda, nisu to nikakvi savjeti, dobri ili loši, nego je zakonski određeno da dijete u automobilu se može voziti jedino u autosjedalici. Pri tome ne mislim samo na autosjedalicu gdje dijete sjedi i koja je okrenuta u smjeru vožnje nego i na autosjedalicu - jaje. Dakle, u jaju dijete ni ne može sjediti. Zato i jesu autosjedalice podijeljene u grupe (od rođenja pa nadalje).
erin3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:53   #10
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post

P.S. Beba u jajetu NE SJEDI.
Ali opterećuje donji dio kralježnice, i ako ste pitali bilo kojeg pedijatra tek se preporuča segolina bebama od nekolkiko tjedana, i na kraće vrijeme.

Nije me briga, vidim da ionako sve znate, pa stavite svoju djecu u autosjedalice, po mogućnosti one univerzalne 1-3, strapajte ih dobro, i vozite do mile volje.
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:08   #11
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Ali opterećuje donji dio kralježnice, i ako ste pitali bilo kojeg pedijatra tek se preporuča segolina bebama od nekolkiko tjedana, i na kraće vrijeme.

Nije me briga, vidim da ionako sve znate, pa stavite svoju djecu u autosjedalice, po mogućnosti one univerzalne 1-3, strapajte ih dobro, i vozite do mile volje.
Ako se pita mog pedijatra beba se od rođenja u autu vozi u jajetu u suprotnom smjeru vožnje i nikako drugačije. Uostalom takav je i zakon. Amen.
Prevoženje u rukama majke je glupost koja me iznova uvijek iznervira.
petrunjela1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:16   #12
Quote:
petrunjela1981 kaže: Pogledaj post
Ako se pita mog pedijatra beba se od rođenja u autu vozi u jajetu u suprotnom smjeru vožnje i nikako drugačije. Uostalom takav je i zakon. Amen.
Prevoženje u rukama majke je glupost koja me iznova uvijek iznervira.
Potpisujem.
A i nam je pedi rekla da je beba u jajetu u obliku slova C u kojem smije biti. Ne smije biti u obliku slova L. Onda nastaje pritisak na kralježnicu.
Ne kužim rasprave...ak je zakonom propisano jaje i kasnije autosjedalica, onda nikakvi jastuci, ruke ili tak nekaj ne dolazi u obzir.
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:29   #13
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
A bez obzira na to, ne bi dijete iz rodilišta stavljao nigdje nego na ruke majke;
A kada se dogodi nesreća zbog bilo kojeg od 1000 razloga, onda majka raširi ruke od šoka.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:37   #14
Ma ne mora biti nesreca..dovoljno je naglije kocenje da dodje do nezeljene refleksne reakcije..
__________________
sreća najveća:)http://lb1f.lilypie.com/4Z7dp1.png
bammi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:58   #15
Prije 4 g susjeda bebu vozila na prvi pregled pedijatru.Kao nije daleko 3 min vožnje i ona je na zadnjem sjedalu držala na rukama.Na parginku se tip zabio iza u njih.Nije se beba nigdje ni lupila kaže žena..Za svaki slučaj odmah otišli u bolnicu.Do bolnice beba ostala bez svijesti.Na CT mozga krvarenje u glavi i hitna operacija.Ljudi moji ne vozite djecu u rukama .Sve ovo sto sam napisala je živa istina.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 16:59   #16
ma kakvo sirenje ruku, pa u slucaju naglog kocenja ili sudara dijete teci masu kilograma, rekla bi da nije tesko naci formulu za izracun na internetu za one koji se ne sjecaju.
nema jebene sanse da zadrzis dijete na rukama. a i da ga zadrzis, polomila bi mu se kicma od loseg (bocnog) polozaja
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:18   #17
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma kakvo sirenje ruku, pa u slucaju naglog kocenja ili sudara dijete teci masu kilograma, rekla bi da nije tesko naci formulu za izracun na internetu za one koji se ne sjecaju.
nema jebene sanse da zadrzis dijete na rukama. a i da ga zadrzis, polomila bi mu se kicma od loseg (bocnog) polozaja
Sve stoji i uopće ne poričem; moja premisa je da je statistički zanemariv događaj u gradskoj dnevnoj vožnji (jer djeca izlaze iz rodilišta isključivo po danu, i ne govorim da se trebaju 50 kilometara voziti na rukama) u odnosu na primarno neugodnost bebe od 3 dana koju se veže (nasilno) u neprirodan položaj.

Kad ste toliko osjetljivi na realne događaje zanemarive vjeroatnosti, koliko vas bi napravilo amniocentezu ako triple test pokaže vjerojatnost 1:200?
agm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:25   #18
pa cuj, rejkl bih ti da je tvoj problem ako ti je svejedno da ti beba postane dio statistike ali nije, i moj je ako naglim kocenjem prouzrocim smrt tvog djeteta i imam ga na savijesti do kraja zivota samo zato jer je tebi bilo tesko razgovarati s educiranim.ortopedom ili.pedijatrom
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:30   #19
Isusek, ta opsjednutost AS-om. Neku večer, na parkingu, moja dvogodišnjakinja sjedi tati u krilu i zajedno parkiraju. Neka žena se toliko zgrozila, pogledom nam .ebala sve po spisku, pa muškarcu pored sebe stala nešto govoriti pa se zajedno okreću i gledaju u naš auto... Ono, bemti, zamisli, dijete sjedi na vozaču. To što smo ispred zgrade, na parkingu, nema veze. Dijete treba biti u AS. Koja bolest...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:52   #20
pa ako imate airbag onda dinete nema sta raditi naprijed dok je auto upaljen
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.