Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 19:58   #5961
@IncredibleMe, svakako da da! Mi se cak nismo ni penjali zicarom jer je strasna guzva bila. Pjeske je bilo sasvim OK. Ne znam koliko si u Budimpesti, ali za Budim je po meni 2, 3 sata sasvim dovoljno da se obidju bitnije tacke. Ta setnja preko Lancanog i prizor s istog je nesto predivno.
__________________
Seduce my mind and you can have my body. Find my soul and I'm yours forever.
walli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 20:08   #5962
par dana sam tamo....odlicno, hvala
IncredibleMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:15   #5963
je li tko bio u Sir Lancelot restoranu pokraj west enda?
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 10:07   #5964
Quote:
walli kaže: Pogledaj post
Definitivno, neke su stvari precijenjene, kao npr. nase iskustvo sa somloi galuskom u Gerbeaudu
uf, uf... meni najbolji kolač koji sam probao u životu a sam bog mi je svjedok da sam ih probao i previše...
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 11:32   #5965
Bio ja ali dosta davno...cca 7 g.
Koliko se sjećam hrana, osoblje, ambijent,cijena : odlično, sve u stilu srednjovjekovnih dvoraca.
Porcije su ogromne, moja preporuka za predjelo je juha od luka sa sirom koja se poslužuje u velikoj izdubljenoj žemlji.



Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
je li tko bio u Sir Lancelot restoranu pokraj west enda?
Bart is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:09   #5966
Preporuka za neki restoran oko Liszt Ferenc ter?

lokalna kuhinja po mogućnosti (a i ne mora biti) i da je povoljno..
IncredibleMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:18   #5967
Pozdrav svima!
Nama je Budimpešta odlazno polazište za Rim, iz Zagreba bismo vlakom išli do tamo i istim putem natrag. Zvala sam HŽ, rečeno mi je da će vlak sigurno prometovati, ali da će novi vozni red izbaciti tek krajem studenog. Nadam se da ćemo moći vlakom do Budimpešte jer smo već kupili avionske karte. S obzirom da ćemo vjerojatno prije leta imati par sati slobodnog vremena, htjeli bismo malo i pogledati Budimpeštu, otići na večeru i sl. Ima li netko neki savjet gdje se može fino i povoljno nešto pojesti i što pogledati u kratko vrijeme? Također, ako netko zna, kako je kolodvor povezan s aerodromom, kojim prijevoznim sredstvom je najbolje (i najpovoljnije) doći do aerodroma? Svaki savjet i iskustva su dobrodošli i unaprijed se zahvaljujem
Remus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 13:21   #5968
Quote:
IncredibleMe kaže: Pogledaj post
Preporuka za neki restoran oko Liszt Ferenc ter?

lokalna kuhinja po mogućnosti (a i ne mora biti) i da je povoljno..
Na samom tom trgu je Menza ok. Nije skupo, ali ni hrana nije strogo domaca. Jelovnik imas na netu. Ugodno uredjeno. A okolo imas jos bezbroj restorana, u zidovskoj cetvrti imas lokalne zalogajnice di domaci jedu domace.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 14:32   #5969
Quote:
IncredibleMe kaže: Pogledaj post
Preporuka za neki restoran oko Liszt Ferenc ter?

lokalna kuhinja po mogućnosti (a i ne mora biti) i da je povoljno..
Klauzal cafe, Klauzal utca 23.

Nekih 5-7 min od Liszt Ferenca. Imaju finu hranu, slatki je restorancic. Odlicna mi je njihova Beff stew 2400 forinti...tak su cijene uglavnom.

Ali imaju svaki dan neka 2-3 menija na ponudi. Jel sam neki dan sa frendicom ogromnu zdjelu domace juhe + glavno jelo pileci file u nekom njihovom umaku sa okruglicama od kruha + palacinka sa pekmezom za 1200 forinti iliti 30 kn

Dijelite sve sa 40.

I Menza je ok, imaju super juhu od cesnjaka. Ali meni i Vian odlican i njihove patke ili grcka salata...
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 15:46   #5970
Pozdrav svima,

molim Vas preporuku za hotel u centru ili blizini centra, po mogućnosti s polupansionom , sa prihvatljivom cijenom. Ne mora biti ništa exkluzivno , bitno da se može prespavati, da je hrana dobra i da ima tople vode .
__________________
Sreća je način putovanja, ne cilj.
Mima88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 18:29   #5971
Quote:
Mima88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,


molim Vas preporuku za hotel u centru ili blizini centra, po mogućnosti s polupansionom , sa prihvatljivom cijenom. Ne mora biti ništa exkluzivno , bitno da se može prespavati, da je hrana dobra i da ima tople vode .

www.kingshotel.hu/eng/
Mi smo bili u ovom hotelu,u židovskom kvartu se nalazi,
dosta blizu centra,sve smo pješke obilazili,
doručak uključen u cijenu,djeca su imala manje od 12 pa im je boravak bio besplatan.Nasli smo povoljnu ponudu za ovaj hotel na megapopustu i bili smo vrlo zadovoljni.Hotel je čist i uredan,doručak ok.
finazila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:46   #5972
Evo samo da javim.

Ručali u hummus baru u oktober ulici, odmah ko bazilike. cijene vrhunske, hrana odlična! jeli smo humus s piletinom, jogurt/vrhnje s maslinovim uljem s pogačama iii one okruglice sa salatom i pomfrijem. dva pića još 120 kn
ubili se. svaka čast!

and as that wasn't enough, navečer otišli u sir lancelot. dobro da smo ranije rezervirali, jer je bruutallna gužva bila. iako se radii o klasičnom turističkom restoranu i iako su cijene malo skuplje, mislim da se ipak isplati doživjeti. nastupi glumaca, barokna glazba uživo, keramički vrčevi umjesto čaša i žlice umjesto vilica porcije ogromne. jeo sam kuhani pureći batak s hruskavom koricom i pečen krompir s maslacem :klap: još je tu po defaultu bilo voća, jabuka, naranča, grejp. prva liga
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 00:19   #5973
Evo vratili se i mi neki dan iz Budimpešte. Ugodno iznenađeni, grad je stvarno lijep.

1. dan: đir po Pešti, obišli smo:

- Szent Istvan Baziliku (ulaz besplatan, jedino se za vidikovac plaća nekih 10-ak kn), apsolutno preporučam, još je bio neki koncert unutra da pojača doživljaj
- sinagogu i okolicu (samo izvana jer je ulaznica bila barem 50 kn ako se dobro sjećam, mislim ono...)
- parlament (ulaznica 50 kn za studente, 100 za odrasle...), može se samo obići kao dio vođene ture koja traje 45 min. A must do, ali je sve poprilično užurbano i informacije nisu pretjerano zanimljive. Parlament izgleda puno impresivnije iz daljine
- lančani most
- navečer brdo Gellert i ono lijevo sa nekim mega spomenikom, prekrasne noćne panorame

2. dan:

- Great Market hall koji ima vjerojatno najveći izbor suvenira, ali su cijene napuhane
- odlazak na Budu, prvi susret sa masom turista, obilazak budimskog dvorca, crkva Matijaša Korvina (impresivnija izvana nego iznutra, plaća se ulaz 30-ak kn, 20 za studente, previše iskomercijalizirana sa suvenirnicom unutra)
- Ribarska tvrđava mi je isto ništa posebno, običan vidikovac
- još malo prošetali tim gornjim gradom, podsjeća dosta na zagrebački
- Margaretin otok, lagana šetnja, vodeni toranj, pokoja crkvica, ruine, patkice...
- navečer otišli na Budapest ili Sziget Eye, žali bože bačenog novca (60 kn), puno ljepši dnevni pogled imate iz bazilike, a noćni sa Gellerta

3. dan:

- odlazak do zoološkog vrta, odvojite barem 2.30-3 sata ako mislite vidjeti sve laganom šetnjom
- trg Heroja, đir oko impresivnog Vajdahunyadi (i lažnog ) dvorca i kasnije lagano kući...

Znači u 2 1/2 dana smo obišli skoro sva najbitnija mjesta, s tim da smo Peštu u biti dva puta prošli jer nam je tu u centru bio smještaj... htjeli smo obići Museum of Fine Arts i Nacionalnu galeriju, ali jednostavno nismo imali dovoljno vrmenena da to u miru obiđemo. Otišli do Invisible experience, ali na kraju skužili da se za ture na engleskom treba najaviti dan ranije Kuća Terora i ostalih par muzeja nas nisu zanimali. Jesmo što propustili osim terma i muzeja? E da, Gyul Babin grob.

Jeli smo u Frici pape, jeftino ali nije neka kvaliteta ni porcije. U Bem sorozo koji je na dobroj lokaciji ako idete od budimskog dijela do Margaretinog otoka se može fino jesti za slične pare kao u Frici pape (40-ak kn dnevni meni). Szimpla kart je cool za navečer tko voli takva mjesta.

Cijelo vrijeme skoro da i nismo koristili javni prijevoz nego sve pješke, tako da smo se stvarno nahodali. Jednokratna karta metroa je nekih 8 kn, ima dosta kontrola.

Budimpešta, kao što su mnogi ovdje primijetili, nije se rasprodala kao puno drugih europskih gradova. Istina je da ima McDonaldsa, Burger Kingova i sl., ali opet nema pizza & pasta i kineskih suvenira na svakom koraku. Vidim da mnogi uspoređuju Budimpeštu i Prag. Ja bih rekao da je Prag ljepši, posebniji i ima se više toga za vidjeti, ali je jednostavno previše iskomercijaliziran. U Budimpešti se osjeća duh starog vremena, ali pripisat ću to produženom vikendu kad je pola ljudi očito otišlo negdje
Općenito sam stekao dojam jednog gospodskog, kulturnog grada. Pitam se ima li nečega i u manjku imigracije u usporedbi sa zapadnim gradovima... Btw, da, nigdje nisam vidio toliko prosjaka kao u Budimpešti. Jedan je čak pričao na mob i prosio
Hayden05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 10:07   #5974
Quote:
Hayden05 kaže: Pogledaj post
Btw, da, nigdje nisam vidio toliko prosjaka kao u Budimpešti. Jedan je čak pričao na mob i prosio
ja baš suprotno. ulice su pune i spavaju jadni po svuda. vidimo sam čak jednog pokrivenog otvorenim kišobranom
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 19:56   #5975
je li tko od ovdje prisutnih išao u budimpeštu a agencijama, koliko se može vidjeti u ta dva dana koja nude sad pred božić?
mata000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 22:22   #5976
Quote:
mata000 kaže: Pogledaj post
je li tko od ovdje prisutnih išao u budimpeštu a agencijama, koliko se može vidjeti u ta dva dana koja nude sad pred božić?
Ne znam programe pojedinih agencija, ali u dva dana možeš sasvim solidno razgledati grad (pogotovo ako voliš puno hodati).
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 12:53   #5977
Pozdrav ekipa, ima li ko iskustva ili tek namjerava putovati u Budimpeštu iz Splita? Koje su najbolje opcije prijevoza u vrijeme novogodišnjih blagdana? Vidim da se u prosincu mijenjaju vozni redovi vlakova, a najavljeno je i ukidanje noćne linije, dok je očigledno da se autobusna linija neće uvoditi.
makkyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:59   #5978
Eto i mi smo bili u Budimpešti pa da podjelim dojmove. Grad je stvarno prelip i meni ga je poseban doživljaj bio vidjeti noću.

Krenili smo vlakom iz Zg znaci u 10, i odmah presjedali u autobus nakon granice, vozili se pola sata do vlaka, da bi opet presjedali u autobus na pola Balatona i opet voznja busom pola sata, na kraju stigli na Deli u 7, pola sata kasnjenja, al bila je okej voznja osim tih presjedanja.

Odsjeli smo u Golden Park hotelu kraj Keleti kolodvora, preko ponude sa Megapopusta, 600kn za 2 noći za nas dvoje, sto je bila na kraju trećina cijene koja je bila objesena u hotelu za 1 noć(120€). Hotel je odmah kraj ulaza u metro/kolodvor Keleti pa je bila odlicna pozicija i soba je bila odlicna i cista,osoblje susretljivo, i dorucak je bio po meni obilan

Uspjeli smo u 1 vecer obići Trg heroja, Andrassy ulicu i bezuspjesno naći mjesto za veceru, svi su restorani prepuni bili, pa smo tako zavrsili u Frici Papa neplanirano(mislili smo ici iduci dan). Ovaj nas je restoran tako oduševio, pa za 120 smo oboje pojeli glavna jela, 2 deserta, piće, kavu i ostavili tip. Za odlazak vani nikako ne propustiti Szimpla Ker, jer onakvo sto necete naci u Zg mislin, muzika je odlicna, atmosfera jos bolja, potpuno novi dozivljaj.

Sutradan smo uspjeli pješke obići Vacy ulicu, Gellert brdo, Buda castle, Ribarsku tvrđavu, i prosetat se po Lančanom po noći. Ako zelite probati Kurtskolacze, mi smo jeli odlicne na Vaci ulici u jednom cafe shopu. Atmosfera na Deak ferencu je isto bila odlicna, puna standova.

Zadnji dan je bio vlak u 2 i 45 sa Keletija i dolazak u Zg u 8 i 45. Ujutro smo uspjeli jos malo prođirat centrom, popit kavu i tako.

Budimpešta nas je stvarno odusevila i vracamo joj se svakako za par godina, grad je jako lijep i mozete vidjeti puno vise od bilo cega sto mozete naci kod nas u Hrv
StrojarZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:47   #5979
Pliiiz pomoć! Kako se zove onaj restoran/bar kraj tržnice gdje se gricka kikiriki i baca na pod?
Nikako se ne mogu sjetiti imena.
mediteranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:00   #5980
For sale pub
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.