Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2004., 22:04   #81
Quote:
verica kaže:
Ne znam, koliko mi se čini riječko rodilište je dosta napredno, ali moguće samo radi poroda u kadi - u svakom slučaju treba imati plan poroda u glavi i inzistirati na njemu
mene baš zanima taj porod u kadi (samo onako teoretski, naravno )
čitala sam da je bolji za bebu, jer je kao manji šok - prvo izađe van, a onda iz vode

ali što je s mamama? je li takav porod "lakši" i ženi? šta je s epiziotomijom kod poroda u kadi? da li je možda više ili manje učestala nego kod običnog poroda?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 22:32   #82
probala na kratko, izasla van, nije to za mene dok nisam probala bila uvjerena da ce mi eto to bas biti super…meni bolja bila ona stolica na kojoj sjedis/cucis
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 22:56   #83
Quote:
326 kaže:
mene baš zanima taj porod u kadi (samo onako teoretski, naravno )
čitala sam da je bolji za bebu, jer je kao manji šok - prvo izađe van, a onda iz vode

ali što je s mamama? je li takav porod "lakši" i ženi? šta je s epiziotomijom kod poroda u kadi? da li je možda više ili manje učestala nego kod običnog poroda?
Pa, ne znam - nekim ženama paše a nekima ne. Imam osjećaj da žene u Hrvatskoj biraju porod u vodi jer im to omogućuje donekle 'prirodan' porod i kretanje za vrijeme trudova. Čini mi se da sam čitala i dosta žena koje su imale epiziotomiju a rađale su u vodi. Često se sami izgon radi na suhom. Trudnoća mora biti besprijekorna.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 00:06   #84
Re: Re: Verice

Quote:
Issa kaže:
Ako zarezes malo rana ce se po tom rezu prosiriti jos vise. Ako ne rezes medjica ce se samo rasiriti oko bebine glave. Sa rezom se nece ni truditi, rez ce se samo produbiti.

Zato je vazno vjezbati te misice tokom trudnoce, da budu elasticni i da propuste bebinu glavu i ramena bez pucanja. Naravno treba ti i strucan doktor koji ce snati masirati medjicu dok glavica ide van i reci ti kada da tiskas a kada da stanes i das malo vremena medjici da se privikne i pripremi za iducu fazu.

A gle mene sto sam navalila sa tim vjezbanjem ko da se ja toga pridrzavam
Kakve su te vježbe?

Ja sam poznata među prijateljima po tome da fakat vježbam doma štogod kažem da hoću
lucija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 00:16   #85
kegelove vjezbe,time ti se jaca cijeli taj dio a vjezbas ih na taj nacin da recimo kad pisas zadrzavas pisalinu i popustas.Znaci onak ide,pa stane,ide pa stane. I kad skuzis sta trebas radit mozes vjezbat u bilo koje doba dana. P.S. dobro je i za sex
Moze se i rucno istezat i masirat medjica. To jos nisam probala ali pred kraj mislim da budem,sve samo da ne puca i da ne rezu
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 02:18   #86
mene zanima jedna stvar:
moja poznanica rekla da su nju krivo zašili nakon što su je naravno razrezali i da dan danas ona nema onakav "kvalitetan" (što god značilo) sex kakav je imala prije poroda.
pitala sam ju kako može riješiti taj problem, a ona kaže: "draga moja, ništa se tu ne da napraviti do sljedečeg poroda i razumne babice koja ne spava po sobama dok žene rađaju".

dajte me uputite
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 02:24   #87
Ne znam sta bi ti rekla ,trudi se svim silama da te ne rezu, vjezbaj rastezi i probaj razgovarat s njima prije poroda. A kak to zgleda kad popucas, uzas.Vidla svoju kumicu i ta slika mi nikad ne ce izac iz glave.Zato sad vjezbam sve u sesnaest
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 02:27   #88
Quote:
Paw kaže:
mene zanima jedna stvar:
moja poznanica rekla da su nju krivo zašili nakon što su je naravno razrezali i da dan danas ona nema onakav "kvalitetan" (što god značilo) sex kakav je imala prije poroda.


i onda se pitate zašto bi se netko odlučio na carski.. kad ovo čitam, pitam se tko se normalan ne bi

mislim, režu te i ovako i onako
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 02:42   #89
Quote:
Rita kaže:
Ne znam sta bi ti rekla ,trudi se svim silama da te ne rezu, vjezbaj rastezi i probaj razgovarat s njima prije poroda. A kak to zgleda kad popucas, uzas.Vidla svoju kumicu i ta slika mi nikad ne ce izac iz glave.Zato sad vjezbam sve u sesnaest
ne, nisam trudna "još"
ali me eto zanima, jer se i meni to može dogoditi, kako izbječi, što napraviti...
mislim, ova moja legica u pravilu treba roditi još jednom da bi joj (ako uopće) sredili stvar, ma ja to ne mogu bilivit
ček' žena ju je osakatila, gore nisam navela najvažnije: legica nije svršila - doživjela orgazam - kako hočete već godinu i sedam mjeseci od poroda
prije poroda je sve bilo ok!
-preložila sam joj da ide kod privat pa da se raspita o ponovnom rezanju i šivanju, legica mi kaže da ne dolazi u obzir, mali joj je stalno po rukama, ajd sada hoda, hiperaktivno dijete, a muž, stara, stari - svi rade i ona nema kome ostaviti maloga i podrvrguti se tom pothvatu.

mene je od svega toga pomalo strah, ma



__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 10:43   #90
Quote:
326 kaže:


i onda se pitate zašto bi se netko odlučio na carski.. kad ovo čitam, pitam se tko se normalan ne bi

mislim, režu te i ovako i onako
Pa, pokušaj naći iskustva žena sa carskog reza na nekom od roditeljskih foruma.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 11:13   #91
Quote:
326 kaže:
mene baš zanima taj porod u kadi (samo onako teoretski, naravno )
čitala sam da je bolji za bebu, jer je kao manji šok - prvo izađe van, a onda iz vode

ali što je s mamama? je li takav porod "lakši" i ženi? šta je s epiziotomijom kod poroda u kadi? da li je možda više ili manje učestala nego kod običnog poroda?
ja sam cula od doktorice..*naravno opce prakse* da je to dosta upitno zbog svih mogucih infekcija koje beba moze dobiti...udahnuti vodu....ovo ono....mada vjerujem da je bolje mamama....da se meni bilo okretat u vodi a ne onolikoj slonici na stolu velicine metar za metar i 80......damned...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 11:15   #92
Quote:
verica kaže:
Pa, pokušaj naći iskustva žena sa carskog reza na nekom od roditeljskih foruma.
carski se smatra operacijom...a svaka operacija za sobom donosi moguce nezeljene posljedice.....ajmo to ovako reci,...kad rodis prirodnim putem..ostajesh 2,3-4 dana u bolnici..a kad rodish carskim...onda ostajesh 8 dana....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 11:18   #93
Znam Ja sam, naime, ta koja se već nekoliko puta na ovom forumu pitala zašto bi netko želio carski rez - kad smo razgovarali o 'naručenim' carskim rezovima.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 11:21   #94
ma dobro ja razumin da se svi bojimo boli i da mislimo da nam je carski bolja opcija...ono kao ne boli kao prirodan porod...al boli..
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 11:28   #95
Ja zaista ne mislim da je carski bolja opcija, kao prvo, boli, kao drugo to je operacija pa nosi sa sobom svakojake rizike i za mamu i za bebu, kao treće oporavak nakon carskog i nakon vaginalnog poroda nije za usporediti, duže se ostaje u bolnici, žene češće imaju problema sa dojenjem nakon carskog itd.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 13:27   #96
Meni su pri drugom porodu radili hitni carski rez (visoka temperatura, visok tlak, mekonijska plodova voda), pa mi sve te price o "narucenim" i "dogovorenim" carskim rezovima izgledaju kao bogohuljenje i cista pomodnost.

Svaka cast ovima koji su se sexali do prakticki zadnjeg dana trudnoce. Ja sam u prvoj trudnoci "izdrzala" do negdje pocetka osmog mjeseca, a onda mi vise jednostavno nije bilo do toga. Sto je najveselije, nije bas ni muzu - pa on se, vjerujte mi, bojao vise nego ja da cemo napraviti nekakvu 'stetu".

U drugoj trudnoci mi je sex bio izuzetno kontraindiciran , jer sam izmedju prve i druge bebe imala jedan jako gadan spontani pobacaj, pa je za svaki slucaj doktor preporucio da se cuvam. I mogu vam reci da to uopce nije bilo toliko tesko, veselili smo se bebi za koju smo mislili, nakon onog spontanog, da je nikad necemo ni imati, maltene se pomirili da ostajemo na jednom djetetu (sto nikad nismo bili planirali). A poslije je dosao i taj izuzetno ruzan porod, i beba je bila u pitanju i sve, pa je, vjerujte, sex bio zadnja briga na pameti. Mislim da je poslije drugog poroda proslo dobrih pet-sest mjeseci, a poslije prvog mozda dva-tri, ne sjecam se vise (isto sam bila krvnicki izrezana kao neke jos ovdje ) do prvog pravog sexa.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 14:15   #97
Quote:
Paw kaže:

mislim, ova moja legica u pravilu treba roditi još jednom da bi joj (ako uopće) sredili stvar, ma ja to ne mogu bilivit
ček' žena ju je osakatila, gore nisam navela najvažnije: legica nije svršila - doživjela orgazam - kako hočete već godinu i sedam mjeseci od poroda
Vjerujem da je ovo ipak psihološki.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 14:38   #98
Quote:
Rajna kaže:
Meni su pri drugom porodu radili hitni carski rez (visoka temperatura, visok tlak, mekonijska plodova voda), pa mi sve te price o "narucenim" i "dogovorenim" carskim rezovima izgledaju kao bogohuljenje i cista pomodnost.
Ne, to ti je neka vrst dekadencije. Bili smo nekidan u privatnoj klinici da se raspitamo radi poroda, i kaze nam babica da 40% poroda ide po narucenju. Dogovori se termin vec tjednima unaprijed, pa se onda izvrsi carski rez.

E, da, i vezano za temu: Jedna od prednosti je sto se odmah poslije mozes sexati, i sto vagina ostane uska, pa je sex uz to i bolji. Najte me razapeti, to je ono sto sam cuo, a vjerujem da su tu prioriteti krivo postavljeni i uvjeren sam da se kvalitet sexa moze poboljsati kegelovim vjezbama na nivo prije poroda.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 14:40   #99
Quote:
Secundo kaže:

E, da, i vezano za temu: Jedna od prednosti je sto se odmah poslije mozes sexati...
E tko ti je rekao da se nakon carskoga mozhesh odmah sexati - gadno te je slagao.

Znash li ti kako bole prerezani pa shivani trbushni mishisi?

Ni kihnut ne mozhesh, kamoli se jebat.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 14:51   #100
Jebo argumenta... u ocaju se bacam na koljena i zahvaljujem malim internet patuljcima krampashima sto mi je net danas strava spor pa cu se odmah skinuti i pokusati zaboraviti tu mocnu prednost carskog... Ali bojim se da ce zaboraviti biti tezak zadatak...
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.