Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 23:32   #2001
prodajem canon eos 400d sa 2 kit objektiva i gripom

Quote:
_hedonist_ kaže: Pogledaj post
Kupujem Canon 350D,prodaje li ga tko?
prodajem canon eos 400d, star godinu dana, uscuvan i ispravan,
sa 2 kit objektiva (double lens zoom kit): EF-S 18-55 f/3.5-5.6 i EF-S 55-200 f/4.5-5.6 USM, battery gripom BG-E3 ( + naravno, upute na hrvatskom, cd sa potrebnim software-om, jedna baterija, punjac i traka), dvije CF memorijske kartice (sandisk 1GB i hama 4 GB),
malom torbicom za kartice, baterije i slicne sitnice (hama), setom za ciscenje + poklon: nova knjiga na engl.jez. sa tematikom c-b fotki, torba lowepro i hama stativ. 4200 kn.

thnx,
maja,
091/720-4581,
01/6522-995

Ne duplaj postove i ne stavljaj oglase ovdje nego na oglasnik. Kiki

Zadnje uređivanje Kiki : 11.12.2008. at 02:49.
catcalw is offline  
Received Warning
Old 10.12.2008., 23:34   #2002
Što više čitam i tražim, više sam izgubljen, pa ću ovdje postaviti pitanje, iako je vjerovatno negdje već sve rečeno.

Dakle, uzimam prvi DSLR fotić. Uzeo bi kit sa 2 objektiva, s naglaskom da nemam u planu uzimati dodatne objektive, zasigurno nekih godinu dana, a poslije bi uzeo eventualno nešto prema uočenim potrebama, ... Dakle, objektivi su bitni, koliko mogu biti s obzirom da su to ipak kit objektivi, ali i oni mogu biti bolji ili gori, ...


Za oko su mi zapeli, prema redosljedu kako ih ja vidim prema nekim svojim uvjerenjima, i dostupnim mi informacijama, te prema financijskoj strani priče:
1) Olympus E-420 Double zoom Kit (14-42mm + 40-150mm + 2GB memorije) -->nekako meni prvi izbor s obzirom da oduvjek imam Olympuse, pa je to valjda stvar uvjerenja da je to i najbolje. Kit objektive, koliko čitam, dosta hvale kao jedne od boljih. 4.323,00 kn
2) Pentax K200D SLR 2L (18-55mm + 50-200 mm) -->vidim da je dosta hvaljen fotić, možda i više od Olympusa. Koliko sam upoznat ima stabilizaciju u tijelu? A objektivi? Financijska strana je negativnija nego kod Olympusa. 4.699,00 kn s tim da još treba dokupiti memoriju koja je kod Olympusa već u cijeni
3) CANON EOS 1000D DZK (EF-S 18-55 + 55-200mm + torba + 4GB memorije) -->o ovom fotoaparatu imam najmanje podataka, nisam upoznat sa njim i sa kvalitetom samih objektiva. S druge pak strane, financijski se čini idealan, najniža cijena sa uključenih čak 4GB memorije i torbom. Dakle, dodatnih troškova u startu nema. 4.299,00 kn


Pomagajte znalci
smarty is offline  
Old 11.12.2008., 01:34   #2003
You can Canon.
MOLOKAI is offline  
Old 11.12.2008., 09:37   #2004
Ja mislim da bi trebao uzeti Canona i Nikona jer to su ti najbolji fotoaparati koji postoje, nije bitno koja klasa aparata uvijek su bolji od svih ostalih. Npr. Canon A230 ili tako nesto (kompakt) je bar 15x bolji od npr jednog Olympusa E3 ili Pentaxa K20D tako da je tu sve jasno.

A sad ozbiljno, svatko tu svog konja hvali, i najbolje bi bilo da lijepo odes i uzmes ih u ruke, procitas tehnicke podatke, testove na netu i kupis, neces nista biti pametniji nakon prepucavanja ovdje sto je bolje....
kole27 is offline  
Old 11.12.2008., 09:54   #2005
Quote:
kole27 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi trebao uzeti Canona i Nikona jer to su ti najbolji fotoaparati koji postoje, nije bitno koja klasa aparata uvijek su bolji od svih ostalih. Npr. Canon A230 ili tako nesto (kompakt) je bar 15x bolji od npr jednog Olympusa E3 ili Pentaxa K20D tako da je tu sve jasno.
Spex is offline  
Old 11.12.2008., 10:14   #2006
Quote:
kole27 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi trebao uzeti Canona i Nikona jer to su ti najbolji fotoaparati koji postoje, nije bitno koja klasa aparata uvijek su bolji od svih ostalih. Npr. Canon A230 ili tako nesto (kompakt) je bar 15x bolji od npr jednog Olympusa E3 ili Pentaxa K20D tako da je tu sve jasno.
A sad ozbiljno, svatko tu svog konja hvali, i najbolje bi bilo da lijepo odes i uzmes ih u ruke, procitas tehnicke podatke, testove na netu i kupis, neces nista biti pametniji nakon prepucavanja ovdje sto je bolje....
To definitivno, pogotovo ako prepucavanja počnu voditi znalci poput tebe sa gore boldanim izjavama, koje nisu argumentirane...
smarty is offline  
Old 11.12.2008., 10:58   #2007
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
To definitivno, pogotovo ako prepucavanja počnu voditi znalci poput tebe sa gore boldanim izjavama, koje nisu argumentirane...
Ja stvarno ne razumijem sto u tome sto sam napisao nije bilo jasno ?
Lijepo sam covjeku rekao u sto ce se to pretvoriti.

Sta da kazem, ako zeli sto manji i kompaktniji SLR da uzme Olympusa?
Koji ima i live view, i jako taman i mali viewfinder, ima stabilizaciju u tijelu ...

Da Pentax K200D ima 11 point AF, weather-sealed tijelo, status LCD, i kao i olympus stabilizaciju u tijelu, nema live view....

A Canon 7 point AF, bez stabilizacije u tijelu i nema ni spot mjerenje ...Ne kazem da je Canon los samo sam izdvojio neke razlike.

I sada sto je covjeku najbitnije ? Ja kazem da je najbolje to sve lijepo sam pogledati i odluciti, ionako fotografije ne slika aparat sam, ljudi sa svakakvim smecem slikaju 10 puta bolje fotke neko neki sa MarkIII i slicnim perverzijama.
Da li ti mislis da ce odabir proizvođača utjecati na kvalitetu njegovih fotki ?
Ako čovjek postane profesionalac i specijalizira se za nesto onda ce si sam i kupovati opremu a ne ispitivati ovdje na forumu ....
kole27 is offline  
Old 11.12.2008., 11:52   #2008
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
To definitivno, pogotovo ako prepucavanja počnu voditi znalci poput tebe sa gore boldanim izjavama, koje nisu argumentirane...
Tebe su cijepili od humora i ironije? Vidi pocetak njegovog drugog odlomka kojeg si takodjer uredno quoteao.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Old 11.12.2008., 11:55   #2009
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Za oko su mi zapeli, prema redosljedu kako ih ja vidim prema nekim svojim uvjerenjima, i dostupnim mi informacijama, te prema financijskoj strani priče:
1) Olympus E-420 Double zoom Kit (14-42mm + 40-150mm + 2GB memorije) -->nekako meni prvi izbor s obzirom da oduvjek imam Olympuse, pa je to valjda stvar uvjerenja da je to i najbolje. Kit objektive, koliko čitam, dosta hvale kao jedne od boljih. 4.323,00 kn
2) Pentax K200D SLR 2L (18-55mm + 50-200 mm) -->vidim da je dosta hvaljen fotić, možda i više od Olympusa. Koliko sam upoznat ima stabilizaciju u tijelu? A objektivi? Financijska strana je negativnija nego kod Olympusa. 4.699,00 kn s tim da još treba dokupiti memoriju koja je kod Olympusa već u cijeni
3) CANON EOS 1000D DZK (EF-S 18-55 + 55-200mm + torba + 4GB memorije) -->o ovom fotoaparatu imam najmanje podataka, nisam upoznat sa njim i sa kvalitetom samih objektiva. S druge pak strane, financijski se čini idealan, najniža cijena sa uključenih čak 4GB memorije i torbom. Dakle, dodatnih troškova u startu nema. 4.299,00 kn
Od ta tri, onaj koji ti najbolje lezi u ruci/izgleda, ne mozes pogrijesiti puno sa niti jednim, ali ako neces kupovati objektive narednih godinu dana (sto ces i sam brzo demantirati ), Oly ti ima malcice bolje kit objektive od ostatka ekipe.
__________________
Ovdje moze biti Vasa reklama.
evil.x is offline  
Old 11.12.2008., 14:03   #2010
Za početak, kole27 ispričavam se zbog moje prvotne reakcije.

Hvala Vam svima na savjetima. Još bi mi pomoglo da mi kažete kakvi su Canonovi kit objektivi, te da li u ovom navedenom kitu dolaze objektivi sa stabilizacijom, ili ne? Kakvi su u usporedbi sa Pentaxom. Olympusovi su, dakle, najbolji?
Da li, prema nečijem mišljenju, Pentax vrijedi razlike u lovi naspram Olympusa? I Olympus naspram Canona?

Gledajući na neki duži period što bi bilo tada najbolje, s obzirom na ponudu i cijene objektiva, koje bi evenutalno mogao zatrebati.


Hvala
smarty is offline  
Old 11.12.2008., 14:45   #2011
Nije bed

Uglavnom, imao sam ja i Canona, sad imam K200D i iskreno nisam bas zadovoljan s kit objektivima u oba slucaja, Oly-a doduse nisam probao tako da neznam.
Ne sad da su objektivi katastrofa i da nisu za nista, dapace mogu posluziti, pogotovo na pocetku, cijena kit objektiva u kitu je jako povoljna tako da ih svakako uzmes. Dok ne vidis u biti sto ti treba, svidja se, a onda ih ako ti vise ne trebaju prodas.
Puno ljudi kaze da je Oly sto se tice kit stakla naj. nemam razloga da ne vjerujem.

Sto se tice Canona sada ,neznam, prije nije imao stabilizaciju...

Najveci mi je problem sto se tice Oly-a sama dobavljivost objektiva, pogotovo kvalitetnijih, jako mali izbor, pogotovo kod nas.(jedino ako nisam nesta prespavao pa se nesto u međuvremenu promijenilo)

Sto se tice Nikona i Canona izbor je sigurno najveci i sto se tice novog i rabljenog, ni za Pentax nije losa situacija posto ima dosta toga starijeg i novijeg (iako bi to novije i moglo malo brze).

Netko se odluci kupiti SLR u kitu i kaze da mu ne pada na pamet vise ulagati u stakla, takvima je Oly najbolji izbor.
A sad sve zavisi, najbolje ti to uzmi u ruku i pogledaj, nema potreba toliko se opterecivati s kit staklima, jer kako kazes i sam ces to promijeniti kroz godinu dana.
Od ova 3 nikome objektivno nemogu dati veliku prednost (iako nemogu bas biti objektivan ali pokusavam).
kole27 is offline  
Old 11.12.2008., 14:53   #2012
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Za oko su mi zapeli, prema redosljedu kako ih ja vidim prema nekim svojim uvjerenjima, i dostupnim mi informacijama, te prema financijskoj strani priče:
1) Olympus E-420 Double zoom Kit (14-42mm + 40-150mm + 2GB memorije) 4.323,00 kn
2) Pentax K200D SLR 2L (18-55mm + 50-200 mm) 4.699,00 kn
3) CANON EOS 1000D DZK (EF-S 18-55 + 55-200mm + torba + 4GB memorije) 4.299,00 kn

Pomagajte znalci
Ne mogu sebe ubrojati u znalce, čak ni ne posjedujem DSLR nego UZ kompakt, ali mogu slobodno reći da sam u posljednjih nekoliko mjeseci jako puno pročitao o DSLR-ovima (možda zato jer već i ja razmišljam o kupovini).

Ako se troumiš između ovih aparata, moj izbor bi definitivno bio Pentax. Osim stabilizacije u tijelu, koju druga dva nemaju, tu je i weather sealed kućište (nikad ne znaš hoće li zatrebati), a i relativno dobre cijene nabavke novih objektiva. Iako kažu da su kit objektivi za nijansu bolji kod Olya, ipak Pentax nudi nešto više za tu cijenu.

Razmisli i o Pentaxu K-m sa dva objektiva u kitu. Cijenom je oko 4.200 Kn ako se ne varam, a kompaktniji je od 200D. Za razliku se da ubosti nešto memorije i kakav ruksačić, ako su već noFci problem.
lava72 is offline  
Old 11.12.2008., 15:00   #2013
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Ne mogu sebe ubrojati u znalce, čak ni ne posjedujem DSLR nego UZ kompakt, ali mogu slobodno reći da sam u posljednjih nekoliko mjeseci jako puno pročitao o DSLR-ovima (možda zato jer već i ja razmišljam o kupovini).

Ako se troumiš između ovih aparata, moj izbor bi definitivno bio Pentax. Osim stabilizacije u tijelu, koju druga dva nemaju, tu je i weather sealed kućište (nikad ne znaš hoće li zatrebati), a i relativno dobre cijene nabavke novih objektiva. Iako kažu da su kit objektivi za nijansu bolji kod Olya, ipak Pentax nudi nešto više za tu cijenu.

Razmisli i o Pentaxu K-m sa dva objektiva u kitu. Cijenom je oko 4.200 Kn ako se ne varam, a kompaktniji je od 200D. Za razliku se da ubosti nešto memorije i kakav ruksačić, ako su već noFci problem.
Slažem se sa gornja 2 odlomka i dodajem da pentax ide na AA baterije, što je IMHO velik plus.

A za K-m... ima smisla, ali bi ja osobno prije uzeo K200D sa 18-55, pa poslije razmišljao o nekom Tamronu.

btw. sve moje fotke ovdje su napravljene sa Pentax DA 18-55 (kit objektiv) pa možeš pogledati kako to izleda.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 11.12.2008., 15:27   #2014
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Slažem se sa gornja 2 odlomka i dodajem da pentax ide na AA baterije, što je IMHO velik plus.

A za K-m... ima smisla, ali bi ja osobno prije uzeo K200D sa 18-55, pa poslije razmišljao o nekom Tamronu.

btw. sve moje fotke ovdje su napravljene sa Pentax DA 18-55 (kit objektiv) pa možeš pogledati kako to izleda.
Hm, hm... Dakle, da uštedim 700 kn i uzmem samo 18-55, za početak dosta?
Za što ustvari služi 18-55, a za što onaj 50-100 objektiv? To sam već pitao, znam, ali ne mogu sada naći taj odgovor, a zbunio sam se totalno
Pretpostavljam da je 18-55 za većinu stvari, u zatvorenom, otvorenom, ..., jednom riječju objektiv koji će biti većinom na tijelu?
smarty is offline  
Old 11.12.2008., 15:38   #2015
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Hm, hm... Dakle, da uštedim 700 kn i uzmem samo 18-55, za početak dosta?
Za što ustvari služi 18-55, a za što onaj 50-100 objektiv? To sam već pitao, znam, ali ne mogu sada naći taj odgovor, a zbunio sam se totalno
Pretpostavljam da je 18-55 za većinu stvari, u zatvorenom, otvorenom, ..., jednom riječju objektiv koji će biti većinom na tijelu?
Da, 18-55 je taj neki srednji raspon, nije za full macro (iako ga možeš okrenit naopako i držati lijevom rukom dok fotkaš ) niti za velike zoomove (ali paše za pejsaže). 50-200 više približava udaljene objekte.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 11.12.2008., 15:53   #2016
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Da, 18-55 je taj neki srednji raspon, nije za full macro (iako ga možeš okrenit naopako i držati lijevom rukom dok fotkaš ) niti za velike zoomove (ali paše za pejsaže). 50-200 više približava udaljene objekte.
Znaš možda i reći o kojoj se vrijednosti zooma radi kod jednoga, odnosno drugoga? 3x, 4x
smarty is offline  
Old 11.12.2008., 16:17   #2017
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Znaš možda i reći o kojoj se vrijednosti zooma radi kod jednoga, odnosno drugoga? 3x, 4x
Ako označimo brojeve kao xx-yy onda ti vrijedi yy/xx=zoom

znači:
55/18=3
200/50=4

s tim da bi sa oba imao više se 50-200 praktički nastavlja na 18-55.

raspon ti također ovisi o veličini senzora, i to se može izračunati.

Nisam baš siguran da sam potpuno u pravu, ali ispravit će me netko ako griješim. Osim toga, i ja bi volio konačno utvrditi to gradivo
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 11.12.2008., 16:44   #2018
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
Ako označimo brojeve kao xx-yy onda ti vrijedi yy/xx=zoom

znači:
55/18=3
200/50=4

s tim da bi sa oba imao više se 50-200 praktički nastavlja na 18-55.

raspon ti također ovisi o veličini senzora, i to se može izračunati.

Nisam baš siguran da sam potpuno u pravu, ali ispravit će me netko ako griješim. Osim toga, i ja bi volio konačno utvrditi to gradivo
Da, to sam i ja znao, samo mi nije bili jasno da li je to za 55/18 0-3x ;a za 200/50 onda 3-4x ili 0-4x.
Pretpostavljam da ima još štogod u tome, jer razlika između 3x i 4x i nije neka stvar (čitaj, vrijedna imanja tog dodatnog objektiva, odnosno plaćanja tih 700 kn više u startu).

smarty is offline  
Old 11.12.2008., 16:53   #2019
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja znao, samo mi nije bili jasno da li je to za 55/18 0-3x ;a za 200/50 onda 3-4x ili 0-4x.
Pretpostavljam da ima još štogod u tome, jer razlika između 3x i 4x i nije neka stvar (čitaj, vrijedna imanja tog dodatnog objektiva, odnosno plaćanja tih 700 kn više u startu).

AFAIK ako je 18-55 od 1x-3x onda bi 50-200 trebao biti 3x-12x jer računaš 3x4=12, a ne 3+4=7
to jest, 18-55 je 0x-3x a 50-200 3x-12x

a i da nacrtam pošto nisam ni sam sebi jasan ovako (x je fotić, staklo hvata +, a - ne)
18-55
X+++-----------

50-200
X---+++++++++---

i stvarno molim nekoga da ovo potvrdi ili demantira
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 11.12.2008., 17:03   #2020
Quote:
smarty kaže: Pogledaj post
Da, to sam i ja znao, samo mi nije bili jasno da li je to za 55/18 0-3x ;a za 200/50 onda 3-4x ili 0-4x.
Pretpostavljam da ima još štogod u tome, jer razlika između 3x i 4x i nije neka stvar (čitaj, vrijedna imanja tog dodatnog objektiva, odnosno plaćanja tih 700 kn više u startu).

3x i 4x su u ovom slučaju relativne mjere. 55:18 je otprilike 3 i to znači da od širokog kuta (18mm) do 55mm on uvečava sliku 3 puta.

isto je za 55-200. 200:55 je otprilike 4. to znači da je on od 55mm do 200mm uvečava sliku 4 puta. a sad je na tebi šta češ odredit ko početak. 18 il 55. ak je 18 početak onda je to 200:18 što je otprilike 10 puta.

ako ni to nije dovoljno preporučujem kupnju teleskopa. svrha objektiva (pa ni teleobjektiva) u najvećem broju slućaja nije gađanje mrava u lijevo jaje. kaj bi trebali reć profići na full frameu sa 70-200? a taj objektiv se smatra standardnim telezoomom.

* inače ovo oko crop faktora opet vrijedi relativno jer 70-200 na svim tijelima uvećava isto. samo je pitanje koja je usporedna mjera

HINT - širok kut na FF-u je 29mm
Muha_zg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.