Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 12:48   #1901
Daphne Doo, na pola h u frizer, samo se nadigne poslije
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Old 30.11.2016., 16:42   #1902
Ja sa staklenki u kojima su bile svijeće najprije sastružem vosak drškom žlice (to mi se pokazalo najboljim ), a zatim ostatak operem običnom spužvicom za suđe i vrućom, jako, jako vrućom vodom.
zelena truba is offline  
Old 30.11.2016., 16:50   #1903
Na što stavljate bor? Imate postolje, prekrijete folijom, šta?
Nama stoji na podu, u onom križu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 30.11.2016., 16:52   #1904
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Na što stavljate bor? Imate postolje, prekrijete folijom, šta?
Nama stoji na podu, u onom križu.
I kod nas je tako, a križ zakamufliramo papirom za poklone.
zelena truba is offline  
Old 30.11.2016., 17:22   #1905
na postolju koje je došlo skupa s borom. a preko prebacim neku bijelu plahticu ili frotirnu krpu koja glumi snijeg.

__________________
Reciklirajmo zajedno! :)

Zadnje uređivanje Ariana B. : 30.11.2016. at 17:34.
Ariana B. is offline  
Old 30.11.2016., 19:25   #1906
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Razmisljam si nesto da od onih Yankee svijeca od prosle godine nesto napravim, tj da iskoristim teglice, ali ne znam kako ocistiti cadu i ostatke svijece, a da ne ostetim teglicu. Imate li kakve ideje?
ja sastružem koliko ide sa žlicom/nožem, napunim vodom, stavim u mikrovalnu i pustim da voda zakipi, izlijem to sve van i operem deterdžentom.
fuj is online now  
Old 30.11.2016., 20:53   #1907
Cure, vodu stavite u staklenke, pa ce vosak ici u vodu, a ne po staklu, a dok voda ishlapi, vosak je vec stvrdnut, jer je prvobitno iscurio u vodu, a i dalje novi rastopljeni vosak prvo ode u vodu, a uvijek se moze doliti jos, ponavljam svoje fotke:
(Ovo zmazano na staklu sam zagrebala sa svijecom dok sam ju stavljala, tek na fotkama sam skuzila), uglavnom, funkcionira


Hannah 3 is offline  
Old 30.11.2016., 20:57   #1908
Sad sam skuzila da je rijec o Yankee praznim.
Njih bi pustila da dogore do kraja i izlila onaj 1 cm jos tekuceg voska u smece i odmah oprala dok je jos vruce.
Hannah 3 is offline  
Old 30.11.2016., 21:02   #1909
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Sad sam skuzila da je rijec o Yankee praznim.
Njih bi pustila da dogore do kraja i izlila onaj 1 cm jos tekuceg voska u smece i odmah oprala dok je jos vruce.
Eh, jebiga. Odavno se taj vosak ohladio
A nista, probat cu prvo (tek maloprije stigla doma pa danas nisam stigla isprobati nista od navedenog) pola sata u frizer, pa ako ne ide ubijam vrelom vodom i navedenom opremom

Inace, odlicna ideja za ovo s vodom pa da pluta! Hvala!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Old 30.11.2016., 22:04   #1910
Jel mogu te teglice u mikrovalnu pa da se vosak otopi?
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 01.12.2016., 09:03   #1911
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Na što stavljate bor? Imate postolje, prekrijete folijom, šta?
Nama stoji na podu, u onom križu.
Mi kupujemo žive posađene borove koje stavljamo u jednu drvenu bačvicu. Fora je.
Dlapek is offline  
Old 01.12.2016., 09:43   #1912
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Na što stavljate bor? Imate postolje, prekrijete folijom, šta?
Nama stoji na podu, u onom križu.
Kovani stalak. Sam po sebi je dekorativan, pa ga ne treba ničime prekivati.


Glede pitanja mogu li teglice od svijeća u mikrovalnu- mogu ako nemaju metalnih dijelova.
Hot candy is offline  
Old 01.12.2016., 12:35   #1913
Je li ikome prezivio bor izvadjen iz zemlje i stavljen u pitar, i tako kupljen? Ikome? Kupili smo ga ima nekih 20 dana, stavili u negrijanu dobro osuncanu prostorijicu, i sad mu iglice ispadaju kad mu protresem grane. A daj ono, necu tako.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 01.12.2016., 12:50   #1914
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Je li ikome prezivio bor izvadjen iz zemlje i stavljen u pitar, i tako kupljen? Ikome? Kupili smo ga ima nekih 20 dana, stavili u negrijanu dobro osuncanu prostorijicu, i sad mu iglice ispadaju kad mu protresem grane. A daj ono, necu tako.
da, godinama kupujemo takve i vraćamo ih u zemlju nakon blagdana
da li će preživjeti sva ta presađivanja ovisi o tome kako i koliko je sačuvan korijen
možda su ovog tvog previše ranili, a možda se samo privikava
baja is offline  
Old 01.12.2016., 12:54   #1915
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Je li ikome prezivio bor izvadjen iz zemlje i stavljen u pitar, i tako kupljen? Ikome? Kupili smo ga ima nekih 20 dana, stavili u negrijanu dobro osuncanu prostorijicu, i sad mu iglice ispadaju kad mu protresem grane. A daj ono, necu tako.
pa jel ga zalijevate,?
Dobro je i malo zemlje nasuti u posudu.
Mi imamo cijeli šumarak takvih borova mislim da nam se jedan osušio.
Dlapek is offline  
Old 01.12.2016., 13:13   #1916
A ne znam, dosta mu je malen taj pitar, mozda su ga stvarno ranili previse. Stavila sam ga u veliku siroku posudu i dobro zalila, i otada je skoro prst vode u toj posudi, pa vise nisam zalijevala. Mozda da mu probam iglice prskati vodom? Stvarno je lijep, gust, pravilan i lagano srebrnkastih iglica, bas steta da se osusi. Ne mogu nasuti zemlje jer je dolje kod debla sve zbijeno, puno niskih grana.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Old 01.12.2016., 13:33   #1917
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
A ne znam, dosta mu je malen taj pitar, mozda su ga stvarno ranili previse. Stavila sam ga u veliku siroku posudu i dobro zalila, i otada je skoro prst vode u toj posudi, pa vise nisam zalijevala. Mozda da mu probam iglice prskati vodom? Stvarno je lijep, gust, pravilan i lagano srebrnkastih iglica, bas steta da se osusi. Ne mogu nasuti zemlje jer je dolje kod debla sve zbijeno, puno niskih grana.
posuda u koju je posađen bi morala biti za 1/3 visine bora. Ako nije, boru se šanse za preživljavanje smanjuju.
Dlapek is offline  
Old 02.12.2016., 09:24   #1918
Samo da javim... Yankee svijecu sam napunila vodom i stavila ju u veliki lonac takoder napunjen vodom, sve zajedno je islo na stednjak. Cim se voda malo zagrijala (prije kljucanja) vosak s dna je isplivao na povrsinu i ciscenje je proslo bez po muke, sve skupa nekih 5-10 min.

Evo jos malo mica-maca, mislim da je neka okacila i prosle godine, ali neka ga!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Old 02.12.2016., 11:09   #1919
Dobila od frendice (koja ima dva psa) - ona misli da bi mi ovakvo rješenje pomoglo

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 02.12.2016., 11:25   #1920
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Evo jos malo mica-maca, mislim da je neka okacila i prosle godine, ali neka ga!
đe je lajk kad ga trebas?

e, i ovo od cats

countrywoman is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.