Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

Pogledaj rezultate ankete: Šta mislite o izjavi Emira Kusturice?
Njegov lični stav. 47 41.96%
Kusturica je u pravu. Bošnjaci su Srbi. 43 38.39%
Djubre. Izdao je svoj narod. 22 19.64%
Glasovatelji: 112. Ne možete glasovati u ovoj anketi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2007., 00:21   #41
Quote:
Liberal MNE kaže: Pogledaj post
Nista ne odvajam ni od cega. Bosna i Hercegovina je jedna drzava, ali dva razlicita geografska pojma.
Država nije trajna kategorija
blajburg is offline  
Old 17.12.2007., 15:43   #42
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Baš mi ga je žao

Zbog Kusturice i njemu sličnim izdajnicima i prevarantima i gnjidama, svi trebamo reći najjače što možemo " ništa više nije kao što je bilo " . Hajd ne budali, ti ćeš govoriti kakvo je bilo a kakvo je sad Sarajevo, BiH ....

Mnogi ugledni građani Sarajeva su ostali u tom gradu, solidarisali se sa tim gradom u najgorim ratnim trenucima za njega, i njegove građane, i nisu izdali ni grad ni državu. Preko svega toga sad bi trebalo jednostavno preć i reći " Kusturica ma nema veze, bilo i prošlo, ne zamjerimo ti " eeee neće ići tako. Donio je odluku, postao je izdajnik i gnjida od čovjeka. Sarajevo mu nikad neće oprostiti, NIKAD !
Koga hebe ......

Nema Sarajevo njemu sta da oprasta moj Kondore. A kao drugo zasto ti smeta njegova izjava? Zar svako nema pravo da se izjasnjava kako hoce?

Pa vi prvi skacete ljudima za oci kad vam neko kaze da "Bosnjaci" ne postoje kao nacija i bunite se da vam Srbi i Hrvati namecu naciju.

E moj Kondore Kondore.
M0ssad is offline  
Old 17.12.2007., 16:12   #43
Trebali bi dobiti malo vise objasnjenja za ovu "gnjidu".
Pretpostavljam da je gnjida prvenstveno jer je nasao svoje korene a drugo jer ih se ne stidi.
I sta mu Sarajevo nece oprostiti i sta mu ima uostalom oprastati?
Cosmopolita is offline  
Old 17.12.2007., 16:19   #44
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Nema Sarajevo njemu sta da oprasta moj Kondore. A kao drugo zasto ti smeta njegova izjava? Zar svako nema pravo da se izjasnjava kako hoce?

Pa vi prvi skacete ljudima za oci kad vam neko kaze da "Bosnjaci" ne postoje kao nacija i bunite se da vam Srbi i Hrvati namecu naciju.

E moj Kondore Kondore.
Pročitat pažljivije prije nego se klikne na " QUOTE "

Hebe se meni kako se izjašnjava Emir- Nemanja, Srbin, Marsovac, kako god hoće ....

Moj post uopšte ne govori o njegovom nacionalnom izjašnjavanju, već o odnosu spram Sarajeva, BiH ...kontaš ?

Npr, njegova izjava : "Srbi gađali Sarajevo kako bi malo uplašili Muslimane" Gnjida zar ne ?

Link
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 17.12.2007., 16:24   #45
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Pročitat pažljivije prije nego se klikne na " QUOTE "

Hebe se meni kako se izjašnjava Emir- Nemanja, Srbin, Marsovac, kako god hoće ....

Moj post uopšte ne govori o njegovom nacionalnom izjašnjavanju, već o odnosu spram Sarajeva, BiH ...kontaš ?

Npr, njegova izjava : "Srbi gađali Sarajevo kako bi malo uplašili Muslimane" Gnjida zar ne ?

Link
Jbga Kondore ja sam mislio da je tema njegova izjava o nacionalnoj pripadnosti a ne njegov odnos prema Sarajevu i BiH-a generalno.
M0ssad is offline  
Old 17.12.2007., 18:21   #46
Quote:
Jbga Kondore ja sam mislio da je tema njegova izjava o nacionalnoj pripadnosti a ne njegov odnos prema Sarajevu i BiH-a generalno
Slažem se, al ja sam postom na koji ti repliciraš odgovarao forumašu Apatrid(u) na njegovu rečenicu koja glasi :

Quote:
Na kraju je ostao i bez zemlje, i bez republike i bez grada koji vise nema nikave veze sa Sarajevom.
Došlo je do zabune ....
__________________
Da biste birali između dva zla, morate isprobati oba.
CondoR is offline  
Old 17.12.2007., 18:29   #47
Quote:
CondoR kaže: Pogledaj post
Slažem se, al ja sam postom na koji ti repliciraš odgovarao forumašu Apatrid(u) na njegovu rečenicu koja glasi :



Došlo je do zabune ....
Izletio sam pred rudu sto bi rekli kod nas
M0ssad is offline  
Old 17.12.2007., 19:00   #48
Quote:
blajburg kaže: Pogledaj post
Država nije trajna kategorija
Ja ipak mislim da ce Sandzak ostat u Srbiju (ako Seselj ne dodje na vlast ).
Liberal MNE is offline  
Old 18.12.2007., 01:55   #49
Tipican srpski intelektualni primitivac. Poslije svih njegovih izjava vec odavno ga smatram za djubre od covjeka posto je svoj intelektualni potencijal radije potrosio za "srpske" umjesto za humanitarne svrhe
lutnik is offline  
Old 18.12.2007., 02:06   #50
Izdajica.
__________________
Po jaranu luta šljivovica ljuta!
#PEJKO# is offline  
Old 18.12.2007., 03:07   #51
Quote:
Cosmopolita kaže: Pogledaj post
Trebali bi dobiti malo vise objasnjenja za ovu "gnjidu".
Pretpostavljam da je gnjida prvenstveno jer je nasao svoje korene a drugo jer ih se ne stidi.
I sta mu Sarajevo nece oprostiti i sta mu ima uostalom oprastati?
To sto je on nasao svoje korijene i sto ih se ne stidi me zivo zaboli kurac. Isto tako me zaboli kurac sto je izjava dosta tendeciozna sto uostalom i potvrdjuje ova anketa gore kao i tvoj komentar, a sto je naravno i bila njegova namjera kad je davao istu. Moze on i izjaviti da se rodio tako sto mu je otac jebao kozu, uopce me ne tangira, jer se to tice iskljucivo njega i koze koja ga je okotila. Ali njegov stav prema gradu koji ga je stvorio, i njegovi guzojebacki odnosi sa ljudima koji su ga sistematski unistavali i ubijali njegove sugradjane tokom 4 godine, e to je vec vrijedno prezira i naziva "gnjida" koji je cak preblag za tog izroda. Jel' ti sad jasno? Cisto sumnjam. Na neke ljude su objasnjenja jednostavno protracena.
Yusuf is offline  
Old 18.12.2007., 05:04   #52
mislim da je to njegova stvar i boli me kurac.
ali kako vec neko rece...malo je bosnjaka nastalo od bogumijlija...vecina su bili ili katolici ili pravoslavci. od svakog od njih je po samo jedan predak odlucio ici linijom manjeg otpora i presao u islam. ipak mislim da je krajnje neumjesno muslimane na to podsjecati jer je i to presaltavanje stvar izbora i nesto intimno gdje ne treba dirati.
jel tako?-tako je.
__________________
***ravno do dna***
za-gor-te-nej is offline  
Old 18.12.2007., 21:57   #53
Ma on je bolesni psihopata koji bi za komadic slave i govno pojeo.. Takvih ima na sve 3 strane..
lafo is offline  
Old 18.12.2007., 22:16   #54
Quote:
lafo kaže: Pogledaj post
Ma on je bolesni psihopata koji bi za komadic slave i govno pojeo.. Takvih ima na sve 3 strane..
Kao prvo Kusta je svoju slavu stekao prije rata a kao drugo cinjenica da se on izjasnjava kao Srbin mu ne bi isla u prilog kad se uzme u obzir kakva se medijska hajka vodila poput Srba.
M0ssad is offline  
Old 18.12.2007., 22:41   #55
Quote:
objektiv81 kaže: Pogledaj post
Kusturica je, odgovarajuci na pitanje "kako se danas definise", odgovorio:
- Moja porodica je poreklom srpska, pravoslavna. Moj otac je rodjen kao musliman, ali je, pre svega, bio Srbin.
Mislim da ti je treće pitanje u anketi suvišno, jer ako Kusturica kaže mu je poreklo srpsko i da je Srbin, koji je onda "svoj" narod on izdao, ako znamo da srpski nije?
Pavle Jurišić Šturm is offline  
Old 19.12.2007., 06:46   #56
Quote:
M0ssad kaže: Pogledaj post
Kao prvo Kusta je svoju slavu stekao prije rata a kao drugo cinjenica da se on izjasnjava kao Srbin mu ne bi isla u prilog kad se uzme u obzir kakva se medijska hajka vodila poput Srba.
hehe..

A kao trece - kako bi kusta prosperirao u opkoljenom i mrcvarenom Sarajevu,
da li bi i dalje bio "top of the hill" ili samo obicna (dekintirana) zrtva
koja ceka na svoj snajperski metak?

A kao cetvrto - biti Bosnjak a tvrditi da si srbin, to ti je isto ko pokusati govno
ko sarmu... Eto probaj ti reci da si pravoslavni Bosnjak pa ces osjetit gorak ukus
u labrnjama, zar ne ?!?
lafo is offline  
Old 19.12.2007., 06:48   #57
Anketa

Quote:
Pavle Jurišić Šturm kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je treće pitanje u anketi suvišno, jer ako Kusturica kaže mu je poreklo srpsko i da je Srbin, koji je onda "svoj" narod on izdao, ako znamo da srpski nije?
Pa to je za Bosnjake. Predpostavljam da ce oni da biraju tu mogucnost. Ako se neko odrekne jednog naroda a prihvati drugi, koji je onda narod izdao? Sigurno ne Srbe... Mozda je izdao Hrvate, ili Turke. Sta ja znam...
objektiv81 is offline  
Old 21.12.2007., 18:48   #58
Quote:
lafo kaže: Pogledaj post
hehe..

A kao trece - kako bi kusta prosperirao u opkoljenom i mrcvarenom Sarajevu,
da li bi i dalje bio "top of the hill" ili samo obicna (dekintirana) zrtva
koja ceka na svoj snajperski metak?

A kao cetvrto - biti Bosnjak a tvrditi da si srbin, to ti je isto ko pokusati govno
ko sarmu
... Eto probaj ti reci da si pravoslavni Bosnjak pa ces osjetit gorak ukus
u labrnjama, zar ne ?!?
Podsjeti me samo kad se to Kusturica deklarisao kao "Bosnjak"?

Pokusavam da se sjetim al' mi ne ide nesto.
M0ssad is offline  
Old 21.12.2007., 18:59   #59
Rekli smo vec 1000 puta.Otac Emira Kusturice Murat se izjasnjavao kao Srbin.Emir Kusturica je prije rata u jednom intervjuu rekao da je porijeklom Srbin .List " Duga" iz 1990 godine,prije izbora u BIH.Sigurno se nije izjasnjavao kao Bosanac ili Bosnjak,znaci da nikoga nije mogao izdati.Prije ce biti da se izjasnjavao kao Jugoslaven ( ali porijeklom Srbin).Jednostavno zar ne ?
vladislav is offline  
Old 21.12.2007., 21:03   #60
Zašto je Kusturica uopće bitan?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.