Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2013., 22:09   #141
Quote:
elbastardo kaže: Pogledaj post
Fore sa soli, cimetom, limunom, indijskim čajem i sl. funkcioniraju samo ako se radi o nekakvoj sitnoj infestaciji. Ali kad se jednom usele i naprave mravinjake po zidovima ovakve stvari više ne rade - barijera im smeta, ne sviđa im se, malo se vrte ali ipak na kraju prođu, a kad prođe jedan mrav on ostavi feromone i onda prođu svi ostali. Znao sam cijelu kuhinju namazati limunom i octom te rub radne plohe dobro naprašiti cimetom, i svejedno bi ih navečer kad upalim svijetlo našao kako veselo šeću i traže hranu.

Inače odustao sam od svih mogućih metoda i pozvao dezinsekciju, i namjeravam to ponoviti ako (kad) se mravi vrate. Radije ću trpiti taj otrov u kući nego da se naježim svaki put kad uđem u kuhinju.
Kolko košta ta deratizacija i tko to radi u Zagrebu? Rođakinja mi ima te male crvene mravce, nikako ih se riješiti, užas.
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 15:40   #142
Quote:
Beppinna kaže: Pogledaj post
Kolko košta ta deratizacija i tko to radi u Zagrebu? Rođakinja mi ima te male crvene mravce, nikako ih se riješiti, užas.
Pa trebala bi to riješiti na razini zgrade. Ako više stanova ima problema sa tim onda predstavnica stanara treba organizirati špricanje mrava sa Zavodom za javno zdravstvo. To po stanu dođe 50-60 Kn, što se može uzeti i iz pričuve ako se tako dogovori.

Ne znam kolika je cijena ako se radi samo jedan stan, a i tako je sigurno puno manje učinkovito jer će mravi se uredno vratiti ako su u stanu pored (a uvijek jesu). Ali opet ako je najezda onda mi se dezinsekcija čini kao jedini izbor; oni ipak imaju sredstvo koje ciljano tretira faraonske mrave, za razliku od ovih kupovnih insekticida u spreju koji em su otrovniji, em neučinkovitiji (a o mamcima da ne pričam).

Inače mi ih za sada nemamo, a koliko ih dugo neće biti ne znam (susjedi do nas naravno nisu špricali jer "nema kod njih puno mrava, dva-tri, to njima ne smeta >" ). Ako ništa drugo neopisivo je lijepo ne nalaziti ih u krevetu ili moći uzeti posuđe bez da prvo moraš otirat mrave s njega...
elbastardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 18:48   #143
Angry

Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
znam da zvuči smiješno (i okrutno ) ali ; 3-4 njih zgnječi malo, da su ranjeni ali još živi - onda ti ostatak ekipe njih pokupi i (valjda) prenese poruku ostalima da je tu opasno ...vjeruj mi -> djeluje
Ne djeluje... već 2 tjedna ih gnječim. Neke sam gnječila do smrti i do jutra ih je ekipa pokupila, odnijela... Ali onda sam ih krenula na pola... kao puštaju kiselinu pa je to upozorenje drugima. Nije! Drugi dan ih nađem na istom mjestu gdje su bili (ekipa ih, znači, ne pokupi), i to je to... To sad već traje predugo, ne stvaraju kolone nego dolaze ispod lajsne, bauljaju, svak na svoju stranu, u potragu... I sad se već bojim da su se nastanili u drvenom ormariću odmah kraj te lajsne, jel to moguće?
Jučer sam otkrila da ih je doslovno 100 u kutiji sa šećerom, skoro sam se ispovraćala kad sam to vidjela, počeli migoljiti van, meni po rukama, posvuda i brzo sam ih pobacala u školjku, tako da nažalost nisam uspjela vidjeti jel matica bila možda unutra...
Uglavnom, danas sam kupila taj neo pitroid + 2 kutijice raid zamke za mrave (oboje navodno na nožicama nose u gnijezdo, ubijaju maticu što je najvažnije i kolonija je mrtva valjda)... Brijem da im je gnijezdo vani na dvorištu, ali ko će to sad utvrdit, ne mogu pratit put mrava, prevelika sam...
Idem DETALJNO OČISTITI SVE i postaviti zamku, dići lajsnu i molim Boga da ne izleti njih 500 jer ću se usrat od straha!!!! I sve posipat s tim otrovom pa vidjet kaj će bit...
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 09:23   #144
Quote:
Jana88 kaže: Pogledaj post
Ne djeluje... već 2 tjedna ih gnječim. Neke sam gnječila do smrti i do jutra ih je ekipa pokupila, odnijela... Ali onda sam ih krenula na pola... kao puštaju kiselinu pa je to upozorenje drugima. Nije! Drugi dan ih nađem na istom mjestu gdje su bili (ekipa ih, znači, ne pokupi), i to je to... To sad već traje predugo, ne stvaraju kolone nego dolaze ispod lajsne, bauljaju, svak na svoju stranu, u potragu... I sad se već bojim da su se nastanili u drvenom ormariću odmah kraj te lajsne, jel to moguće?
Jučer sam otkrila da ih je doslovno 100 u kutiji sa šećerom, skoro sam se ispovraćala kad sam to vidjela, počeli migoljiti van, meni po rukama, posvuda i brzo sam ih pobacala u školjku, tako da nažalost nisam uspjela vidjeti jel matica bila možda unutra...
Uglavnom, danas sam kupila taj neo pitroid + 2 kutijice raid zamke za mrave (oboje navodno na nožicama nose u gnijezdo, ubijaju maticu što je najvažnije i kolonija je mrtva valjda)... Brijem da im je gnijezdo vani na dvorištu, ali ko će to sad utvrdit, ne mogu pratit put mrava, prevelika sam...
Idem DETALJNO OČISTITI SVE i postaviti zamku, dići lajsnu i molim Boga da ne izleti njih 500 jer ću se usrat od straha!!!! I sve posipat s tim otrovom pa vidjet kaj će bit...
Budu li te duže mučili, preporučujem da naručiš ovo s e-baya.

http://www.terro.com/terro-liquid-ant-baits-2-pack

Meni je raid nije pomogao, ali u mene su mali mravi bili, čula sam da kod onih vulgaris crnih raid i bude učinkovit.

Good luck...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2016., 19:31   #145
imam problem sa mravima u stanu, jako su mali, gotovo nevidljivi, žute boje i sve ih je više.
e sad, vidim da pomaže Neopitroid alfa, a kod njega mi se još sviđa što je, piše, neznatno opasan za čovjeka.
drugo sredstvo koje mi se čini dobro su RAID mamac za mrave, iliti famozne kućice koje se postave na mjesto gdje su mravi.
ne znam sada što da uzmem od toga, možda najbolje i jedno i drugo. neki savjeti?
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:37   #146
kupio sam neopitroid ali piše na njemu u upustvima da je to jako veliki otrov pa mislim da sam se lagano zajebao jer nije baš pametno njime špricati po stanu. kupio sam i zamke za mrave, odnosno jednu, samo jedna je bila u kutiji i stavio sam je u ormar u kojem je bilo najviše mrava. što se tiče neopitroida našao sam na jednom forumu da se može koristiti i za biljke tako da će mi onda za to poslužiti jer moji imaju vrt.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 14:22   #147
Quote:
mfranic kaže: Pogledaj post
kupio sam neopitroid ali piše na njemu u upustvima da je to jako veliki otrov pa mislim da sam se lagano zajebao jer nije baš pametno njime špricati po stanu. kupio sam i zamke za mrave, odnosno jednu, samo jedna je bila u kutiji i stavio sam je u ormar u kojem je bilo najviše mrava. što se tiče neopitroida našao sam na jednom forumu da se može koristiti i za biljke tako da će mi onda za to poslužiti jer moji imaju vrt.
Pokusaj preko ebay-a naruciti Terro kutijice za mrave, link u mom gornjem postu. Drugo opcija je kupiti u ljekarnoj prah borici acidi, pomijesati s 4 zumanjka tvrdo kuhanih jaja, 4 jusne zlice secera i od ove smjese oblikovati kuglice koje ces kad se osuse postaviti na kriticna mjesta u stanu. Sretno!
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 21:53   #148
Prožvakala sam svojedobno ovu temu uzduž i popreko. Meni je pomogao Efect Faracid - od tog dana ih jednostavno više nema. Istina, nisu bili u čitavom stanu već su imali bazu u kupaoni i iz nje posjećivali kuhinju. Poprskala sam površinu cirka 50x20cm i to njihovog autoputa - tim putem su svi uvijek išli iz gnijezda i vraćali natrag u gnijezdo.

Kućice s mamcima (na autoputu) nisu pomogle; Biokill i sl. repelenti ih otjeraju na kratko vrijeme, ali se nedugo nakon pojave na drugom mjestu u većem broju.
hanami is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 13:35   #149
Pozdrav ljudi!

Imam problem s crvenoguzim mravima, odn. Crematogaster scutellaris. Naselili su mi se u drvenom krovu. napravili su stazu prreko cijele kuce, preko fasade s jedne strane, gnijezda i onda preko druge strane fasade na drugu stranu kuce. Probao sam s raznim insekticidima koje mogu kupit u obicnom ducanu ali ne djeluju, odn. djeluje samo lokalno i nakon par dana sve po starome... sta da radim??
JSlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 19:35   #150
dječiji puder?

Quote:
All you need to do is figure out where the little buggers are coming in at, and sprinkle a baby powder firewall. Ants that are already in your house will lose their scent trail, get lost, and eventually die; ants that are trying to come into your house won't be able to crest the mountain of white.
http://lifehacker.com/192561/get-rid...th-baby-powder
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 23:02   #151
faraonski mravi

Bok ljudi!

Evo htjela sam s vama podijeliti da sam dobila jednu kućicu za mrave, specijaliziranu baš za faraonske, izgleda kao raid kućica za mrave, ali je žute boje i faraon naslikan na njoj i piše MAMAC ZA FARAONSKE MRAVE, proizvođač Dezinsekcija d.o.o. Rijeka.

Kad sam postavila kućicu trebalo je jedno pet dana da počnu ulaziti unutra, već sam ju htjela maknuti, ali kad su krenuli nisu stajali. Za 2 dana nije ih više bilo oko kućice i nisam više nigdje vidjela ni jednog. E sad hoće se pojaviti negdje drugdje vidjet ćemo, prošlo je 5 dana od kad nisam vidjela mrava. U kućici je neki rozo - crveni prah.

Problem je taj što sam ovu kućicu dobila pa ne znam gdje ih ima za kupiti, ako netko zna bila bih mu jako zahvalna. Zvala sam proizvođača Dezinsekcija d.o.o. Rijeka, ali nisu mi znali reći gdje mogu kupiti taj proizvod.

Inače probala sam i one kuglice od žumanjka, šećera i boraksa i to je bilo ok, dosta ih je ubilo, ali su s vremenom izgubili interes. Probala sam i med i boraks, ali ih je ova doza koja se spominje na forumu ubila na mjestu i smanjivala sam omjer boraksa, ali im je svejedno bilo prejako, nisu preživjeli da odnesu do matice.
Moja iskustva s faracidom - ako pređu preko pošpricanog područja uginu, nakon nekoliko dana izlaze na drugom mjestu.

Još se spominje kao jako dobar, Mawforce quantum gel, može se naručiti na ebay-u. Čak mislim da ddd službe koriste taj gel ili jedan drugi od Maxforca.

Uglavnom ako negdje naiđete na ove Mamce za faraonske mrave molim vas napišite gdje ste ih vidjeli.
bengal tiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 22:18   #152
Meni bi isto trebala pomoć oko najezde faraonskih mrava, nemogući su! Izlaze mi iz kruha, četkice za zube, kompjutera...Naručila sam neke mamce s ebaya, za sad nisam primjetila da im se broj smanjio.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 10:47   #153
Faracid Effect+

Ja sam isto na rubu živčanog sloma zbog faraonskih mravi, probala Neopitroidom i on ih ubije na licu mjesta, ali kad ga usisam i operem odmah se vrate još u većem broju. I samo se šire po sobama.

Faracid mi se čini zadnji korak prije dezinsekcije, ubila se tražeći di ga ima za kupiti i nakraju zvala proizvođača. Rekla žena da ima za kupiti u svakom Pevecom dućanu.

Eto, ako kome treba (a vidim da treba).

Držite fige da je djelotvoran.
Querida is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 18:44   #154
Ja sam uspjela sa Raidovom kućicom (kuc kuc o drvo), ali moguće da je kod mene bila manja najezda.
Od straha da se ne vrate još uvijek ju držim ispod elemenata.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 08:16   #155
Ja sam se riješila faraonskih mrava onom kućicom za mrave što sam ranije pisala, ali su se još jednom naknadno pojavili pa sam pošpricala to mjesto s faracidom i nakon tog ih više nije bilo, eto nadam se da će tako i ostati. Mislim da je kod mene problem jer su oni konstantno dolazili izvana, zakrpali smo neka mjesta na kući, između temelja i zidova.

Ja sam isto dugo izbjegavala faracid, ali na kraju nisam više imala snage za borbu s mravima.

Nedavno sam slučajno pronašla mrtve faraonske mrave u rupi na zidu, tamo je prije bio priključak za telefon, sad je preko stavljena samo ona plastika za zid, uglavnom bilo je više mrtvih mrava i dva veća duža, pretpostavljam matice. Ne bi se sjetila gledat na tom mjestu jer su se pojavljivali na posve drugim mjestima u kući, ali ima logike da su tu bili jer je na tom zidu s druge strane lavabo pa su vjerojatno zbog blizine vode bili tamo + što im je super u zidovima i nama nedostupno.
bengal tiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:28   #156
Vele mravi u kuci - pare i selidba
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 06:05   #157
Da le je Faracid otrovan za macke?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:49   #158
Da vam javim svoje iskustvo. Kupili smo stan i s njima i mrave od bivših stanara. Nismo se uspjeli riješiti ama baš nikako, ali nikako. Svu hranu morali smo držati u frižideru jer u sve su se zavukli. Kada su nam se uvukli u nutellu koju smo držali u frižideru vrag je odnio šalu i pozvali smo tvrtku koja se bavi dezinsekcijom. Za 150 kn pošpricali su gelom na razmak svakih 5 cm kuhinju i kupaonicu gdje ih je bilo najviše te na malo većim razmacima dnevni boravak i spavaću sobu. Na vratima ventilacijskih otvora također su stavili hrpu gela. Stvar je u tome da mravi pojedu da gel i odnesu matici i na taj način uništava se cijela mravlja populacija. Dodatno su pošpricali podove uz zidove. Stan je od 56 kvadrata + lođa. Za taj novac već smo godinu dana bez ijednog mrava i skromno ću reći da je to najbolja investicija nakon hrpe potrošenih kuna na sva moguća sredstva protiv mrava a koja nisu imala nikakvog učinka. Što je najbolje račun vam je garancija da mravi neće doći u narednih godinu dana. Ako dođu u međuvremenu, opet vam to naprave besplatno. Što se mene tiče, da plaćam 150 kn godišnje da ih nemam nije prevelika cijena, ali mislim i nadam se da smo se ih riješili zauvijek.
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:13   #159
Slično kao Gloria, riješili se mrava pomoću Raid mamca za mrave. Dosta praktično i jeftino.
Signora M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:13   #160
Pošto se radi o firmi koja je odlično napravila svoj posao, nema razloga da ne napišem i naziv Fučkala https://fuckala.hr/
Najveće preporuke
__________________
Gledaj srcem i dušom
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:01.