Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 12:58   #1641
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
prestani više s tom "svijesti".
dosadan si
Ma nije on kriv što u to vjeruje.

Odmalena nas tako uče da postoji VJEČNA svijest koja nas je sve stvorila, i ako čovjek ne počne jednom razmišljati svojom glavom, i uz pomoć zdravog razuma i logike (uz malo pomoći matematike), NE ODBACI sve dogme koje mu se nameću, tada jednostavno ostaje cijeli život zarobljen u KRIVOM vjerovanju, koje stvarno nema veze sa stvarnošću u kojoj svi egzistiramo.

Milijarde ljudi danas vjeruje u NEPOSTOJEĆA VJEČNA BIĆA, koja su stvorila ovaj svijet.

Jesu li do toga vjerovanja došli RAZMIŠLJAJUĆI svojom glavom? Ne. To im se vjerovanje jednostavno nameće od rođenja, pa mnogi za ništa drugo niti ne znaju, i tako se onda preko svoje djece nastavlja vjerovanje u NEMOGUĆE.

Naravno, nemam ja ništa protiv nikoga, pa ni protiv VJEČNIH bića, samo kažem ono u što sam siguran. Takva bića jednostavno NE POSTOJE. Garant i dapače.
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 13:05   #1642
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post

Odmalena nas tako uče da postoji VJEČNA svijest
ovo me sad podsjeti na onu poznatu iz ratova zvijezda : "may the force be with you!"
ćumez is offline  
Old 21.10.2013., 13:11   #1643
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nema veze sa stvarnošću danas. Ali ima jako velike veze sa stvarnošću koja je bila prije 13.7 milijardi godina !


U tome trenutku Bog nije trebao ni prostor , ni vrijeme.
Mislim da za život nije bitan jedan veliki prasak nego kontuirano, manje praskanje...??? Nisam siguran ;-)
dominik01 is offline  
Old 21.10.2013., 13:14   #1644
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Mislim da za život nije bitan jedan veliki prasak nego kontuirano, manje praskanje...???
aha.
a i ugodno je
ćumez is offline  
Old 21.10.2013., 13:52   #1645
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Mislim da za život nije bitan jedan veliki prasak nego kontuirano, manje praskanje...??? Nisam siguran ;-)
Ma uopće nije prasak bitan za život.

Uostalom nije se NIŠTA moglo praskati samo sa sobom.

Za praskanje je potrebno najmanje dvoje (jer u osamljenoj verziji najčešće uho najviše trpi).

Tako da je praskanje počelo tek kada je bilo nekoga SPOSOBNOGA za takvu veliku stvar.

A moralo se pričekati i za DOZVOLU, da se konačno počne. Zato i piše u Bibliji da je Bog DAO dozvolu za to riječima: "Plodite se i množite i napunite ŠTO VIŠE Zemlju!". Treba samo poslušati tu zapovijed i onda kada ti se nikako ne da to raditi, jer brzo dolazi do velike promjene u korist praskanja, pa ZNA valjda Bog ZAŠTO je to izmislio. Svakako.
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 13:56   #1646
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Milijarde ljudi danas vjeruje u NEPOSTOJEĆA VJEČNA BIĆA, koja su stvorila ovaj svijet.
Za razliku od tebe koji odbacuješ ono "VJEČNA", pa vjeruješ samo u
NEPOSTOJEĆA BIĆA.

Hm
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 21.10.2013., 13:59   #1647
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Svakako.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 21.10.2013., 14:57   #1648
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ma uopće nije prasak bitan za život.

Uostalom nije se NIŠTA moglo praskati samo sa sobom.

Za praskanje je potrebno najmanje dvoje (jer u osamljenoj verziji najčešće uho najviše trpi).

Tako da je praskanje počelo tek kada je bilo nekoga SPOSOBNOGA za takvu veliku stvar.

A moralo se pričekati i za DOZVOLU, da se konačno počne. Zato i piše u Bibliji da je Bog DAO dozvolu za to riječima: "Plodite se i množite i napunite ŠTO VIŠE Zemlju!". Treba samo poslušati tu zapovijed i onda kada ti se nikako ne da to raditi, jer brzo dolazi do velike promjene u korist praskanja, pa ZNA valjda Bog ZAŠTO je to izmislio. Svakako.
Dapače! Ali ona vjeruje ali ne uvažava božju dozvolu ??.... : ne, Bože sačuvaj!
dominik01 is offline  
Old 21.10.2013., 19:43   #1649
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Da nema prostora, energije i vremena ne bi bilo niti tebe niti mene nii bilo koga drugoga, ne bi bilo niti bilo čega drugo, jer ništa ne bi niti postojalo, ni ti ni ja, ni bilo tko drugi, niti svemir/svemiri, niti bilo što drugo, ne bi bilo niti prostora, niti energije niti vremena.
Ako nema vremena onda nitko ne bi nastao, niti bilo što drugo ne bi nastalo/nastali, niti bi starili, niti bi umirali.
Ja nije isto sto i telo. Ja je ono sto opaza a sto niko nikad nije opazio niti moze da opazi. Umesto tih dogmi bolje razmisli o cemu se tu radi. Prostim zdravim razumom nigde neces stici. Ja je metafizicki entitet a ne telo. Telo je objektivacija tog JA a ne to samo JA. Takodje vreme nije nesto do cega ti dolazis saznanjem pa da mozes da pricas vreme ovo vreme ono. U opazaju imas posla sa prostorom a ne vremenom. Prostor je takodje forma saznanja razuma i nema govora o nekom prostoru koji egzistira sam za sebe. To sto ti vidis je upravo senzacija izvedena na temelju tvog bica. Ne starimo mi. Mi smo ono sto uvek jesmo a ono sto zoves starenje je skup slika u tvojoj svesti, znaci imas objekat naspram subjekta.
__________________
"Da bi ti potkovica donela sreću, moraš raditi kao konj."
Goku ssj is offline  
Old 21.10.2013., 19:46   #1650
Quote:
Goku ssj kaže: Pogledaj post
Ja nije isto sto i telo. Ja je ono sto opaza a sto niko nikad nije opazio niti moze da opazi. Umesto tih dogmi bolje razmisli o cemu se tu radi. Prostim zdravim razumom nigde neces stici. Ja je metafizicki entitet a ne telo. Telo je objektivacija tog JA a ne to samo JA. Takodje vreme nije nesto do cega ti dolazis saznanjem pa da mozes da pricas vreme ovo vreme ono. U opazaju imas posla sa prostorom a ne vremenom. Prostor je takodje forma saznanja razuma i nema govora o nekom prostoru koji egzistira sam za sebe. To sto ti vidis je upravo senzacija izvedena na temelju tvog bica. Ne starimo mi. Mi smo ono sto uvek jesmo a ono sto zoves starenje je skup slika u tvojoj svesti, znaci imas objekat naspram subjekta.
A ja i ti ne bi niti postojali da nema tijela i mozga. Ti govoriš besmislice i dogme a ne ja, ja samo iznosim činjenice ovdje, prostor nije nikakva saznanja razuma, da nema prostora ti, tvoje tijelo, tvoj mozak i naposljetku tvoje ja ne bi uopće moglo postojati.

Prostor egzistira sam za sebe zato jer je prazan-to nije nikakvo živo ili neživo biće, nije niti stvar, niti pojava nego jednostavno praznina koju nitko ne može niti stvoriti niti uništiti, prostor je osnova cjelokupnog postojanja, od prostora sve počinje, nema nikakvu svijest nego s svijest stvara u prostoru, kao i što energija i vrijeme postoje u prostoru.

Zadnje uređivanje Hyper-man : 21.10.2013. at 20:03.
Hyper-man is offline  
Old 21.10.2013., 19:48   #1651
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Neki koncepti Boga su jako slični onoj vezriju koju zastupa znanost:
Haos:


A neki jako daleki od takve koncepcije:


I to unutar jedne mitologije.

Ali je ovo prvo božanstvo skoro i ne spominje. Nikad nisam čuo za hram Haosa.
Uvijek su hramovi posvećeni Zeusu, Ateni , Posejdonu, Artemidi..........
Cool, Krena!
Hyper-man is offline  
Old 21.10.2013., 19:56   #1652
Quote:
Goku ssj kaže: Pogledaj post
Ja nije isto sto i telo. Ja je ono sto opaza a sto niko nikad nije opazio niti moze da opazi. Umesto tih dogmi bolje razmisli o cemu se tu radi. Prostim zdravim razumom nigde neces stici. Ja je metafizicki entitet a ne telo. Telo je objektivacija tog JA a ne to samo JA. Takodje vreme nije nesto do cega ti dolazis saznanjem pa da mozes da pricas vreme ovo vreme ono. U opazaju imas posla sa prostorom a ne vremenom. Prostor je takodje forma saznanja razuma i nema govora o nekom prostoru koji egzistira sam za sebe. To sto ti vidis je upravo senzacija izvedena na temelju tvog bica. Ne starimo mi. Mi smo ono sto uvek jesmo a ono sto zoves starenje je skup slika u tvojoj svesti, znaci imas objekat naspram subjekta.
E baš prostor egzistira sam za sebe, i nema šanse da je drugačije.

Isto kao i vrijeme, jer ISTO vrijeme protiče kada recimo jedan sat seksaš ili kada spavaš, samo što si jednoga i te kako svjestan (osobito ako je partnerica majstor svoga zanata), a drugoga nisi, što nije problem samog vremena već tvoj, dakle nas ljudi.

I naše JA također treba i prostor i vrijeme da bi moglo postojati. Pa ne postoje naše duše U NIČEMU. Ili? postoji neki POSEBNI duhovni prostor samo za duhove? Ne bi rekao. Sve što postoji nalazi se u našem prostor-vremenu.
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 19:58   #1653
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ma kužim ja tebe ali ti mene ne kužiš.

Ako nemaš ništa novaca onda znači da novaca NEMA.

Ali ako imaš ništa prostora i vremena ( ne u smislu da uopće NEMA ni prostora ni vremena, već da ima nula prostora i nula vremena, dakle NEŠTO), onda to ne znači da prostor i vrijeme uopće ne postoje.

Ništa i ničega NIJE jedno te isto.

I Bog naravno ima i volumen i veličinu, i sve što si ti lijepo nabrojao. Ali Bog je po našem poimanju stvarnosti jednostavno NIŠTA. Drugo niti ne može biti. Ili?
Ništa=ničega=ništavilo=nepostojanje, ako dug ne postoji, onda je on ništa i to je to ne postoji sredina, a ne postoji nikakav dug.

O tome se radi-naše poimanje je da je to zapravo ništa ali nikako nije ništa, nego je nešto pravu analogiju, iako mi se osobno ne sviđa onaj fizičar Michio Kaku zbog svojih nekih senzacionalističkih izjava; ali je u svojoj knjizi Hiperprostor doista dao dobru analogiju o tome konceptu ništa/ništavilo koji mi shvaćamo kao ništa (a zapravo je nešto što znači da nije uopće ništa)

Dao je primjer o ribama znanstvenicima kao i o ribi znanstveniku koju bi čovjek uzeo iz vode/jezera, i onda bi doslovno ta riba nestala iz svojeg svemira (vode/jezera) u ništa/ništavilo-ali zapravo je transportirana u veći prostor, koji bi ona nazivala ništa/ništavilo, ali je to ništa/ništavilo zapravo nešto, no sa strane razmišljanja ribe-znanstvenika, to bi bilo ništa/ništavilo.

Isto kao što mi sada razgovaramo o ništavilu/ništa/ničemu za naše poimanje to jest ništa/ništavilo, ali zapravo to ništavilo/ništa jest nešto, a ne ništa/ništavilo; ali je izvan dosega svih osjetila/duše/svijesti, izvan dosega svih znanstvenih mjernih i detektirajućih, observirajućih instrumenata, izvan dosega sveukupne matematike (uključujući i apstraktnu metematiku), fizike i svih ostalih prirodnih znanosti; s obzirom da se nalazi izvan ovog svemira i zato se naziva ništa/ništavilo, no to zapravo je nepoznati, izvan-svemirski, prazan, beskonačan, prazan prostor.

Zadnje uređivanje Hyper-man : 21.10.2013. at 20:30.
Hyper-man is offline  
Old 21.10.2013., 20:06   #1654
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Dapače! Ali ona vjeruje ali ne uvažava božju dozvolu ??.... : ne, Bože sačuvaj!
To joj je onda veliki grijeh koji će joj se teško oprostiti.

Takvu važnu Božju zapovijed ne izvršiti?

Mislim da će morati to onda u raju tisuću puta VIŠE NADOKNADITI, jer kako Isus reče, da onaj tko se bilo čega odrekne ovdje na Zemlji, da će to morati nadoknaditi tisuću puta više u raju.

Zato je pouči da je bolje da to ovdje radi barem jednom tjedno, nego da mora tisuću puta to sve nadoknaditi.

A možda ona baš to i želi, da u raju sve to NADOKNADI. Tko bi razumio žene. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 20:15   #1655
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Ništa=ničega=ništavilo=nepostojanje, ako dug ne postoji, onda je on ništa i to je to ne postoji sredina, a ne postoji nikakav dug.

O tome se radi-naše poimanje je da je to zapravo ništa ali nikako nije ništa, nego je nešto pravu analogiju, iako mi se osobno ne sviđa onaj fizičar Michio Kaku zbog svojih nekih senzacionalističkih izjava; ali je u svojoj knjizi Hiperprostor doista dao dobru analogiju o tome konceptu ništa/ništavilo koji mi shvaćamo kao ništa (a zapravo je nešto što znači da nije uopće ništa)

Dao je primjer o ribama znanstvenicima kao i o ribi znanstveniku koju bi čovjek uzeo iz vode/jezera, i onda bi doslovno ta riba nestala iz svojeg svemira (vode/jezera) u ništa/ništavilo-ali zapravo je transportirana u veći prostor, koji bi ona nazivala ništa/ništavilo, ali je to ništa/ništavilo zapravo nešto, no sa strane razmišljanja ribe-znanstvenika, to bi bilo ništa/ništavilo.

Isto kao što mi sada razgovaramo o ništavilu/ništa/ničemu.
Pa ja ti ovdje cijelo vrijeme i tvrdim da je Ništa NEŠTO. U tome je poanta.

Naime, kada u Ništa uopće ne bi postajao prostor kao ni vrijeme, tada to jednostavno ne bi postojalo. Ali Ništa SADRŽI i prostor i vrijeme, i to NULTI prostor i NULTO vrijeme.

I onda to prebaciš na čistu matematiku, i da vidiš dobiješ, beskonačan prostor i bezgranično vrijeme u beskonačno mnogo dimenzija.

Zato i kažem da nula u matematici SAVRŠENO opisuje naše prostor-vrijeme.

Ne znam u kojem sam postu točno zadao jedan zadatak sa tri rješenja (mislim da je to broj 1484, da ga sada ne tražim), čije TOČNO rješenje JASNO opisuje odnos nule i samoga prostora, a isto je takav odnos i sa vremenom.
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 20:25   #1656
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Pa ja ti ovdje cijelo vrijeme i tvrdim da je Ništa NEŠTO. U tome je poanta.

Naime, kada u Ništa uopće ne bi postajao prostor kao ni vrijeme, tada to jednostavno ne bi postojalo. Ali Ništa SADRŽI i prostor i vrijeme, i to NULTI prostor i NULTO vrijeme.

I onda to prebaciš na čistu matematiku, i da vidiš dobiješ, beskonačan prostor i bezgranično vrijeme u beskonačno mnogo dimenzija.

Zato i kažem da nula u matematici SAVRŠENO opisuje naše prostor-vrijeme.

Ne znam u kojem sam postu točno zadao jedan zadatak sa tri rješenja (mislim da je to broj 1484, da ga sada ne tražim), čije TOČNO rješenje JASNO opisuje odnos nule i samoga prostora, a isto je takav odnos i sa vremenom.
Propustio si ovo:
Isto kao što mi sada razgovaramo o ništavilu/ništa/ničemu za naše poimanje to jest ništa/ništavilo, ali zapravo to ništavilo/ništa jest nešto, a ne ništa/ništavilo; ali je izvan dosega svih osjetila, izvan dosega svih znanstvenih instrumenata, izvan dosega matematike, fizike i svih ostalih prirodnih znanosti; s obzirom da se nalazi izvan ovog svemira i zato se naziva ništa/ništavilo, no to zapravo je nepoznati, izvan-svemirski, prazan, beskonačan, prazan prostor.

Moja poanta posta jest to da ništa ne postoji, to ništa je nešto, ali naš pojam shvaćanja to gleda i shvaća kao ništa.
Kada čovjek izvuče ribu-znanstvenika iz njegovog svemira (jezera) ta riba-znanstvenik nestane, postane ništa; ali je samo izvučena iz njoj pznatog svemira, i smatra da ne postoji ništa izvan njezinog prostor-vremena (jezera).

Riba znanstvenik će onda reći da je bila u ništavilu, ali je bila u nečemu nekakvom prostoru, to apsolutno ništa/nepostojanje doista ne postoji, ne postoji nulti prostor (jedino ako to smatraš potpuno praznim prostorom), jer takav prostor ne postoji.

Ako ništa sadrži prostor i vrijeme, onda je to ništa zapravo nešto, no kao što sam već rekao s obzirom da je izvan dosega svih osjetila/svijesti/duše, izvan dosega svih znanstvenih mjernih i detektirajućih, observirajućih instrumenata, izvan dosega sveukupne matematike (uključujući i apstraktnu metematiku), fizike i svih ostalih prirodnih znanosti; s obzirom da se nalazi izvan ovog svemira i zato se naziva ništa/ništavilo, no to zapravo je nepoznati, izvan-svemirski, prazan, beskonačan, prazan prostor.

Zadnje uređivanje Hyper-man : 21.10.2013. at 20:31.
Hyper-man is offline  
Old 21.10.2013., 20:38   #1657
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post
Za razliku od tebe koji odbacuješ ono "VJEČNA", pa vjeruješ samo u
NEPOSTOJEĆA BIĆA.

Hm
Vidim da se ovdje neki dobro zabavljaju i da se vole šaliti, što je za pohvaliti, jer se čovjek treba i šaliti ponekad, pa čak kada su i ozbiljne teme u pitanju. Ti si mi nekako uvijek ozbiljan pa ću ti ozbiljno i odgovoriti.

Stvarno te razumijem ZAŠTO vjeruješ u VJEČNA BIĆA, jer sam i ja od djetinjstva tu vjeru naslijedio od svojih pobožnih roditelja, i čak sam išao u školu za svećenika tri godine.

I vjeruj mi da nije bilo ateista ili nekoga tko je bio druge vjere da ga ja nisam POBIJEDIO u međusobnoj raspravi. Teodora je bilo nemoguće pobijediti u to vrijeme, a branio sam vjeru u Boga u tri VJEČNE osobe, dakle svoju Rimokatoličku vjeru. I bio sam zadovoljan i SIGURAN da sam u pravu (isto kao što i ti misliš sada da si u pravu kada vjeruješ u VJEČNA BIĆA).

Međutim, jednoga dana jednostavno sam SAM SEBI priznao da ni sam to ne razumijem, tu vjeru što je branim od drugih "nevjernika", i počeo sam se pitati da li je to baš tako kako nas UČE.

I tako sam malo pomalo otkrivao neke stvari koje se ne iznose u javnost, kao recimo da Apostoli uopće nisu vjerovali u nekakve tri VJEČNE osobe, već da je ta dogma došla tek oko tristo godina poslije Krista. Uostalom, Boga kao tri VJEČNE osobe nigdje nećeš naći u Bibliji. I onda sam uvidio da ni RAZUMSKI to nije moguće, da postoje neka VJEČNA bića, i tako je Teodor došao k pameti, i oslobodio sam se te DOGME, koja nema veze sa zdravim razumom i logikom, i počeo razmišljati svojom glavom umjesto tuđom, i moram ti priznati da mi sada sve izgleda LOGIČNO, i RAZUMNO, a to želim od srca i tebi, da ne vjeruješ više u bilo kakve dogme već samo SAMOME SEBI. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 20:50   #1658
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
Propustio si ovo:
Isto kao što mi sada razgovaramo o ništavilu/ništa/ničemu za naše poimanje to jest ništa/ništavilo, ali zapravo to ništavilo/ništa jest nešto, a ne ništa/ništavilo; ali je izvan dosega svih osjetila, izvan dosega svih znanstvenih instrumenata, izvan dosega matematike, fizike i svih ostalih prirodnih znanosti; s obzirom da se nalazi izvan ovog svemira i zato se naziva ništa/ništavilo, no to zapravo je nepoznati, izvan-svemirski, prazan, beskonačan, prazan prostor.

Moja poanta posta jest to da ništa ne postoji, to ništa je nešto, ali naš pojam shvaćanja to gleda i shvaća kao ništa.
Kada čovjek izvuče ribu-znanstvenika iz njegovog svemira (jezera) ta riba-znanstvenik nestane, postane ništa; ali je samo izvučena iz njoj pznatog svemira, i smatra da ne postoji ništa izvan njezinog prostor-vremena (jezera).

Riba znanstvenik će onda reći da je bila u ništavilu, ali je bila u nečemu nekakvom prostoru, to apsolutno ništa/nepostojanje doista ne postoji, ne postoji nulti prostor (jedino ako to smatraš potpuno praznim prostorom), jer takav prostor ne postoji.

Ako ništa sadrži prostor i vrijeme, onda je to ništa zapravo nešto, no kao što sam već rekao s obzirom da je izvan dosega svih osjetila/svijesti/duše, izvan dosega svih znanstvenih mjernih i detektirajućih, observirajućih instrumenata, izvan dosega sveukupne matematike (uključujući i apstraktnu metematiku), fizike i svih ostalih prirodnih znanosti; s obzirom da se nalazi izvan ovog svemira i zato se naziva ništa/ništavilo, no to zapravo je nepoznati, izvan-svemirski, prazan, beskonačan, prazan prostor.
Ma nije NIŠTA izvan matematike. Dapače.

Ono se SAVRŠENO može opisati NULOM u matematici.

Sve što nula MOŽE u matematici može NIŠTA u prostoru i vremenu.

Probaj riješiti onaj zadatak TOČNO, pa ćeš vidjeti odmah o čemu ti govorim.

Ako ne znaš riješiti, dođi na privatne poruke pa ću ti objasniti, jer ti NISI daleko od istine o stvarnosti u kojoj svi postojimo. Jer oni koji NE SHVAĆAJU da prostor i vrijeme postoje NEOVISNO o bilo čemu (bilo o nama ili materiji), potpuno idu u KRIVOM smjeru što se istine tiče. Dapače.
civilizacija I is offline  
Old 21.10.2013., 21:04   #1659
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ma nije NIŠTA izvan matematike. Dapače.

Ono se SAVRŠENO može opisati NULOM u matematici.

Sve što nula MOŽE u matematici može NIŠTA u prostoru i vremenu.

Probaj riješiti onaj zadatak TOČNO, pa ćeš vidjeti odmah o čemu ti govorim.

Ako ne znaš riješiti, dođi na privatne poruke pa ću ti objasniti, jer ti NISI daleko od istine o stvarnosti u kojoj svi postojimo. Jer oni koji NE SHVAĆAJU da prostor i vrijeme postoje NEOVISNO o bilo čemu (bilo o nama ili materiji), potpuno idu u KRIVOM smjeru što se istine tiče. Dapače.
Baš naprotiv, nula možda označava ništa, ali je nula zapravo nešto, nije apsolutno ništa, isto kao da kažeš da je ništa/ništavilo praznina/prazan prostor-to nije apsolutno ništa, ipak jest nešto makar i prazan prostor.

Rekao sam da je izvan dosega matematike jer je izvan svemira i izvan prostor-vremena o kojem ti govoriš, za matematiku to bi bilo ništa, ali jest zapravo nešto jer je praznina/prazan prostor.
Hyper-man is offline  
Old 21.10.2013., 21:10   #1660
Quote:
Hyper-man kaže: Pogledaj post
prostor je osnova cjelokupnog postojanja, od prostora sve počinje

Kako?
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.