Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 20:28   #21
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Da stvarno...

Nametnuta od koga kome, koja vjerovanja? I gdje su ti rudari? Mislim, ona ekipa na 5km dubine u JAR-u ih još nije srela.
Joj. Pa Vi to neznate? Niste gledali znanstvenu seriju Dosijei X na televiziji. Znate radi se o zavjeri. Sve vlade na svijetu su uključene u zavjeru jer skrivaju istinu o letečim tanjurima.

Najbolje bi bilo da svi skupa napišemo pismo i pošaljemo ga vladi Republike Hrvatske i Saboru da i da zahtjevamo da se u Hrvatskoj prestane sa šutnjom o letečim tanjurima.
kom1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 20:47   #22
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Znači, vanzemaljci su ljudima dali tehnologiju i ljudi su napravili piramide a onda su zaboravili gdje su spremili tu tehnologiju i počeli proizvoditi kamene sjekire. Priča je interesantna poput one o dinosaurima. Dinosauri su izumrli jer ih Noa nije mogao primiti na Arku pa su se podavili za vrijeme velikog potopa. Ili su zakasnili na ukrcavanje.
Nekakvi ti koji su sišli s neba a mi ih danas zovemo vanzemljanci oni nisu nikad otišli još su tu. Zli koji se spuštiše s neba su prekršili stroga nebeska pravila i zato su kažnjeni i dosta sputani i u tami žive, ali imaju znanje o tehnici. Dobri pozitivni nebeski su isto oko zemlje i na zemlji a imaju doči još mnogo njih da se uvede vječna pravda. Da se izliječi čovjećiji rod. Da se pouče ispravno o Bogu i dobrom ponašanju.
Šičen priča pomješane stvari. Jer sumerani su kao i egipčani i drugi ljude nazivali bogovima, svoje kraljeve, faraone. No njihovi su bogovi pomrli.
Ali je priča o nebeskom upletu realna stvar koju treba promatrati samo iz Biblije koja priča kristalno jasno, dok su priče sumerana toliko čudno pisane kao da ih je pisalo djete ili neki pisac pod sedativima
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 22:16   #23
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Joj. Pa Vi to neznate? Niste gledali znanstvenu seriju Dosijei X na televiziji. Znate radi se o zavjeri. Sve vlade na svijetu su uključene u zavjeru jer skrivaju istinu o letečim tanjurima.

Najbolje bi bilo da svi skupa napišemo pismo i pošaljemo ga vladi Republike Hrvatske i Saboru da i da zahtjevamo da se u Hrvatskoj prestane sa šutnjom o letečim tanjurima.
Potpisujem. Samo ti, bojim se, ne znaju skriti baš ni jednu tajnu a kamo li takvu.
Osim toga da vanzemaljci od cijelog svijeta kao uzorak uzmu prosječnog Hrvata, vrlo brzo bi ga vratili i pobjegli glavom bez obzira. Navedi mi jednu državu, jednu zajednicu država u koju je ušla Hrvatska i koju, kad smo u nju ušli nismo sje... toliko da se uskoro raspala.
Možeš tek misliti jadne Arkturijance kad bi im mi zasolili jednu filozofsku...pa Borgovi su bebe.

Quote:
Kavaboza kaže: Pogledaj post
Nekakvi ti koji su sišli s neba a mi ih danas zovemo vanzemljanci oni nisu nikad otišli još su tu. Zli koji se spuštiše s neba su prekršili stroga nebeska pravila i zato su kažnjeni i dosta sputani i u tami žive, ali imaju znanje o tehnici. Dobri pozitivni nebeski su isto oko zemlje i na zemlji a imaju doči još mnogo njih da se uvede vječna pravda. Da se izliječi čovjećiji rod. Da se pouče ispravno o Bogu i dobrom ponašanju.
Šičen priča pomješane stvari. Jer sumerani su kao i egipčani i drugi ljude nazivali bogovima, svoje kraljeve, faraone. No njihovi su bogovi pomrli.
Ali je priča o nebeskom upletu realna stvar koju treba promatrati samo iz Biblije koja priča kristalno jasno, dok su priče sumerana toliko čudno pisane kao da ih je pisalo djete ili neki pisac pod sedativima
Pajdo, pdf "Religija" je par polja iznad Alternative. Pali anđeli, demoni, vrazi i Biblija imaju malo veze s Greysima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 22:30   #24
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post



Pajdo, pdf "Religija" je par polja iznad Alternative. Pali anđeli, demoni, vrazi i Biblija imaju malo veze s Greysima.
Dobro, hokej, neću o tome. Ali pa jest, grejsi su više plod mašte
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 23:05   #25
Greysi su paradigma, lansirana od skupine koja je proučavala ponašanje masa u slučaju stvarnog dolaska aliena. Istraživanja utjecaja na mase u kritičnim situacijama je bilo jako popularno 50-tih i 60-tih no stvari su izmakle kontroli zbog hladnog rata pa je to preraslo u opće histerije. Morali su biti humanoidnog oblika i relativno bliski izgledom kako ne bi bili previše strašni (zbog opće panike) a opet dovoljno drugačiji da se ne pokaže da su izmišljeni.
Samo se treba sjetiti da je to vrijeme kad su Rusi lansirali Sputnik, a Ameri su se zatavarali po podrumima od straha što će im se dogoditi dok Sputnik bude letio iznad njih.

Iz takvih priča nastanu prče koje same sebi daju smisao i postaju "urbani" (i ne samo urbani) mitovi.

Stvarni vanzemaljci, ako su došli do nas, daleko su napredniji tehnološki, civilizacijski i vojno. I sad je samo pitanje je li njihov dolazak samo čisto porobljavanje ili proučavanje primitivnih oblika života. Ako je ono prvo, imamo nešto dana prije kraja. Ako je ovo drugo, dio ljudi će nestati, ostali će biti primjerci u novom ZOO vrtu zvanom "Zemlja". I to je to.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 00:01   #26
Tko šprica zemlju otrovnim kemtrejlovima?Tko huška i hoće da izazove nuklearni rat sa Rusima gdje bi pomrlo nekoliko milijardi ljudi?

Gledajte na to potpuno logički.Da li čovjek sam želi istrijebiti svoju vlastitu vrstu?

Ili su tu možda umiješana neka mračna vanzemaljska biča ,nevidljiva ljudskom oku , koja kontroliraju i manipuliraju ovim planetom iz prikrajka več duže vrijeme preko svojih marioneta na svim važnim pozicijama na planeti , a te iste marionete nisu uopće ni svijesne kome služe i koja je svrha njihovog djelovanja već su uhvačeni na svoje ego-slabosti poput moči , novca...
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 11:51   #27
Tko kaže da su špricanja otrovna? Znaš li možda sastav toga čime se šprica? Znanstveno provjeren, ne one nebuloze o aluminiju pa bariju pa polimerima. Aluminij je lagan, barij je težak..razlika je velika. I reakcije organizma na njega.

Nuklearni rat s Rusima žele samo oni koji igraju previše igrica. Politika je kurva a u njoj su sve riječi, za strano i domaće tržište dozvoljene. Ali ispod stola se vodi igra. Kako vidiš, umjesto nuklearki, za par tjedana očekuj grljenje Putina i Trumpa. I što ćemo onda? Čekati slijedeći smak svijeta? Nibiru?

Čovjek ne želi uništiti svoju vrstu, ali pojedinci žele istrijebiti sve (prema svojim mjerilima) neučinkovite jedinke svoje vrste. Misliš da je to nečija izmišljotina o 500 tisuća ili 5 milijuna ljudi na planeti? Nije. To su priče raznih sekti koje se bave promišljanjima o maksimalnom broju elitističkih pripadnika vrste. Jedna od poznatijih takvih je scijentologija. Pročitaj Hubardovu Dijanetiku, sve lijepo piše, na zanimljiv način. No ona je javna i dobro poznata zahvaljujući uglednim članovima, a postoji hrpa manjih, žeščih, gorih i opasnijih. Na nižim lokalnim razinama.
Sve to što govore je njima ok, samo im bilo kakvo uništavanje ne smije uništiti resurse, vodu i hranu. I onda gledaj kako se puštaju malo tu, malo tamo kojekakvi virusi i bakterije (HIV, ebola, ptičje i ostale gripe, ponovo kolera, superbakterije...) pa gledaj kako se rade ratovi koji sprječavaju donošenje hrane gladnima, pa gledaj kako se potiču pobune u kojekakvim državama i ruše predstavnici izabrani od većina da bi se postavili poltroni...sve je to dio priče. Ali ne neke svemirske organizacije već jedne manje grupe samoproglašenih elita koje sjede po bankama, odborima, medijima i u sjeni velikih događaja. Uglavnom, većinom su vezane na SAD, Izrael, Kinu, Indiju i Rusiju. I to je to. A ostali su raja koja treba raditi i šutiti.

I onda se lijepo zavađuju ljudi, prodaje se oružje, vadi ekstra profit i sebe osigurava za slučaj da stvar izmakne kontroli.

I nema tu Sirijusijanaca, samo pokvarena bagra u skupim odijelima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 21:28   #28
Ako postoje onda nas najvjerojatnije promatraju kao mi mrave recimo. U slučaju da su nam promakli na nebu i trenutno putuju svemirom prema nama, sve je moguće, sigurno je da su sznanstveno ispred nas čim to mogu.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 08:24   #29
Ja ne mogu vjerovati da neko u 21. stoljecu jos povlaci onog prevaranta Sitchina.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 09:32   #30
Kako da ne. Pa ti isti u drugim temama spominju i šuplju Zemlju, ravnu Zemlju, živu vodu, leteće kamenje...
Ovo je carstvo slobode mišljenja.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:53   #31
Meni to sve sa zavjerama i tobože ostacima letjelica, ili snimkama raznih tanjura, otmicama i sl.. ništa to nije (kakvi su to dokazi, ništa, rekla kazala) naspram onih krugova u žitu, e to me fascinira. Možda najviše zato što znam da je moguće i lažirati (napraviš neki nacrt i držiš se pravila izrade), ali da precizna sklikarija (moramo priznati da su većinom kompleksne) traži velik trud i vrijeme.
Fantasist is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 15:52   #32
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Hahahaha, prodavač knjiga i genijalni lažac.
U svakoj temi se nađe jedan koji reklamira njegove ideje i knjige.

Jedna njegova genijalnost:
"Oko 2200 pr.n.e., pojavio se konflikt između dva vrhovna vladara na Zemlji, između Enkia i Enlila i njihova dva sina, te su koristili nuklearna oružja. To je imalo veze sa mijenjanjem iz razdoblja bika u razdoblje ovna. Svemirska luka na Sinajskom poluotoku je uništena a sagrađena je opservacijska struktura. "

To što je to vrijeme razvoja Egipta, negdje oko VI. dinastije, zapisa i učenja povijesti...ma tko je ravan velikom Zakiju.

To majstoreeeee!!!!
Ne znam mnogo o tome tipu a ovo što sam do sada čuo djeluje mi kao nekakav SF roman i to loš.

Jesi li siguran da on govori o 2000 PNE. Jer to je relativno nedavna povijest o kojoj se mnogo zna i smještati te Enkije i ostale u to doba je budalaština. . A kao sam čuo on spominje da su ti neki Anunaki došli prije 450 000 godina.

drugo, taj Zakharia je navodno jedan o nekoliko stručnjaka za sumerski jezik i pismo i on je iskonstruirao cijelu priču pozivajući se na sumerske pločice.

Ali valjda ima još nekih stručnjaka za taj jaezik, pismo i pločice. I šta oni kažu o svemu tome što Zaki priča.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:08   #33
Sve je to s njegovih stranica i citati iz njegovih knjiga. Kopiraj tekst i stavi u google. Imat ćeš tamo još takvih nebuloza.

Zanimljivo mi je kako se na njega poziva dio kreacionista a on baš spominje Annunakije i tih 450 tis. godina. Što je u direktnoj koliziji s pričama o nastanku svijeta.
On je osoba koja je izučavala taj jezik. E sad, pitanje je kvalitete prijevoda obzirom da je on jedini stručnjak koji je s tih pločica to pročitao.
Pa sad, zašto drugi nisu krenuli s takvim teorijama..pitanje je zapravo što stvarno piše, a što su njegove konstrukcije. Ono, tipa Nostradamus gdje svatko može tumačiti rečenice i stihove po svome "U doba orla sletjet će zeleni anđeo i golub će vladaru Raja kljucati oko" Pa si ti onda to tumačiš kako ti se čini poznato.
Tako je vrlo moguće i u ovim pričama i pločicama.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 13:54   #34
Kada bismo učinili anketu sa građanima u našoj zemlji, na pitanje postoje li vanzemaljski oblici života u svemiru, možda ovdje na planeti našoj ili postoje li vanzemaljski oblici života uopće ili smo sami, koji odgovor u većini bi dobili?!
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 00:08   #35
Ja bi bio u iskrenom šoku ako bar 60% ljudi ne bi reklo da postoje vanzemaljci i da su tu kraj nas.

Da postoje, već sam razum govori kako je to sasvm logična pretpostavka. A jesu li tu? Ako jesu, mi to nećemo znati dok ne dosegnemo znanje kojim bi ih "očarali". Ako smo primitivni, ostavit će nas na miru ili porobiti. Ako smo napredni, onda su oni primitivni i ne mogu do nas.
Dakle..ako su tu nadrapali smo.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 14:17   #36
Zatvorili bi crkve, pobili one koji se ne bi odrekli kršćanstva i počeli slaviti saturnalije ili neke gluposti sličnog tipa.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 19:15   #37
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Zatvorili bi crkve, pobili one koji se ne bi odrekli kršćanstva i počeli slaviti saturnalije ili neke gluposti sličnog tipa.
Mislim da bi oni riješili naše gluposti na inteligentniji način...
__________________
Zoroastrijanci i slobodni Elam.
Eneja iz Elama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 02:46   #38
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Čovjek vidi samo ono u što čovjek vjeruje a ne nikako suprotno.
Kada čovjek kaže daj mi dokaz pa ću onda povjerovati u taj dokaz ,to je največa samoobmana. Ako ti u nešto ne vjeruješ ti to nećeš nikada moči vidjeti-percipirati niti će ti tisuće dokaza i činjenica biti dovoljno da preokrene to tvoje ne-vjerovanje.

A zašto i kako?
Zato jer ti tvoj vlastiti um to neće dopustiti i to na taj način da će uvijek stvarati na tisuće sičušnih anti-dokaza da zadovolji ono prvobitno tvoje podsvjesno ne-vjerovanje koje kreira tvoju percepciju ili viđenje svijeta.

Vanjski svijet koji čovjek vidi samo je refleksija unutarnjeg svijeta , refleksija tvojih dubokih podsvjesnih vjerovanja i ti ćeš tada tražiti i vidjeti i biti privučen samo onome što reflektira i slaže se sa tim vjerovanjima.
Drugim riječima vidjeti ćeš samo ono što tvoja vjerovanja žele vidjeti a postati ćeš agresivan i nemilosrdan prema svemu i svakome tko se usudi izazvati ta tvoja vjerovanja i ne-vjerovanja.

Zato se i kaže čovjeku "otvori svoj um" i dopusti nove mogučnosti i razmišljanja da uplove u luku tvojih misli.

Kada bi kojim slučajem vanzemaljac došao i stao ispred tebe , ti ga sigurno ne bi mogao ni vidjeti.Kako?Ne bi ga vidio-percipirao zato jer ne vjeruješ u vanzemaljce.
Tvoj um bi odmah tu pojavu označio kao halucinaciju ,jer um je samo sluga tvojih vjerovanja , ili bi u najboljem slučaju tog vanzemaljca vidio-percipirao kao klauna iz cirkusa.

Dokazi o postojanju vanzemaljaca su svuda oko nas , treba samo otvoriti svoj um i dati priliku novim saznanjima.
Svaka ćast autore.
Ovo je jedan od najboljih postova kojih sam proćitao na bilo kakvom forumu (zato sam ga citirao u cijelosti), jer jako dobro objaśnjava naćin ljudskog razmiśljanja o razlićitim pojavama, zagonetkama, itd.

Ujedno objaśnjava zaśto većina ljudi neće povjerovati drugima, koji imaju suprotna miśljenja po konkretnim pitanjima, tako i na ovom PDF-u.

ON:
Vanzemaljci mogu biti već godinama na zemlji.
Ne może se to za sada na 100% dokazati, ali niti na 100% opovrgnuti.

Postoje ćak teze, da su oni (bića sa druge planete) stvorili żivot na zemlji ali i to se ne może za sada dokazati niti opovrgnuti.

Btw ismijavanje se jedni drugima (razlićitog miśljenja), to je u mojim oćima (i pretpostavljam da ne samo u mojim) najprimitivniji oblik komunikacije.
Ne radi drugom śto sam ne żeliś, da ti se radi.
Ne paśe kada te netko ismijava? Onda se ne ismijavaj drugima. Razmijenjaj miśljenja, a ako ti nećija uopće ne paśu, ne ćitaj ih ili zaobilazi -postoji i "ignore" funkcija na forumu.

Vuk će bit siti a ovce cijele.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 27.12.2016. at 02:58.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:59   #39
Što bi bilo? Pa to već znamo. Orson Welles, 1938. he, he
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 17:20   #40
Ako sidju namjere im sigurno nisu ne osvajacke.Moja dvocijevka napunjena devetacima za svinje,spremna je iza vrata sobe.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.