Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2015., 18:24   #1
Roditelj s dječjim kolicima u javnom prijevozu

Treba li ženi s djetetom u kolicima pomoći da napusti autobus s kolicima jer je povišeno od tla do poda autobusa ako nije zatražila pomoc vec se sami ponudimo pomognut joj
CarpeDiem1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:57   #2
jesi joj se ponudio? i kaj je odgovorila?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 19:06   #3
ja bih ju pitala treba li joj pomoć.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 19:09   #4
pa može se pretpostaviti da joj je ponudio pomoć.

Quote:
CarpeDiem1 kaže: Pogledaj post
vec se sami ponudimo pomognut joj
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 20:46   #5
Quote:
CarpeDiem1 kaže: Pogledaj post
Treba li ženi s djetetom u kolicima pomoći da napusti autobus s kolicima jer je povišeno od tla do poda autobusa ako nije zatražila pomoc vec se sami ponudimo pomognut joj
Svakako da bi joj pomoć dobro došla,ali pitati bi trebalo da ne zaključi nešto krivo...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 14:35   #6
Quote:
CarpeDiem1 kaže: Pogledaj post
Treba li ženi s djetetom u kolicima pomoći da napusti autobus s kolicima jer je povišeno od tla do poda autobusa ako nije zatražila pomoc vec se sami ponudimo pomognut joj
Obavezno pitaj treba li pomoc. To je u najmanju ruku civilizirano a zapravo i lijepa gesta za svaku pohvalu. I trudi se pri tome imati vedar izraz lica i govor tijela kao da ti je to najmanji problem (ne ono...pa budem ak vam bas treba).

Ali, nikako nemoj zgrabiti kolica bez upita / zeninog pristanka. meni se desilo da mi je u tom trenutku jedan kotac bio klimav no ja sam to znala odhendlati, a covjek mi je bez pitanja zgrabio prednji dio kolica pri ulasku u autobus. Kotac je pao i otkoturao se van iz autobusa, covjek je slegnuo ramenima, ja kolica beba i kotac smo ostali vani a bus je otisao. Moglo je biti i gore. Blago je reci da mu nisam bila nimalo zahvalna. Covjek je imao dobre namjere ali nedovoljno suptilnosti da zna da se treba prvo pitati.
Naime razlozi zasto zena ne zeli da joj nepoznati pomazu mogu biti svakoliki (delikatno i bolesno dijete koje treba oprezno micati, krhka kolica koja se mogu drzati samo na odredjenom mjestu, itd.).

Ali da, mislim da ce prijedlog u 90 % slucajeva biti i vise nego dobrodosao.

Zato, da, uvijek pitaj!
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 18:13   #7
Slobodno ponudi pomic! I hvala u ime svih nas mama i beba u kolicima koji prtljamo na vratima buseva i tramvaja .
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 23:12   #8
Moram pohvaliti zagrebacke decke - kad god mi je trebalo pomoci sa kolicima, nisam ni trebala pogledati oko sebe - vec bi neki decko priskocio
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 10:54   #9
ja sam izbjegavala javni prevoz sa njenim kolicima
lakse mi je bilo nosit ju u marami, ili propjesaciti 5-6 stanica, ona u kolicima, ja u setnji.
inace, izbjegavam guzve u tramvaju, sa dejtetom u kolicima mi je to koma.
uz to, autobusi uglavnom otvaraju samo prva vrata, a sa kolicima mozes uci na druga i treca.
jos ulaz i nije tolki problem, nego izlaz (na nezadnjoj stanici), jer em imas malo vremena, em se ljudi naseru i na izlazu i na ulazu, em neki vozaci ne gledaju dalje od prvih vrata


pomognem i ako me pitaju, i ako sam u blizini i vidim da se muce sa ulazom (uvijek pitam)

promijenila sam naslov u "roditelj", iako se ne sjecam jesam li vidla oca sa djecjim kolicima u javnom prevozu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 11:52   #10
Sjetila sam se jednom u stranom gradu, ja s malim i kolicima, otvore se srednja vrata tocno pred nama, netko izadje i ja krenem kolicima unutra i vozac zatvori vrata da je mali s kolicima ostao unutra a ja vani.

Otrcim na prednja vrata, jedva udjem, on zatvori vrata i ludjacki krene, mali s kolicima poleti niz bus, neki tip srecom skocio i uhvatio kolica, ja probam dojuriti di njih a vozac ne otvara nekakva vratasca dok mu ne pokazem kartu. Totalni ludjak. Kasnije se skoro potukao s hrpicom putnika kad je prozujao pored pune stanice pa stao na semaforu, ovi trcali za busom, lupali na vrata, skoro da bi provalili da nije otvorio

A inace grad kulture, turizmai, u EU - ali eto ludjaka svuda, ne samo kod nas :nezna:
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 12:03   #11
Uvijek pitati i ponuditi pomoć.

Svakakvih vozača ima, nema veze s lokacijom. Jednostavno i njima pukne film, svako se vozi, svakakvih ljudi ulazi... Naravno, to nije opravdanje za takvu vožnju.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 12:31   #12
Mene zanima kaj je Carpe diem ponukalo da otvori temu... ponudio(la) si pomoc pa te netko bezobrazno otkantao, ili si ocekivao(la) pomoc pa nitko nije reagirao.. ili nesto trece?
Bode ovo "treba li". Ne treba. Ali je lijepo pomoci. Ljudski. Ja nisam nikad isla d kolicima u buseve ili tramvaje, ali sam uvijek pomogla. To mi se nekako podrazumijeva. Jasno, uvijek ima onih koji se prave da ne vide, ali situacije kojima sam ja svjedocila su bile takve da se vise ljudi ponudilo pomoci pa tko je bio blize je uskocio.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 15:03   #13
joj, sad ste me sjetile
neki dan ja na centar za socijalnu skrb sa kolicima
imaju onu rampu za invalidska kolica, super
da, ali da ne bi sve uzduž rampe bili parkirani bicikli
a nekih 7 stepenica, ne mogu nositi malog u kolicima gore
micala sam malo po malo te bicikle dok se nisam probila

a grupica ljudi, cca 20 njih stoji i gleda mu mene, ni bu, ni be

mislim da ne smijem spomenuti njihovu nacionalnost, ali nije niti bitno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.