Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2007., 16:31   #1
Meteori padaju po Zagrebu



ZAGREB - Kao da je netko upalio divovski reflektor na nebu, tako je izgledala eksplozija meteora veličine ljudske šake (tak mali )nad Zagrebom u noći s prošle nedjelje na ponedjeljak.

Eksploziju meteora, koja je sretnicima što su je vidjeli izgledala kao bljesak u trajanju od nekoliko sekundi, zabilježile su i kamere nedavno osnovane Hrvatske meteorske mreže u četiri hrvatska grada.

Meteor, inače pripadnik Lyrida, bio je težak 30-ak dekagrama, sastavljen je od leda i silikata, a padao je okomito brzinom od 40 kilometara u sekundi, procjenjuje se, direktno na hotel Westin u središtu grada. Eksplodirao je na visini od 60-ak kilometara odnosno samo 1,5 sekundu prije udara i pritom zabljesnuo snagom od 200 do 300 megavata, koliko u tom vremenu može proizvesti i elektrana u Krškom, tvrde stručnjaci.

- Zasjao je kao Mjesec u prvoj četvrti, sve je trajalo nekoliko sekundi, ali zahvaljujući učenicima gimnazija u Bjelovaru i Osijeku koji su dežurali u sklopu Hrvatske meteorske mreže uhvatili smo ga u trenutku eksplozije - kaže Korado Korlević iz zvjezdarnice Višnjan, dodajući kako bi meteor, da je pao na hotel, imao razornu snagu kao topovska granata, posebice zbog brzine. Zvjezdarnica u Višnjanu je, uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, pokrenula Hrvatsku meteorsku mrežu prije nekoliko mjeseci, a ovo je druga efektna snimka koju je Mreža napravila.

- Posebnost je to da smo u mrežu uključili učenike diljem zemlje kako bi motrili nebo. Uskoro će mreža biti postavljena u cijelosti i tada će to biti najbolja i najjeftinija mreža za praćenje meteora u svijetu - tvrdi Korlević. Da bi se ovakva pojava zamijetila, inače je potrebno oko 3000 sati neprestanog gledanja u nebo. Sretnici koji su je primijetili u Zagrebu za nju su trebali pogledati u nebo na nekoliko sekundi.

mnogi kažu da je to fotomontaža ili ne znam kaj pročitajte komentare u jutarnjem
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 17:44   #2
Padali su meteori. ok. i sta sad?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 17:47   #3
Jel ima toga na jubito?
__________________
I shall live yesterday.
Rowan Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:05   #4
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post


Eksplodirao je na visini od 60-ak kilometara odnosno samo 1,5 sekundu prije udara i pritom zabljesnuo snagom od 200 do 300 megavata, koliko u tom vremenu može proizvesti i elektrana u Krškom, tvrde stručnjaci.



još jedan dokaz koliko smo u svakom trenutku izloženi a nismo toga ni svjesni.
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:07   #5
će sad ljudi otić iz hotela? konkurencija uživa...
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:35   #6
koje (ne)sreće moraš bit da te tako nesto pogodi
 
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 22:38   #7
Quote:
p-ste kaže: Pogledaj post
koje (ne)sreće moraš bit da te tako nesto pogodi
i onda još kažu da ne postoji sudbina zamisli ručaš u hotelu i nekaj ti doleti iz svemira
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 23:28   #8
Kaj je ovdje uopće nadnaravno ili na rubu znanosti?
__________________
God is on the TV.
Gorila is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 23:57   #9
Quote:
Gorila kaže: Pogledaj post
Kaj je ovdje uopće nadnaravno ili na rubu znanosti?
gle, kaj si tak sumnjičav, nadnaravno je to kaj nije udaril nego se raspao u zraku
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 04:03   #10
Quote:
plavushazg kaže: Pogledaj post
gle, kaj si tak sumnjičav, nadnaravno je to kaj nije udaril nego se raspao u zraku
A zasto bi to bilo nadnaravno? Pa meteori se raspadnu u zraku u 99.9999999999% slucajeva. Da nije tako, ne bi nam bilo lako, vjeruj mi.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 04:06   #11
Quote:
p-ste kaže: Pogledaj post
koje (ne)sreće moraš bit da te tako nesto pogodi
Paaaa, mislim da bi hotel puno puno vise zaradio da ga je pogodio nego ovako. Recimo, 10-ak kg ovakvog meteorita na slobodnom trzistu dode oko cca 15000 funti. Ja ne bi imao nista protiv da mi takav komad, velicine sake, sleti u dvoriste. Prije nekoliko godina jedan zatvor u Juznoj Africi je bio izresetan meteoritima - nekih 30-ak komada razlicitih velicina, ukupne tezine nekih 50-ak kg ako me sjecanje dobro sluzi.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 04:45   #12
Padaju pijanci po zagrebu. treba to udomit.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 11:31   #13
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Paaaa, mislim da bi hotel puno puno vise zaradio da ga je pogodio nego ovako. Recimo, 10-ak kg ovakvog meteorita na slobodnom trzistu dode oko cca 15000 funti. Ja ne bi imao nista protiv da mi takav komad, velicine sake, sleti u dvoriste. Prije nekoliko godina jedan zatvor u Juznoj Africi je bio izresetan meteoritima - nekih 30-ak komada razlicitih velicina, ukupne tezine nekih 50-ak kg ako me sjecanje dobro sluzi.

ovaj je imao 20-30 deka...
MaxTheBoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:14   #14
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...agreb,72212.jl

ima li više vijesti o ovom? odlična stvar, ali otkud im podatak za westin? mislim da su to "malo" nategnuli...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 16:48   #15
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
ovaj je imao 20-30 deka...
Da je doletio i bubnuo na Westin imao bi ipak dosta vise od 20-30 deka. A i to je vrlo velika spekulacija jer ovisi o sastavu o kojem nitko pojma nema.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 18:18   #16
What are meteor showers?

An increase in the number of meteors at a particular time of year is called a meteor shower.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.