Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 21:05   #1
Čime biste se bavili u životu da ne morate raditi?

Onak, da hipotetski dobijete na lotu neke bajnoslovne novce, ili da do 40. zgrnete koji milijun...eura..
Jel bi nastavili raditi što i do tada, nešto drugo npr. promjenili struku, pokrenuli biznis...ili trošili novce na putovanja i slične luksuze ostatak života?
Ja osobno da zaradim puno ne bih puno promjenio u svom životu, a i da dobijem na lotu bih se posvetio nečemu korisnom, npr. studiranju nečeg što zaista volim.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:23   #2
Otvorila bi no kill azil za životinje i već znam i gdje.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:26   #3
putovala bi svijetom, napisala knjigu, imala svoju knjižnicu, do kraja života se igrala sa štencima.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:33   #4
studirala što volim, na nekom dobrom fakultetu, usa vjerovatno, i uživala u tome da ne moram brinuti za stanarinu, kvalitetnu hranu, kvalitetno zdravstveno, svaki dan sport. izleti, razgovori sa meni zanimljivim ljudima o temama koje i mene zanimaju, večere, izleti u prirodi, zdravo tijelo i zdrav duh, imala bi psa, čitala knjige koje me zanimaju, svaki dan teretana i poslje sauna, učenje o onome što me zanima.kako bi to bilo divno
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:04   #5
otvorio bih tematski lokal
posjetio Grenland i Island
unaprijedio teretanu u podrumu
riješio bih dugove i kredite nekima iz obitelji
vjerojatno bi pala i kakva nemoralna ponuda nekoj koja mi je trenutno nedostupna

život bi mi uglavnom ostao isti izuzev toga.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:30   #6
Istraživao bih svemir!
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:40   #7
Iz trenutnih stopa..
Kupio bih si motor po svom guštu, napokon
Automobil, neku malu moćnu jurilicu
Završio gradnju kuće
Otputovao na dvomjesečni odmor
Putovao, jako mnogo putovao jer obožavam putovanje i vožnju
Uložio novce u nekretnine i dionice, prodavao bih vodu i peciva tu je najbolja lova
Ostatak u biznis gdje radim ono što ja želim, po svom guštu..
Radio bih, ja moram raditi inače idem u kurac...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:52   #8
Radila bih ono što sada radim - bavila se kreativnim radom, ali opuštenije, pod svojim uvjetima, uz više vremena. Uložila bih dio novca u nastavak obrazovanja, možda negdje vani. Ulagala bih više u zdravlje: zdravu prehranu, rekreaciju... Nabavila bih si psa i mačku. I, najvažnije, omogućila bih da nekim ljudima oko mene bude bolje i lakše.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:53   #9
Stipendirala omladinu iz siromasnih obitelji koji upisu medicinu ili akademiju.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:54   #10
Ne bih isla na posao, bavila bih se hobijima kojima se i sad bavim i citala. Vjezbala. Par mjeseci godisnje putovala. Vjerojatno bih zivjela negdje u prirodi, bar od 5. do 10. mjeseca.
Zapravo bih zivjela kao kad sam studirala i ucila za ispite, samo bih si sama birala cime cu se baviti i ne bi bilo stresa oko izlazaka na ispit.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:10   #11
Spojila bi svoje dvije najvece strasti- putovanja i hranu. Putovala bi svijetom i snimala dokumentarce o tradicionalnim jelima i opcenito hedonizmu vezanom za odredeno mjesto. Stalno bi negdje landrala, definitivno.
__________________
-
Narikača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 00:06   #12
nemoram raditi, imam izbor ... i to radim .. biram
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:57   #13
Nastavila bih raditi posao koji i sad radim bez razmišljanja. Kako je netko negdje gore i napisao - bez posla bih popizdila. Daje mi smisao. Osim toga bih kupila auto, neku romantičnu kućicu na moru, stan u Zagrebu i brod. Osim što bih imala navedeno u vlasništvu, ne vidim kako bi mi se život promijenio. Sav onaj novac koji bi ostao nakon investicija koje sam navela bih darovala gdje tada procijenim da treba. Bar se nadam da bi . Od plaće bih dalje održavala nekretnine i pokretnine i sasvim oke živjela. Tako se nekako nadam da bi bilo.
appletini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:45   #14
Gledao kako da uložim novac jos više.Ušao u politiku.Gledao da postanem uticajan.Da stvorim porodično carstvo, nešto slično kao Rokfelerovi.

Šalim se.

Nzm iskreno.Putovao bih prvo.Bavio bih se humanitarnim radom.Vjerovatno pronašao neki hobi.
Gledao da što više čitam.
Teško je reći iz ove perspektive.
imanuel kant 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:15   #15
Otvorila bih najslađe i najljepše uređenu knjižaru s biranim naslovima, uredila je poput ugodne dnevne sobe, u kojoj bi se mogla popiti i najfinija kava ili čaj.
Tu bi se održavale književne večeri, družilo se, uživalo, a jedan dan u tjednu bio bi izdvojen za one koji i sami pokušavaju pisati pa bi tu mogli predstaviti sebe i svoj rad.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:47   #16
Uložila bih u nekretnine, rodila djecu, voljenim osobama bih otplatila kredite, putovala svijetom, pomagala beskućnicima i starim bolesnim ljudima čija su djeca u inozemstvu, donirala bolnicama potrebne aparate, osnovala bih udrugu za potporu ženama koje prolaze kroz zlostavljanje gdje bi dobile besplatnu psihološku pomoć i pravne savjete, otišla bih na krojački tečaj, tečaj jezika, tečaj kulinarstva..svašta bih ja.
cinderella92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 19:54   #17
Kupio bih ogroman glazbeni studio, zaključao se u njega i prčkao po analognim sintisajzerima čitave dane.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:19   #18
Otvorijo bi sajt di se upada s pozivnicom di moreju ljudi gledati najnovije serije i filmove s prjevodom. Napravijo bi svoju teretanu i zaposlijo bi osobnog trenera koji bi me drzao u top formi. Kupijo bi kucu s bazenom negdje na nekom brdu uz more i kupijo bi neki bolji auto. Zaposlijo bi nekog lika koji bi mi trazio zene za jednonocne provode. Umjereno bi smrkao koku i pusio maricu, koju bi mi nabavljao Ivica. I imao bi vlastog ayurveda doktora koji bi me ljecijo. Putovao bi svaki 3. mjesec vjerojatno, na neke otoke di ima riba koje bi pecao i tako
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:40   #19
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Kupio bih ogroman glazbeni studio, zaključao se u njega i prčkao po analognim sintisajzerima čitave dane.
Dijelimo isto mišljenje . Praktički, složio bih digital audio workstation gdje bih također prčkao s instrumentima te postao producent i DJ, skupljao kolekciju japanskih sportskih automobila (skyline,supra,impreza itd.), ulaganje u nekretnine i plemenite metale, proputovao bih svijet i možda zadržao u toplim krajevima, otvorio fitness centar i bavio bih se više sportom. Zatim, češće druženje s ljudima, učenje dodatnih stranih jezika i dalje usavršavao svoje znanje kroz edukaciju i hobije.

Puno toga zapravo , ali od svega toga da sam limitiran studio, putovanja i sport, a ostalo bi došlo s vremenom.
arctica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 11:48   #20

Vjerujem da bi nastavila raditi negdje ukoliko se nebi odvazila da otvorim nesto svoje.
Tbh, imam poslovnu ideju, "samo" mi fale pare da ju realiziram... Mislim da bi se bacila u to. I brijem da je super ideja, stovise, samo cekam da netko sa vise para dodje na istu, a samo je pitanje vremena .

Imam i back up poslovnu ideju koja je vrlo upitne izvedbe kod nas, ali u sustini - imam ideju i bavila bi se time .

U medjuvremenu bih se voljela malo vise posvetit pisanju i putovanjima.
Spojit to dvoje bi bilo savrseno .

Dio para bi redovito davala Udrugama koje i ovako podrzavam, a trudila bih se i opcenito biti korisna zajednici.

Dio bih ulozila u nekretnine na odredjenim mjestima za koje imam dojam da ce jednog dana vrijedit puno vise nego danas.

Mozda bih i su-financirala neciji projekt tak da mogu tu i tamo pobrat malo tudjeg vrhnja .

E ovo je mozda trebalo napisat na pocetku, ali trazila bih da mi pare isplacuju u mjesecnim iznosima (manji porez), a ne sve u komadu.
Ionako nije problem dignut kredit kad znas da ustvari imas xy para "tamo negdje" .

Napravila bih i neke sitnice za sebe i druge.
Otplatila starcima kredite, pokrila minuse, pomogla nekim ljudima kojima znam da treba pomoc... Ali u sustini nebi nikome rekla. Kolliko god dugo to ustvari mogla skrivat.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.