Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2013., 21:26   #121
Quote:
cmm kaže: Pogledaj post
Dakle prije godinu dana mi je se malo otkrnio zub.Nije me bolilo,ali je bila mala rupica u zubu,čistio sam ga redovito i trebalo mi je dosta dugo da odem zubaru jer sam imao dosta loša iskustva s njima.Taj zub mi je nekoliko puta popravljan.Otišao sam na koncu zubaru i on mi je rekao da vidi da je otvoren i da "ima nečeg trulog unutra",ali ništa nije napravio već me poslao da snimim taj zub.Ja sam ga snimio,a u međuvremenu mi je još malo zuba otpalo tako da ga sad praktički pola nema i sad sam se naručio i moram čekat mjesec dana da me primi.Što znači da mi je zub godinu dana otvoren,ja ga redovito čistim,ali ipak želim to napokon riješiti,a najvjerojatnije će ga morati vadit.Inače,kutnjak je u pitanju.Jako me strah
Odi privatniku i riješi dilemu odmah Reći će ti je li zub za spasiti ili se vadi
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 00:56   #122
Imam pitanje u vezi trulog zuba! Ovako... Zub je bio ko i svaki normalni bijeli zub ali nakon nekog vremena bio me je poceo bolit i ajd ja se narucio kod zubara! Ona to popravila i dala unutra lijek! Meni nakon tjedan dana taj lijek ispao i ja ondak dan poslije otisao kod zubara da opet da drugi... Ali on opet nakon par dana, tjedan ispao van! Na kraju sam promjenio zubara ali ga nisam otisao popraviti kod njega nego ostavio sam (budala ja) otvoren zub! Nakon nekog vremena zub poceo crnit i na kraju puknuo! Pola je ostalo a pola sam (dok sam jeo progutao... slucajno). Ajd nisata valda ce i ovaj puknit pa cu otici izvadit to malo sto ostane. Na kraju taj drugi komad ostao i trunio trunio (oko 3-4 mjeseca)... Pocelo mi jako smrdjeti iz usta i ja krenuo da popravljam zube! Eto danas bio kod zubarke 2 put pa rekoh da ne zaboravim da mi odmah izvadi taj truli zub! Ajd ona to meni izbadila i naravno ko svaka rana sto mora bolit (kao i jedan prije zub sto sam izvadio bolilo i proslo) ali pogledam tu ranu par sati nakon sto mi je izvaden zub i vidim da je rana unutra (rupa) i crna je, a okolo crveno! Sad pitam dali je netko imao slicnih problema ili zna o cemu se radi? Dalj ce to normalno zarasti ili je u pitanju nesta drugo? (Muci me to crno unutar gdje je bio zub)


Ovako rana hvala Bogu ne boli puno... Normalno! Samo me najvise to crno unutar brine... ( naveces opro zube i probao sa stapicem za uho lagano samo dao unutra u rupu i izvadio a ono nesta fuj (smrdi po trulom), s sad dali je mozda doslo do takve upale jake ili gnojenja?) Molim vas pomozite ako netko zna! Dali da kupim nesto u ljekarni za ispiranje tj da se savjetujem sa zubarom ili?


Znam da sam napiso litanije ali da nepisem malo malo pa evo sve odjednom! XD
Lokwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 16:36   #123
Crno unutra je jer je ostala rupa u kojoj je ugrušak, to će se zatvoriti
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 12:34   #124
Imam jedan ozbiljniji problem koji nisam dosad sanirala što zbog straha što zbog nedostatka novca.

Petica gore lijevo mi je oštećena. Prvo sam imala malu rupicu (vjerojatno zbog karijesa) i potom mi se odlomio djelić zuba do šestice. Dio zuba koji se vidi je malo potamnio, a bojim se i da imam karijesa. Ima li spasa za to? Ne boli me, mogu gristi s njega (iako to izbjegavam da mi ne upadne hrana), i sve to redovito čistim. Može li se npr. staviti onaj lijek u zub da se sanira karijes pa da se ostatak plobmira?

Unaprijed hvala!
huddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 23:50   #125
Quote:
huddy kaže: Pogledaj post
Imam jedan ozbiljniji problem koji nisam dosad sanirala što zbog straha što zbog nedostatka novca.

Petica gore lijevo mi je oštećena. Prvo sam imala malu rupicu (vjerojatno zbog karijesa) i potom mi se odlomio djelić zuba do šestice. Dio zuba koji se vidi je malo potamnio, a bojim se i da imam karijesa. Ima li spasa za to? Ne boli me, mogu gristi s njega (iako to izbjegavam da mi ne upadne hrana), i sve to redovito čistim. Može li se npr. staviti onaj lijek u zub da se sanira karijes pa da se ostatak plobmira?

Unaprijed hvala!

što prije zubaru ak nećeš ostati bez zuba
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 10:03   #126
dragi forumaši ,,,,
zub iz proteze mi ispada već četvrti put nosio sam zub. teh.u zubnu amulantu zaljepi uzme 200kn i želio bi znati dali ja mogu uzeti ljepilo(ali ne znam koje kupiti i gdje da ne bude toksično)dali može ono iz prodavnice brzo vezujuće ili neko drugo.Penzija moja je jako malala pa ne mogu platiti.
veliki pozdrav svim forumašima.
anić1948 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 00:32   #127
Krhki zubi

Pozdrav svima,

zabrinjava me stanje mojih zubi u posljednje vrijeme. Vrlo lako pucaju, u par mjeseci nekoliko njih. I to zdravi zubi. Razumijem da jedem kamenje pa ajde ali ovo više nije normalno. Primjer, danas jedem čips i odlomi mi se komadić zdravog prednjeg zuba, ma užas. Imam 30+ godina.
Slijedeći tjedan idem zubaru ali me ovo jako plaši, pa šta ću uskoro ostati bez svih njih. Inače jedem uobičajenu domaću hranu al ne uzimam nikakve dodatne vitamine.
Koji bi razlog mogao biti tako krhkih zubi, dal nedostatak vitamina, kalcija, čega? Mislim ono, wtf odjednom? Jer inače nemam nikakvu drugu naznaku da bi išta falilo organizmu.
SweetOrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 17:22   #128
Malo specifično - odlomio mi se dio zuba, komadić, uz samo meso sa strane koja gleda na drugi zub. Vidi se rupica. E sad, taj zub nema zivca pa možda je malo glupo pitanje, ali može li kroz tu rupicu nešto iscuriti van od toga s čime su napunjeni kanali? Ne boli.. Zabila mi se sjemenka s kruha sastrane i nekon što sam ju izvadila za minutu ispao i taj komadić.. zuba ili plombe, nisam sigurna, al pretpostavljam da je zub jer je uz desni.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 21:49   #129
Nije uopće glupo pitanje.

Ali nije problem da nešto izađe nego da nešto uđe u tvoj zub - bakterije.

kada bi taj zub bio otvoren, a gutaperka kojom je kanal napunjen izložena duže vrijeme slini, bakterije bi ušle u kanal i eto nevolje.

Prema opisanom kod tebe to nije slučaj, ali otiđi čim prije zubaru da ti sanira zub.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 08:24   #130
Ne znam što da radim, odjednom su mi počeli pucati zubi. Prvo me stalno bocka na sedmici desno i odem prije 6 mj. kod svoje dr. i ona malo otvori i kaže nema ništa to je uz meso. Ok nekako to prođe i opet podmuklo i sad ja dođem kod drugog zubara i kaže mi da trebam promijenit plombu na 6 desno i ja se dogovorim kad meni u međuvremenu pukne ova sedmica i kad ju je otvorio dr bio je sav karijes unutra i stavio mi je lijek. Oba zuba su već popravljana.
E sad dok čekam da mi stoji lijek ja kažem nek mi zamijeni plombu na 5 desno jer ima crnu točkicu nije jako ali je, i on meni otvori zub i taj zub odma zaboli i mora mi dat injekciju i taj je pokvaren i stavi mi lijek i pošalje me slikat sve zube. I jučer mi pukne i dio tog zuba. Stvarno ne znam što se događa s mojim zubima. Zna li netko što bi bio razlog. Inače su dosta bijeli i obično se iz nutra kvare a vani se ne vidi.

evo slika pa ako mi netko zna nešto reč o mojm zubima, ja to ne kužim
avam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 16:58   #131
Pozdrav, imam pitanje. Sin (4 godine) je danas u vrtiću pao sa ljuljačke i izbio cijeli zub van sa korijenom. Zubarica nam je dala uputnicu da odemo slikati da vidimo da li je možda ostao komadić ili neki kamenčić ili tako nešto. No, on nije dao slikati pa ništa ne znamo. Zanima me što ako je ostalo nešto unutra? U utorak moramo opet kod zubarice da ona to opet malo provjeri, dobio je i antibiotik jer je rana prljava. Što ako je ostao komadić korijena unutra?
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 16:56   #132
Ne vjerujem da je kamenčić upao u ranu. Biti će mu ok ne brinite se to se često dešava
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 18:01   #133
Pitanje:

Prednji gornji zubi (jedinice) mi se troše, a danas mi je puknuo komadić lijeve jedinice uz desnu jedinicu, tako da se sad vidi trokutić .

Kako se to može riješiti, treba li ona ljuskica (kako se već zove) preko cijelog zuba ili se to može nadograditi? Hvala.

mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 22:15   #134
Meni danas pukla gornja jedinica,viri pola korijena ili ostatka zuba.Zub dugo pucao komadić po komadić,a kako sam bila teško bolesna zub sam zanemarila.Može li se nešto napraviti bez da mi se vadi taj ostatak zuba koji viri iz rupetine?Ništa me ne boli inače,mislim na taj ostatak.
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:56   #135
RTG snimka - ako je ostalo dovoljno zuba, zub izliječiti, nadograditi i staviti krunicu...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 16:02   #136
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
RTG snimka - ako je ostalo dovoljno zuba, zub izliječiti, nadograditi i staviti krunicu...
hvala
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 00:05   #137
Danas mi je tokom jela pukla, negdje do pola, dvica u gornjoj vilici. Živac joj je izvađen prije nekih 7-8 godina. Šta je najbolje uraditi u tom slučaju, ako budem imala više opcija ponuđenih?
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 09:58   #138
Meni je prošli tjedan puknuo dio zuba, čošak se odlomio. Nisam ništa osjetila dok sam jela, već naknadno dok sam jezikom prelazila po zubima. Zub je iza, ne znam koji je to, predzadnji, ima plombu od prije nekoliko godina i ne boli me. Sutra sam naručena na pregled, pa me zanima što mogu očekivati.
Užasno se bojim zubara i već mi je sada muka i zlo, vjerujem da će me prvo poslati na slikanje, a onda ćemo vidjeti što dalje.
Ima li netko iskustva s popravljanjem tako odlomljenog zuba?
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 23:12   #139
pozdrav, prije mjesec dana mali djelic 6ice gore desno mi je napuknuo, nije me nista bolilo niti me sad boli,ali stalno krvari, imam karijes na tom zubu i zubar je rekao da je kritican i da ce vjerovatno morati van, imam jako lose iskustvo sa vadenjem gornje sestice ali samo na ljevoj strani, to je bilo nesto neopisivo pa me zanima kako to sredit bez boli tokom vadenja ukoliko se mora vadit jer ne mogu prozivit jos jednom onaj pakao kroz koji sam vec prosao
Hrvoje1996 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 00:09   #140
Quote:
Hrvoje1996 kaže: Pogledaj post
pozdrav, prije mjesec dana mali djelic 6ice gore desno mi je napuknuo, nije me nista bolilo niti me sad boli,ali stalno krvari, imam karijes na tom zubu i zubar je rekao da je kritican i da ce vjerovatno morati van, imam jako lose iskustvo sa vadenjem gornje sestice ali samo na ljevoj strani, to je bilo nesto neopisivo pa me zanima kako to sredit bez boli tokom vadenja ukoliko se mora vadit jer ne mogu prozivit jos jednom onaj pakao kroz koji sam vec prosao
pa so dobio anesteziju prošli put?
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.