Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2006., 10:33   #221
Pozdrav svim forumašicama i forumašima,
Sad kad me život malo iznenadio (neugodno) i kad sam krenula putem interneta sazanati neštoo mom problemu vidjela sam da ima puno puno nas sa istim problemom. Nije mi puno lakše ali priznajem da su mi mnogi Vaši odgovori razjasnili o čemu se radi i dali mi malo nade u ozdravljenje.

Nalaz zadnje PAPA-e bio mi je "promjene vezane uz HPV". Nakon toga šok i nevjerica i milijun pitanja. ZAŠTO? ZAŠTO MENI? I sl.

Doktorica nije spomenula niti jedan od CIN-ova! Znaći da CIN nemam ili? Ako mi netko može malo objasniti ????!!!!

Hvala svima unaprijed!
Aviss is offline  
Old 22.11.2006., 10:38   #222
ako ti je nalaz samo HPV, onda to znaci da je HPV u aktivnom stanju. ako ga ne stavis u mirovanje, onda tekom vremena moze nastat CIN.

nije strasno. znaci trebas si pojacat imunitet.

sto se tice rasprostanjenosti HPV-a, da ne pretjerujem ali radi se o pandemiji (bibobu molim te samo nasmjesi se).
dersu is offline  
Old 22.11.2006., 11:18   #223
Quote:
dersu kaže:
ako ti je nalaz samo HPV, onda to znaci da je HPV u aktivnom stanju. ako ga ne stavis u mirovanje, onda tekom vremena moze nastat CIN.

nije strasno. znaci trebas si pojacat imunitet.

sto se tice rasprostanjenosti HPV-a, da ne pretjerujem ali radi se o pandemiji (bibobu molim te samo nasmjesi se).



ne pretjerujes jako je rasprostranjen,nazalost!
bibobu is offline  
Old 22.11.2006., 12:52   #224
U trenutku kad mi je doktorica rekla kakav je nalaz Pape nisam znala što bi je prije pitala...Inače je stvarno divna doktorica i želi se posvetiti svakom pacijentu ali u tom trenutku nije mi previše objasnila kako sad krenuti dalje. Rekla mi je da slobodno je pitam ako mi nešto nije jasno ili mi treba savjet!

MENI NIŠTA NIJE BILO JASNO!!! Ipak sa takvim vijestima se ne susrečeš svaki dan...Čuješ o tome, čitaš u novinama, na netu ali opet je sve to dalje od tebe...Kad eto SAD JE TO I MOJ VEEEELIKI PROBLEM!

Čak se i ljudi teško povjeravaju jedni drugima...vjerovatno zbog neugode i srama...kao bolesni su spolno prnosivom bolešću pa su "bljak".

Nije mi danas, mjesec dana kasnije, nimalo lakše. Bojim se! Bolesna sam. A šta sad? Pomirila sam se sad da imam "sustanara" ali ne predajem se! Borit ću se protiv njega i puno puno pozitivnih misli.

ALI ONO ŠTO JOŠ VAMA SVIMA ŽELIM REĆI JEST TO : DA STE VELIKA POTPORA, ZAISTA! Lijepe riječi kojima se potičete na borbu stavrno imaju snagu! Divim se svima vama!

Već sad se osjećam ovdje kao među prijateljima!
Aviss is offline  
Old 22.11.2006., 13:26   #225
ovako to kod mene izgleda....cin1...premazivanja,vaginalete....cin2. ...premazivanja,vaginalete,antivirotici,kolposkopi ja....cin3...kolposkopija,biopsija,jacanje imuniteta.....slijedecih par nalaza super...onda opet promjene na stanicama.....sumnja na cin....vaginalete,imunitet,vaginalete,imunitet,kol poskopija.....opet cin1...onda jos i HPV...i nedavno nalaz opet super...nigdi nista.....eto tako je kod mene zadnjih 8 godina.....
alemka is offline  
Old 22.11.2006., 13:29   #226
Da, baš kako kažeš na kraju: Sve ti je to pizdarija!

Tvoja prva dijagnoza bila je CIN1 bez HPV-a?
Aviss is offline  
Old 22.11.2006., 14:42   #227
Ja sam se malo raspitala, što kod stručnjaka što kod laika i uglavnom mi je rečeno da zasada (CIN II je bio na posljednja 2 papa testa) nema potrebe ništa poduzimati i da je dovoljno ići na kontrolni papa test i da ne ne brinem što moj ginekolog ništa drugo ne poduzima. Svi su mi savjetovali da pazim na imunitet, pijem vitamine, čajeve, aloe vera itd... uglavnom da pazim na svoj imunitet i da nastojim što zdravije živjeti i da je s CIN II nepotrebno poduzimati išta više... Vidim da su ovdje iskustva različita i da neki ginekolozi već na CIN I poduzimaju neke mjere, ali eto ja sam dobila ovakve informacije... Mislim da ću se toga i držat i nastojat ne brinut previše i nadam se da će sljedeći papa test bit bolji...

aviss tebi je ginekolog otkrio da imaš hpv putem papa testa?
jel mi može netko objasniti što se točno može utvrditi putem papa testa, i na koji način su povezani hpv i cin.. tj da li hpv mora za posljedicu imat cin? znam da da cin ne mora bit posljedica hpv-a, ali najčešće je zar ne?... no često je spominjano da se posebno radi hpv test, znači da se on samo nekad pokaže na papa testu, a nekad ne? nije mi baš najjasnije sve to skupa...
vendella is offline  
Old 22.11.2006., 14:56   #228
Hpv mi je ginekolog otkrio na redovitom Papa testu , nisam ni mislila da će me zvati nakon mjesec dana da nalaz nije u redu. Redovna kontrola i eto - HPV!
Na papa testu bio je označen samo kavadratić s oznakom "promjene vezane uz HPV" i papa mi je pokazao malo bakterija (za to sam dobila vaginalete Betadine)! I

Hpv se može javiti i bez CIN-OVA = ZNAČI DA NEMA VEĆIH OŠTEĆENJA! Samo kad bi i tako ostalo. Virus je aktivan ali još nije izazva nikakve promjene na grliću. Trebam za sada poraditi na imunitetu i držati fige da ne krene na gore!
Aviss is offline  
Old 22.11.2006., 15:11   #229
imas pravo - jacanje imuniteta + zdrav zivot daju najbolje rezultate
probajte ne uzimat vitamine u kapsulama, vec kolko je god moguce
jesti svjezeg voca povrca, bijelog mesa, integralnih zitarica i slicno...
a za jacanje imuniteta probajte ili Noni sok, ili Alou, ili Kolostrum, ili, Taheebo
kapsule (ja pijem vec par mjeseci njih)

i probajte reducirat stres i paniku na najnizu razinu - tesko je to uciniti ali
covjek moze osvijestiti svoje reakcije i pazit da ne iscrpljuje organizam
uzrujavanjem...
plavusa is offline  
Old 22.11.2006., 17:52   #230
Vitamini svakako ,ali sad koje izabrati i u kojim kombinacijama? Sad, jedni kažu da nisu sve kombinacije moguče tj. da se neki pripravci ne mogu koristiti u isto vrijeme jer da dolazi do suprotnog učinka.

Ja sam kupila Supradyn (to su mi preporučili u ljekarni) i aloe veru. Supradyn 1 tableta dnevno a aloe vera dvije šumeće tablete na dan.

Kako vi to sve skupa koristite?
Da li mi možete još nešto preporučiti ili je i ovo šta koristim dovoljno?
Aviss is offline  
Old 22.11.2006., 21:54   #231
ja sam o mom prehrambenom rezimu vec puno toga napisala.

produzujem sa zdravom ishranom + redovito uzimam aloe veru, zink+C, vitamin B5, selen i ostale vitamine i minerale. (znam tacno koliko i u koje doze ih treba uzimati, ima za sve informacije na netu)

kako bi imunitet ostao jak, preuzela sam jos jedan cekor: vakcinirala sam se protiv sezonske gripe.(bibobu )


razmisljajuci sam dosla do zakljucka da HPV nas tera silom da promjenimo stil zivota. ako promijenimo zivot na pozitivno (zdrava hrana, jak imunitet, sport, optimizam) onda bi trebalo drage cure dugo da zivimo!
dersu is offline  
Old 22.11.2006., 22:02   #232
Quote:
Aviss kaže:
Ja sam kupila Supradyn (to su mi preporučili u ljekarni) i aloe veru. Supradyn 1 tableta dnevno a aloe vera dvije šumeće tablete na dan.

Kako vi to sve skupa koristite?
Da li mi možete još nešto preporučiti ili je i ovo šta koristim dovoljno?
koliko ima u Supradynu zinc-a? sa HPV-om pazi da unosis redovito 15 mg zinca na dan, i oko pet puta vise vitamina C. isto vazi i za gvozdje, treba ti 15 mg na dan. proguglaj na netu, ima puno toga o ishrani i doze vitamina i minerala. a citaj i moje postove.

pitaj lijekara dali da pijes ISOPRINOSIME (imunoregulator), jer pomaze protiv virusa.

i da ZELENA MAGMA!

(izvinite cure sto se ponavljam, ali ponavljanje je majka znanja )
dersu is offline  
Old 23.11.2006., 11:03   #233
Quote:
dersu kaže:
koliko ima u Supradynu zinc-a? sa HPV-om pazi da unosis redovito 15 mg zinca na dan, i oko pet puta vise vitamina C. isto vazi i za gvozdje, treba ti 15 mg na dan. proguglaj na netu, ima puno toga o ishrani i doze vitamina i minerala. a citaj i moje postove.

pitaj lijekara dali da pijes ISOPRINOSIME (imunoregulator), jer pomaze protiv virusa.

i da ZELENA MAGMA!

(izvinite cure sto se ponavljam, ali ponavljanje je majka znanja )
Nema veze što se ponavljaš, korisno je sve čuti...
Ja sam si neki dan uzela neki Cedevitin proizvod - Imunoformula (Zn, C, E i B6)... jedino što nema toliko cinka... 3mg u jednoj vrećici, pijem 1-2 dnevno... Još da poradim na tome da se malo zdravije hranim (inače se dosta nezdravo hranim, al nastojim mijenjat to...)
vendella is offline  
Old 23.11.2006., 12:09   #234
Vendella, koliko je to nezdrav način hranjenja?

Jer i ja mislim da se ne hranim nešto bogzna što kvalitetno ali opet nije ni tako strašno, pojedem i koju voćku , povrće koliko stignem ali opet ne previše! Znam da bi trebalo svaki dan i povrća i voća ali kad je tempo života takav da jedva i ručak stigneš spremiti. Voljela bi nešto novo probati i kuhati ali ...Priuštim si i čevape, pizzu i sl. ali opet nisam svaki dan na takvoj hrani!

Sad ne znam koliko je to loše? Da li smo tu negdje?
Aviss is offline  
Old 23.11.2006., 12:26   #235
Quote:
Aviss kaže:
Vendella, koliko je to nezdrav način hranjenja?

Jer i ja mislim da se ne hranim nešto bogzna što kvalitetno ali opet nije ni tako strašno, pojedem i koju voćku , povrće koliko stignem ali opet ne previše! Znam da bi trebalo svaki dan i povrća i voća ali kad je tempo života takav da jedva i ručak stigneš spremiti. Voljela bi nešto novo probati i kuhati ali ...Priuštim si i čevape, pizzu i sl. ali opet nisam svaki dan na takvoj hrani!

Sad ne znam koliko je to loše? Da li smo tu negdje?
Pa rekla bih da jesmo... Moj osnovni problem je što ja povrće ne volim. Ne jedem nikakve salate jer sirovo povrće jednostavno ne ide i ne ide... Jedem samo kuhano povrće... Naišla sam na podatak da grašak ima dosta cinka, a grašak mi je jedna od dražih namirnica.. jupi Voće volim, ali nije da baš ludo udaram po njemu... Pizzu, čevape i slično jedem povremeno, ne prečesto, ali tjesteninu dosta često jedem... u zadnje vrijeme sam se prisilila da pijem jogurt (bioaktiv, ab kultura)... sve u svemu potrudit ću se da jedem više voća i povrća... i trudim se više se kretati... u svakom zlu neko malo dobro (možda radi zdravstvenih problema promijenim neke loše navike i skinem koju kilu... inače nemam dovoljno motiva da se pokrenem, no sad sam motivirana radi zdravlja)...
vendella is offline  
Old 23.11.2006., 12:31   #236
Možda si već negdje prije napisala ali pitat ću te!

Kakva je tvoja dijagnoza? Kako je sve to počelo sa Hpv ili Cin ili pak i jedno i drugo?
Ja sam nova u tome, tek sam došla na forum pa pokušavam čuti tuđa iskustva jer mi je to za sada jedina utjeha i nada. Trudim se nastviti normalno živjeti i dalje bez obzira na taj ozbiljan problem. Ali teško je praviti se da je sve ok kad znaš što nosiš u sebi. Ja bi stvarno probala koliko mogu pomoći sama sebi ali ipak organizam će dati konačan odgovor!
Aviss is offline  
Old 23.11.2006., 12:45   #237
Quote:
Aviss kaže:
Možda si već negdje prije napisala ali pitat ću te!

Kakva je tvoja dijagnoza? Kako je sve to počelo sa Hpv ili Cin ili pak i jedno i drugo?
Ja sam nova u tome, tek sam došla na forum pa pokušavam čuti tuđa iskustva jer mi je to za sada jedina utjeha i nada. Trudim se nastviti normalno živjeti i dalje bez obzira na taj ozbiljan problem. Ali teško je praviti se da je sve ok kad znaš što nosiš u sebi. Ja bi stvarno probala koliko mogu pomoći sama sebi ali ipak organizam će dati konačan odgovor!
Ja to ne shvaćam tako ozbiljno... Nije da me ne brine, ali nije to neka teška bolest. Jako puno žena ima slične probleme. Ja sam isto nedavno došla na forum da bih čula savjete što mogu popraviti u svom načinu života da bih si eventualno pomogla i zapravo me brinulo najviše što moj ginekolog ništa ne poduzima (no ispada da je to stvar prosudbe pojedinog ginekologa). Meni je na posljednja dva papa testa utvrđen CIN II. Papa test nije pokazao Hpv, no to ne znači da ga nemam. Čekat ću sljedeći papa test na koji idem u 2. mjesecu i vidjet što dalje...

Nego, koliko dugo čekate nalaze papa testa? Kod mene se jako puno čeka (Rijeka)... (mislim ne znam koliko je drugdje, ali ja sam čekala nalaz oko mjesec i pol dana... jel to svuda tako? - pretpostavljam da je u Zg manje, ali drugdje?)
vendella is offline  
Old 23.11.2006., 13:11   #238
Meni kad je doktorica izvadila nalaz PAPA-e iz kartona i kad sad vidjela njen izraz lica znala sam da nije dobro. Odmah mi je rekla "nije čisto ali nije najgore" i prvo što mi je rekla da ne paničarim. Vidjela sam da nije uopće nije radila nikavu frku i stvarno me nije uplašila ni jednom rečenicom.Objasnila mi je o čemu se radi i da prvo moram probat sama rješiti taj problem, odnosno da će možda doći do samoizlječenja. Ako to ne uspije onda je rekla da će on probat to rješiti .

I sada na forumu vidim da je to toliko raširena bolest da je to užas! Ali opet lakše mi je kad vidim da nas je toliko sa istim problemom.

Ja sam iz Pule i u prosjeku uvijek nam tu ginekolozi kažu da će rezultati biti za cca. mjesec dana. Ovaj put meni je prošlo bilo točno mjesec dana, s time da je vjerovatno i par dana stajao kod njih u ladici!

Vjerovatno je kod privatnih lječnika brže sve to ali nisam nikad imala nekih ozbiljnijih problema pa da mjenjam doktoricu.
Aviss is offline  
Old 23.11.2006., 13:12   #239
Neke cure sa foruma spominjale su konizaciju već kod CIN1? Tebi nije bila predložena?
Aviss is offline  
Old 23.11.2006., 13:44   #240
Quote:
Aviss kaže:
Neke cure sa foruma spominjale su konizaciju već kod CIN1? Tebi nije bila predložena?
Čini mi se da je spominjana konizacija kod CIN II, a ne CIN I, ali po onome što sam čitala ovdje ali i po drugim stranicama konizacija se većinom ne radi prije CIN III. Meni nije ništa bilo predloženo, a kamoli konizacija.
vendella is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.