Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2005., 12:57   #41
Quote:
kumek kaže:
Ništ, frend mi je vlasnik one agrocroatie pa bum njega pital.
koji frend? 2 su
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 17:10   #42
Onaj važniji koji vodi poslovanje, a ne transport kao drugi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 12:15   #43
sijanje trave jesen/proljeće

daklem sve je u naslovu

završio kuću i sad valja napraviti travnjak. Kad je bolje krenuti?
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 12:18   #44
buduci da si u zagrebu, ja bi ti savjetovala da se strpis do proljeca, kad se zemlja ugrije.
do tad radi plan za uredjenje cijelog vrta i skupljaj pare
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 08:35   #45
Nije istina.
Bolje je travu posijati u jesen, odnosno upravo sad ti je najbolje vrijeme za to.
Do zime se travnjak već formira, a na proljeće raste ko lud i brzo se zgusne.
Alternativa ti je i da postaviš travni tepih, nešto je skuplje , ali travnjak je pred kućom za jedan dan
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 09:07   #46
herbicidi

Selektivni herbicidi za travnjake:

Deherban A
Deherban Combi
Starane 250
Grodyl

Može se koristiti svaki za sebe ili pomiješani, pa je nešto širi spektar djelovanja.
Mislim da uništava sve osim trave i koriste se isključivo za dobivanje potpuno čistog travnjaka.
Ako nešto želiš sačuvati, a drugo izbaciti, nema ti druge nego nož u ruke i čupaj..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 09:48   #47
Quote:
lonicera kaže:
Nije istina.
Bolje je travu posijati u jesen, odnosno upravo sad ti je najbolje vrijeme za to.
Do zime se travnjak već formira, a na proljeće raste ko lud i brzo se zgusne.
Alternativa ti je i da postaviš travni tepih, nešto je skuplje , ali travnjak je pred kućom za jedan dan
kaj to znači skuplje? koliko po m2?
prle69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 11:19   #48
Quote:
lonicera kaže:
Nije istina.
Bolje je travu posijati u jesen, odnosno upravo sad ti je najbolje vrijeme za to.
Do zime se travnjak već formira, a na proljeće raste ko lud i brzo se zgusne.
Alternativa ti je i da postaviš travni tepih, nešto je skuplje , ali travnjak je pred kućom za jedan dan
u pravu si,
ja sam mislila da do proljeca razmisli sto zeli sa vrtom, gdje sto staviti....pa da nakon postavljanja staza, sadnje veceg grmlje i drveca radi travnjak.
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 11:28   #49
ja sam upravo posijala travu. fino je niknula, cak me i iznenadila, jer je u 24 sata porasla 2 cm.
miss.vitalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 14:53   #50
Re: herbicidi

Quote:
lonicera kaže:
Selektivni herbicidi za travnjake:

Deherban A
Deherban Combi
Starane 250
Grodyl

Može se koristiti svaki za sebe ili pomiješani, pa je nešto širi spektar djelovanja.
Mislim da uništava sve osim trave i koriste se isključivo za dobivanje potpuno čistog travnjaka.
Ako nešto želiš sačuvati, a drugo izbaciti, nema ti druge nego nož u ruke i čupaj..
Hvala
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 16:22   #51
za gotovi travni tepih: www.fontana.hr

to je u zagrebu.

imai u osijeku , firma se zove floring ...
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 05:17   #52
Nisam neki strucnjak za travnjake, no moj u Hrvatskoj je sasvim dobar bez herbicida i pesticida. Redovita kosnja i to je to!

Ja bih however apelirao na publiku da se prije uporabe pesticida i herbicida dobro informirate o stetnosti istih.

Naime, ovdje u Kanadi u sirokoj su upotrebi bili oni koji su dokazano povecavali rizik od leukemije, steriliteta kod muske djece, alergija i koznih poremecaja. Zato su prije nekoliko godina doneseni propisi koji zabranjuju upotrebu istih. Moguce je koristiti samo organske proizvode u suzbijanju korova i nametnika.

Prosim vas lepo, nemojte uzgajati travnjake na kojima se djeca ne smiju igrati.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2005., 14:27   #53
pospi mahovinu pepelom nekoliko puta (iza košnje) i nema je više. Pepel ti uzme vlagu i smanji kiselost tla. Nadam se samo da nemaš neku velku površinu, onda ti treba pepela od cijelog susjedstva.
__________________
Daaleko pljujem!!!
ljama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 11:56   #54
Quote:
ljama kaže:
pospi mahovinu pepelom nekoliko puta (iza košnje) i nema je više. Pepel ti uzme vlagu i smanji kiselost tla. Nadam se samo da nemaš neku velku površinu, onda ti treba pepela od cijelog susjedstva.
Nemam veliku površinu a imam veeeeliki roštilj tak da bum i to probal. Hvala, već sam htel bacati kreč po travnjaku.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:18   #55
Trava i travnjaci

Posijao sam travu i nakon 15 dana tek je niklo par vlasi. Travu sam posadio na zemlju koja je prezimila i bila rahla,skoro ko pjesak ,grabljama poravno,posijo travu(mjesanu-poznata firma-skupa)i povaljo valjkom.Kisa ovih dana pada,sunce sija a trave nema.
mariok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 00:25   #56
Možda nije kvalitetno sjeme , možda su ga ptice pojele
Probaj posipat još sjemenja.

Sretno
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 14:23   #57
ovako napravi:

rahla zemlja, prograbljaj ju, na nju ravnomjerno rasporedi sjeme i onda na sjeme razbacaj kompost

to mozes kupiti u svakom vrtnom centru u vrecama, izgleda kao zemlja za presadjivanje bilja..cak stovise mislim da ni ne postoji neka razlika

u centru kazes samo za sta ti treba i odmah ce ti dat pravu stvar

sto vise, to bolje, pitaj koliko ti savjetuju za tvoju povrsinu pa ti dodaj jos par vreca, nije to skupo

obavezno prvo sjemenje pa tek onda taj kompost, inace ce ti ptice pojest sjemenje

pozdrav
Bjesomar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 18:51   #58
Ako je zemlja naknadno navežena,obično to bude ona sa Save,što bi ti značilo dobro izgleda(rahla i crna),ali kvalitata,zna se desiti da ništa osim korova neće rasti iz nje.Bjesomar ti dobro kaže uzmi zemlju u vrećama(napomeni da je za travu,jer ona za cvijeće u teglam je skuplja,a tebi ne bi odgovarala)Preporučam da sjeme pomješaš sa zemljom kako bi dobio na volumenu(naime,ako siješ ručno na početku češ sijati gusto,jer će ti se činiti da imaš puno sjemena,a kasnije rjeđe,pa češ morati kasnije nadosijavati),povaljaj(kao što si i prvi put učinio),lagano zalij.Inače uzmi neku travnu mješavinu za parkove(računaj 1kg za oko 30m2).Sretno!
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 18:07   #59
Trava i travnjaci

Je li netko zna gdje se može kupiti već izrasla trava (ne znam kako se to zove). Ne umjetna!
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2006., 19:22   #60
Zrinjevac ili MBM,oko 40kn kvadratni metar(cijena od prije 2 godine,pa moraš provjeriti).Ja sam sijela sama prevelika mi je površina,a i čula sam da se može dogoditi da se ne primi.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:18.