Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2014., 03:49   #6661
Slazem se sa gmit-om, Nera potrazi neke upute na netu, sir je jako jako ucestal u atkins dijeti. Samo pazi ako si u indukcijskoj fazi onda nije samo bitno kolko nesto ima uH recimo mrkva se u indukcijskoj ne smije jesti

Samo guraj dalje i ako nesto ne krene odma kako treba, ja sam krenuo jednom napravio neke greske pa odustao i evo sad izgubio 4.2kg u 9 dana bez da sam se uopce oznojio
markos30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 17:37   #6662
pozdrav! nova sam tu i od sutra bih krenula na ovaj naćin ishrane! zanima me koje vitamine mogu uzimati? mogu li od dietpharma magnezij plus vitamin c, sumeće ili ono u granulama magnezij direct??? mozete mi objasniti na koji nmaćin unosim masnoće? znam da se ne jedu uh sve kuzim...ali nezz kako unositi masnoce??? jeli masnoce unosim ako przim meso na masnoci??? ili na unos masnoca se misli putem hrane masnije meso, majoneza itd???koliko jajaj smijem jesti dnevno? koje ulje koristiti???smiju li se zvake? smijem li piti zeleni čaj i koliko dnevno??? kava??? hvala unaprijed
strumfeta1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 21:45   #6663
Quote:
strumfeta1969 kaže: Pogledaj post
pozdrav! nova sam tu i od sutra bih krenula na ovaj naćin ishrane! zanima me koje vitamine mogu uzimati? mogu li od dietpharma magnezij plus vitamin c, sumeće ili ono u granulama magnezij direct???
vitamin C ti je najbolji cisti kao prah (iz DMa, npr), a uz njega ja sam uzimao neki multivitamin, fizicki najmanju tableticu koju sam mogao naci i to sam racunao kao 1g UH


Quote:
strumfeta1969 kaže: Pogledaj post
mozete mi objasniti na koji nmaćin unosim masnoće? znam da se ne jedu uh sve kuzim...ali nezz kako unositi masnoce??? jeli masnoce unosim ako przim meso na masnoci??? ili na unos masnoca se misli putem hrane masnije meso, majoneza itd???koliko jajaj smijem jesti dnevno? koje ulje koristiti???smiju li se zvake? smijem li piti zeleni čaj i koliko dnevno??? kava??? hvala unaprijed
caj smije, kava da bez mlijeka, zvake bolje ne, masnoce mozes bilo koje na nacin koji ti odgovara. ja jaja i ostale namirnice konzultiraj prehrambene tablice jer bez njih neces daleko doci
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 18:50   #6664
poz svima

Jedno pitanjce, postoji li alternativa Philadelphia siru za oopsie kruh ?

Hvalaaaa
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:38   #6665
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
poz svima

Jedno pitanjce, postoji li alternativa Philadelphia siru za oopsie kruh ?

Hvalaaaa
bilo koji krem sir, abc, npr
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 21:44   #6666
hvalaaaaaa
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 11:30   #6667
1. dan d: kajgana od 2 jaja sa sirom
r: salata ( zelena,krastavci) i mozarella
v: kuhano jaje i slanina
2.dan d: sir i slanina
r: pileća prsa i slanina
v: kajgana i majoneza

3. dan d:zaboravila jest
r: svinjska šnicla ( 2 kom) i krastavci
v: ostatak rucka i mozarella

jel ovo okej za prva tri dana ? Skroz sam nova :klap:
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2015., 13:36   #6668
Hm,gdje ste svi, Atkinsovci,isparili?Možda su mnogi od vas posramljeni svojim izjedanjem proteklih dana pa se ne javljate ili ???Što se mene tiče,mogu reći da sam već niz godina vjerna starom Atkinsu,ali priznajem da sam ga mnogo puta "prevarila" i bacila negdje u zapećak svijesti,no,ako se to može uzeti kao olakotna okolnost,uvijek mu se kad-tad vratim...Trenutno se osjećam kao ofucana,debela prasica,kriva do neba,ko razularena pijandura koja nakon mjeseci opijanja kaže sebi da neće više...Ja ne pijem,ali,brate mili,žderem ko muško nakon cijelog dana rada na građevini...E,sad,šta je tu je,vagica kaže da sam u pretegu 10 kg i nemam namjeru kupovati novu zimsku jaknu kad će ionako brzo proljeće...O,da,znam šta me čeka...prvi dani puni neke nervoze,osjećaj neispunjenosti,točnije rečeno nesitosti,bljak u ustima,golema tuga jer se svega što obožavam odričem,aajojojojojoj....ali,eto,osjećam da se u meni budi volja za promjenom...mislim si-domaće pancete ima,kiseliša ima,pit ću puno vodice ...I zato,ljudi,javite se,ajmo malo podrške i motivacije...lijepi pozz svima i sve najbolje u 2015.god.
sendy051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 10:07   #6669
Evo i mene, nova godina i novi početak
Od početka ljeta do dana današnjega sam nabacila 6 kg.....baš me zanima koliko će mi trebati da ih skinem
Ajmo ljudi, treba mi malo podrške, pišite ...
mikica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:00   #6670
Quote:
mikica_zg kaže: Pogledaj post
Evo i mene, nova godina i novi početak
Od početka ljeta do dana današnjega sam nabacila 6 kg.....baš me zanima koliko će mi trebati da ih skinem
Ajmo ljudi, treba mi malo podrške, pišite ...
Evo,moju podrsku imas.....
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 19:01   #6671
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
1. dan d: kajgana od 2 jaja sa sirom
r: salata ( zelena,krastavci) i mozarella
v: kuhano jaje i slanina
2.dan d: sir i slanina
r: pileća prsa i slanina
v: kajgana i majoneza

3. dan d:zaboravila jest
r: svinjska šnicla ( 2 kom) i krastavci
v: ostatak rucka i mozarella

jel ovo okej za prva tri dana ? Skroz sam nova :klap:
dobro je.....
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 09:58   #6672
Oh,lajko je tu,lijepi pozdrav...koliko je već godina prošlo,5,6,7 ?
sendy051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 19:14   #6673
Quote:
sendy051 kaže: Pogledaj post
Oh,lajko je tu,lijepi pozdrav...koliko je već godina prošlo,5,6,7 ?
Pozdravljam i ja tebe....super....svidja mi se da me se jos sjecas.Je,proslo je vec dugo da sam na ovoj dijeti.Ne znam ni sam vise...tako 6-7 godina...
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:31   #6674
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Pozdravljam i ja tebe....super....svidja mi se da me se jos sjecas.Je,proslo je vec dugo da sam na ovoj dijeti.Ne znam ni sam vise...tako 6-7 godina...
Kako te se ne bih sjećala...tebe i Snježe...oboje ste mi uzori :klap: i jedini nepokolebljivi i stalni Atkinsovci...a mi ostali dođemo i više-manje brzo nestanemo.Kako god bilo,meni osobno ova dijeta najviše odgovara,naučila sam gotovo sve,pročitala i knjigu i postove,jedino ne znam još neke receptiće za Atkins slastice...i opet sam tu...danas 2.dan...mučim se pomalo i čekam ketozu pa će biti lakše...pozz
sendy051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 21:33   #6675
Baš se čudim da se tako malo ljudi javlja...gdje je nestala Snježa..gdje je nestao no bullshit...Lajko,molim te nemoj nas ti napustiti
sendy051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:12   #6676
Quote:
sendy051 kaže: Pogledaj post
Kako te se ne bih sjećala...tebe i Snježe...oboje ste mi uzori :klap: i jedini nepokolebljivi i stalni Atkinsovci...a mi ostali dođemo i više-manje brzo nestanemo.Kako god bilo,meni osobno ova dijeta najviše odgovara,naučila sam gotovo sve,pročitala i knjigu i postove,jedino ne znam još neke receptiće za Atkins slastice...i opet sam tu...danas 2.dan...mučim se pomalo i čekam ketozu pa će biti lakše...pozz
I ja sam se cesto pitao sto je sa Snjezom...
Evo jedan recept...
Po uputi na omotu istopi jednu do dvije vrecice zelatine.
Posebno u malo vruce vode izmjesaj par zlicica kakaa u prahu.
Izmjesaj zelatinu i kakao skupa pa dodaj 2-3 decilitra neizradjenog
vrhnja za slag.I u cijelu smjesu dolijes vode i tekuceg sladila.
Pusti da odstoji par sati na hladnom...najbolje u frizideru.Ali nikako u zamrzivacu.
I eto ti odlicnog pudinga bez U.H.
Sve sastojke mozes dozirati po svom ukusu.
Prvih par puta ti najvjerojatnije nece ispasti kako treba ali kasnije kad se uhodas i nadjes pravi odnos sastojaka bit ce ti super.Najbolje u tome je sto taj desert moze dugo stajati,jako je jeftin i osim cekanja priprema traje svega par minuta...
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:17   #6677
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
I ja sam se cesto pitao sto je sa Snjezom...
Evo jedan recept...
Po uputi na omotu istopi jednu do dvije vrecice zelatine.
Posebno u malo vruce vode izmjesaj par zlicica kakaa u prahu.
Izmjesaj zelatinu i kakao skupa pa dodaj 2-3 decilitra neizradjenog
vrhnja za slag.I u cijelu smjesu dolijes vode i tekuceg sladila.
Pusti da odstoji par sati na hladnom...najbolje u frizideru.Ali nikako u zamrzivacu.
I eto ti odlicnog pudinga bez U.H.
ja tu vidim bar 10g
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 20:22   #6678
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ja tu vidim bar 10g
A cujes ako ces jesti na kile onda ces ih nakupiti dovoljno da ispadnes iz ketoze...
Eto da se ispravim i da ovim koji gledaju na sitnice udovoljim mogu reci da recept nije bez U.H vec da je recept siromasan U.H -ima.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 13:43   #6679
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
I ja sam se cesto pitao sto je sa Snjezom...
Evo jedan recept...
Po uputi na omotu istopi jednu do dvije vrecice zelatine.
Posebno u malo vruce vode izmjesaj par zlicica kakaa u prahu.
Izmjesaj zelatinu i kakao skupa pa dodaj 2-3 decilitra neizradjenog
vrhnja za slag.I u cijelu smjesu dolijes vode i tekuceg sladila.
Pusti da odstoji par sati na hladnom...najbolje u frizideru.Ali nikako u zamrzivacu.
I eto ti odlicnog pudinga bez U.H.
Sve sastojke mozes dozirati po svom ukusu.
Prvih par puta ti najvjerojatnije nece ispasti kako treba ali kasnije kad se uhodas i nadjes pravi odnos sastojaka bit ce ti super.Najbolje u tome je sto taj desert moze dugo stajati,jako je jeftin i osim cekanja priprema traje svega par minuta...
i zaboravio sam reci...na isti nacin umjesto kakaa mozes staviti kavu u granulatu...ili umjesto vode dodas neki jaki vocni caj i tada naravno ne dodajes kakao...
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 16:35   #6680
Pozdrav,
jucer mi je bio prvi dan atkinsove,pa molim vas da mi napisete jesam li dobro pocela
dorucak: crna kava bez secera i mlijeka,dvi fete šunke
rucak: 1 feta pileceg filea iz pecnice i po njemu sam stavila par kockica sira + kiseli krastavci
vecera:kajgana sa sunkom i zelena salata

hvala
LucyyLu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:55.