Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2011., 00:17   #5221
[QUOTE=zora964
...................................
Šahnurin kovčeg sa blagom me podseti na one priče da li su u pitanju Kurdi, pa se setih i slike koja je bila na zidu spavaće sobe kad se Čiček udala za Kemala...(to je ONA slika, ona razbijena od besa, tamo )... i nekih ranijih pisanja šta predstavlja...ipak je cela priča o Vanu ustvari o Kurdima i njihovim plemenima

Sahmaran is Kurdish mytology, the Kurdish counterpart for mermaid. She has body of a woman and a snake. Mermaids are nasty characters, but Sahmaran is the opposite. She wants peace and traditionally hung on bedroom walls of Kurdish girls.
Šahmaran je deo Kurdske mitologije, slično sireni. Ima telo žene i zmije. Sirene imaju loš karakter, ali Šahmaran je suprotno. Ona želi mir...i tradicionalno se kače u spavaće sobe Kurdskih devojaka....

I još nešto što stalno zaboravljam...molim moje drage masal, teuta, MalMatinadjite negde u kadrovima neku slikicu onih predivnih orhideja koje tako lepo ukrašavaju sve kancelarije..i Yasikinu i Savaševu, čak mi se čini da sam i kod abija videla...please, please....kissssssss
pozdrav svima[/QUOTE]

oprosti što sam ti iskasapila post...ali velik je a na ovo se želim osvrnuti
nisam znala sve ove stvari, tj zanimljivosti iz mitologije, i iskreno nisam obratila pozornost na sliku kada je bilo na tv-u ali volim naučiti nešto novo i hvala ti na tome. koju god zanimljivost da nađeš, slobodno je plasiraj tu

2.dio: može li kod Abija bilo kakvi živi stvor preživjeti, uz svu onu mržnju koja isijava iz njega???

[QUOTE=masal;37014973za tebe
...sve osim Abija-mrzi me kopati po njegovoj kancelariji previše je zločest...


Ovo nisu orhideje ali mi lijepo izgleda,volim jednostavno cvijeće

Yasina agencija mi je najljepše uređena,pomalo ležeran stil a opet funkcionalan...Savaševa mi je preozbiljna,valjda Aga mora davati takav dojam
On to onda popravi svojom pojavom u kožnjaku ili crnim,ljubičastim ili ... kombinacijama, ...no,da jasno nam je da je Aga ...mrak

I ti si primijetila sliku Šahmarana-meni je odmah zapela za oko...sviđa mi se priča o tom mitološkom biću (bilo i drugdje,da).Nažalost,nije im donijela mir i sreću...[/QUOTE]

na 2.slikici ima izraz lica kao da želi reći: uff dosadni ste, ajmo na ručak
slažem se, i meni je yasina agencija najljepše uređena, puuuuno bolje od XL-a, tamo mi se jedino sviđalo ono da se do njenog ureda može doć samo po onim stepenicama...fora mi je to...i naravno, moram ovom prilikom spomenuti yasinu kuću...uff boli glava...sviđa mi se takav otvoren prostor, i one stepenice, iako, pardon, ono je vila

[QUOTE=zora964;3701552 canim benim, veeeeeeeliki kisssssss
Viš, ja pored takvog age gledam orhideje, ja lude žene, ali obožavam ih, njih i ljubičice...tako nežne, a tako predivne ....

Dobri su offici, ali meni to Savaševo preogromno, bolja mi bila ona stara kancelarija, toplija, ova sad ko nečiji omanji stan, pa one stepenice na sred prostorije kod Hakana...malo ga preteraše, ali valjda prate status, quien sabe, ima se može se[/QUOTE]

orhideje su odlične. samo, da, ne razumijem ni ja, čemu one stepenice u hakanovom uredu. emergency exit? protupožarna evakuacija??

Quote:
kader kaže: Pogledaj post
zora i mala lola bravo djevojke, vi to meni nekako najbolje objasnite pa ću se malo šlepati na vas, nisam baš danas od volje.
malmati
nažalost nazan su realnost i istina gadno udarile po glavi...kako li se može osjećati. sigurno bi se poželjela pojadati majci a zna šta bi ju dočekalo...rekla sam ti, odabrala si, tvoj problem,nisi slušala....i tako šuti i trpi i dalje.
čič i yas, kao što sam već jednom pisala njih dvije se čist dobro mogu slagati, pogotovo s yasine strane nikad nije bilo problema što se čiči tiče. al je savaš ostao paf kad je vidio čiči da izlazi iz yasinog ureda.
onaj yavuz stvarno lud, ona ruka na ramenu je stvarno bila nenametljiva, pod šta je ono on mislio da prođe?? dobro mu je rekla "ovako mi je ugodnije" a ja bi dodala "perverznjaku jedan!!!"
ne bih htjela da me se pogrešno shvati, jer mala je ipak klinka s traumama, al onaj pogled male lare kad je na finjaka istjerala pelin, je bio baš jeziv. naravno nije joj za zamjerit ona je sebi izabrala drugu da s njom gleda filmove, al me na tren podsjetila na svog idola.
yas i savaš na večeri, pa poslije kad je vozi doma ja po podu, muž s krpom u ruci...kaže "danas se baš odužila ova epizoda" a ja si mislim meni nije nikad preduga.
šah je taman prikupila snagu i razradila nove ideje, al je savaš nabrzaka prizemljio,zaštito sestru, podržao čiček (ajd nek mu bude), a nadrkanom pingvinuzaprijetio.
čekamo dalje....
slažem se sa cijelim postom, jadna nazan, ali eto, ljubav je slijepa
a boldano hahaha i ja sam to primjetila, ali zato dok je Laracim spavala, pelin se pobrinula da nadoknade vrijeme

i, na večeri, ili mi se učinilo ili je yas rekla šnicl?? tj neku tursku inačicu istoga

i ubijaju me ova ograničenja za images kad hoću postat. ono: you have included 15 images...šta napraviti s tim? razumijem da moram obrisat smajlije od quotanog posta, ali sad sam i svoje morala srezat....ahhhh

edit: i ovo je ispalo koma, ne vidi se ni kraj ni početak, ali izludili su me ti sa images, pa sam počela sve redom brisati ahhh. isprike.
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx

Zadnje uređivanje Istanbul masal : 04.12.2011. at 00:19. Reason: dodatak tekstu
Istanbul masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 00:18   #5222
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
1. bold Je li se itko zapitao kako bi/će biti toj drugoj ženi?
2. jasemin se nikaa neće odreći te ljubavi, ona samo na vrlo perfidan način izigrava žrtvu cijele situacije, zna ona vrlo dobro da je Savaš u stanju gutati kanalizacionu cijev u srcu sezone! I što je nagore - hoće. Baš me zanima kako bi bilo da je on nju stavio malo na led?
3. bold Čiček imala izbora? Pa u početku nije ni hlače smjela nositi! Koji je to izbor ona imala? Udati se ili otići u Van sa nogama naprijed? Dobar izbor, nema što. Sram ju bilo, žena izabrala život ccccc.. Nije da ne griješi, griješi i ona i to u gomilama! Ali reći da je imala izbor...
1. Ako pozorno čitaš moj post vidjet ćeš da sam napisala kako će pred oči toj ženi, pa onda kako će pred oči samoj sebi - budući da nije shvaćeno, objašnjavam Kako ćeš doći pred oči ženi koja je tamo u kući već kao zakonita žena misleći pri tom kako pogledati u oči toj ženi, kako će toj ženi to izgledati, šta će ta žena o tome misliti, kako otići toj ženi i ponizit i nju i sebe.
3. Opet ne kužiš Nisam rekla da je imala ili nije imala izbora nego nije imala priliku imati svoj izbor, odabrati svoj izbor, odrekla se prava na to da ima svoj izbor.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 03:01   #5223
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Pelin i Hakanu ne treba kontracepcija. Imaju Laru kojoj Pelin baš ide na živce. Kokice joj masne, a kad Pelin koja vidi da se mala duri ode usred filma, navali zobati te iste kokice ko kokoš. Mala ima misiju: ili dvije sasrane ili ništa. Hakan kaže Savašu za stolovanje Bore Najana. Tu je bio? Zašto? Pa jer ti je sestra suvlasnica holdinga. Onda Savaš naloži Ismailu koji ne znam dali bi po kruh znao otići da istraži sve o Gnojanu. I nek malo pročešljaju Nazanine račune. Nadam se da će Gnojan hebat ježa, vrijeme je da se i on makne iz serije. Javuz opet izbjegao Savaša i naručio Jase da dođe k njemu. Mogla mu je ona i kroj iz Burde objašnjavati, njemu je tako svejedno. Dobio je priliku da joj dahće za vratom i iskoristio ju. Malo se zahebo kad joj je ruku na rame stavio, ustala se. Ma neka, bit će još prilike. On je svom frendu vrlo jasno rekao da se zatelebao i to onako baš, baš... patološki. Jes da ga ona ne hebe, ali hoće. Uff, ma taj je glumac meni... ma muško od glave do pete. Šteta da ima takvu sajko ulogu.
Nazove Javuz. I on se u sitne sate sjetio da mu je možda u njezin dekolte ispala žvaka. Nije, ne brinite, sve u redu, cijela kampanja je gotova Javuzbey. Tko, trgne se Savaš. Javuzbey, mušterija. Namjerno sam napisala mušterija, a ne klijent. Šahbaba slini nad sudbinom joj teškom. Jato joj je ko rakova djeca, svako na svoju stranu. Što pod zemljom, što krivo udano, što u zatvoru a ono što je tu ne razgovara sa njom. Čuje to Savaš mekog srca pa obeća majčici izlet. Idu sutra skupa u zatvor. Šahbaba se ganula do suza, ide ona duši od djeteta, svom Mustafi.
Ovo boldano slažem se, predobar opis izdvojila sam meni najbolje dijelove
__________________
Sila ve Boran Seni seviyorum
Niurka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 09:19   #5224
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post
[B]@zora964

Kroz gledanje turskih serija naučila sam dosta o turskim svakodnevnim običajima a veći dio sam i znala, ja osobno volim upoznavati nove-stare kulture pa makar i preko TV ekrana pa mi eto dovoljan razlog da se zalijepim u 20:00 h ispred malih ekrana ..posebno mi je važno što nije sve posloženo crno-bijelo već postoji jedno šarenilo koje me navodi na razmišljanje …nema slijepo podijeljenih likova „svetaca i grešnika“ svi čine greške i svi čine i dobre stvari …samo je razlika u „načinu učinjenih grešaka“ jesu li slučajne ili namjerne/smišljene ili zbog nekog većeg cilja…. razlika je u učinjenim „dobrim djelima“ , čine li ih samo zbog prividnosti i svojih trenutnih interesa ili zbilja jer su dobre osobe... to sama procjenjujem iz svog „zakona života“.
S ovim se slažem s tobom u potpunosti. Sve navedno i mene je jednostavno zarobilo da sada više ne mogu gledati ništa drugo osim tur.serija.Stvarno su napravili revoluciju.Ponudili su nam nešto novo,nešto drugačije.Moram priznati da sam o tom dijelu svijeta,kulturi i načinu života bila površno upoznata.Ove su me serije zaintrigirale da se malo više pozabavim time.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 09:30   #5225
Ovaj odvratni lik Yavuz, u stvarnosti zgodan samo tako, da li neka od vas zna kako mu je ime.
petrijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 12:17   #5226
petrijana
Yavuz - Erkan Bektas


http://novatv.hr/clanak/ljubavikazna...i-i-kazne.html

Siroti Hakan...valjda je dobio i malo extra love za prekovremeni rad

http://www.facebook.com/photo.php?fb...4532577&type=3
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:35   #5227
Zašto sutra Nova u reprizi daje samo sat vremena serije, a ne cijelu, tj. dva sata koliko je prikazano u petak. To mi je totalno glupo. Zbog puta nisam mogao gledat u petak, i mislio sam pogledat reprizu, kad ono gledam na njihovim stranicama da će bit samo sat vremena. Tako su bili još jednom napravili.
passionfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:39   #5228
Hm, bit će ovo post u dva djela jer mi ga se ne da kratit i preuređivat, napisala ga u petak, al se vratio dragi, hvala bogu, pa nisam stigla postavit, kome smeta , nek preskoči.
Čič me se najviše dojmila al ajmo redom
Početak epke svak nekom ili od nekog juri, Savaš bi k Jasemin a tam bi i Javuz , Jasemin bi bila sama, Pelin bi k Hakanu i Lari, Hahan bi k Pelin ali Lara ne , ona bi k Čič, sve u svemu sve naopako. Javuz se zaljepio za Jasemin i ne pušta, ona se izvukla na gladno djete i zbrisala u sobu. Savaš konačno stigao, e moj Murate za brzinu je potrebno stisnuti gas, ne sječaš se toga??, za sekundicu se mimoišao s Javuzom kojeg naravno nije snimio. Jaso mučka frutek,kad eto ti Savaša na vrata, ona se malo nečkala pa ipak otvorila , pusu nije dobio al bar ga je pustila unutra. Savaš krenuo odlučno s pripremljenim govorom, Jasemin ono pismo nije napisano nisam ga pročitao došao sam po tebe, a Jaso će na to, a da mi malo prošečemo? i tak oni izašli a Savaš počeo s đenem aškm spikom , al danas nije skroz blesav ,postavio čovjek i par dobrih pitanja , na koja Jaso nema odgovor , pa di će kud će, ponudi ona Šahnuricu ko odgovor na sve njihove novonastale izmišljene probleme, krivica i odgovornost spretno prebačeni na nekog drugog ,Savaš popušio spiku, Šahica bu najebala ,Jaseminine hirove bu ona platila, mislim uvjek ih netko drugi plati kak god okreneš, ova je kriva kaj se petljala, to svakako, al za to kaj je Jasemin druga žena, fakat nije kriva, to si je Jaso sama priskrbila. Jasino obrazloženje ovog najnovijeg bjega i novonastale drame je čista prodaja magle,svako tolko se izgubi lutajuči po mračnim još neistraženim labirintima svog nekorištenog uma , pa nit zna kud je krenula, ni zašto je krenula, pa onda baulja dok ne naiđe neka dobra duša pa ju uputi u kom smjeru treba zakoračit, sirota trabunja takve budalaštine da se svaki put iznenadim kak ih je samo smislila i od kud ih vadi, najnoviji biser je da je napisala glupo i do zla boga patetično pismo i pobjegla na odmor u želji da ih sve zaštiti, a ja na to mogu samo dodat , pobjegla da bude pronađena i preklinjana da se vrati, još malo posla za Savaša , ak može tražit nestalu zakonitu suprugu, nek traži i nju i nek se i zbog nje brine i nervira kaj ne? poučena dosadašnjim iskustvom jedva čekam da vidim do kad bu se držala svoje želje da nekog zaštiti, nekak mi se čini dok ju ne zasvrbi, živi bili pa vidjeli. Špija Javuz oduševljen razvojem događaja put do Jasine p.... mu se čini slobodan, nadrkani Savaš piči doma zatuč anne, a glupa i cendrava nastavila svoj ucviljeni odmor. (bože ne mogu ne primjetit kak Nurgulica očajno zgleda ima podočnjake da ih može zabacit prek ramena, naporan tempo snimanja na njoj ostavlja puno više traga neg na Muratu, hvala bogu bar na tome, mislim što je ovaj i dalje nevjerojatno zgodan a ne na tome kaj je Nurgul umorna.) Lara demonstrira ljubomoru i antipatiju prema Pelin, pametna žena se pokupila doma, zna ona da nema sreče od forsiranja ,Lara isto malo vuče na sajka, koji smješak nam je pokazala kad je Pelin otišla, ja se zabrinula za dječju psihu, frka me da se iz toga ne izrodi još jedna psihički poremečena Jasemin, valjda ne bu. Savaš stigao doma s pogledom ubit ču te kad te se dočepam, s vrata navalio na Šahnuricu kako si mogla reči mojoj ženi da če u ovu kuču doči kao druga žena(?) ? Svašta , taj isto nije normalan, pa Šahica se nijednom riječju nije obratila njegovoj ženi, kolko sam ja vidla. Urla on iz petnih žila, moja žena pa moja žena, a Čič ko pesek stoji pred vratima i sluša , sirota žena mogla je i bez toga proč, čega se več sve nije naslušala u toj kuči. Al bar sam izi Čičine reakcije skontala da je Savaš i glup i nepismen, ne zna pročitat kaj mu piše na vjenčanom listu . Šahica se isto ne da zajebavati, voli ona da je po njenom ,krenula ona džonom na njega pa prijeti uzmi sina i dovedi ga ovamo ili! Ili šta? Urla Savaš koji je načisto popizdio , a ja se isto načisto raspametila, koji prizor, čista uživancija za sva osjetila, tip je hodajuči sex , mmm , kaj da vam velim, ak mi se dragi uskoro ne vrati navalit ću na TV,a vi se pitate zakaj gledam seriju, svašta stvarno.
Fidan jedina normalna i socijalno osjetljiva osoba u toj kuči , sjela popričat s Čič, Čič se pita isto što i ja“ zar čemo nas dvije ovdje skupa živjeti? Ja se još pitam kakva bi to osoba pristala doč živjet u tu kuču dok je postoječa supruga tamo? zar niste mogli prvo meni reči da odem? Dobro pitanje, gamad koja živi pod tim krovom je neopisiva. Šahica šizi ,izvikala se na Savaša sad bi i na Palu, ali niš od toga ovaj put, Pala ju u trenu stavlja na mjesto Savaš je aga a ne ti, pazi se ili bi mogla ostat i bez sina i bez unuka.Savaš opet u depri, a Jasin ucviljeni odmor se završio , drugo jutro se vratila doma, postigla je kaj je htjela, strašno zar ne? Savašu izgleda godio nočni zrak ,pa ga eto opet kod Čič u sobi hehe, došao je doduše s par sati zakašnjenja vidjet kako je ona , i tresne budalaštinu u Jasemininom stilu , ne želim da te itko povrijedi, aha osim tebe idiote, Čič mu previše lako oprašta ,nisi ti kriv al koliko se ja još trebam ponižavat ovdje , to pitanje nije shvatio, nažalost. Nemoj se zatvarat u sobu ako se suočiš sa strahovima pobjedit češ ih, veli pametni Savaš a ja se pitam koji kurac to ne izdiktira onoj glupači za kojom plazi?
Savaš došao malo i u ured, Hakan odmah tužio Boru za zlostavljanje , Aga će se izgleda konačno pozabavit tom ljigom ,u nedostatku drugog posla, tj puzanja za histeričnom personom. Lejla se opravdava što je otkrila Savašu iza kojeg drveta se ovaj put Jasemin skrila ,nadala se pomirenju, niš od toga anne veli Jaso i izbaci biser godine, bit če ona kao prije( računa li se u to kao prije i sex sa prvim na kog naletiš, ak se računa Javuz ipak ima šanse ) , primit će se posla jer sad je vrijeme za posao, aha jedva čekam da to vidim. Pala i Hakan se ozbiljno primili posla pa idu zaposlit i Savaša, oni bi novu reklamu, Savaš padne u trans na sam spomen Jasemininog imena, kaj su ova dvojca dalje trabunjala Savo pojma nema. Čič sišla do Šahnurice, prigodno, u onu sobu za neugodne razgovore, i traži objašnjenje, pitanje je kak da ona i Jaso žive pod istim krovom? I kaj se ne mogu strpit da se razvedu?? Pitanja skroz na mjestu, zna to i aginica , al nastavlja po svom, debili ne razumiju zakaj je to napravila, ja razumijem,boli nju ona stvar i za Jasemin i za Čič, nek je njen unuk tu a ak je Savaš usput namiren i nije na suhom tim bolje, i to je to, uostalom i tak misli da nijedna nije kurca vrijedna, za jednu se slažem i ja , pogodite za koju?
He he he Pelin se umorila pokušavajuči glupavu prizvat pameti , jadna žena, težak si je križ na leđa navalila, trebala je pobječ od nje glavom bez obzira i prepustit ju njenoj sudbini još ono večer, baš me zanima u čijem bi se krevetu mamurna Jasemin probudila? Nazan stigla u kuču iz koje je izbačena, brižna Fidan izgleda svim sebičnim budaletinama u toj kuči pomaže da progledaju , pa joj skreče pažnju na to koliko je Baran tužan i sam. Jasemin stigla na posao i ko zadnja neinformirana glupača se postavila na Đejdu, a gle čuda Đejda je nova suvlasnica agencije i radit će kaj ju je volja, he he opet je Jasemin ispala kreten ,zapravo nije ispala, ona je kreten, ne zna s kim djeli vlasništvo, majko mila ko je ono rekao da je obrazovana? Di se je obrazovala, iz koje to ustanove izlaze ovakvi glupani i nesosobnjakovići? Več vidim kak bu i ova agencija brzo na bubanj, s takvom pameću niš od uspješnog posla. Nije mi promaklo da Jasemin okreče očima na spomen Sevgine zaljubljenosti, (kakva persona, nevjerovatno). Nisam baš shvatila kak je glupi Ismail uspio saznat bilo šta o Nazaninim računima i ko mu je dao te podatke, mislim kaj god al ajde dobro, usput je saznao da fatalni Bora ima fufu, bjesan Savaš je spreman za ring. Jaso i Javuz predosadno, al sam zato zamjetila razgovor Baran i Nazan , Nazan uvjerava Barana u iste stvari kao i Savaš Jasemin , sramotno je jedino to što Baran ima koju godinicu manje od Jasemin. Pala i Hakan idu k Jasemin , Savaš ovaj put ne ide, guta suze al je ostao u uredu, bravo za njega. Nesposobna i neinformirana Jasemin se brzo pomirila sa Đejdinim novi statusom , Đejda ju je več u startu izgurala, nemre Jaso s njom na kraj, ovoj mozak radi sto na sat, a Jaso ga uopće nema ili ga ne koristi, u trenu je pristala da Baldare preuzme Đejda. I sad vi meni recite da je to normalno, do jučer joj je Savaš za sve u agenciji bio muž, i svi su znali sve o svim njenim privatnim dramama, sve im je to sama iz dana u dan servirala, i danas bu Đejda radila za njenog dojučerašnjeg muža?, ma dajte molim vas, ta je stvarno lobotomizirana. Savaš nazvao seku i pozvao ju na ručak, mora s njom podjelit saznanja o sranjima vrlog joj supruga. Društvance iz Baldar holdinga stiglo u agenciju, Jaso obavila upoznavanje, ukratko im objasnila da ih ne jebe ni dva posto od kad više nema Baldara za imaginarnog muža, žuri na drugi sastanak pa se pokupila i ošla ća, divota. Za to vrijeme brat i seka zajedno ručaju , konačno se Savaš sjetio obratiti pažnju na sestru pa se raspituje kak je, mada i sam vidi da ova baš i nije dobro i to več neko podulje vrijeme,Nazan pokušava sakrit pravo stanje stvari pa veli da je ok, na to krene Savaš ko potop , sve znam abla čak i ono što ti ne znaš, bla bla truč truč , več do krajnje granice ispižđena Nazan zaustavlja bujicu jednostavnim Dosta Savaš , on srečom sve shvatio pa se zaustavio. A ja si mislim kad ti budeš spreman pogledat sebe , onda možeš pametovat drugima, do tad budi kuš i sakrij se u mišju rupu, jer pojma nemaš kaj je sve preodvratno ona tvoja gadura več do sad napravila.
sudoperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:43   #5229
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Zašto sutra Nova u reprizi daje samo sat vremena serije, a ne cijelu, tj. dva sata koliko je prikazano u petak. To mi je totalno glupo. Zbog puta nisam mogao gledat u petak, i mislio sam pogledat reprizu, kad ono gledam na njihovim stranicama da će bit samo sat vremena. Tako su bili još jednom napravili.
Pogledaj na internetu, a možda nisu promijenili program pa možda bude normalna repriza.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:58   #5230


Iz "poslednje" epizode izdvajam sledeće crtice:

- Savaš Baldar iz Vana,the kum vrlo retko koristi mozak u procesu koji zovemo razmišljanje.Ti retki trenuci su bili prikazani naročito u ovoj epizodi.U pravilu the kum misli,planira i organizuje uvek i samo kada u njegovoj blizini nije njegova švalerka.Eto čovek se lepo posvetio unutrašnjoj organizaciji holdinga,marketingu,posvetio dužnu pažnju rasipništvu sestrinog muža,normaalno porazgovarao sa sestrom,komunicira sa Palom,Hakanom...I što je najvažnije konačno je primetio koliko je Yavuz the AGA opasan igrač a "diše mu za vratom"!

- Čiček Moran Baldar je sjajna mlada žena koja pruža beskrajnu pažnju i razumevanje ljudima koje poznaje.Nežna i dobra.Čak naivno dobra. Zauzvrat dobija mrvice.Pitam se koja bi to devojka otišla muževljevoj ljubavnici i pokušala ga opravdati u njenim očima?Toliko se ogoliti i izložiti ljubopitljivom pogledu i pitanjima druge žene i odgovarati krajnje iskreno može samo pleminita osoba čiste duše.Šta bi bilo da su uloge obrnute?Sasvim sam ubeđena da bi the kumova švalerka u obrnutoj situaciji napravila ršum epskih razmera .

- Čudna persona Yasemin Ustun,the kumova švalerka je u ovoj "duuugačkoj epizodi" naradila i napričala toliko gluposti i nebuloza da je to nemoguće popamtiti.Sećam se nekakve izjave da će ona zaštititi decu .Od koga?Pa ona je najveća opasnost po the kumovu decu!!!!A samouverenost i radišnost koju manifestuje u agenciji mi je živi piš.Jedva čekam da zauzme poziciju u dnevnoj sobi Baldar housa pa da ova katastrofa na dve noge prestane iritirati svojim glupostima.

Eto,toliko sam upamtila.

Nastavljamo u revijalnom tonu.
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 15:58   #5231
nastavak..
U Javuz holdingu Jaso čini se konačno skontala da bi i ovaj aga isto što i onaj drugi aga, sajko ni ne trepče dok ju skida pogledom. Dotle Đejda na onom drugom sastanku ispali da bi ona za početak mjenjala fantastično ime Baldar suđukice, Pala ful oduševljen sam ne znam jel više idejom ili ustima iz kojih je ideja izašla,Hakan se ne da tak lako oduševit, zna on ko je toj kobasi dao ime. Jaso se doma kao igra sa sinom i usput ponovo potpuno ozbiljna pita dvogodišnajaka jesmo li se dogovorili da se nečeš tako smješiti, da me ne podsječaš na tatu?, ta je stvarno glupa ko noč, kaj je je. Lejla ju pita za zdravlje i posao ,a Jaso veli ma ima posla, ima čook čook posla, Baldari rade novu kampanju, al Savaš ne dolazi na sastanke, aneeeeeeeeeeee , ne plazi za mnom več dva dana , šmrc . E jebi ga draga, došlo i njemu iz dupeta u glavu pa je Aga Savaš promjenio prioritete, ovaj put ne čeka tebe da se vratiš nego čeka Ešrefa da stigne iz Vana pa če u lov na agu Javuza, Pala bi se malo umješao u cirkus Savaš vs Jasemin, a ja si mislim , daj ohladi ,drž jezik za zubima i ne mješaj se , ne ohrabruj ga da plazi za njom , nek ona malo kusa kaj je zakuhala, niš joj ne bu, i tak ne bu potrajalo. I evo ti sranja , Pala nije još ni završio rečenicu a Savaš več stigao glupavoj pod prozor, i krene opet ona glupa pjesma, opet ova cmolji , i jedino dobro u tom prizoru je Murat, opet zgodan za poludit. Savašu srečom proradila velika glava pa se ipak pokupio doma jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, ok ok znam da nebu potrajalo al pustite me da uživam, bar jedan dan nije puzao, nije li to divno? Šahica misli da ju neko još zarezuje dva posto pa nakon svega kaj je izgovorila , pita Čič di ona to ide, Čič ju odjebala po kratkom postupku, jebate ste skužili da se više ni kučni miševi ne boje Velike Aginice, jel to nas scenaristi pripremaju za dolazak nove aginice, jednako sebične samožive i egoistične, sve mi se nekak čini da se o tome radi , soba je več u pripremi, a o karakteru Jasemin Ustun i tako sve znamo, pa je njeno useljenje u Baldar haus po meni potpuno neupitno.
Na Savaševo i moje veliko zadovoljstvo Ešref se konačno dovukao iz Vana, hvala bogu, možda se možemo nadati i nekoj akciji a ne samo dosadnim natezanjem J&S u toj najiritantnijoj i najglupljoj ljubavnoj priči koju sam ikad imala prilike gledat, ali neka, i to treba vidjeti da bi čovjek znao cjenit i prepoznat one zaista velike ljubavi. Čič otpičila kod Hakana i Lare, došla žena ispunit kaj je obečala, Lara cvjeta od sreče, čini se da Čič ni njoj ni Hakanu nije mrska, Hakan taman pripremio sendviče kad ga zvrcne Pelin ona bi na ručak al Hakan baš i ne bi jer eto baš je sad gđa. Čiček tu , pa on iz tog razloga ni na posao nije otišao, nema veze sad je Savaš tam , jer nema drugog posla dok se glupava duri. Pelin nije baš najbolje primila najnovije vjesti, pametna je to žena , antena joj dobro prima sve signale. Šahica posljednjim trzajima pokušava održat autoritet pa je našla Nazan da vježba na njoj, nigdje ti nečeš vodit mog unuka jel jasno, e pa nije jasno anne, konačno se umješa Savaš, vodit će ga kad hoće i di god hoće jer joj je sin, jasno? šutnuo on starog šišmiša i podržao sestru, jebate čovjek je mrak kad one glupače nema blizu, čim počne koristit veliku glavu, sve za čas pomete i pospremi na svoje mjesto, divota. Ja si odmah pomislim kak bi ljepo bilo da se glupava više nikad ne ukaže u kadru,pa da moj ljepi Savaš zauvjek ostane i ljep i pametan, a ne cmizdravi puzeći crv. Kod Hakana ljepo i veselo, svi se opustili, čista idila, Lara ostavila taticu i Čič same , Hakana ponjelo pa govori Čič kak je Jasemin čok dobra ženica(?), što me poprilično iznenadi obzirom da ju uopče ne poznaje, vidio ju je točno tri puta , al skontala sam ja kao i Pelin s čim to ima veze.Glupi Pala mamicu mu njegovu, nagovorio Savaša a čoooook mu teško bilo, da pođe s njim i Hakanom na sastanak u agenciju, sranje, a ja se taman počela opuštat i veselit novom Savašu, mogli su mi dat još koji dan veselja, ne tražim puno , samo da još malo gledam frajera a ne puzavog cmizdravog crva. U agenciji se zagužvalo , svi odjednom navalili, u posjet ljubavnici stigla zakonita , šteta što Čič nije u bjesnoj fazi Jaso je zaslužila da ju netko pljune i tresne prek nalarfane gubice, a tko bi bio pogodniji od Čič za to, jedino još možda Savaš, Omer ili ova nerođena beba, prema njima je najviše zgriješila. He he shit stigao i Savaš a i Javuz je tu, srečom vidio on Savaša na vrijeme pa otperjao odatle. Savaš bulji u zatvorena vrata Jasinog ureda , kaj mislite koliko je koncentriran na posao? A iza zatvorenih vrata nas dočekalo iznenađenje (ok Hasret nije ) Pa smo tako konačno vidjeli da Jasemin nije Čič ni do koljena, i drago mi je da su nam to pokazali, Čič je za nju dama u svakom smislu te riječi, s najboljom namjerom i na ljep način je došla podržat Savaša, objasnit s čim se to on bori i pokazat da ne stoji između njih. Oduševila me ta cura danas , kao što me ova druga po hiljadeti put razočarala, prenemaganje Jasemin Ustun kak žali zbog otmice je bilo odurno za gledat, ta stvarno ima džon obraz, jebate pa ne da nije ni pomislila na nju dok je bila oteta, nego je i Savaša odjebala zbog toga, a sad tu nekaj glumata, ma fuj. I tak je trebala Čič doč i poklonit se jednom govnu kao što je Jasemin Ustun i objasnit joj da je Savaš zapravo taj koji plača največu cjenu, Čič je trebala doć i reč joj da ju Savaš voli do bola i iz nje crpi snagu za borbu s plemenom, tradicijom i inim pizdarijama, sramotno zaista. Bravo za Čič, al ova kokoš nit zna prepoznat kaj je ta cura svojim dolaskom k njoj napravila, nit će to ikad cjenit. Savaš skoro pao sa stolca kad je vidio da Čič izlazi iz Jasinog ureda, Čič brzo zbrisala , a Jaso svog dojučerašnjeg muža kratko odjebala pred svima ,ima žena sastanak, ništa ona od svega kaj je Čič danas napravila i rekla nije ni čula ni shvatila, njoj đaba govorit, nikad se ne bu ničem naučila. Nazan i Baran konačno nesmetano uživaju jedno u drugome, nema ni Bore ni Šahice pa si mama i sin dali oduška. Đejda probala prek Pale izgurat onu svoju ideju, a Savaš ju odjebo taj čas, moja glupa draga je to ime smislila, nema šanse da ga ti promjeniš. Jasemin kod Javuza u uredu izlaže i prezentira, al fučka se njemu o čem ona priča, pa krenuo gurat ruke di im nije mjesto, Jaso skočila ko oparena, sajko ili više nemre malog držat pod kontrolom, ili mu žena izaziva iste misli ko i meni kad ju vidim , jebiga nisam ja kriva kaj potenciraju taj popušitćutigadomandulalook. Nakon napornog dana trio Pala, Hakan i Savaš idu na večericu , doći će i Pelin da se Hakan iskupi zbog propuštenog ručka , a dovest će i prijateljicu, kaj mislite koju?? Od svega glupoga što uopće nije vrijedno spomena, jer je preljigavo i çok fazla, na toj večeri , ja zamjetila
a) da Jasemin ima istu haljinu koju je nosila kod jednog od njihovih mnogobrojnih prekida na terasi nekog restača kad je pojurio po nekim stepenicama za njom, zapamtila sam jer mi je Murat bio odličan u toj sceni, a Nurgulica jednako očajna kao i ta haljina .
b) apsolutno savršen Murat Yildirim , predobar i prezgodan u sceni kad glumi nesigurnost, pojma nemam ko je i šta tam kome rekao nakon toga, a nije mi ni važno i tak gledam sam zbog njega , malo mi promakla još neka tam scena iza sa Javuzom dok sam se pribrala
Uglavnom vratila se ja na scenu sretne i prpošne Čičekice koja upala u kuhinju i pita kaj fino ima za jest, Fidan i Šahnurica blenule u nju, takvu ju pak nikad nisu vidle, pa ja preuzela na sebe da joj odgovorim , kaj god hočeš draga, pripremit će ti kaj god hočeš , zaslužila si. Jasemin i Savaš se voze doma,(ja opet registrirala koliko je Nurgulica loša), Jaso šmrca ne bi li i Savašu i nama pokazala koliko sirota pati, bože koje prenemaganje, nečeš me pitat zašto je Čiček dolazila? Glupson pita nije ti nešto loše rekla ? nisi baš dobro izgledala kad ste izašle, a kučka veli ne nije, govorila mi je o svom životu, dobra je ona, ko da se radi o tam nekom psu kojeg je potapšala po glavi, potpuno nebitnom za nju i njen život , svede ju ni na šta bitno i još ne veli najvažnije, ne veli govorila mi je koliko me voliš i kako ona nije prepreka među nama, kučka, fujjj. Koja nula ljudska, nema ta žene ništa u sebi, a naročito ne srca i muda da bi rekla Savašu, divim se toj curi i njenoj snazi , volji i hrabrosti da dođe k meni nakon što sam ju ponizila dolaskom u Baldar haus, i pokuša srediti stvari među nama, skidam kapu za tu gestu. Još jednom Fuj za Jasemin Ustun. Savaš ušao sa čudovišnom u kuču da vidi sina , ona ode u kuhinju po hranu, jel mali eto nije jeo, čekao je dok se mamica vani najede, pa će onda on papati, tam ničim izazvana počne tulit i cmoljit iz meni potpuno nepoznatih razloga, no za njeno suludo ponašanje i tak nema niti razloga niti suvislog objašnjenja pa ga neču niti tražiti. Javuz sad već naziva kad god mu padne napamet s nekim glupim izgovorom, usput priupita za Omera, Savašu na spominjanje Omera odmah izvirile antene pa hoče znat tko se raspituje za njegovog sina, mogla mu je i crvenom krpom mahnut pred nosom , takva je bila agina reakcija na spomen Javuzovog imena, kak se preziva taj Javuz , Korkmaz , aga se umirio, nije to onaj na kojeg sam ja mislio, sorry Savaš al to je točno taj sajko na kojeg si ti mislio. (i opet mi to ful glupo, da je Savaš sam tak odustao od daljnjih pitanja da ne bi pitao koji je taj, koja firma kak tip izgleda i sl.)
Savaš i Čić ko u stara dobra vremene, sjede pijuckaju kavu i čavrljaju, Čič mu objasnila razloge svoje posjete glupavoj, Savaš razumio da je išla jer mu je htjela pomoč da ga Jasemin shvati i razumije, i bilo mu drago, al Čič na to kaže išla sam najviše zbog sebe da joj objasnim kako sam živjela i kaj u budučnosti želim. Svaka čast curo ak tak nastaviš samo nebo bu ti granica.
sudoperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:09   #5232
Sudi, hvala ti mačak što si u 2 dugačka posta napisala sve ono za što sam ja iskreno, nakon početka pisanja izgubila motivaciju. Bilo bi isto u 2 posta, bilo je kasno, jednostavno, nije mi se dalo prepričavati sve nebuloze krnjavog (ne)karaktera glavne glumice. Ono šmrcanje i prekenjavanje pored mame, naravno, Savaš ju je još u autu žbrknuo u stilu "laku noć, ja odoh" pa se ona spasonosno sjetila Omera, dođi ga vidjeti, zna da na tu kartu može uvijek igrati.
Interesantno je kako se više nema slabine, ne ruši se, ne riga, sad samo šmrca i čeka da ovaj pukne, i nažalost hoće, iako, kako si i sama primjetila, kad se malo odmaknuo, počeo upotrebljavati moždane vijuge a ne samo malog, i počeo čok dobro reagirati i djelovati. I ne spominje više AB, sad Savaš zna za bebu, super! još jedan instrument za izazivanje pažnje.

U ponedjeljak nema serije, u utorak neka instant epizoda, ajd' super, možda skupim volje pa nastavim pisati.
Kad se sjetim da sam nekad jedva čekala duge epizode, a ova me brate izp**la u glavu do daske. Još ako Pala stvarno počne sliniti za onom zlicom od Đejde, onda kvragu, zaista ne znam što više mogu natovariti u scenarij.
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:10   #5233


Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post

"zdepasta, debelnoga, bezkarakterna pokvarenjakuša" Čiček
Uopšte ne dvojim ko je autor ovih boldiranih "stihova" .

Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post

...ne sada, posle svih **nja koje ste pregurali...tu je sada 2 dece i zbog njih se guta i više...neće Savaš njima mnogo nedostajati, sa Omerom ni do sada nije bio u istoj kući, dolazio je povremeno, ako stigne, kad stigne, ali ovo je mučenje...mučiš i njega i sebe...

Sad se vidi ko je prava tragična ličnost, Nazan....a toliko jaka, ponosna, dostojanstveno nosi svoju bol, sama samcata, plače kada je niko ne vidi, a sa osmehom izlazi pred druge...bez kukanja ni pred majkom, ni pred ujnom, ni pred bratom, čak mu nije dozvolila da nastavi da priča, a kamoli da je zatražila da joj pomogne, ...

Za razliku od nje Čiček je završila fakultet i samo mi dokazala da oni koji završavaju fakultet nisu pod obavezna i jako inteligentni, već samo uporni, imaju dovoljno para i volje za to...

i opet me iznenadila, naravno neprijatno..da ne ponavljam sve one pogrešne korake od ranije, nastavlja da radi isto...od Savaševog povratka iz Iraka, Vana, Irana, zaboravih kude je bio, je malo spustila loptu i nije više nadr***ana na svet oko sebe kao što je bila, ali ono što ja ne mogu da svarim je ta njena zaslepljenost, površnost, beskrajno jadikovanje nad svojom jadnom sudbinom, dvoličnost na kraju...oću kakim, neću kakim....uključi mozak, bar probaj, zar ti se sve mora crtati....kuka, plače, neutešna zbog Savaša, a kad je abi malo opalio edukaciju ko da joj je helijum u guzcu naduvao, odmah počela da izigrava veliku aginicu, pa kad su je na finjaka odhebali, ona opet njače....a onda je eto uvidjajna prema okolini, Savašu i njegovoj ljubavi prema drugoj i detetu, ali nikako da uključi mozak...stvarno me podseća na one kukuriku vetrokaze sa odžaka, kako vetar duva tako se okreće...pa onda doživi ni malo prijatnu otmicu i takav šok koji bi stvarno svakoga iz korena poremetio, ali oporavlja se brzo uz nesebičnu podršku ovaj put svih Baldara, ali opet mozak ne radi...priča sa djubretom abijem i taman kad pomislih da će nešto pametno i pitati, ona zaćuti...samo je rekla -niko nije znao za razvod -, reko, to je to, sad će joj pasti na pamet, niko, samo nas troje, Savaš, Ja i TI ABI...Savašu ne verujem da bi palo na pamet da me otima, nema razloga, sama znam da nisam to organizovala, ostaješ samo TI ABI...naročito jer je saznala da je to bio neko iz Moran ašireta, koji nema teorije da je saznao od Savaša..pa da malo o tome razmišlja, da razmišlja zašto njen brat krije identitet pred Yasemin znajući ko je, to nije dobro, on laže, zašto, da se vrati na ono što joj je rekao o Ibrahomovoj smrti i ocu...aaa yok, ne uključuje ona mozak.. i još i prećutkuje da kaže Savašu da jeste rekla abiju za razvod, kao ne bi da se Savaš naljuti, a očekuje od istog da reši i sazna sve...nije protiv njega na rečima, pa i protiv sebe, a na delima jeste...


... lepo su pričale, izjadala se ona Savaševoj ljubavi, ubacila koju opasku blage pretnje, kao da je rekla beži draga, naš život u aširetima je tako heben, meni teško, a navikla na ta pravila, a ne tebi... naročito kad je spomenula Omera kao aginog naslednika...to Yasemin nije znala ranije da joj je sin naslednik titule, a reče joj kako je otac pucao u nju, ali ovaj put reče istinu, da je dobila metak zbog jezika, a ne zbog Savaša kako je njemu nabila na nos....igranje činjenicama kako joj odgovara.... a nije se setila i da kaže, e moj abi se malo mota oko tebe...ajd dobro, ni ne mora njoj da čini usluge, nisu one prijateljice, ali to isto opet ni Savašu ne reče, opet dozira istine, selektivno sve predstavlja, a Savašu jeste prijatelj, bar tako kaže, nego joj bitno da ostali vide stvari iz njene perspektive, jadna, nije birala ona, nije mogla ona, sve su joj drugi radili, a ni ono što bi morala raditi, razmišljati, ne radi, a defakto se nalazi u hebenoj situaciji, dok joj se prstom ne pokaže....a kad se nešto desi očekuje da svi titraju oko nje,...
Skratila sam post, sorry.

1. pasus
The kum neće nedostajati deci? Pa onom nerođenom logično neće a Omeru zasigurno hoće.Dete neprestano zove oca .The kum je to!

2.pasus
Živo me zanima kada je to Nazan mogla poveriti svoje jade majčici i premilom bratu?Isterali su je kao pseto na ulicu a sve simptome hroničnog zanemarivanje njenih emocija i potreba iskazuju od početka serije!!! Što se tiče školovanja dalo se zaključiti iz nekog njenog i the kumovog razgovora da ona nije htela da se školuje -htela je da se uda.Slažem se da je Nazan tragičan lik.Sve Baldar žene su tragični likovi.Treba misliti o tome .

3. pasus
Priznajem da sam morala dva puta proveriti ko je autor ovog posta!?Iznenađena sam, i to priznajem.

Da li se to imputira da je Čiček neko kupio diplomu? Ovo nije prvi put da se to protežira i ističe kao velika mana prekrasne Čiček.Ja to nisam videla .Molim da me se uputi na sekvencu ili epizodu serije koja to dokazuje!

Nadalje, ja cenim da je Čiček upravo sve suprotno od onoga što si pobrojala u ovom pasusu u kome si se drvljem i kamenjem bacila na nju.Ovde se stalno zameralo Čiček to što plače.Pa neka plače.U situaciji u kojoj se ona nalazi to je najmanje što može raditi.Trebalo bi da “sruši svet “zbog očite nepravde.Nije kadra.Previše udaraca je ona iznela na svojim leđima.I ostala za pravo čudo - dobra i plemenita.Usled dobrote i naivnosti,vere u bližnjeg činila je i činiće pogreške ali ona sama nikada apsolutno nikada nikome nije pričinila zlo.
Ispala je mnogo bolja nego što prosečan gledalac može očekivati od "osobe" u njenoj poziciji.
Ne znam zašto joj "osporavaš" pravo da se "ponaša" kao aginica.Ona je rođena ćerka age udata za agu "u pokušaju".Ona JESTE aginica.Da se na vreme "ponašala" u skladu sa svojim statusom ne bi imala pola problema koji su je snašli.
Zašto Čiček nema pravo da voli svog brata?Zašto ga ne sme poštovati i zašto mu ne sme verovati?U krajnjemu zašto nema pravo štiti svog brata ako misli da je to ispravno?Zato što mi kao gledaoci pretpostavljamo šta Yavuz smera i planira,šta radi?!
Uostalom-zašto je za Boga miloga ona bilo šta dužna pričati the kumu?Da li on njoj priča?Da li joj se poverava,nešto objašnjava,pravda i sl?Šta je ona njemu dužna činiti više nego on njoj?Ona njemu APSOLUTNO NIŠTA ne duguje,naročito ne lojalnost .

I najposle nisu Čiček i the kumova švalerka razgovarale.Švalerka sa podočnjacima ju je krajnje bezobrazno ostavila da čeka u kancelariji kako bi pokazala svoju nadmoć a potom je slušala ono što je sjajna Čiček u dobroj nameri pričala kako bi pomogla "mužu" da prizove pameti ludu švalerku!!!Čiček je krajnje stidljivo pokušala čudnoj personi sa podočnjacima objasniti veličinu problema koji the kum mora rešiti.Nije se "jadala i pretila joj" kako tvrdiš.Pokušala je švalerki sa podočnjacima "otvoriti oči".Vidim da to tebe i ine obožavateljice lika i dela čudne persone sa podočnjacima nije dojmilo.

Čiček je mlada žena koja će preko trnja dosegnuti zvezde! U protivnom-kakvu poruku bi poslala ova serija?

nurt

Zadnje uređivanje hasret : 04.12.2011. at 18:19.
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:07   #5234
Lip pozdrav! Molila bih ako bi mi netko mogao reći koja je epizoda bila u petak, naime nisam ju gledala, a kako stvari stoje ni reprizu neću uspjeti uhvatiti na tv-u, pa da propušteno odgledam na dailymotionu
Giovanna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 20:05   #5235
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Skratila sam post, sorry.

1. pasus
The kum neće nedostajati deci? Pa onom nerođenom logično neće a Omeru zasigurno hoće.Dete neprestano zove oca .The kum je to!

2.pasus
[B]Živo me zanima kada je to Nazan mogla poveriti svoje jade majčici i premilom[/B] bratu?Isterali su je kao pseto na ulicu a sve simptome hroničnog zanemarivanje njenih emocija i potreba iskazuju od početka serije!!! Što se tiče školovanja dalo se zaključiti iz nekog njenog i the kumovog razgovora da ona nije htela da se školuje -htela je da se uda.Slažem se da je Nazan tragičan lik.Sve Baldar žene su tragični likovi.Treba misliti o tome .

3. pasus
Priznajem da sam morala dva puta proveriti ko je autor ovog posta!?Iznenađena sam, i to priznajem.

Da li se to imputira da je Čiček neko kupio diplomu? Ovo nije prvi put da se to protežira i ističe kao velika mana prekrasne Čiček.Ja to nisam videla .Molim da me se uputi na sekvencu ili epizodu serije koja to dokazuje!

Nadalje, ja cenim da je Čiček upravo sve suprotno od onoga što si pobrojala u ovom pasusu u kome si se drvljem i kamenjem bacila na nju.Ovde se stalno zameralo Čiček to što plače.Pa neka plače.U situaciji u kojoj se ona nalazi to je najmanje što može raditi.Trebalo bi da “sruši svet “zbog očite nepravde.Nije kadra.Previše udaraca je ona iznela na svojim leđima.I ostala za pravo čudo - dobra i plemenita.Usled dobrote i naivnosti,vere u bližnjeg činila je i činiće pogreške ali ona sama nikada apsolutno nikada nikome nije pričinila zlo.
Ispala je mnogo bolja nego što prosečan gledalac može očekivati od "osobe" u njenoj poziciji.
Ne znam zašto joj "osporavaš" pravo da se "ponaša" kao aginica.Ona je rođena ćerka age udata za agu "u pokušaju".Ona JESTE aginica.Da se na vreme "ponašala" u skladu sa svojim statusom ne bi imala pola problema koji su je snašli.
Zašto Čiček nema pravo da voli svog brata?Zašto ga ne sme poštovati i zašto mu ne sme verovati?U krajnjemu zašto nema pravo štiti svog brata ako misli da je to ispravno?Zato što mi kao gledaoci pretpostavljamo šta Yavuz smera i planira,šta radi?!
Uostalom-zašto je za Boga miloga ona bilo šta dužna pričati the kumu?Da li on njoj priča?Da li joj se poverava,nešto objašnjava,pravda i sl?Šta je ona njemu dužna činiti više nego on njoj?Ona njemu APSOLUTNO NIŠTA ne duguje,naročito ne lojalnost .

I najposle nisu Čiček i the kumova švalerka razgovarale.Švalerka sa podočnjacima ju je krajnje bezobrazno ostavila da čeka u kancelariji kako bi pokazala svoju nadmoć a potom je slušala ono što je sjajna Čiček u dobroj nameri pričala kako bi pomogla "mužu" da prizove pameti ludu švalerku!!!Čiček je krajnje stidljivo pokušala čudnoj personi sa podočnjacima objasniti veličinu problema koji the kum mora rešiti.Nije se "jadala i pretila joj" kako tvrdiš.Pokušala je švalerki sa podočnjacima "otvoriti oči".Vidim da to tebe i ine obožavateljice lika i dela čudne persone sa podočnjacima nije dojmilo.



nurt
1, Ne više nego do sada....

2, Ni taj dan kada je zvao u restoran, kada je saznao da je Bora odmaglio sa sve lovom....zato sam i rekla da mi je ona veća, jača i dostojanstvenija

3,Ja volim da te iznenadim
Nisam ni rekla da je neko kupio diplomu, ali sam rekla:
- Čiček je završila fakultet i samo mi dokazala da oni koji završavaju fakultet nisu pod obavezna i jako inteligentni, već samo uporni, imaju dovoljno para i volje za to...-
imala je volje, bila je uporna, a Savaš je platio taj privatni fakultet, za koji je i sama rekla da je skup, i jeste ga završila (nisu prikazali kako ???)
i obrazložila šta pod tim podrazumevam....korišćenje mozga i za druge stvari, a ne čisto pamćenje lekcija iz knjiga...i baš to mi je i pokazala slepim verovanjem bratu, a zna da radi nešto što i nije u redu, da se predstavlja drugim imenom, da radi sa Yasemin, i na kraju da je još jedino on znao za planove za razvod i gde si ti pročitala da ona njega ne treba da voli, ali na osnovu onoga što zna, što joj govori, kao inteligentna bi morala malo i da razmišlja o tome...to rade inteligentni, pametni ljudi, ne primaju rečeno zdravo za gotovo...
A Savašu bi trebalo da kaže, jer od njega očekuje da sazna sve, kao što reče sama, pa ako od nekoga očekuješ pomoć onda ga i uputiš na nešto što će to ubrzati....
ja imam dosta godina, ali dobro vidim i čujem, ne moraš da vičeš...a ako je njen život -apsolutno ništa - onda u redu, jer je ispred pištolja njenog oca bio Savaš, Pala i Savaševi ljudi....a mogla je to biti ona...ili neko od Baldara ili čak Morana, jer nije samo jedno pleme naoružano i nečijim ubistvom sve počinje, a ne završava se....
Kod Yasemin ona nije ni trebalo da ide...ali je priča i bila samo o njenom jadnom životu, a tako prezentovano jeste upozorenje i pretnja, naročito spomenom Omera...a kad je tako divna i krasna, što ne pita za to dete...
Da li je rodjena ili ne za aginicu, možda jeste, a možda i ne...ali vreme kada je krenula da aguje i diriguje i način i razlog su ono što mi smeta, to je ono što rekoh -dok joj prstom ne pokažu-, pametno...
A Savaš i ja se ne slažemo sa time da je Yasemin švalerka, već njegova žena...sa podočnjacima ili bez...
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 20:07   #5236
Quote:
Giovanna* kaže: Pogledaj post
Lip pozdrav! Molila bih ako bi mi netko mogao reći koja je epizoda bila u petak, naime nisam ju gledala, a kako stvari stoje ni reprizu neću uspjeti uhvatiti na tv-u, pa da propušteno odgledam na dailymotionu
U petak je bio kraj 43 i polovina 44 epizode....
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 20:21   #5237
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
U petak je bio kraj 43 i polovina 44 epizode....
Hvala, bacam se na nadoknađivanje gradiva
Giovanna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:18   #5238
Quote:
zora964 kaže: Pogledaj post
...A Savaš i ja se ne slažemo sa time da je Yasemin švalerka, već njegova žena...sa podočnjacima ili bez...
Yasemin je njegova ljubav,majka njegovog djeteta,žena kojom se želi oženiti,žena koju otvoreno zove svojom suprugom(jer u srcu to već jeste),žena zbog koje se suprotstavlja svima-majci,aširetu,običajima...

Prosidba



Svađa i pomirenje nakon Vana



Predstavljanje prijateljima



Mustafino hapšenje i odlazak kući



Povratak iz Irana





Ni u jednom trenu nije se prema njoj ponašao kao prema ljubavnici,švalerki ili slično.Od samog početka govori da će se vjenčati,ne odustaje od nje ni u kojoj situaciji,voli nju,njihovog sina,želi živjeti s njima,spavati s njom,planira budućnost,raduje se drugom djetetu...kakva ljubavnica
Brak zakonski može i ne mora biti nekome važan,njima očito nije presudan jer su usprkos svemu još uvijek zajedno,partneri i obitelj...ostat će to i da se nikad ne vjenčaju ...
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...

Zadnje uređivanje masal : 04.12.2011. at 21:41.
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 21:56   #5239
draga @masal
prekrasne slike si postvaila, toliko emotivne i dirljive i sada kad bi trebala "birati" slike u kojima su iskazali svoje emocije mislim da bi mi ovaj forum bio kratak ...
Kad bi trebala birati „biti žena na papiru“ i imati samo taj lažni status žene ili biti voljena žena kao Yasemin odmah ali odmah bez razmišljanja ću uvijek prihvatiti i bit Yasemin … Yasemin je jedna prekrasan osoba fizički i karakterno i voljena žena i žena koja odgovara njenom voljenom čovjeku Savašu u svim njenim nesavršenostima ona je njemu a i meni savršena … jer njene nesavršenosti nju čine savršenom … nije zlobna nije zločesta nije prgava samo je sa svim karakteristikama u RL osobe koja ima propusta… i zato ja obožavam fiktivni lik Yasemin a u kombinaciji S&Y meni su nešto najljepše ..
Ljubav koju mi pokazuju likovi Savaš&Yasemin meni je nešto najljepše i obožavam ih gledati na ekranu i dok njih gledam dobivam toplinu .... toliku količinu pokazanih emocija nitko mi nije pokazao i lijep mi je način na koji se oni bore za svoju ljubav i oni nisu sebični i da će za svoju ljubav druge uništavati ili činiti zlo …Savaš&Yasemin su u borbi za svoju ljubav obzirni prema drugima oko njih jer da nisu toliko obzirni uzeli bi se za ruke i otišli i ne bi ih bilo briga što će bit s drugima .. ali ne oni pokazuju“veličinu svoga karaktera“ jer Yaso nije sebična guska a Savaš nije sebičnjak i licemjer ..
Ja sam jako zavidna njima na njihovom odnosu i na njihovoj pokazanoj ljubavi …ljubomorna sam na Yasu jer prekrasno izgleda jer ima prekrasnog i savršenog muškarca pored sebe, svog voljenog čovjeka Savaša…na Yasu sam jako ljubomorna jer joj Savaš pokazuje onoliku količinu emocija i pažnje … ljubomorna sma na Yasu jer zna bezuvjetno voljeti i jer zna pokazati emocije...I kamo sreća da ja budem na Yasinu mjestu i kamo sreća da mu ja budem ta voljena žena kao Yaso i nikada ali nikada ne bih poželjela bit „žena na papiru“ ..
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 04.12.2011. at 22:49.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 23:02   #5240
Quote:
passionfan kaže: Pogledaj post
Zašto sutra Nova u reprizi daje samo sat vremena serije, a ne cijelu, tj. dva sata koliko je prikazano u petak. To mi je totalno glupo. Zbog puta nisam mogao gledat u petak, i mislio sam pogledat reprizu, kad ono gledam na njihovim stranicama da će bit samo sat vremena. Tako su bili još jednom napravili.
mislim da će ti jedan dio reprize biti u pon, a drugi u utorak, jer u pon nema serije navečer, pa će tako kompenzirat. pretpostavljam bar jer su već jednom napravili tako
__________________
„Mislim da dok živite život punim plućima morate posjedovati mješavinu ljubavi i ludila. Ako ne posjedujete oboje nećete uspjeti." Nurgul Yesilcay || Dear Istanbul, we're going to meet one day, I promise. Love, xx
Istanbul masal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.