Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 13:58   #8001
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Možeš biti uvjerena da je
I dajte nabavite si kurtiće i bez njega nedaj blizu sebe ni mm. Trudnoća je samo jedna mogućnost u moru drugih komplikacija koje ti može donjeti odnos i peting bez zaštite.
Istina.
Al' zato "ovo mi je škola i drugi puta ću pametnije"
Girl4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:28   #8002
curee..isla sam na ultrazvuk u 5 tj i vide se dvije vrecice bez ploda..koliko je moguce da obje opstanu?
grobnickozlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:35   #8003
Quote:
grobnickozlo kaže: Pogledaj post
curee..isla sam na ultrazvuk u 5 tj i vide se dvije vrecice bez ploda..koliko je moguce da obje opstanu?
Mislis ne vide se jos otkucaji srca samo zametci? Postoji, zasto ne bi, ici ces sl.tj.opet na uzv i srceko bi se vec trebalo vidjeti
Cestitam
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 19:52   #8004
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nakon 7 mj. neuspjelog zatrudnjivanja je vrijeme da se zatraži pomoć na humanoj reprodukciji kako bi se isključili problemi i kod tebe i kod partnera, te ako postoje riješili na najadekvatniji način. Odgađanje nije baš najsretnije rješenje u bilo kojem slučaju.
hvala bogu nije trebalo tražiti nikakvu pomoć....evo me u 9 tjednu. zatrudnjela 25. dan ciklusa.... gin me naručila na pregled 11.11.....
zabrinuta30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 21:09   #8005
Quote:
zabrinuta30 kaže: Pogledaj post
hvala bogu nije trebalo tražiti nikakvu pomoć....evo me u 9 tjednu. zatrudnjela 25. dan ciklusa.... gin me naručila na pregled 11.11.....
opaaaaa!!!! Pa čestitam!!!!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:20   #8006
Thumbs up

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
opaaaaa!!!! Pa čestitam!!!!
Hvala
zabrinuta30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 10:32   #8007
pozdrav cure, ovako stvari stoje ZM 29.09. iduca je trebala biti 31.10. i eto kasni ali test koji sam radila 1.11. je bio negativan...osjecam napetost u grudim i bole, u trbuhu sve nesto cudno a u glavi kaos
kolika je mogucnost da sam trudna a test jos ne pokazuje to? ovulacija je po plivinom kalendaru ovulacije bila je od 12 do 20...
__________________
biti odgajatelj...najljepsi posao na svijetu..
p!nk bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:55   #8008
ciklusi su ti inače redoviti?
da si trudna, trebao je već pokazati pozitivno.
pričekaj još nekoliko dana, pa ako ne dođe menstruacija, napravi ponovo test.
ako je i dalje negativan, idi ginekologu.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 15:10   #8009
Da...evo ove godine su jedan mj.po ljeti uranile 2 dana...pocekati cu do kraja tj.pa vidim
__________________
biti odgajatelj...najljepsi posao na svijetu..
p!nk bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 07:36   #8010
Opet ja... Dakle, menstruacija (zadnja trajala od 10.-16.10.) je već trebala nastupiti jučer, ili danas bar, ako ne nastupi do sutra ili prekosutra, sići ću s pameti doslovno Već me dva tjedna konstantno prati onaj osjećaj u trbuhu i bol u jajnicima kao dan pred menstruaciju, a od nje ni traga... Poludit ću! Bi li trebala paničariti (kao da to već ne radim :/ ), i uzimati test za trudnoću, ja, kojoj himen znači još nije probijen i za koju je gotovo nemoguće da ostane trudna... Please help!!!
Girl4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 08:41   #8011
Quote:
Girl4 kaže: Pogledaj post
Opet ja... Dakle, menstruacija (zadnja trajala od 10.-16.10.) je već trebala nastupiti jučer, ili danas bar, ako ne nastupi do sutra ili prekosutra, sići ću s pameti doslovno Već me dva tjedna konstantno prati onaj osjećaj u trbuhu i bol u jajnicima kao dan pred menstruaciju, a od nje ni traga... Poludit ću! Bi li trebala paničariti (kao da to već ne radim :/ ), i uzimati test za trudnoću, ja, kojoj himen znači još nije probijen i za koju je gotovo nemoguće da ostane trudna... Please help!!!
Ima smisla da napraviš test i to samo radi vlastitog duševnog mira. Duševni mir je preduvijet bilo kakvog normalnog i suvislog funkcioniranja. 30 kn je zaista mala cijena za to.
Osim toga trabala bi otići do ginekologa na pregled. Mislim da si pokupila neku infekciju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:39   #8012
Da li sam trudna

Cao cure, buduce majke
Imam mali problem, nadam se da cete mi pomoci.

Inace imam jako neredovne cikluse, nekad zna i po 2mj da kasni, ali u augustu i septembru dok sam bila kuci kod svojih unormalilo se i dobila sam na 25. dan.
Dakle u vezi sam na daljinu i sedmicu kad mi je decko trebao doci trebala sam da dobijem menstr. to je bilo od 16.10. on je bio 10 dana i nisam dobila. Imali smo odnose, ali nije svaki bio s kondomom, vec prekinuti snosaj. Dakle nijednom nije svrsio u mene
On je otisao 24.10. i dan poslije sam imala kao smedjkast iscjedak, mislila sam da sam dobila ali trajalo je svega jedan dan.
Panicarka kakva jesam, uradila sam test 7 dana nakon njegov odlaska, ujutro i bio je negativan.
Otad je proslo skoro mj dana i trebala sam danas da dobijem, grudi su mi porasle, lice je u predmenstrualnom stanju uzasno ali i dalje ne dobijam

Planiram sutra da kupim jos jedan test, iskreno se nadam da nisam trudna i bicu pametnija iduci put.
Nadam se da mi mozete pomoci, hvala vam unaprijed
Pozdrav, Iva
ivavalentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:11   #8013
Quote:
ivavalentina kaže: Pogledaj post
Cao cure, buduce majke
Imam mali problem, nadam se da cete mi pomoci.

Inace imam jako neredovne cikluse, nekad zna i po 2mj da kasni, ali u augustu i septembru dok sam bila kuci kod svojih unormalilo se i dobila sam na 25. dan.
Dakle u vezi sam na daljinu i sedmicu kad mi je decko trebao doci trebala sam da dobijem menstr. to je bilo od 16.10. on je bio 10 dana i nisam dobila. Imali smo odnose, ali nije svaki bio s kondomom, vec prekinuti snosaj. Dakle nijednom nije svrsio u mene
On je otisao 24.10. i dan poslije sam imala kao smedjkast iscjedak, mislila sam da sam dobila ali trajalo je svega jedan dan.
Panicarka kakva jesam, uradila sam test 7 dana nakon njegov odlaska, ujutro i bio je negativan.
Otad je proslo skoro mj dana i trebala sam danas da dobijem, grudi su mi porasle, lice je u predmenstrualnom stanju uzasno ali i dalje ne dobijam

Planiram sutra da kupim jos jedan test, iskreno se nadam da nisam trudna i bicu pametnija iduci put.
Nadam se da mi mozete pomoci, hvala vam unaprijed
Pozdrav, Iva
Kako misliš da ti možemo pomoći? I sama si rekla da imaš tendenciju neredovitih menzesa.
Možeš jedino napraviti novi test i svakako otići ginekologu na pregled te razmotriti neku od hormonalnih kontracepcija kao daljnju mogućnost zaštite.

p.s prekinuti snošaj nije najsretnija metoda, posebno ako muškarac nakon što ejakulira ima novi snošaj bez zaštite. Naime u toj predsjemenoj tekućini može se pronaći zaostalih spermija iz prethodne "runde". Zato se muškarac obavezno mora pomokriti svaki put nakon snošaja da se uretra "očisti".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 00:42   #8014
Unhappy cudna menstruacija...

Pozdrav,

Zanima me da li je netko imao ikad slicnu situaciju i simptome,
ovako, imam stalnog partnera,decka i odnosi su uvijek nezasticeni(vadi ga van) kako bi se reklo.. e sad, zadnji odnos smo imali 2-3 dana prije dolaska menstruacije, ocekivala sam ju na 35 dan kao i inace medjutim dosla je 2 dana ranije, s tim da nisam imala bolove u trbuhu niti bolne grudi kao sto uobicajeno imam, uvijek imam jake bolove a ovo mi je prvi put da nisam apsolutno nikakve bolove imala. Prvi dan je bila u tragovima, nesto malo smedjkastog-tamno crvenog(s tim da mi je uvijek tako dan prije, kao mali znak da mi dolazi), drugi dan kad mi je trebala normalno poceti obilno, nastavila se kao i prethodnog dana mozda mrvicu vise i malo vise svijetlo-crveno. Inace kad mi pocne drugi dan pocne i boljeti medjutim nista, bol nula bodova i to mi je skroz cudno..treci dan se cinilo kao da je napokon pocela kako treba i nakon sto sam se otusirala prije izlaska opet sve nesto u tragovima, ulozak ako pola popunjen krvlju..sad mi je evo cetvrti dan i dalje nije obilna curi normalno tu i tamo kad odem na wc piskiti i tjt..zaboravila sam spomenuti da su mi bradavice pocele biti bolne tek drugi dan nakon sto sam dobila i ne prestaju boljeti, bas su jako osjetljive i uzasno bole a inace me ne bole za vrijeme menstruacije samo prije.
Sad je pitanje, da li netko misli da je moguca lazna menstruacija za koju sam citala na forumima? jer sam citala da je menstruacija tako u puno manjim kolicinama tad i puno kraca(meni traje inace do 5 dana)? ne znam sto da mislim bas mi je cudno, kod ginek. sam tek otvorila karton i tek se trebam naruciti za prvi pregled koji ce biti u 1 mj. ako jer je prenatrpana pacijenticama.. sta vi mislite o tome?
help
__________________
what goes around, comes all the way back around.
1girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 09:33   #8015
pozdrav,
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, pa evo ovdje cu.
ako sam imala spolni odnos 09.11.14. da li je rano da imam sada prve simptome trudnoce? nisu mi bili plodni dani, sljedecu menstruaciju trebam dobiti 19.11.
exes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 11:34   #8016
Quote:
1girl kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me da li je netko imao ikad slicnu situaciju i simptome,
ovako, imam stalnog partnera,decka i odnosi su uvijek nezasticeni(vadi ga van) kako bi se reklo.. e sad, zadnji odnos smo imali 2-3 dana prije dolaska menstruacije, ocekivala sam ju na 35 dan kao i inace medjutim dosla je 2 dana ranije, s tim da nisam imala bolove u trbuhu niti bolne grudi kao sto uobicajeno imam, uvijek imam jake bolove a ovo mi je prvi put da nisam apsolutno nikakve bolove imala. Prvi dan je bila u tragovima, nesto malo smedjkastog-tamno crvenog(s tim da mi je uvijek tako dan prije, kao mali znak da mi dolazi), drugi dan kad mi je trebala normalno poceti obilno, nastavila se kao i prethodnog dana mozda mrvicu vise i malo vise svijetlo-crveno. Inace kad mi pocne drugi dan pocne i boljeti medjutim nista, bol nula bodova i to mi je skroz cudno..treci dan se cinilo kao da je napokon pocela kako treba i nakon sto sam se otusirala prije izlaska opet sve nesto u tragovima, ulozak ako pola popunjen krvlju..sad mi je evo cetvrti dan i dalje nije obilna curi normalno tu i tamo kad odem na wc piskiti i tjt..zaboravila sam spomenuti da su mi bradavice pocele biti bolne tek drugi dan nakon sto sam dobila i ne prestaju boljeti, bas su jako osjetljive i uzasno bole a inace me ne bole za vrijeme menstruacije samo prije.
Sad je pitanje, da li netko misli da je moguca lazna menstruacija za koju sam citala na forumima? jer sam citala da je menstruacija tako u puno manjim kolicinama tad i puno kraca(meni traje inace do 5 dana)? ne znam sto da mislim bas mi je cudno, kod ginek. sam tek otvorila karton i tek se trebam naruciti za prvi pregled koji ce biti u 1 mj. ako jer je prenatrpana pacijenticama.. sta vi mislite o tome?
help
Krvarenje koje si opisala je prejako da bi bilo eventualno implantacijsko. Veća je vjerojatnost da si možda imala ciklus bez ovulacije. Naime kad izostane ovulacija u ciklusu menzes može uraniti ili kasniti i može biti drukčiji nego uobičajeno.
Ukoliko si i dalje zabrinuta, naruči se kod gina na pregled. UZV će dati odgovor na sva pitanja.

Quote:
exes kaže: Pogledaj post
pozdrav,
ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, pa evo ovdje cu.
ako sam imala spolni odnos 09.11.14. da li je rano da imam sada prve simptome trudnoce? nisu mi bili plodni dani, sljedecu menstruaciju trebam dobiti 19.11.
Ukoliko je sve baš tako kako si napisala, prerano je za neke osjetnije simptome trudnoće.
Inače ovulacija je cca 10 do 14 dana prije očekivanog menzesa, tako da ne znam na temelju čega si uvjerena da su ti bili neplodni dani? Nemoj se oslanjati isključivo na neke svoje osjete jer mogu te prevariti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:12   #8017
Thumbs down

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Krvarenje koje si opisala je prejako da bi bilo eventualno implantacijsko. Veća je vjerojatnost da si možda imala ciklus bez ovulacije. Naime kad izostane ovulacija u ciklusu menzes može uraniti ili kasniti i može biti drukčiji nego uobičajeno.
Ukoliko si i dalje zabrinuta, naruči se kod gina na pregled. UZV će dati odgovor na sva pitanja.

Da, to sam i ja pomislila da nije mozda izostanak ovulacije, jer sam procitala bas puno slicnih postova na tu temu i slicnih tekstova kao sto je slucaj kod mene. Ali da li je moguca trudnoca ako sam imala spolne odnose tokom plodnih dana bez zastite prekinutim
snosajem(sa sigurnoscu), dva puta? bas iz tog razloga mi je cudno i sumljivo
__________________
what goes around, comes all the way back around.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 16.11.2014. at 10:36. Reason: Q
1girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:21   #8018
Quote:
1girl kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja pomislila da nije mozda izostanak ovulacije, jer sam procitala bas puno slicnih postova na tu temu i slicnih tekstova kao sto je slucaj kod mene. Ali da li je moguca trudnoca ako sam imala spolne odnose tokom plodnih dana bez zastite prekinutim
snosajem(sa sigurnoscu), dva puta? bas iz tog razloga mi je cudno i sumljivo
ako si imala dva uzastopna spolna odnosa s prekinutim snošajem (bez da je on u međuvremenu išao na wc), možeš ostati trudna ako je nešto sperme zaostalo od prvog puta.
male su šanse za to, ali ipak postoje.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:22   #8019
Quote:
1girl kaže: Pogledaj post

Da, to sam i ja pomislila da nije mozda izostanak ovulacije, jer sam procitala bas puno slicnih postova na tu temu i slicnih tekstova kao sto je slucaj kod mene. Ali da li je moguca trudnoca ako sam imala spolne odnose tokom plodnih dana bez zastite prekinutim
snosajem(sa sigurnoscu), dva puta? bas iz tog razloga mi je cudno i sumljivo
S kolikom sigurnošću? Ta metoda vađenja je najnepouzdanija metoda zaštite, jer ponekad muškarcu krene orgazam pa ga suspregnu u momentu kad osjete da nadolazi, i tada se dogodi i da se nešto i ejakulira, iako misle kako do toga nije došlo npr. Imam hrpu frendica koje su tak ostale u drugom stanju.

Gle, odi kod gina, sve će ti točno reći pregledom UZV.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 15:31   #8020
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
S kolikom sigurnošću? Ta metoda vađenja je najnepouzdanija metoda zaštite, jer ponekad muškarcu krene orgazam pa ga suspregnu u momentu kad osjete da nadolazi, i tada se dogodi i da se nešto i ejakulira, iako misle kako do toga nije došlo npr. Imam hrpu frendica koje su tak ostale u drugom stanju.

Gle, odi kod gina, sve će ti točno reći pregledom UZV.
Sigurna sam u svog partnera 100% da zna sto radi, ali slazem se s time da je to najnepouzdaniji nacin zastite i da je vrlo neodgovorno ako netko ne zeli ostati u drugom stanju.. ovo drugo takodjer sam svjesna toga, cula sam za puno takvih slucajeva..
ugl. hvala na inf. i savjetu, kontaktirati cu sa ginek. pa cu vidjeti
__________________
what goes around, comes all the way back around.
1girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:14.