Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 19:32   #121
Quote:
kamOsutra kaže: Pogledaj post
hmmm...jebote...ma tko bi to mogao znati...? uf, bas mi dajes razmisljati...
A da probas pitati svog frizera...on je strucnjak za glavu...?

Il cek...da, sad mi je palo na pamet...mozda da pokusas otici LIJECNIKU???!!!
Mislim da si ipak malo pregrub. Ne radi se o vodenim kozicama već ipak o nečemu vrlo zloćudnijem, tako da je strah od takve dijagnoze ipak jedna vrlo normalna ljudska reakcija.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 19:37   #122
ne moraju bit nužne glavobolje. simptomi su vrlo različiti i prilično, kak da se izrazim, svakodnevno-neprimjetni. dakle, ak te boli glava, nećeš odmah posumnjat na tumor. a simptomi mogu biti iznenadan gubitak svijesti, glavobolje, dupla slika, promjene u ponašanju, gubljenje, nemogućnost rasuđivanja i gro ostalih psihičkih poremećaja
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 22:40   #123
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
MM-ova mama se samo srušila ...nikad glavobolja ni nikakvih smetnji sa vidom...i nakon 2 tjedna umrla...
Ovo je prestrašno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 23:47   #124
moja prijateljica je imala tumor na mozgu prije 5-6 godina. imala je glavobolje i jedna strana glave joj je slabije funkcionirala (oko, dio usne...)! sad je , hvala Bogu, skroz zdrava i nema nikakvih posljedica
rea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:04   #125
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mislim da si ipak malo pregrub. Ne radi se o vodenim kozicama već ipak o nečemu vrlo zloćudnijem, tako da je strah od takve dijagnoze ipak jedna vrlo normalna ljudska reakcija.
Pa bas zato i sizim.
Lako se nekom s alergijskim rinitisom bavit forumskom i auto-dijagnostikom.

Ali tumor na mozgu nije proljetna hunjavica.

Strah od dijagnoze je nesto sto vecinu qurceve Hrvatske sprjecava da ode lijecniku. Zato otkrivamo karcinom dojke kad je vec razjebao pola organizma, iako bi jedan sugavi pregled mogao lako spasit citavu situaciju, da ne pricam o karcinome maternice...jer fuck treba otic ginekologu, napravit Papa test...a tko ce se s tim zamarat...da ne spominje kolorektalni karcinom...kojeg valjda otkriju kad covjek otegne papke...znas zasto...treba pustit doktora da ti gurne prst i jos neke cjevcice u supak. a to je tako sramotno ...mislim da cu radije umrijeti.

Mozda sam luda....jebi ga, nije iskljuceno, ali ne znati jel imas il nemas neku bolest i zivjeti u strahu je gore od odlaska lijecniku, postavljanja dijagnoze i pocetka lijecenja. A s druge strane uvijek postoji sansa da ce te taj odlazak rjesit svih sumnja da s tobom nesto ne stima.
Osim ako nisi hipohondar.
__________________
''An aggressive squirrel attacked and injured three people in a German town before a 72-year-old pensioner dispatched the rampaging animal with his crutch.''
kamOsutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 21:32   #126
Ljudi hvala na odgovorima...
Uvezi mog problema bio sam kod svoje doktorice opće praxe 2 puta u zadnje 2 godine i svaki put mi je rekla da problem u nerazgibanosti vrata i ramena...
nije me htjela poslat na snimanje glave....mislim da cu otic na snimanje na svoju ruku i platit kolko treba...pa da rijesim dilemu...
duffy duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 22:42   #127
Quote:
kamOsutra kaže: Pogledaj post
Pa bas zato i sizim.
Lako se nekom s alergijskim rinitisom bavit forumskom i auto-dijagnostikom.

Ali tumor na mozgu nije proljetna hunjavica.

Strah od dijagnoze je nesto sto vecinu qurceve Hrvatske sprjecava da ode lijecniku. Zato otkrivamo karcinom dojke kad je vec razjebao pola organizma, iako bi jedan sugavi pregled mogao lako spasit citavu situaciju, da ne pricam o karcinome maternice...jer fuck treba otic ginekologu, napravit Papa test...a tko ce se s tim zamarat...da ne spominje kolorektalni karcinom...kojeg valjda otkriju kad covjek otegne papke...znas zasto...treba pustit doktora da ti gurne prst i jos neke cjevcice u supak. a to je tako sramotno ...mislim da cu radije umrijeti.

Mozda sam luda....jebi ga, nije iskljuceno, ali ne znati jel imas il nemas neku bolest i zivjeti u strahu je gore od odlaska lijecniku, postavljanja dijagnoze i pocetka lijecenja. A s druge strane uvijek postoji sansa da ce te taj odlazak rjesit svih sumnja da s tobom nesto ne stima.
Osim ako nisi hipohondar.
Zašto šiziš, to je ne zdravo!
Vidi, iz jednog objektivnog i krutog stajališta, ti si debelo u pravu. Međutim, ljudi su vrlo plašljiva i kompleksna stvorenja i nisu svi tako oštroumni, hrabri, pragmatični i obrazovani kao ti. Upravo radi toga, trebala bi ih dublje shvaćati i suosjećati, te ih pobodriti da prorade na sebi, ako ti je, naravno, stalo do toga. Osuđivanje je najčešće u tom smislu vrlo kontraproduktivno. Bojim se da za tumor na mozgu ne postoji taj redoviti sistematski pregled koji bi ga mogao spriječiti ili izliječiti u ranoj fazi. Ne znam ni za preventivne MRove.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 23:27   #128
Oh, ja sam čuo za kojekakve slučajeve. Čak mi je i jedan frend umro od tumora na mozgu. Doduše on je bio relativno "klasičan" slučaj s glavoboljama.
Dosta ljudi se samo sruši. Koji tjedan plus minus, pa je sve gotovo.
Imam opet frenda kojeg stalno boli glava. I to ne lagano, ne migrena, već ONAK. I bio kod X doktora i nikad ništa pronašli.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 09:58   #129
Mojoj mami su izvadili jedan tumor na mozgu, ostala još dva koja, srećom, ne rastu... nekakvi kalcifikati, piju joj sav kalcij iz tijela, pa joj npr. nokti pucaju strašno...

Ova dva nisu operabilna, čini se, pa joj je život lutrija...

Ali još uvijek ima jezive glavobolje... veli da je bila na snimanju neki dan, pa sve u redu... ali glava boli i ništa joj ne možeš.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:09   #130
Quote:
cp.tar kaže: Pogledaj post
Mojoj mami su izvadili jedan tumor na mozgu, ostala još dva koja, srećom, ne rastu... nekakvi kalcifikati, piju joj sav kalcij iz tijela, pa joj npr. nokti pucaju strašno...

Ova dva nisu operabilna, čini se, pa joj je život lutrija...

Ali još uvijek ima jezive glavobolje... veli da je bila na snimanju neki dan, pa sve u redu... ali glava boli i ništa joj ne možeš.
Ne znam da li je potrebno posebno naglašavati kako postoji više vrsta tumora na mozgu. Postoje benigni i maligni i svaki od njih se još dijeli na podgrupe.
Tvoja mama ima benigni oblik tumora po svojoj staničnoj strukturi, ali on kao takav može biti vrlo koban i može prouzročiti velike traume ako se ne ukloni na neki način.
U statistikama svjetske zdravstvene organizacije stoji da preko 60% posto svih tumora na mozgu opada na maligni glioblastom, tako da svoju mamu bez obzira na njeno stanje možeš smatrati velikom sretnicom. Ona bez obzira na sve ima velike šanse dočekati svoju starost.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 17:58   #131
tumor mozga

molim vas moze li mi netko odgovoriti,ako mi je eeg u redu dali bih trebala
raditi magnetsku rezonancu bojim se jer imam stalni pritisak u glavi i
lupanje srca
vlasta579 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 19:34   #132
ja imam identične simptome, preskakivanje srca, pritisak u glavi,bolove... eeg mi je u redu, ali me neurolog poslao na dopler karotida, okulisti i između ostalog preporučio mi MR za koju sam naručena za 3.12. i kaže, ako su simptomi dugotrajniji, vrlo je bitno to obaviti. meni je inače nalaz doplera loš, kao i rengen vratne kralježnice, i vidno polje oslabljeno, pa se sad nadam da nije ništa strašno.
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 19:36   #133
Quote:
vlasta579 kaže: Pogledaj post
molim vas moze li mi netko odgovoriti,ako mi je eeg u redu dali bih trebala
raditi magnetsku rezonancu bojim se jer imam stalni pritisak u glavi i
lupanje srca
trebala bi raditi točno one pretrage na koje te pošalje specijalist kojem ideš
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 20:27   #134
moglo bi bit psihosomatski
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 10:59   #135
Quote:
vlasta579 kaže: Pogledaj post
molim vas moze li mi netko odgovoriti,ako mi je eeg u redu dali bih trebala
raditi magnetsku rezonancu bojim se jer imam stalni pritisak u glavi i
lupanje srca
Ako ti je EEG u redu, nebi se trebalo ništa vidjeti na magnetu. Ako specijalista sumnja u nešto, bez obzira na to da je EEG uredan, poslat će te na magnet, bez odgode. Dakle, ako specijalista kaže OK, onda je OK.
Ovaj pritisak u glavi i lupanje srca bi moglo biti zbog štitnjače. Stari mi je imao te iste simptome, pa je na kraju ispala štitnjača. Traži uputnicu kod dr. opće za vađenje hormona štitnjače i za UZV.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 17:08   #136
nemaš se kaj bojati.. MR mozga je pregled koji je bezbolan
jedino može potrajati do 1h... moraš jedino biti mirna.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:50   #137
eeg

1. jeli moguće da EEG glave ništa ne pokaže a da nije sve u redu, tj. da mu nešto promakne?

2. jeli MR štetniji od CT-a?
Parmenid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 19:52   #138
eeg najčešće ne pokazuje tumore, koliko ja znam.

i, ne, mri je značajno manje štetan od ct-a (naravno, za one koji nemaju pacemakere ili umjetnu kukad )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 22:37   #139
Najzanimljivija riječ koju sam u životu čuo: KUKAD (u značenju kukovi)!
Čekić16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 23:34   #140
moj tetak od 33 godine nije imo nikakve simptome..
samo se srusio nakon posla...sat vremena kasnije rekli su mu daj ima tumor...
pocelo je sve otkazivati...danas nakon dvije godine kemoterapija i sopanja sa 22 tablete dnevno, on je definitivno druga osoba....ruzno cu se izraziti, al on je postao psihopat, agresivan, mlati zenu i djecu..prijeti svima da ce ih zaklat itd..
ja ga ne smatram krivim, al on definitivno nije u dobrom stanju...
a do kad ce to trajati, nemam pojma...
al imam odjecaj da se svi mole da zavrsi cim prije...jer niko ne moze vise na kraj s njim,.

samo kazem primjer..
nije mi se dalo citat sve postove
Zvjezdica86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:12.