Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2015., 18:05   #21
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa ako imate airbag onda dinete nema sta raditi naprijed dok je auto upaljen
Ovo je baš previše. Mislim, moja cura se s navršene dvije godine i preko 90 cm vozi u smjeru obrnutom od vožnje jer je tako sigurnije, ali na mirnom kvartovskom parkingu da se ne može s tatom igrati vožnje, oooooo...
Mogućnost da će se nešto dogoditi je jednaka tome da će je pogoditi meteor.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:09   #22
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma kakvo sirenje ruku, pa u slucaju naglog kocenja ili sudara dijete teci masu kilograma, rekla bi da nije tesko naci formulu za izracun na internetu za one koji se ne sjecaju.
nema jebene sanse da zadrzis dijete na rukama. a i da ga zadrzis, polomila bi mu se kicma od loseg (bocnog) polozaja
Tako je. Osnovna fizika. Pri ubrzanju se povecava masa.

Moj muz je dozivio da se drugi auto zabije u njegov dok me parkiran cekao. Kisa, ovaj drugi je imao neprilagodjenu brzinu i izletio je s ceste kao sapun iz ruke. Auto nam je izgledao kao da ga je nesto drobilo. Muzu srecom nista nije bilo osim istegnuca misica na vratu. Zivimo u gradu koji i nije strašno prometan, a ovo se dogodilo u pol bijela dana.

Dakle tko voli nek izvoli vozit dijete na rukama i u krilu i nek misli da je "opsednutost ASom" bolesna kolko ga volja. Osim sto mi se ne placaju kazne, dovoljna je minuta necije nepaznje i onda mozemo svi skupa plakati i nagadjati kako i zasto.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:11   #23
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ovo je baš previše. Mislim, moja cura se s navršene dvije godine i preko 90 cm vozi u smjeru obrnutom od vožnje jer je tako sigurnije, ali na mirnom kvartovskom parkingu da se ne može s tatom igrati vožnje, oooooo...
Mogućnost da će se nešto dogoditi je jednaka tome da će je pogoditi meteor.
Da, kao i prometna koja se mom muzu dogodila dok je bio parkiran.

Dijete nema kaj radit na krilu vozaca dok je vozilo u pokretu.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:13   #24
nuklea, airbag ubija dijete vrlo lako. a aktivira se na vrlo blagi sudar
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:17   #25
Quote:
agm kaže: Pogledaj post
Ne znam na što misliš kad kažeš "autosjedalica", ali dijete do cca 1 god (ili dok ipak ne ojača, kako tko) ne smije gledati u smjeru vožnje. Jednostavno zato jer nije dovoljno čvrsto da izdrži trzjne ozljede malo ozbiljnijeg kočenja a kamli sudara, bez obzira na 4 točke.

Zato služe razne segoline (pretpostavljam da to zovete jajima).

A bez obzira na to, ne bi dijete iz rodilišta stavljao nigdje nego na ruke majke; koliko sudara statistički ima u gradovima tijekom dana, a još posebno kad vozač djeteta pazi što radi i vozi sporo? S druge strane, bebina muskulatura nije spremna na sjedenje, bez obzira koliko vi mrzili savjete.
Autosjedalica za 0/0+ koja podrzava lezeci a ne sjedeci polozaj. Pretpostavljam da ih zovu jaje zbog njihovog oblika. Drugim rijecima napravljena za dijete koje jos ne sjedi samostalno.

Znam da novorođenče ne smije i ne moze sjediti, znam da se ne smije voziti okrenuto u smjeru voznje, takodjer znam da ne smije biti u nicijim rukama dok se vozi. A sto se tice statistike, muz mi je zamalo nastradao parkiran i sa ugasenim motorom. Sapienti sat.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:19   #26
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ovo je baš previše. Mislim, moja cura se s navršene dvije godine i preko 90 cm vozi u smjeru obrnutom od vožnje jer je tako sigurnije, ali na mirnom kvartovskom parkingu da se ne može s tatom igrati vožnje, oooooo...
Mogućnost da će se nešto dogoditi je jednaka tome da će je pogoditi meteor.
Moja sestra je stajala na semaforu, 4 auto u redu, do nje je bio otok od 2 metra i visine 30 cm i zenska iz suprotnog smjera se ipak nekako uspjela zakucat u nju i to direkt u vozacka vrata

To kad smo vec u vjerojatnostima i meteorima

Djete nema sta radit za volanom u upaljenom autu i amen!
Ja osobno ne da uopce da se igra po autu, auto nije za igru
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:28   #27
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moja sestra je stajala na semaforu, 4 auto u redu, do nje je bio otok od 2 metra i visine 30 cm i zenska iz suprotnog smjera se ipak nekako uspjela zakucat u nju i to direkt u vozacka vrata

To kad smo vec u vjerojatnostima i meteorima

Djete nema sta radit za volanom u upaljenom autu i amen!
Ja osobno ne da uopce da se igra po autu, auto nije za igru
Haloooo, semafor! Blizina ceste! Parking je iza zgrade, mirni kvartovski parking. Nije nikad nitko tu ni prdnuo, a kamoli se sudario.

@ Ček, sestra ti je bila na cesti, ja rekoh stajala na ulici pa se auto zapucao, i to se događa. Ali ovo stvarno nije usporedivo.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:31   #28
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Haloooo, semafor! Blizina ceste! Parking je iza zgrade, mirni kvartovski parking. Nije nikad nitko tu ni prdnuo, a kamoli se sudario.
Tvoje dijete, tvoja odgovornost.

Moje mišljenje je da do prometne moze doci dgje god ima auta.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:36   #29
moE se bicikl u auto zaletiti i aktivirati airbag
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:41   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moE se bicikl u auto zaletiti i aktivirati airbag
Da, naravno. I meteor pasti. Da, da...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:43   #31
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moE se bicikl u auto zaletiti i aktivirati airbag
Ne mora te nitko cak ni lupiti, moze zakazati kocni sustav i rezultat je gubitak kontrole nad vozilom. Lupis u rizol ili nesto takvo (auto parkiran ispred tebe?) i evo ti.

Bolje spriječiti nego liječiti.
Capri007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 19:59   #32
Evo, to meni nije jasno, čak mogu razumjeti da tako razmišljaju naši roditelji ili bake i djedovi ali da u današnjem svijetu netko tko ima malo dijete i pristup tolikim informacijama zagovara vožnju djeteta u rukama ili u krilu vozača dok parkira- e to ne mogu razumjeti. Jednostavno ne mogu.
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 20:47   #33
Moguce da sam ovo vec napisala na ovoj temi, ali vrijedi ponoviti.

Dok sam stavljala bebu u jaju u taksi parkiran ispred zgrade zabio se neki tip u nas. Koliko je to bilo statisticki zanemarivo?
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 21:08   #34
Quote:
no_nic kaže: Pogledaj post
Moguce da sam ovo vec napisala na ovoj temi, ali vrijedi ponoviti.

Dok sam stavljala bebu u jaju u taksi parkiran ispred zgrade zabio se neki tip u nas. Koliko je to bilo statisticki zanemarivo?
Ravno meteoru, a gle - ipak ti se desilo
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:02   #35
dijete se igra na vozačevom mjestu dok je auto upaljen... odlično.
meni je to za socijalnu službu.
a na mirnom kvartovskom parkingu sam i ja imala sudarčić... meteor me još nije pogodio...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:09   #36
Ojoj, ispada da nije sigurno ni hodati jer se netko može zabiti u tebe. A i ozljede su kudikamo teže kad si pješak nego da te tko trkne dok sjediš u autu..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:14   #37
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
dijete se igra na vozačevom mjestu dok je auto upaljen... odlično.
meni je to za socijalnu službu.
a na mirnom kvartovskom parkingu sam i ja imala sudarčić... meteor me još nije pogodio...
Kad smo bili klinci i igrali se na travnjaku ispred zgrade, mog brata je pregazio bicikl. Nije bilo nimalo bezazleno.
Da, sve je moguce.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:28   #38
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Isusek, ta opsjednutost AS-om. Neku večer, na parkingu, moja dvogodišnjakinja sjedi tati u krilu i zajedno parkiraju. Neka žena se toliko zgrozila, pogledom nam .ebala sve po spisku, pa muškarcu pored sebe stala nešto govoriti pa se zajedno okreću i gledaju u naš auto... Ono, bemti, zamisli, dijete sjedi na vozaču. To što smo ispred zgrade, na parkingu, nema veze. Dijete treba biti u AS. Koja bolest...
Mozda sam to bila ja...kad vidim takvo sto, obavezno gledam u cudu i pitam se ..zasto to rade. (pomislim jos stosta, ali preskocit cu)

Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ovo je baš previše. Mislim, moja cura se s navršene dvije godine i preko 90 cm vozi u smjeru obrnutom od vožnje jer je tako sigurnije, ali na mirnom kvartovskom parkingu da se ne može s tatom igrati vožnje, oooooo...
Mogućnost da će se nešto dogoditi je jednaka tome da će je pogoditi meteor.


Quote:
Capri007 kaže: Pogledaj post
Dijete nema kaj radit na krilu vozaca dok je vozilo u pokretu.
Tako i nikako drugacije!

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Djete nema sta radit za volanom u upaljenom autu i amen!
Ja osobno ne da uopce da se igra po autu, auto nije za igru
Potpis.

Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Haloooo, semafor! Blizina ceste! Parking je iza zgrade, mirni kvartovski parking. Nije nikad nitko tu ni prdnuo, a kamoli se sudario.
Ma gle...misli ti sto hoces, neka se dijete igra...i s cd-om u autu i s kljucevima, pa s mjenjacem...pa zasto ne...nema se cime igrati, pa ima auto za to.
Kada jednog dana krene sama u auto, pa na mjenjac...pa joj treba objasniti da to nije mjesto za igru...hm, ne bih se ja s tim igrala. No svatko ima svoje veselje.
Ako je to vama ok, ali eto...nesto se ljudi s time ne slazu i misle (cini se) da to nije bas u redu, da je opasno, pa i da time cinis djetetu potencijalno zlo...tj. da ga zanemarujes na neki nacin. Ako se ne slazes s tim misljenjem i mislis da je to bas slatko, pa neka...

Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Evo, to meni nije jasno, čak mogu razumjeti da tako razmišljaju naši roditelji ili bake i djedovi ali da u današnjem svijetu netko tko ima malo dijete i pristup tolikim informacijama zagovara vožnju djeteta u rukama ili u krilu vozača dok parkira- e to ne mogu razumjeti. Jednostavno ne mogu.
Ni ja. Svaki put kad to vidim, a vidim...zgrozim se.

Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
dijete se igra na vozačevom mjestu dok je auto upaljen... odlično.
meni je to za socijalnu službu.
a na mirnom kvartovskom parkingu sam i ja imala sudarčić... meteor me još nije pogodio...
Eto...vidis sto drugi misle o tome (ne, ti, nego nuklea), mozes razmisliti o tome, mozes eventulano mijenjati...a mozes i dalje po svom, cudeci se tudjim komentarima...i opet i opet...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:32   #39
ne vidim zasto bi auto morao biti upaljen i dijete tri centimetra od plastike koja mu moze eksplodirati u lice i ubiti ga.
ako se zeli igrati, ugasi auto.
cemu, ako.postoki realna mogucnos da se airbag aktivira izlagati dijete takvom riziku? jer, ako bilo tko udari u sezor, dijete je vjerojatno mrtvo ili gadno ozlijedjeno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:51   #40
Ali Summer, pa to nju veseli i tak je slatka kad s tatom "vozi".
Zasto joj braniti, kad ju to cini sretnom?
(ne ide ovo nuklei nego svim roditeljima koji slicno razmisljaju)
To je problem...kad roditelji u zelji da dijete uziva, zabavlja se...zaboravljaju i ne vide ono bitno, da to nije ono sto bi trebali raditi, da moze biti opasno i da dugorocno - nije odgojno, jer dijete uci krivim stvarima.
Za volan se sjeda s 18g, sa polozenim ispitom.
A ne da takvo neko zaigrano dijete...sa svojih 17 ...razbije 5 auta na parkingu, dok malo vjezba s deckom. (jedan je bio nas)
Ili da s 3-4 primi mjenjac ...i zabije auto i sebe u neki zid.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 31.03.2015. at 23:09.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.