Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 12:17   #41
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Moja Bonny ima godinu dana a teška je točno 2 kg
Taman.
Daj mi reci jeste vi ono iz ST? Ako jeste, imam broj dobrog groomera da vam Bonny sredi kako spada onda je kasnije lako održavati formu.
Ivanicapeca is offline  
Old 31.07.2007., 17:26   #42
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Taman.
Daj mi reci jeste vi ono iz ST? Ako jeste, imam broj dobrog groomera da vam Bonny sredi kako spada onda je kasnije lako održavati formu.
Da da iz Splita smo
bebać is offline  
Old 31.07.2007., 22:53   #43
Quote:
bebać kaže: Pogledaj post
Da da iz Splita smo
Šaljem broj na PM, da imate za ubuduće
Ivanicapeca is offline  
Old 01.08.2007., 12:51   #44
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Šaljem broj na PM, da imate za ubuduće
Puno hvala, nazvat ćemo danas da se raspitamo
bebać is offline  
Old 01.08.2007., 23:36   #45
Možete li mi preporučiti nekog dobrog frizera iz Zagreba jer bi htjela Božu odvesti na šišanje negdje početkom 10.mj.,on će onda imati 7mj.?
starr* is offline  
Old 02.08.2007., 11:42   #46
Moja teta svog jorkia i maltezericu vodi na Savicu i jako je zadovoljna.To ti je tamo gdje je plac, tj. u zgradi na placu,prvi kat. Ako te zanim pitat cu za broj telefona i kako se točno zove.
enigmatic is offline  
Old 02.08.2007., 11:51   #47
E ovako. Navodno u Dugavama postoji gospođa koja jorkije najbolje šiša u ZG. Već mi je par ljudi spominjalo, al nitko ne zna ime i broj ni adresu. Navodno je gospođa isto vlasnica jorkija pa joj je onda u fahu baš njih šišati dobro.
Ako netko zna o kome se radi i ima sve potrebne podatke, pliz da mi ih pošaljete na PM.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.08.2007., 16:13   #48
A kako izgleda to šišanje?Mislim kako smire pse?Jer moj mali sigurno neće biti baš sretan i miran
starr* is offline  
Old 05.08.2007., 21:04   #49
Quote:
starr* kaže: Pogledaj post
A kako izgleda to šišanje?Mislim kako smire pse?Jer moj mali sigurno neće biti baš sretan i miran
Kako ih smire? Jednostavo. Vežu ga uzicom za jednu rampu iznad stola, ako je ful nemiran još jednom oko pasa pa se baš ne može pretjerano ritat.
Uglavnom i oni "najdivljiji" se smire jer im je situacija čudna i nova i nema gazde pa kao nekako više paze što rade. Zato nije običaj da vlasnik ostaje na šišanju, jer je pas uvijek nemirniji onda.
Onoliko koliko sam ja radila u salonu i prošla dosta pasa, nije bilo nekih većih problema. Pas se malo pomazi, malo mu se tepa i na kraju uvijek dobijem pusu i posao se obavi bez problema. Psi su uglavnom mirni.
Ivanicapeca is offline  
Old 05.08.2007., 21:10   #50
Joj, sestričninog psa smo držale ona, ja, i cura iz salona, a druga ga je šišala. Izmorile smo se kao da smo kopale
lea_li is offline  
Old 16.11.2007., 18:42   #51
I ja imam yorkija.Ovo je moja yorkica.
Mala ispravka,netko je napisao da yorki preko 3 kg nije pravi yorki.To nije točno,postoje "pravi" yorkiji preko 3 kile.Standard negdje piše do 3,20 a negdje 3,50,ali postoje i primjerci od 4 kg koji su pravi yorkiji sa papirime ali su jednostavno prerasli standard. Nikako ne preporučujem kupnju preko oglasnika od švercera jer su to psi nekontroliranog uzgoja,vrlo često bolesni psići na koje ljudi potroše na kraju toliko novca za veta da su mogli kupiti dva sa papirime.Rodovnik ne znači da se pas mora izlagati ili pariti,rodovnik je dokaz njegove čistokrvnosti i da su mu svi preci dobili uzgojne dozvole što znači i da su zdravi i u standardu.

__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Old 17.11.2007., 15:03   #52
Quote:
marsa kaže: Pogledaj post
I ja imam yorkija.Ovo je moja yorkica.
Mala ispravka,netko je napisao da yorki preko 3 kg nije pravi yorki.To nije točno,postoje "pravi" yorkiji preko 3 kile.Standard negdje piše do 3,20 a negdje 3,50,ali postoje i primjerci od 4 kg koji su pravi yorkiji sa papirime ali su jednostavno prerasli standard. Nikako ne preporučujem kupnju preko oglasnika od švercera jer su to psi nekontroliranog uzgoja,vrlo često bolesni psići na koje ljudi potroše na kraju toliko novca za veta da su mogli kupiti dva sa papirime.Rodovnik ne znači da se pas mora izlagati ili pariti,rodovnik je dokaz njegove čistokrvnosti i da su mu svi preci dobili uzgojne dozvole što znači i da su zdravi i u standardu.

Ma vidi ti "koke", pravi komad, nema šta
Ma daj mi reci jel ima papire? Pitam te radi toga što moj Codie nema, tehnički, iako su mu roditelji s pedigreom, gospođa nije registrirala uzgoj, pa Codie nije dobio papir. Uglavnom, on traži ženu pa ako si iz ZG i ako je dama zainteresirana za upoznavanje, vezu a možda i brak, javi se na PM
p.s. slikice su ti postane na 1. i 2. strani. Mislim da bi imali jako lijepe mlade. Ovog lijeta u ST su me često zaustavljali turisti, uvijek Ameri, sa cruisera i hvalili ga kako je lijep primjerak, a jedan Amer ima uzgajivačnicu baš jorkija u USA i pitao me di sam ga nabavila. Nije mi vjerovao na riječ da je made in ST. Uglavnom, tvrdio mi je da mu je učinjena velika nepravda, jer nema papir, jer bi vjerojatno bio šampion na izložbama. Uglavnom, pas je zdrav, zubi odlični, ima gard, dlaka super...pravi momak
Ivanicapeca is offline  
Old 18.11.2007., 21:19   #53
I ja imam malog yorkija..bigy..
..nikako da ga naucim da me slusa ..razigran..razmazen..
Attached Images
 
Jadra5 is offline  
Old 19.11.2007., 10:37   #54
Ivanicapeca,hvala na komplimentu za mog komada
Ona ima papire,to je Darling Dahlia Arangels Monchichi-Darla sa ljubimci-foruma Tek ima 7 mjeseci tako da do razmišljanja o bebekima ima još puuno vremena
Šteta da nisu vadili rodovnicu jer u Hrvatskoj ima jako puno yorkija od švercera koji vrlo često sliče na sve drugo osim na yorkija a još uz to imaju razne zdravstvene probleme jer šverceri uzimaju iz legla prerano odvojene pse,psi se uzgajaju u kavezima bez kontrole i veterinarskog pregleda,bez kontakta sa ljudima i sve ide po principu "ko preživi-preživi".

Inače,čovjek nemora imati registriranu uzgajivačnicu da pas ima papire,tko ti to servira ne govori istinu. Da pas dobije rodovnik oba roditelja moraju imati naravno rodovnice i napravljen uzgojni pregled kod HKS-a.Kad se pare,parenje se prijavi HKS-u i nakon rođenja psi dobivaju rodovnice.Taj papir košta 100 kn i dokaz je da su roditelji u standardu i kontroliranog uzgoja (bez bolesti,predgriza i ostalog).Dakloe ne mora biti registrirana uzgajivačnica samo pas mora imati papire i uzgojnu i to je to.
Kad u oglasu vidite da psi koštaju 300 eura bez rodovnika i 500 sa znajte da se radi o šverceru i da je vjerovatnost da kupite bolesnog psa (koji nerijetko i ugibaju) na kojeg ćete potrošiti bogatstvo kod veterinara,vrlo velika.

Što se odgoja yorkija tiče,lako ih je odgojiti po istom principu kao i sve ostale pse (i oni su psi ) prvo vrlo jasno im moraš postaviti što tražiš od njih,biti ustrajan i raditi samo i isključivo sa nagrađivanjem nikada kaznama niti gubljenjem živaca.Moja ima 7 mjeseci i jako sam zadovoljna kako sluša. Iako imam i pudlu koja je puno "mekša" za odgoj od terijera,Darla također vrlo lako usvaja gradivo. Bez ljutnje,ali osobno ne volim kad ljudi yorkije i slične pasmine tretiraju kao lutkice i u startu odustanu od bilo kakvog odgoja. I psu i vlasniku je život neusporedivo lakši ako je pas odgojen. To je moje mišljenje a svako radi kako želi i kako mu paše.
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Old 22.11.2007., 11:55   #55
Quote:
marsa kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca,hvala na komplimentu za mog komada
Ona ima papire,to je Darling Dahlia Arangels Monchichi-Darla sa ljubimci-foruma Tek ima 7 mjeseci tako da do razmišljanja o bebekima ima još puuno vremena
Šteta da nisu vadili rodovnicu jer u Hrvatskoj ima jako puno yorkija od švercera koji vrlo često sliče na sve drugo osim na yorkija a još uz to imaju razne zdravstvene probleme jer šverceri uzimaju iz legla prerano odvojene pse,psi se uzgajaju u kavezima bez kontrole i veterinarskog pregleda,bez kontakta sa ljudima i sve ide po principu "ko preživi-preživi".

Inače,čovjek nemora imati registriranu uzgajivačnicu da pas ima papire,tko ti to servira ne govori istinu. Da pas dobije rodovnik oba roditelja moraju imati naravno rodovnice i napravljen uzgojni pregled kod HKS-a.Kad se pare,parenje se prijavi HKS-u i nakon rođenja psi dobivaju rodovnice.Taj papir košta 100 kn i dokaz je da su roditelji u standardu i kontroliranog uzgoja (bez bolesti,predgriza i ostalog).Dakloe ne mora biti registrirana uzgajivačnica samo pas mora imati papire i uzgojnu i to je to.
Kad u oglasu vidite da psi koštaju 300 eura bez rodovnika i 500 sa znajte da se radi o šverceru i da je vjerovatnost da kupite bolesnog psa (koji nerijetko i ugibaju) na kojeg ćete potrošiti bogatstvo kod veterinara,vrlo velika.

Što se odgoja yorkija tiče,lako ih je odgojiti po istom principu kao i sve ostale pse (i oni su psi ) prvo vrlo jasno im moraš postaviti što tražiš od njih,biti ustrajan i raditi samo i isključivo sa nagrađivanjem nikada kaznama niti gubljenjem živaca.Moja ima 7 mjeseci i jako sam zadovoljna kako sluša. Iako imam i pudlu koja je puno "mekša" za odgoj od terijera,Darla također vrlo lako usvaja gradivo. Bez ljutnje,ali osobno ne volim kad ljudi yorkije i slične pasmine tretiraju kao lutkice i u startu odustanu od bilo kakvog odgoja. I psu i vlasniku je život neusporedivo lakši ako je pas odgojen. To je moje mišljenje a svako radi kako želi i kako mu paše.
Onda valjda i gospođa nije upućena, jer pokazala nam je papire svojih peseka ili joj se valjda jednostavno nije dalo, a pokojnoj mami taj papir nije predstavljao niš posebno. Psići su uzgajani u stanu, i mama je isto dolazila na upoznavanje, par puta. Gospođa je inače u ST bila inicijator izgradnje azila za pse koje su kasnije neki idioti zapalili, tako da uopće ne dvojim u njeno poštenje i humanost.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.11.2007., 12:53   #56
Ivanicapeca,ma nisam ja ni mislila da je tebe netko zenuo,ali velim da za rodovnicu ne treba imati registrirani uzgoj već samo uzgojni pregled psa
Vjerovatno žena to nije obavila pa zato bebeki,naravno,nisu dobili papire
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Old 23.11.2007., 18:09   #57
Quote:
marsa kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca,ma nisam ja ni mislila da je tebe netko zenuo,ali velim da za rodovnicu ne treba imati registrirani uzgoj već samo uzgojni pregled psa
Vjerovatno žena to nije obavila pa zato bebeki,naravno,nisu dobili papire
Ma znam da nisi aludirala na mene . Ono što sam ja htjela reći jest da se mogu dobiti zdravi psići i bez papira, ako su ljudi normalni, a to se odmah može skužiti čim porazgovaraš s njima i čim imaju prema pesekima pristup kao da su iz uzgajivačnice s papirima.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.11.2007., 09:56   #58
Ne bi se složila da zdravlje psa ovisi o "normalnosti" vlasnika.Postoje genetske bolesti i kupovina bez papira je vrlo riskantna.Ako netko ne želi izložbenog psa neka kontaktira uzgajivača jer u jednom leglu 1-2 psa su izložbeni a ostali su kućni ljubimci ali sa rodovnikom koji su jeftiniji.
Pravi uzgajivač će vas drage volje pozvati k sebi doma i neće vam prodati psa a da vas ne upozna.Onaj koji vam obećava dostavu vrlo je vjerovatno švercer.

Sada u subotu 1.12. u emisiji "Potrošački kod" na HTV-u jedna od tema će biti šverceri pasa pa pogledajte gdje vas kupnja u smislu "ne trebaju mi papiri" može dovesti!
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Old 27.11.2007., 14:42   #59
Quote:
marsa kaže: Pogledaj post
Ne bi se složila da zdravlje psa ovisi o "normalnosti" vlasnika.Postoje genetske bolesti i kupovina bez papira je vrlo riskantna.Ako netko ne želi izložbenog psa neka kontaktira uzgajivača jer u jednom leglu 1-2 psa su izložbeni a ostali su kućni ljubimci ali sa rodovnikom koji su jeftiniji.
Pravi uzgajivač će vas drage volje pozvati k sebi doma i neće vam prodati psa a da vas ne upozna.Onaj koji vam obećava dostavu vrlo je vjerovatno švercer.

Sada u subotu 1.12. u emisiji "Potrošački kod" na HTV-u jedna od tema će biti šverceri pasa pa pogledajte gdje vas kupnja u smislu "ne trebaju mi papiri" može dovesti!
Čuj, ako su ljudi "normalni", neće sigurno pariti pse u srodstvu. Moj pas nema papir, potpuno je zdrav, dapače, je da je moj pas i da ga volim, ali često puta objektivno mogu vidjeti kako ima puno bolje karakteristike od nekih koji idu na izložbe, i zato mi je prokleto žao što moja mama nije tražila taj papir, jer bi svojim genima sigurno dodatno službeno oplemenio pasminu. Kad je mama kupovala psa išla je na upoznavanje više puta i svjedočila je situaciji gdje je gospođa odbila prodati štene jednoj obitelji, jer su djeca bila preživa, gotovo zločesta, i gnjavila su štence kad su došli na upoznavanje. To za mene znači "normalno" i to bi trebalo biti pravilo bilo da se radi o psima sa ili bez papira i jedino bi se usudila od takvih ljudi i na taj način kupiti psa. Sigurno da taj papir daje kao nekakvo jamstvo da je kontrolirani uzgoj, ali ne jednom sam svjedočila kako su se psi ipak razbolijevali, bez obzira na šampionski pedigre. Nažalost, čovjek je moćan, ali ne toliko da u toj mjeri može kontrolirati prirodu i njen tijek.
Evo nekidan sam svjedočila odrastanju jednog šampionskog legla westia koji su se držali u neuporedivo lošijim uvjetima od ovih jorkića gdje smo mi kupili našeg malog, a nema papir...tako da je ovo "normalno" diskutabilno i kod ovih koji imaju registrirane uzgajivačnice s pedigreom.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.11.2007., 20:16   #60
Tvom psu nije izvađena rodovnica ali su očito roditelji kontroliranog uzgoja pošto imaju papire i zato ti je pas prekrasan i zdrav.I ne mora pas imati "šampionski" predigre,dovoljna je uzgojna.
I moja je pudla bez papira,ali roditelji imaju i prekrasna je,i kao što kažeš čak ljepša od nekih sa papirima,isto kupljena od gospođe kojoj se nije vadila uzgojna a htjela je pariti svoju ljubimicu-ali to su pojedinci a ja govorim o većini. Zato sam i napisala da je gotov prilog o švercerima pasa i da će biti emitiran u "Potrošačkom kodu" vjerujem da će biti ljudi iz kinologije koji će reći dosta o tom problemu. Tu se govori o švercerima koji se najčešće oglašavaju u Plavom oglasniku i obično nude nekoliko pasmina uz obavezno "sa ili bez rodovnika" a razlika u cijeni je oko 200 eura,a taj papir stoji svega 100kn. To nisu psi kao što je tvoj iz obitelji pune ljubavi,oni su obično "štancani" u nekim šupama bez kontrole bolesti,često ugibaju ili su bolesni jer su prerano odvojeni iz legla i nisu držani u pravim uvijetima,a te kuje ne vide sunca nego su zatvorene u kavezima i služe samo i jedino za uzgoj-e o tome pričam.A kad se nazove čovjek koji prodaje takve pse čovjek zvuči jako "normalno" i pristojno i nudi ti čak i dostavu.O tome govorim,a ne o ovom što ti imaš.
__________________
U životu je sve onako kak si sam napraviš
marsa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:38.