Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2004., 19:05   #81
Evo, pogledaj tu, sigurno ces nac nesto korisno
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 21:26   #82
nazalost ono sto me interesuje na tom linku nisam nasao(vise se pise o "ekonomiji" Turske)
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 09:04   #83
A onda cemo cekat da se neko javi sa pametnijim savijetima

BTW, Welcome
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 09:37   #84
Re: Antalya-Bodrum

Quote:
Stefan1 kaže:
Krajem ovog meseca idem sa porodicom na letovanje u Antalyu ili Bodrum interesuje me nekoliko stvari nadam se dacete mi pomoci:

1.Da li ima internet caffea,da li su OK.,skupi,jeftini,sa dobrim vezama(isdn,cable,dsl) ili ne

2.Vlaga.Cuo sam da je u jako vlazno u nekom od ova dva mesta.Da li je i u kom.

3.More.Cisto,prljavo i da li je toplo(predpostavljam da jedte)

4.Noci.Da li su sveze i prijatne za setnju

5.Hrana.Sta mi preporucujete da izbegnem od hrane,da li je neko imao trovanje hranom ili dijareju(proliv)

6.Prevoz.Koristio bi taksi.Da li je skup,i kakva se kola voze.

7.Shoping.Ima li hypermarketa ili velikih robnih kuca u Antalyiji

8.Vreme.Cini mi se da je tokom leta stalno Suncano u Turskoj,a da li je neko doziveo kisu od nekoliko dana ili neko jako nevreme koje moze da upropasti letovanje

9.ako ima jos nesto bitno javite !

Pozdrav
1. nemam pojma
2. ne pretjerano pazi komarci
3. prljavo kao i plaže.....ne računaj na NAŠE more to nije to
4. Ok
5.Ovisi o hotelu ili restoranu
6. taxi ali dogovaraj cijenu unaprijed ili za cijeli dan-busevi točni i jeftini
7.šoping kao na našem buvljaku, ništa naročito-Istanbul je tu zakon
8.vrijeme ok
9. ako samo sjediš DANIMA na plaži onda odi u CG em ti bliže em ti bolje i ljepše, ovako propuštaš jednu od najbogatijih turističko-povijesno-kulturno, zemlju sa IZUZETNO ljubaznim i srdačnim ljudima.

Anatolija je raj za turiste željne znanja. More je najsiromašniji i najkomercijalniji dio pa i najlošiji dio Turske.

SELAM
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 10:07   #85
Re: Antalya-Bodrum

Quote:
Stefan1 kaže:
Krajem ovog meseca idem sa porodicom na letovanje u Antalyu ili Bodrum interesuje me nekoliko stvari nadam se dacete mi pomoci:

1.Da li ima internet caffea,da li su OK.,skupi,jeftini,sa dobrim vezama(isdn,cable,dsl) ili ne

2.Vlaga.Cuo sam da je u jako vlazno u nekom od ova dva mesta.Da li je i u kom.

3.More.Cisto,prljavo i da li je toplo(predpostavljam da jedte)

4.Noci.Da li su sveze i prijatne za setnju

5.Hrana.Sta mi preporucujete da izbegnem od hrane,da li je neko imao trovanje hranom ili dijareju(proliv)

6.Prevoz.Koristio bi taksi.Da li je skup,i kakva se kola voze.

7.Shoping.Ima li hypermarketa ili velikih robnih kuca u Antalyiji

8.Vreme.Cini mi se da je tokom leta stalno Suncano u Turskoj,a da li je neko doziveo kisu od nekoliko dana ili neko jako nevreme koje moze da upropasti letovanje

9.ako ima jos nesto bitno javite !

Pozdrav

Ja sam bio ali samo u Bodrumu t.j. u nekom selu pored jer mi je Bodrum bio previse turisticki i kaotican za odmor.

1. Ima Interneta ali kakve su veze ne znam a cijene se ne sjecam.

2. Vlaga?? nisma primjetio slicna situacija kao kod nas.Komarci da.

3.cisto more i toplo cak u 10mj.

4.ma naravno da jesu pa ne ides na sjeverni pol.
5. ja sam se otrovao kebabom u Bursi mislim da je bio jogurt u pitanju koji je bio uz kebab. Jedi sve al izbjegavaj hranu koja je dugo stajala. restauranti sa vecim prometom i vise ljudi u njima su uvijek dobar znak.

6.Ja sam bio sa svojim autom ZG tablice pa su pogadjali od kud sam Hrvatistan.Nemam pojma za taxi

7. ne znam nisam bio imas u bodrumu original copy robe kolko hoces kaj ce ti supermarketi imas ih doma

8. Vrijeme a pitaj boga ili dugorocnu prognozu. cuj uglavnom suncano u ljetnim mjesecima
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 20:44   #86
Re: Re: Antalya-Bodrum

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
7.šoping kao na našem buvljaku, ništa naročito-Istanbul je tu zakon

SELAM
Predpostavio sam al pitam,no voleo bi da odem do Istambula ali on je od Antalyje preko 1000 km!(znas kolika je Turska)

Nego ima li neko bilo kakvih iskustava sa rent a car-om dole.Ja sam "nacuo" da je jeftin,a obisao bi malo okolinu.
Nemam neke zahteve,bitno je da auto ima klimu.
I kakvi su vozaci dole,ne bih voleo da me neko izlupa kolima(mislim znam da su ceste nesrece)
Stefan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 21:15   #87
Re: Re: Re: Antalya-Bodrum

Quote:
Stefan1 kaže:
Predpostavio sam al pitam,no voleo bi da odem do Istambula ali on je od Antalyje preko 1000 km!(znas kolika je Turska)

Nego ima li neko bilo kakvih iskustava sa rent a car-om dole.Ja sam "nacuo" da je jeftin,a obisao bi malo okolinu.
Nemam neke zahteve,bitno je da auto ima klimu.
I kakvi su vozaci dole,ne bih voleo da me neko izlupa kolima(mislim znam da su ceste nesrece)
Zbog silnih nesreća strogo se kažnjavaju prekršaji jeftinije ti je uzeti vodiča-vozača na jedna dan dogovorno.

Proći ćeš jeftinije jer će te drugdje derati...ovako oderati će te samo on.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2004., 22:17   #88
Re: Antalya-Bodrum

Quote:
Stefan1 kaže:
Krajem ovog meseca idem sa porodicom na letovanje u Antalyu ili Bodrum interesuje me nekoliko stvari nadam se dacete mi pomoci:

1.Da li ima internet caffea,da li su OK.,skupi,jeftini,sa dobrim vezama(isdn,cable,dsl) ili ne

2.Vlaga.Cuo sam da je u jako vlazno u nekom od ova dva mesta.Da li je i u kom.

3.More.Cisto,prljavo i da li je toplo(predpostavljam da jedte)

4.Noci.Da li su sveze i prijatne za setnju

5.Hrana.Sta mi preporucujete da izbegnem od hrane,da li je neko imao trovanje hranom ili dijareju(proliv)

6.Prevoz.Koristio bi taksi.Da li je skup,i kakva se kola voze.

7.Shoping.Ima li hypermarketa ili velikih robnih kuca u Antalyiji

8.Vreme.Cini mi se da je tokom leta stalno Suncano u Turskoj,a da li je neko doziveo kisu od nekoliko dana ili neko jako nevreme koje moze da upropasti letovanje

9.ako ima jos nesto bitno javite !

Pozdrav
Bio sam ja prošle godine u toj regiji. Analija je centar s oko 2 milijuna stanovnika, odakle se razvažaju na jednu i drugu stranu, a ja sam bio u Antaliji nekih 200 km dalje, što se tamo računa da je blizu.

1. Internet sam uočio u hotelu s 5 zvjezdica, nisam vidio u Alanji koja ima oko 150.000 stanovnika. Ali sigurno ima. Negdje. Cijena surfanja u hotelu je primjetio sam malo skuplja nego u Hrvatskoj. Dok su ostale stvari malo jeftiniji ili znatno jeftinije nego kod nas.

2. Nisam primjetio vlagu. Sunce posuši sve. Mnogo je jače sunce nego u našim krajevima. Oprez.

3. More je OK, zavisno od plaže. Nije uzorito čisto, ali OK. Mnogi se kupaju u hotelskim bazenima. I to je OK jer su jako dobri.

4. Noći su podnošljive, ali klima u hotelu je obavezna.

5. Turska kuhinja je jedna od tri najpoznatije kuhinje u svijetu i probaj slobodno što se nudi. Vodu napravno iz flaše.

6. Prijevoz je relativno jeftin. Koristi minibuseve kojima mahneš na kilometar i on će te srpljivo čekati dok ne dođeš. Ili će biti obrnuto, on će tebe uočiti na kilometar i čekati da te pita da li možda trebaš prijevoz.

7. Shoping se radi u bazarima koji mogu biti ogromni. Obavezno se cijenkati. Besramno se cjenkati. Najbolja je taktika reći totalno suludu cijenu i kad prodavač odbije zgražajući se, otići. U većini slučajeva će vas zaustaviti i reći - ajde može. Kupovanje je ritual koji treba postivati. Normalno je popiti čaj s prodavačem i pričati. Što se kvalitete robe tiče tu bih preporučio samo domaće proizvode, nijedna marka od onih koje se nude nisu stvarno originali koliko god dućan dobro izgleda. Oni uredno prodaju prepržene CD u lijepo uređenim dućanima s istaknutim cijenama.

8. Za vrijeme mislim da se ne trebaš bojati, njihova sezona traje skoro 6 mjeseci.

9. Ostalo. Isprobaj izlete, jeftini i svašta se može vidjeti. Gotovo da nema lošeg izleta. Brodom pogotovo. Isto pali cjenjanje. Turci su vrlo ljubazan i druželjubiv narod, osjećaš se ugodno i sigurno. Vrlo rado će početi razgovor s tobom čak i kad ti ne želi nešto prodati. Anatlija je područje isključivo hotela. Na putu od par sto kilometara samo hoteli u nekoliko nizova od mora. Što se smještaja tiče, hoteli 3 i više zvijezdica su OK. Ugodni, dobra klopa. I svakako preporučam uzeti All inclusive. Vjerujem da bih potrošio bogatstvo na cugu inače.

Turska je cool.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 18:51   #89
Cappadocia iliti KAPADOKIJA

Idem uskoro u kapadokiju pa ako mi ima neka iskusnjava za preporucit nesto tamo a da nije na glavnim turistickim rutama.

takodjer,

Da li su najpovoljnije cjene smjestaja u Goreme?
ko zna kakve su vremenske prilike tamo u svibnju?
Takodjer me zanima da li se isplati posjetit vece gradove u blizini, Neveshir, Kaysery i Nigde?
da li jos postoje sela u kojima ljudi zive na tradicionalni nacin u spiljama?
koliko dodje rentannje bicikla tamo, i koliko je to uopce pametna investicija za obilazak kapadokije?
neki kulinarski specijalitet made in cappadocia?
te za kraj, kolika je fer cjena za klasicnu nargilu tamo?

hvala vam
laky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 21:18   #90
Ako ne zelis glavne turisticke rute, onda ne ides u Kapadokyu. No, salu na stranu...

1. Prvo ce te zajebat kad bus isao busom do tamo. Rijetko koji bus ide u Goreme (osim onih pravih charter turistickih) i svi oni tvrde da ide, al autobus ide u Nevsehir, koji je 15 km dalje. Pa onda na dolmus, pa do Goremea.

2. Spavanje u Goremeu je oko 10$ za neku spilju bez nekakvog pogleda, sa tusem. Ja sam rezervirao na licu mjesta, malo je bilo problem nac mjesto, al to je bilo u 8. mjesecu

3. Ne znam kakvo je vrijeme u svibnju. Suncano? Tam je pustinja uglavnom, pa sumnjam da moze bit nekaj drugo

4. Nisam bio u Nevsehiru, Kayseri itd. al sam prosao kroz njih. Sad si mislim da sam trebao ici, to je prava Turska, i tamo nema bas previse turista. Da idem ponovo, isao bi malo prosetati, iako sumnjam da ima bas nekih znamenitosti.

5. Mislim da su sve spilje promijenjene u turisticke spavaonice. S razlogom, jer je vlaga ogromna unutra i razvijes kasalj u roku odma.

6. Nisam vidio iznajmljivanje bicikla (nisam ni gledao), al se sjecam da je bilo motora (a la Tomos) za iznajmit. Goreme je blizu onog glavnog dijela Kapadokye, di su najbolje stijene i to. U biti je lijepa setnja, 2-3 km. Dalje nemres bez neceg jaceg od bicikla.

7. Mislim da ima specijaliteta, al mu se sad nemrem sjetit imena, da me ubijes. To ti oni stave povrce i meso u glineni loncic, pa loncic zagipsaju (da, da), pa to sve peku u pecnici dok se sva glina ne zapece. Onda ti to frajer donese, pa ti pred tobom razbije loncic, povadi razbijenu glinu van i servira. Al u Turskoj nemres pogrijesit sa patlidzanima... Mmmmmm... Sad mi sline cure...

8. Nemam pojma posto su nargile, ni za pusenje ni za nosit doma.

9. Zaboravio si bolje znamenitosti u okolici, a to su oni podzemni gradovi - Derinkuyu i Kaymakli. To ti je jos od Hitita tamo, idu i po 9-10 katova pod zemlju, nutra su dzamije, konjusnice, spavaonice... Zbilja famozno, preporucam. Do tam dodes sa dolmusom iz Goremea, nije skupo, 20km od Goremea.

OK, javi ak te jos kaj zanima, bon voyage!
PakShoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 19:41   #91
Bratic mi je bio tamo prije nekoliko godina i vratio se totalno odusevljen. Oni jesu skrenuli s glavnih turistickih puteva i zavrsili u nekim selima, gdje ih je docekala tradicionalna muslimanska gostoljubivost, te su se iz njih jedva iskobeljali, jer su im svi, kao rijetkim gostima, zeljeli maksimalno udovoljiti, ponuditi ih svime, ugostiti... Nazalost, detalje ne znam, a s obzirom da je on trenutno u Kini, nisam bas siguran da cu ti ih lako i nabaviti...
S time da su oni putovali iskljucivo javnim prijevozom, bez ikakvih prethodnih aranzmana, i citavo se vrijeme druzili i za savjet pitali lokalce.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2005., 23:04   #92
e hvala obojici,
jos samo kad bi mountain bikeove iznamljivali
laky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 10:00   #93
evo mene i na drugoj strani svijeta s pitanjcima

naime, na povratku iz Tajlanda, u Istanbulu cekamo prijevoz do Zagreba vise od 7 sati

e pa, mene zanima:
- je moguce isetati s aerodroma do grada za to vrijeme (odnosno, je prevelika komplikacija, guzva, stolivec)?
- ako jest, na sto da bacimo okeco u tom gradicu?
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 10:05   #94
Naravno , samo zemi masku, Tamiflu i taksi pa drito u centar Stambola, na egipatsku tržnicu, pa kod Sofke, u plavu džamiju, na Hipodrom, .......
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 10:19   #95
Quote:
macka kaže:
evo mene i na drugoj strani svijeta s pitanjcima

naime, na povratku iz Tajlanda, u Istanbulu cekamo prijevoz do Zagreba vise od 7 sati

e pa, mene zanima:
- je moguce isetati s aerodroma do grada za to vrijeme (odnosno, je prevelika komplikacija, guzva, stolivec)?
- ako jest, na sto da bacimo okeco u tom gradicu?
Moguće je naravno, a i glupo je čekati svo to vrijeme na aerodormu već kad ga možeš drugačije provesti.
Ispod aerodromske zgrade imaš početnu stanicu gradskog vlaka. Nakon par stanica presjedneš u tramvaj i voziš se nekih 10-15 stanica do Sultanahmet stanice. Tamo si na 100m od Plave džamije (besplatan ulaz), od Aja Sofije (nekih 10eura), od bazara i vrlo blizu Bospora. Topkapi palača je isto tamo ali nemaš vremena za sve. Sve možeš pješke obaviti.
Veza gradski vlak-tramvaj ti je jasno i jednostavno označena unutar vagona. Tramvaj je nov i klimatiziran. Po meni to je najbrži i najeftiniji put do centra. Uz to je i vrlo jednostavno, sve je tako povezano i označeno da se ne možeš izgubiti
Ako preferiraš taksi ima i toga.

Vodi računa da ćeš na pasoškoj kontroli izgubiti barem 20min. (po ljeti je tako). Vožnja do centra još toliko.
Viza ti ne treba.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 12:21   #96
thanks!
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 15:21   #97
hehe pa to je isti let kao i moj...ja sam naravno isto tako napravio i iskoristio tih 7 sati za razgledanje istambula....pazi samo da se ne zaletis u terminal za presjedanje na ataturku jer je to kao pakao za izac vani...procedura sa putovnicom ide brzo...na aerodromu imas tourist info...sve ti objasne...prvo vlak pa ostatak tramvaj i u centru si....
....
iako meni je zao sto sam uopce isao ista gledat jer nakon onoga sto ces vidjet dolje ovo djeluje tako jadno i nikako....
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 15:25   #98
mda, vjerujem da nije ni blizu, ali ko bi 7 sati cupio na aerodromu, upucala bi se

terminal za presjedanje? sta, da ne udjem u njega, vec da ga zaobidjem u sirokom luku?

a svi letovi Turkisha na povratku imaju istu satnicu... provjerih nakon sto me skoro herc strefio jucer kad sam popravo izracunala koliko je to sati cekanja
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2006., 17:30   #99
Quote:
milk kaže:
pazi samo da se ne zaletis u terminal za presjedanje na ataturku jer je to kao pakao za izac vani...(
Kako si uspio uletiti na taj terminal? Nećeš valjda slijediti 'Transit' znakove ako izlaziš s aerodroma?
Odeš do 'passport control', siđeš dole pa kroz neki ogromni podzemni prostor do vlaka. Slijediš natpis 'rapid transit', ili makar pitaš nekoga za vlak. Dva puta sam tako odlazio do centra.

Sad sam doma pa sam bacio pogled u LP da ti kažem i imena stanica:
Dakle vlakom ideš do 4. stanice po redu Zeytinbornu. Tamo izađeš, preko nadvožnjaka desno od vlaka i stepenicama dole do početna stanice tramvaja (ovo ljeto su bili neki radovi pa se išlo preko ceste).

Imaš i opciju da ideš do zadnje stanice vlaka Aksaray pa da tamo presjedneš na tramvaj i opet do Sultanahmet, međutim tu opciju nisam koristio ali može se.

Dio grada gdje ćeš se iskrcati je krcat turistima koji uglavnom slijede kišobrane da se ne pogube

Nemoj podcjenjivati red za putovnicu, ide brzo ali zna biti milijarda ljudi u redu pa se opet otegne. Ja sam vrijeme kratio odmjeravajući azijatkinje u redovima
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 08:01   #100
Quote:
macka kaže:
mda, vjerujem da nije ni blizu, ali ko bi 7 sati cupio na aerodromu, upucala bi se
terminal za presjedanje? sta, da ne udjem u njega, vec da ga zaobidjem u sirokom luku?
a svi letovi Turkisha na povratku imaju istu satnicu... provjerih nakon sto me skoro herc strefio jucer kad sam popravo izracunala koliko je to sati cekanja
ma ne znam sta je gore...al kazem ti iskreno mi je zao sto sam tako bio u istanbulu...zbilja djeluje 'nes ti' :-)...
..
@ aaston
kako sam zavrsio na terminalu ? ...pa zanio se malo..sve slijedio ono transit dok se nisam sjetio da imam 10 sati pauzu i da bi ja vani....avaj onda je bilo kasno za izac iz onog pakla da sam cak isao u suprotnom smjeru pokretnim skalama . ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.