Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 17:26   #241
Mene ovo baš zanima

U biti, ne to kada ću umrijeti nego me strah vožnje autom. Imala sam saobraćajku kao suvozač dok je moja mama vozila i tada kao da mi se nekako naglo osvijestila ta averzija spram polaganja vozačkog Odgađam. Inače, odmalena sam uvijek znala vikati tati ili mami/nekome "PAZI!" i takve neke upozoravajuće usklike kada bismo se približili nekom autu/preticali ga/vozili nekim "strašnijim" mjestima itd.

Može li netko, molim lijepo , pogledati ima li kakvog opravdanja za taj strah?

Ili je sve neka moja fikcija i lijenost spram polaganja vozačkog Hvalaaa Karta

Inače 'opće me nije strah smrti

Samo ne bih htjela da ne ostavim neko pismo u kojem piše da ne želim da se na moj odlazak (sprovod mi je užasna riječ ) dođe u crnini I ne bih htjela dosadnu smrt!

Moji mi uvijek vele da kada uđeš u auto trebaš više paziti na druge nego na sebe, a kada se zamisli u autu, ne znam kako bi to izgledalo jer meni misli odlete nekamo i zamislim se. Pa na što bi to ličilo? :P Ali morat ću :Đ
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:44   #242
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Mene ovo baš zanima

U biti, ne to kada ću umrijeti nego me strah vožnje autom. Imala sam saobraćajku kao suvozač dok je moja mama vozila i tada kao da mi se nekako naglo osvijestila ta averzija spram polaganja vozačkog Odgađam. Inače, odmalena sam uvijek znala vikati tati ili mami/nekome "PAZI!" i takve neke upozoravajuće usklike kada bismo se približili nekom autu/preticali ga/vozili nekim "strašnijim" mjestima itd.

Može li netko, molim lijepo , pogledati ima li kakvog opravdanja za taj strah?

Ili je sve neka moja fikcija i lijenost spram polaganja vozačkog Hvalaaa Karta

Inače 'opće me nije strah smrti

Samo ne bih htjela da ne ostavim neko pismo u kojem piše da ne želim da se na moj odlazak (sprovod mi je užasna riječ ) dođe u crnini I ne bih htjela dosadnu smrt!

Moji mi uvijek vele da kada uđeš u auto trebaš više paziti na druge nego na sebe, a kada se zamisli u autu, ne znam kako bi to izgledalo jer meni misli odlete nekamo i zamislim se. Pa na što bi to ličilo? :P Ali morat ću :Đ
Izvini, ali ja nisam u stanju da razumijem tvoje rezonovanje. Ti kazes da te nije strah smrti. Dobro, u tvojim godinama to je potpuno normalno. A s druge strane kazes, da zbog vlastitog traumatskog iskustva u saobracaju, imas jak strah od voznje. A cega se onda u voznji bojis ako to nije da ponovo dozivis nesrecu? A cega se bojis kod nesrece ako to nije susret sa smrcu?

Sto se tice mog spominjanja smrti u saobracaju, to nije zato sto sa bojim, obrnuto, ja sam dosta brz i nekako "muski" vozac. To je prije svega sto u mom natalu imam takve indicije (Mars u 8. Neptun u 3. Uran u 12. uz aspekte koje imaju itd itd).
Winnie'sOwl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:56   #243
Pa nije isto kak ne kuzis?
u voznji mozes dozivjet ne srecu ostat paraliziran bez noge ruke itd
a ovak kad umres to je to izadjes iz tjela ne patis se u njemu
ne budes osakačen
BlackAndYello is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 13:59   #244
Quote:
Winnie'sOwl kaže: Pogledaj post
Izvini, ali ja nisam u stanju da razumijem tvoje rezonovanje. Ti kazes da te nije strah smrti. Dobro, u tvojim godinama to je potpuno normalno. A s druge strane kazes, da zbog vlastitog traumatskog iskustva u saobracaju, imas jak strah od voznje. A cega se onda u voznji bojis ako to nije da ponovo dozivis nesrecu? A cega se bojis kod nesrece ako to nije susret sa smrcu?
A je, na prvu je pomalo kontradiktorno, ali ne bojim se ja smrti u smislu toga da me strah napustiti ovozemaljski svijet nego me užasno strah pomisli kako bih pri samoj nesreći mogla ostati invalid ili nešto slično u smislu da ne bih mogla imati kontrolu nad svojim postojanjem

I svakako mi je prva pomisao na smrt automobilska nesreća Stvarno ne mogu dokučiti zašto.

Znam da zvuči kukavički i pesimistično, ALI radije bih da se u bilo kojim okolnostima skroz skršim u nekom susretu sa smrću nego da me okrzne ostavivši pritom takve poslijedice koje me užasavaju.

Quote:
Sto se tice mog spominjanja smrti u saobracaju, to nije zato sto sa bojim, obrnuto, ja sam dosta brz i nekako "muski" vozac. To je prije svega sto u mom natalu imam takve indicije (Mars u 8. Neptun u 3. Uran u 12. uz aspekte koje imaju itd itd).
E pa i moja mama je takav vozač, rekla bih , a upravo je ona vozila kada smo imale prometnu

I dodala bih još i to da je prilično impulzivan vozač Makar je smiješna Ali ne volim to Hvala Winnie

Evo, slažem se s BlackAndYello
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 14:39   #245
Book, imam jedno pitanje Stvarno ne znam kamo bih ga postavila, ALI mota mi se po glavi već dosta dugo!!!

Uglavnom.. Pitanje je smrtno

Recimo, odem na tumačenje natalne i astrolog mi kaže kako ću za, karikiram, tri godine ...nešto I sad, okej ..živim, ali me za dva mjeseca udari auto i nema me U biti, ne želim da pitanje ispadne kakva provokacija jer to nikako nije nego me samo zaista zanima. Jer, pada mi na pamet sad ova zadnja javna smrt Dolores Lambaše. Zato ću nju i navesti kao primjer. Dakle, da je ona bila na tumačenju natalne, bi li se na ijedan način mogla predvidjeti smrt? (ili se to ne može?)

Ili bi joj bilo rečeno: "Za dvije godine ćeš igrati.." (Tamo gdje već Z. Cvitešić trenutno igra. Tamo negdje u Londonu )

Nadam se da nisam bila toliko konfuzna koliko se samoj sebi trenutno činim Hvaaaala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 15:46   #246
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post
Book, imam jedno pitanje Stvarno ne znam kamo bih ga postavila, ALI mota mi se po glavi već dosta dugo!!!

Uglavnom.. Pitanje je smrtno

Recimo, odem na tumačenje natalne i astrolog mi kaže kako ću za, karikiram, tri godine ...nešto I sad, okej ..živim, ali me za dva mjeseca udari auto i nema me U biti, ne želim da pitanje ispadne kakva provokacija jer to nikako nije nego me samo zaista zanima. Jer, pada mi na pamet sad ova zadnja javna smrt Dolores Lambaše. Zato ću nju i navesti kao primjer. Dakle, da je ona bila na tumačenju natalne, bi li se na ijedan način mogla predvidjeti smrt? (ili se to ne može?)

Ili bi joj bilo rečeno: "Za dvije godine ćeš igrati.." (Tamo gdje već Z. Cvitešić trenutno igra. Tamo negdje u Londonu )

Nadam se da nisam bila toliko konfuzna koliko se samoj sebi trenutno činim Hvaaaala
Životno rizični periodi ( što svakako nije indentično kao smrt) se svakako vide i može se upozoriti unaprijed na njih.

Dakle upozoriti na rizičan ( opasan ili moguće životno ugrožavajući ) period svakako da, no da li se može takav period smatrati sigurnom smrću, to svakako ne...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 17:13   #247
E pa to me zanimalo Hvala ti

Kada bi mi astrolog rekao da je period od tada do tada životno ugrožavajući, prvo bih pomislila da neću izlaziti iz stana dok to ne prođe Ali mislim da je smrt kao takva nekako sudbinski događaj (ne znam kako astrologija gleda na to ) pa ne znam koliko bi imalo smisla da se u tom periodu nikamo ne mičem jer mogu umrijeti i u stanu ako mi, a štajaznam, fen padne u kadu

Mislim, naravno da bih bila svjesnija toga da bih mogla biti opreznija i izbjegavati određene potencijalno opasne situacije, ali dalje ne znam. To me malo zbunjuje jer, rekoh, vjerujem kako je to nešto što tada i baš tako mora biti bez obzira na naše dodatne mjere opreza.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 19:56   #248
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
to je istina, ali bolje je znati ako nekaj upućuje na to, pa da malo pripazimo..

ja sam tužna nakon Tošine nesreće i palo mi je na pamet da li se to moglo kako vidjeti u natalnoj karti....

ako se gleda 8 kuća, ja u njoj imam uran, u znaku strijelca
ako se gleda 12 kuća imam sunce, veneru i mrvicu merkura koji je tek ušao (prva crtica 12 kuće) u znaku: bika, ovna i ribe...(12 kuća mi je ogromna )

a zabrinjava me kaj mi dragi ima
8 kuća- prazna u znaku blizanca i raka
12 kuća- mars i pluton u znaku vage i škorpije

tko mi može to protumačiti
Toše Proeski

u horoskopu imao je retrogradne planete u 8. kući i u 9. kući, i Lilith u 9. kući.
8. kuća je kuća smrti, a 9. kuća je kuća dalekog putovanja

na dan smrti imao je u 9. kući dalekih putovanja retrogradni Merkur i Lilith
__________________
Roman Starwar

Zadnje uređivanje luka skay : 09.02.2014. at 20:50. Reason: horoskop i retrogradne planete
luka skay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 20:30   #249
Quote:
luka skay kaže: Pogledaj post
Toše Proeski

imao je retrogradne planete u 8. kući i u 9. kući, i Lilith u 9. kući.
8. kuća je kuća smrti, a 9. kuća je kuća dalekog putovanja
Opet ti s podacima bez karte. Molim te predoči natalnu kartu kada ovako pišeš o poljima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 21:05   #250
Smile

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Opet ti s podacima bez karte. Molim te predoči natalnu kartu kada ovako pišeš o poljima.
http://http://blog.dnevnik.hr/zdravljejebogatstvo


http://blog.dnevnik.hr/zdravljejebogatstvo
__________________
Roman Starwar

Zadnje uređivanje luka skay : 09.02.2014. at 21:07. Reason: link
luka skay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 23:58   #251
Ne bih ovo koristila kao imalo povjerljiv izvor, čak je fulan i grad rođenja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 19:59   #252
Quote:
moria3 kaže: Pogledaj post
jao!
volim razmišljat o smrti-zašto bi to bilo fatalistički?
jako dobro poznam sve komponente horoskopa od mjeseca pa do plutona,od 1. kuće do zadnje.
nisam očekivala ovakvu konzervativnu reakciju.
smrt je samo promjena formi i energija.
i da može se predvidjet u karti-tko kaže da ne!?
ako može poželjan partner,može i smrt.
možda ne točan datum,ali način da!
pogledajte kartu merlinke,kurta ,diane!
svi imaju 8. označenu uranom,plutonom ili neptunom ,a često je i sam mars tam.
When the Mars is in the
eighth house the native
will be afflicted in the
body and mind and
devoid of wealth.

Meni je mars u 8. i sve je tocno sto pise: siromasan sam, patim od raznih psihickih poteskoca i imam rak.
kavites is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 08:58   #253
Pogledao sam par karti ljudi koji su umrli. Sve planete su bile u nekom kontaktu s kartom rođenja, evo što su točnije imale : neki aspekat s vladarem 8. kuće, bile u znaku vladara 8, bile su u svom znaku ili u znaku nekog planeta s kojim rade aspekat. Isto vrijedi i za samog vladara 8. kuće
Na kraju se da zaključiti da čovjek umre kako se i rodi. Tj, da pozicije planete koje su ti dale život, ista pozicija ti ga i oduzme.
Evo nekoliko primjera:
Whitney Houston
Mjesec : Mjesec radi aspekat sam sa sobom.
Merkur : Merkur je u svom znaku djevice.
Venera (vladar 8.) : Radi aspekat sama sa sobom.
Mars : U svom znaku, radi aspekat sam sa sobom i u konjukciji je sa Neptunom koji je u 8. kući.
Jupiter: U aspektu je s vladarem 8. kuće kao i u natalnoj karti.
Saturn : Nalazi se u znaku vladara 8. kuće.
Uran: Aspektira samog sebe.
Neptun : Nalazi se u svom znaku.
Pluton : Aspektira samog sebe.
Amy Winehouse
Mjesec: Radi konjukciju na sebe i aspektira vladara 8., također se nalazi na vrhu 8 . kuće.
Merkur: Aspektira vladara 8.
Venera: Također aspektira vladara 8.
Mars: Za njega bi se također moglo reći pošto je u konjukciji sa Venerom kao u samoj natalnoj karti.
Jupiter: Radi aspekat na samog sebe.
Saturn: Nalazi se u znaku Venere, s kojom u natalnoj karti radi aspekat
Uran : Nalazi se u znaku Marsa, a Mars radi aspekat sa vladarem 8. (Saturn)
Pluton: Nalazi se u znaku Vladara 8.

Možemo zaključiti, da treba tolko toga gledati da bi predvidjeli smrt, da je zapravo praktički ne moguče predvidjeti smrt gledanjem karte. Možda jedino kada bi računalo samo, pomoću datih algoritama moglo izračunati datum smrti.
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:15   #254
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Možemo zaključiti, da treba tolko toga gledati da bi predvidjeli smrt, da je zapravo praktički ne moguče predvidjeti smrt gledanjem karte. Možda jedino kada bi računalo samo, pomoću datih algoritama moglo izračunati datum smrti.
Nije čak problem u tome. Hoću reći posve je krivo reći da astrologija nije egzaktna, ona je i te kako egzaktna samo što svoju egzaktnost ne iskazuje linearno.


Nekada dok je postojala tradicionalna astrologija ljudi su u znatno većoj mjeri bili zarobljenicima ograničenja "sudbine" (Saturn). A ako bih se htjela izraziti u astrološkoj terminologiji - ljudi tada nisu poznavali da postoje planete nakon Saturna pa su i trenutak smrti puno lakše određivali. Smrt je bila znatno više determinirana jer su ljudi vjerovali da je smrt onkraj njihove kontrole. Drugim riječima nije postojala svijest o tome da trenutak smrti nije samo stvar "više sile" već da smo i mi sami kreatori svog života (a na taj način i trenutka fizičke smrti).

Danas ljudi znaju da ljudski život nije statična pojava u kojoj je sve "linearno određeno", te da ljudska sudbina nije zacementirana već da ju možemo mijenjati. Sudbina se razvija kroz naše osobne odgovore na sudbinu, tj. svaki tranzit neosobnih planeta pruža čovjeku mogućnost da promijeni svoj život. Zato su otkrićem transsaturna ljudi počeli razvijati svijest o postojanju slobodne volje (Uran koji dolazi nakon Saturna). Tj. znanja da mogu mijenjati sebe razumijevanjem blokada koje ih sputavaju, a oslobađanjem od tih osobnih blokada (Saturn) mogu sebi produžiti život. Mnogi ljudi da ne kažem svi...umiru zato jer ne žive na odgovarajući način i zbog toga kako se odnose prema sebi, svojem tijelu i duhu.

Naime...kronični modeli ogorčenosti, osjećaja krivnje i samokritike pojačavaju razinu stresa i smanjuju imunitet i vitalnost tijela. Ljudi na taj način sebe dotuku jer takvi "modeli" navuku bolesti od kojih na kraju i umru. Ozbiljnim i sustavnim radom na sebi pa i kroz astrologiju kao takvu ljudi su sposobni razumjeti obrasce koji ih drže u stanju zatočeništva (Saturn) i nadići ih, a to ranije nisu ni mogli ni znali. Zato nije smisao astrologije nekome "predvidjeti trenutak smrti" već objasniti osobi kroz što prolazi i u kojim obrascima je zapela. Ona će onda sama, istinskim razumijevanjem toga razviti svijest o načinu kojim se može iscijeliti (nastaviti svoj život) i sama odlučiti kada želi otići.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.03.2015. at 17:06.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 17:05   #255
Dosad sam zaključila da moraju biti aktivne 8. 12. ili 4. kuća, a najčešće dvije od tih navedenih.
Meni se tako nešto dogodilo u vrijeme Plutonovog kvadrata na vl. 8. u 12., Jupiterovu konjunkciju na njega (a Ju je uvijek tu u vrijeme smrti) Saturnov kvadrat na Sunce, konjunkcija Mjesec.

Sad već neko vrijeme svako malo skoro poginem u prometu. Zanimljivo, na udaru mi je redovito glava. (8. kuća počinje u Ovnu) Zadnji put sam došla u tu situaciju prije par dana kad je Mo bio u 8. kući.
Znači, to je slična slika kao i u prošlosti. Pl i Ju. Još kad Ur dođe na vrh 8. kuće, u opoziciju na vl. asc, sigurno je to to.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2019., 17:25   #256
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
...
ja znam da cu poziviti,vake ko ja sto kukaju,najdulje pozive ...


žuti žutuju, crveni putuju!

izgubila sam vrlo dragu osobu, odnijela ga je maligna bolest u kratkom periodu
teško se mirim jer nikakvi rizični čimbenici, za karcinom jednjaka, nisu bili prisutni u njegovom životu
kakvi aspekti i tranziti su mogli pogodovati takvoj bolesti i tako brzom, dramatičnom odlasku?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2019., 21:53   #257
Smrt se moze predvidjeti astrologijom. Navest cu samo dva osobna slucaja na primjeru solarnog povratka. 2015 So u SR 8. - smrt ujaka. Prosle godine, SR Mo u natalnoj 8. i natalni Mo u SR 8. - smrt majke. Naravno, jos je tu faktora, no navela sam one najupadljivije.
Ove godine SR mi ponovno ima naglasenu 8. i to kako naglasenu: So, Ma, Me, Ve sa uskom konjukcijom So, Ma i Me u Djevici. Me je inace vladar natalne 8., a Ma vladar natalnog Asc, inace u natalnoj 8. Natalna Ve (vladar 7.) mi ulazi u SR 8. takodjer. Tako da ne znam. Ali sam zbog svih tih smrti spremna.
Inace, sam Asc Sco, sa konjukcijom Ma i Ju u 8. Smrt ni razmisljanja o smrti mi nisu strani, ali ne o ritualima smrti i onom sto joj prethodi, to je strasno ruzno, vec o smrti kao o prelasku. Sto ona znaci, kud idemo, sto se desava. A kao Sco Asc prinaci cu odgovore jos za zivota.
VenusIllegitima is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 10:41   #258
Pozdrav svima!

imam jedno kratko i jasno pitanje ... da li cu tragicno umrijeti, i moze li se po horoskopu procjeniti kada?

nemojte me stediti nego mi dajte savjet kako da ovo bar malo izbjegnem?

https://ibb.co/c37NN9c

https://ibb.co/c37NN9c

naime, jucer sam nicim izazvana, kao totalni nepoznavatelj astrologije izradila natalnu i krenula ju iscitavati online... deset sati kasnije shvatila sam da mi glavni problem nije to sto pise da cu se razvesti , nego to sto cu poginuti (i uz to ostati udovica vladar 8 polja u 7)

da nije tuzno bilo bi smijesno ali stvarno me ovo jako sokiralo jer sam nekada davno dala izraditi horoskop ali lukavo su izbjegli iscitati po meni stravicno aspektiranu 8 kucu!

znaci ono sto me brine su:

uran (neocekivana smrt, saobracaj) merkur (tragedije u saobracaju) i pluton (smrt u masovnoj nesreci) svi su u 8 kuci sa koliko sam odgonetnula uzasno losim aspektima

kvadrat uran saturn

konjukcija urana sa suncem i merkurom

kvadrat merkur saturn (sudar?)

prvo, stvarno sam u šoku ... drugo, pocela sam traziti babe gatare po netu da izradim talisman za prezivljavanje!
neka sretna ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 11:06   #259
Quote:
neka sretna ja kaže: Pogledaj post
imam jedno kratko i jasno pitanje ... da li cu tragicno umrijeti, i moze li se po horoskopu procjeniti kada?
Ne može

A traženje online....to ti je kao da netko tko nije upoznat sa medicinom gugla koju bolest ima. Svako tko to napravi čudit će se da je uopće živ
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2020., 17:23   #260
Ova tema je zapostavljena.

Zanimaju me primjeri smrti u lunaru umrle osobe, ako ima itko.
A moze i ozbiljna smrtna opasnost, da se osoba jedva izvukla...
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.