Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 00:05   #1
Siva mrena - alternativni načini liječenja

moja baka ima sivu mrenu i prije nego sto se odluci za operaciju htjela bi isprobati neki drugi nacin . procitala sam o liječenju sive mrene u pučkom priručniku da se moze izliječiti puhanjem secera u prahu u oko. ako je netko vec imao iskustva s liječenjem sive mrene prirodnim putem neka javi. hvala
saramaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 10:02   #2
Quote:
saramaria kaže: Pogledaj post
moja baka ima sivu mrenu i prije nego sto se odluci za operaciju htjela bi isprobati neki drugi nacin . procitala sam o liječenju sive mrene u pučkom priručniku da se moze izliječiti puhanjem secera u prahu u oko. ako je netko vec imao iskustva s liječenjem sive mrene prirodnim putem neka javi. hvala
nažalost mrena se samo operacijom može riješiti
__________________
VIŠE NISAM UOBRAŽEN. SAD SAM SAVRŠEN.
gw13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:16   #3
Puhanje šećera u prahu liječi mrenu?
Jao ljudi. Jao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 14:57   #4
odakle si iskopao ovog smile-a .. super je!
__________________
Girls just want to have fun!
Clarice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 09:02   #5
Quote:
gw13 kaže: Pogledaj post
nažalost mrena se samo operacijom može riješiti
Kakva G L U P O ST ! Moja baka ju je riješila prošle godine potpuno prirodnom metodom koju sam našao u knjizi Normana Walkera "Sokovi od svježeg voća i povrća". Već je trebala na operaciju i imala dogovoreni termin i ja sam je tih 2 mjeseca prije termina nagovarao danima i bio uporan i naporan i molio je da barem proba ovu metodu. U početku je odbijala jednostavno zato jer joj se to NIJE DALO na taj način rješavati, svi više vole čarobne tabletice ili par rezova nožem i da problem nestane. Ali s njenih 87 godina mislim da je bila ludost ići na bilo kakvu operaciju. Na kraju me ipak poslušala i počela s metodom iz knjige (radi se o kombinacijama soka od povrća) i promjenom prehrane koja je i glavni uzrok nastanka mrene (kao i većine bolesti uopće). Nakon mjesec dana nastupila su prva poboljšanja pa je imala motivaciju za nastavak a mrena je U POTPUNOSTI nestala za nekih 8-9 mjeseci. Uz to joj se radi promjene prehrane kompletno zdravstveno stanje promijenilo nabolje u tolikoj mjeri da je sama rekla da se osjeća 20 godina mlađe. Tako da ako nekog zanima da se izliječi i popravi opće zdravstveno stanje neka skine ovu knjigu u PDF-u ili je neka nabavi i pročita, bit će jako zadovoljan. A kome je draže biti bolestan - poštujem i njegovo pravo izbora.
Pozdrav svima i drago mi je za svakoga kome ću pomoći ovim savjetom !
SvetiPetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 14:28   #6
Premješteno s pdf-a Zdravlje.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 16:33   #7
SvetiPetre, na koji način je tvoja baka promijenila prehranu? (Samo dodavanjem tih sokova u prehranu ili na još neki način - koji?)
CharlesDickens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 22:33   #8
Evo citam jednu knjigu od travarice Marie Treben...tvrdi da svedska grencica lijeci ovu bolest. Svedska grencica (imas veliku i malu) ti je koncentrat nekih desetaka bilja u alkoholu. Namazes kapke svaki dan ujutro i navecer. U biti, nije to samo lijek za mrenu vec se opcenito ovako osvjezavaju (pa i lijece) oci. Barem tako pise.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:22   #9
Dižem ovu temu iz "mrtvih" s pitanjem: ima li još netko ikakvih saznanja o liječenju mrene prehranom ili nekom alternativnom metodom?

Vidim u ovom odgovoru SvetogPetra metodu koja je pomogla 87-godišnjoj osobi u potpunom izliječenju mrene. Ako je tako, zašto ne bi pomoglo i u slabijim oblicima mrene kod mlađih ljudi?
Uostalom, ako mrena može nastati od nezdrave prehrane, zašto ne bi mogla i nestati zdravom prehranom?

Također sam pronašao svjedočanstvo jednog čovjeka koji tvrdi da, unatoč tome što je operirao mrenu, danas vidi izvrsno, tj. uopće ne nosi naočale (iako velika većina ljudi nakon operacije mrene treba nositi naočale za vid na blizinu) i to, kako on kaže, upravo zbog zdrave i prilagođene prehrane. Spominje još i da vjeruje da mu možda operacija i ne bi bila potrebna da je odmah primijenio prehranu kao svoju metodu izliječenja.

Emnasut462 u post-u iznad spominje i švedsku grenčicu za mazanje kapaka. Možda, uz ispravnu prehranu, nakon nekoliko mjeseci kombinacija tih metoda bi donijela uspješan rezultat kod, opet spominjem, blažih oblika mrene mlađih osoba.

Ima li netko ikakav savjet, tj. saznanje? Što mislite?

Hvala!
juicehead is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2015., 13:29   #10
Quote:
saramaria kaže: Pogledaj post
moja baka ima sivu mrenu i prije nego sto se odluci za operaciju htjela bi isprobati neki drugi nacin . procitala sam o liječenju sive mrene u pučkom priručniku da se moze izliječiti puhanjem secera u prahu u oko. ako je netko vec imao iskustva s liječenjem sive mrene prirodnim putem neka javi. hvala
Probaj prije na sebi
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 20:24   #11
ima li nekoga tko je isprobao svedsku grencicu može li pomoći
Viki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:28   #12
Quote:
Viki kaže: Pogledaj post
ima li nekoga tko je isprobao svedsku grencicu može li pomoći
ne može škodit.

na "degeneraciji makule" sam ostavio upis , možda te usmjeri.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 10:17   #13
znači, ricinusovo ulje kap u svako oko prije spavanja- ima u bio&bio za kupiti bočica već s kapaljakom (cca 20-25kn) - sve spremno, samo volja i disciplina...

https://normshealy.com/castor-oil-for-cataracts/
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.