Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 01:13   #101
Kompa, nemoj cipla uzimat za ozbiljno, poznati podjebant i provokator a znam ga i osobno, tako da se nemoj zamarat s njegovim postovima- radije važi one konstruktivne
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 01:36   #102
vidim da rasprava ide u svim smjerovima, a komentara ima ozbiljnih, sarkastičnih i jako zajebantskih
to što su roditelji hranili svoje dijete do neke odrasle dobi, kada se dijete već pomalo i samo može brinuti o sebi, ne bi trebali računati kao neku uslugu vlastitom djetetu
jer dužnost roditelja je da se brine o djetetu i da ga nauči da se poslije i samo može brinuti o sebi, a kasnije o svojoj obitelji, djeci, domačinstvu......
stav da treba pomoći roditeljima je vrlo pozitivan, a pogotovo ako kao odrasla osoba živiš još uvijek sa roditeljima u zajedničkom domačinstvu, radiš i zarađuješ, naravno da ćeš u tom slučaju sudjelovati u troškovima života
ili, u slučaju da imaš puno više sredstava nego ti treba, a roditelji nemaju, onda je briga za svoje zaista za pozdraviti
jednom sam čula , za mene nesuvislu priču, a jedna majka je ovako interpretira: ja sam hranila sina 23 godine, sada neka on hrani mene, a on to shvačajuči kao zajebanciju, prihvati i kaže: kada si ti mama vidjela da mlada ptica hrani staru???
i na to još doda: ma od danas, svatko svoju djecu neka hrani
znači, ja imam jedno dijete koje hranim dvadesetak godina i sada je on "dužan" hraniti nas- roditelje dvadeset godina(tj. kada završi faks i zaposli se), a što kada vrijeme prođe, a nemam više djece - tko će onda, ili neki roditelji iz toga razloga imaju "puno" djece, da ih na smjenu, još dugo godina ima tko hranit i timarit
treba shvatiti da djeca nisu naše vlasništvo, nego ih imamo "na posudbu", da ih hranimo i odgajamo, da ih naučimo da se snalaze u životu......
zato veliko oko, ovo što se danas događa u tvojem životu, shvati kao školu(životnu), jer ti to može jednoga dana dobro doći. U životu ništa nije besplatno, ni uzaludno, a jednoga dana ćeš možda biti zahvalan svome ocu što ti je dao životnu lekciju i mogučnost razmišljanja
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 12:05   #103
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
...vidim da rasprava ide u svim smjerovima,i
možda i ide . ali smo je jedn smijer , a to je realan smijer

neko će možda reći , zašto je otac zasnovao taku veliku obitel , a sad se ne može pravovaljano skrbiti o njoj
možda zato što je bio obmanut , jer nam je svima obećavan boljitak , a na kraju sve je palo na njegovu grbaču
junak naše priče misli da je žrtva , moguće da i trenutno i jeste , ali negov prihod se ulaže u obitelj , a to se kad tad pozitivno vrati
on je svoju šansu fakulteta propustio (a možda i nije , jer nikad nije kasno) , sad je sestra na redu , a kad završi i ako se zaposli , ona će svojim prihodom pomoži obitelji , pa će svima biti znatno lakše , a onda redom ostala djeca
to je plan , tako razmišlja roditelj , ali plan obično poremete oni sa strane , ni koji bi se rado okoristili o nečiji imetak
junak sada daje cijelu plaću i to mu smeta , nek se strpi , kad se oženi , davat će cijelu plaću i još će biti malo i motar će namicat honorarno i nakad mu neće biti jasno , kako su njegovu sa još manje mogli podizat obitelj , sjetit će se junak mamine kuhinje i sigurnost obiteljskog doma
za razjebat obitelj ne treba on ništa radit , nek samo pusti ženama , one će to odradit samo tako
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:24   #104
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
možda i ide . ali smo je jedn smijer , a to je realan smijer

neko će možda reći , zašto je otac zasnovao taku veliku obitel , a sad se ne može pravovaljano skrbiti o njoj
možda zato što je bio obmanut , jer nam je svima obećavan boljitak , a na kraju sve je palo na njegovu grbaču
junak naše priče misli da je žrtva , moguće da i trenutno i jeste , ali negov prihod se ulaže u obitelj , a to se kad tad pozitivno vrati
on je svoju šansu fakulteta propustio (a možda i nije , jer nikad nije kasno) , sad je sestra na redu , a kad završi i ako se zaposli , ona će svojim prihodom pomoži obitelji , pa će svima biti znatno lakše , a onda redom ostala djeca
to je plan , tako razmišlja roditelj , ali plan obično poremete oni sa strane , ni koji bi se rado okoristili o nečiji imetak
junak sada daje cijelu plaću i to mu smeta , nek se strpi , kad se oženi , davat će cijelu plaću i još će biti malo i motar će namicat honorarno i nakad mu neće biti jasno , kako su njegovu sa još manje mogli podizat obitelj , sjetit će se junak mamine kuhinje i sigurnost obiteljskog doma
za razjebat obitelj ne treba on ništa radit , nek samo pusti ženama , one će to odradit samo tako
slažem se s tobom, tj. cijelim tvojim postom u potpunosti, jer dopuštam kritike uvijek. Kritika nam može otvoriti vidike i onome tko zna razmišljati hladne glave može jako dobro doći
ja dečku nisam savjetovala da se svađa i bježi, nego da razmišlja i sa obitelji, ma što da se dogodi uvijek bude u dobrim odnosima
ja imam veliku obitelj (3 sestre i brat) i volim ih sve danas kao i prije 40 godina kada smo bili mali, a kada dođem u posjet roditeljima, oni rašire ruke i prime me u zagrljaj kao malu curicu, a za mene je to toplije nego sunce u lipnju
zato, bez šale i ruganja, za mene je obitelj svetinja, a ne neki tamo zajedljivci koji me žele iskoristiti
puno toga što znam i imam mogu zahvaliti svojoj i muževoj obitelji
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:30   #105
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
.... mogu zahvaliti svojoj i muževoj obitelji
za ne belivit ....
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:07   #106
@mazgov i @rosa967

mazgov-sta da ti kazen u nekim djelovima imas pravo,recimo u vezi
fakulteta-ja sam svoju sansu propustio,tj nije nikad kasno,al sad sto trenutno zelim
da imam svoju placu-da nemoram svaki mjesec po 300kn imat u depu,pa pica i zabava nije vise po 10-20kn,nekad kad gledam tineđere koji rade kao i ja, imaju sve posa,auto, a sta su se trudili, dok vamo ja radim i crkavam ubijam se za pisljivih 300kn,shvacam ja obitelj svoju znam da im treba sto vise pomoci,

sjetit će se junak mamine kuhinje i sigurnost obiteljskog doma-brate neznam sta da ti kazem na ovo-naravno da cu i ja jednog dana imat svoju obitelj,i znam da cu i ja morat sa svojom placom prehranjivat-pogotovo sta ce se desit za 20-30godina,rjetko ko ce radit,sve ce zamjenit tehnologija(sad nevazno)


@rosa967
rosa967 ova me tvoja prica pogodila,neznam sta da ti kazem,naravno da se necu svadat sa obitelji,da nisam neki divljak-da znam razmisljat sta treba i sta netreba
Hvala ti na ovome rosa967
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 12:47   #107
Daješ li ti starom te pare na ruke ili si on sam uzima s tvog računa, ako je tako, otvori račun u drugoj banci i primaj plaću na njega, a s vremena na vrijeme plati koji nešto od režija i napuni frižider i mirna bosna.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 23:16   #108
I što je na kraju naš junak učinio?
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 15:00   #109
Quote:
Ekscentrik93 kaže: Pogledaj post
I što je na kraju naš junak učinio?
I mene zanima
__________________
I know this silence, been here before...
..Mr.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 16:13   #110
Nije ti lako.
Jako si dobar dečko,ali pomalo naivan.
Pošto si skužio da te stari iskorištava na nepravedan način,a sposoban si sam se brinuti za sebe,
imaš opciju da se odseliš i prerežeš uzicu sa starim.
Neće biti lako,ali možda tako postaneš sretniji.
Neznam želiš li tako nešto,u suprotnom slučaju ostaje ti zadovoljština da si mecena i dobročinitelj.
LukeShapiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:44   #111
Quote:
LukeShapiro kaže: Pogledaj post
Nije ti lako.
Jako si dobar dečko,ali pomalo naivan.
Pošto si skužio da te stari iskorištava na nepravedan način,a sposoban si sam se brinuti za sebe,
imaš opciju da se odseliš i prerežeš uzicu sa starim.
Neće biti lako,ali možda tako postaneš sretniji.
Neznam želiš li tako nešto,u suprotnom slučaju ostaje ti zadovoljština da si mecena i dobročinitelj.

Baš mu je to neka opcija, za najšugaviju garsonijeru će morat pljunit 2000 kn + režije + hrana, neće mu ostati ni ovo malo što mu sada ostane već će biti i u minusu.
partyboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 11:39   #112
Zavisi gdje živi, u ZG možda- ja tu u KŽ imam 65 m2 polunamješten stan 1200 + režije, u centru...

Uostalom, sa cimer-om/ima sve to ide najmanje po pola...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 01:13   #113
Quote:
partyboy kaže: Pogledaj post
Baš mu je to neka opcija, za najšugaviju garsonijeru će morat pljunit 2000 kn + režije + hrana, neće mu ostati ni ovo malo što mu sada ostane već će biti i u minusu.
Tu u zg si nađeš sasvim prostojan stan za 1500,ima čak i odvojenih soba sa kupaonom i za manje,može uzet cimera i eto ti već pola manje.
A i da spaja kraj sa krajem opet bolje neg da guta govna,propada kao osoba i ne osjeća se zadovoljnim.
LukeShapiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 02:20   #114
@LukeShapiro
legednoooo,bolje sebe nisam moga opisat xD( salim se)
otkako me pocea iskoristavat, doslo mi je odmah da istog dana pokupim stvari, i da odem sto dalje(bez para/bez icega).

@partyboy,@Headbanger,@LukeShapiro
Hvala vam momci za ovo,
@Luke stvarno za Zagreb tolko samo+ jos bolje bi bilo sa cimerom
VelikoOko91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 12:33   #115
Nadjes posao vani, u Americi (govore da su vize out) ili u nekoj drugoj zemlji gdje su bolje plaće i pomagas obitelj sa jednim dijelom te plaće koja je ako gledamo vani velika pa im nece nista biti gore
PetarStijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 23:34   #116
Ako se već odlučiš maknuti od svojih, prije kruzera i Amerike razmisli o sezonskom radu na obali. Plaća konobara će ti biti veća nego što je imaš sada, a možeš naći posao koji uključuje smještaj i hranu. Na taj način dosta možeš uštediti i imaš vremena za razmisliti što dalje želiš raditi sa svojim životom. Ako si zainteresiran, javi se na pp pa ti preporučim nekog poslodavca na obali.
kerol02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 15:24   #117
I evo ga- naš autor već ima i konkretnih ponuda za udomljavanje, makar i na određeno!
Sad je pitanje može li se (i želi li se) odvojiti od materinih skuta?
Štajaznam... i odgovor Da i odgovor Ne su jednako pravilni (po meni).
Sam mora procijeniti.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 17:34   #118
Quote:
VelikoOko91 kaže: Pogledaj post
@cipal

thx na ovom,znam da su me *mukte hranili*, to sve ok, i ok mogu im pomoci-nije problem
ali brate daaj mi ostavi nes para da imam uza se,500kn i to dobijem retko kad(2-3 miseca),a znas i sam kakvi su tinederi danasnje doba
zele sve probati: party,zene,seX,droga,alkohol---JA OD TOGA NISAM NISTA DOZIVIO!
, kad god sam nes tia da uradit,zabavit se,uvek me sje***
da mu treba za ovo,za ono, i uvek sam sebi ok dat cu im valjda cu drugi put moci,al od toga nema nista.
vjeruj mi da nista nisi ni propustio.

kasnije, kada budes malo stariji, mozda ces cak osjecati zahvalnost prema ocu koji te je od svega toga "zastitio", i biti zahvalan zbog zivota koji si imao.
jer umjesto da postanes kurvis, alkos i/li narkic, umjesto da tracis svoje vrijeme na isprazna "zadovoljstva", ti radis nesto sto (jedino) ima smisla u zivotu: pomazes svojoj familiji.

razumijem tvoju mladenacku zelju za zabavom, i da zelis prozivjeti prije nego sto se smiris, i naravno da trebas zadovoljiti i neke svoje potrebe za odjecom i zabavom pa ti predlazem da za sad pokusas napraviti kompromis sa ocem;
mozda da mu kazes da sada, ovaj mjesec, uzimas polovinu od toga sto si zaradio; jer ti trebaju cipele, hlace, zelis izaci van/otici na neki rodjendan/koncert, sta god.
a da iduci mjesec ponovo dajes sve.
mozda je to neki blazi pristup koji bi upalio?

jednostavno da dok si tu, dobijes tu i tamo neki veci dio svoje zarade.
to bi bilo korektno prema svima.

takodje, moras imati neki plan za svoj zivot unaprijed, sta zelis, i kako zelis; ovi prijedlozi za rad na obali zvuce intereasntno, pa mozda da ispitas to?

i da, jos da ti kazem da svi ti tvoji "prijatelji" u ranim dvadesetim ne vrijede pola pisljivog boba, jedino mjesto gdje mozes naci bezuslovnu ljubav je u familiji.

svako dobro i sretno.
__________________
Strange What Love Does
white panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:05   #119
Quote:
white panties kaže: Pogledaj post
vjeruj mi da nista nisi ni propustio.

kasnije, kada budes malo stariji, mozda ces cak osjecati zahvalnost prema ocu koji te je od svega toga "zastitio", i biti zahvalan zbog zivota koji si imao.
jer umjesto da postanes kurvis, alkos i/li narkic, umjesto da tracis svoje vrijeme na isprazna "zadovoljstva", ti radis nesto sto (jedino) ima smisla u zivotu: pomazes svojoj familiji.
Svašta- pa može se u isto vrijeme seksati i pomagati familiji. Ne mislim doslovno u isto vrijeme, ali to da treba biti sretan i zahvalan što ga je otac sačuvao od seksa je možda dobro za eventualnu karijeru biskupa u katoličkoj crkvi.
U pravoslavnoj već nije bitno- tamo mogu drmati žene. Pardon- ženu.

Istina, ne mora postati alkos ili drogeraš, ali ovo iznad...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 00:29   #120
Ma, toliku hrpu prosera na jednom mjestu nisam vidio dok se ove "bele gaćice" nisu javile...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger