Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2008., 08:28   #41
Quote:
mica_maca3 kaže: Pogledaj post
ja sam išla kod dr. Vesne Huber-Kozina, ona radi u Sesvetama.
prvih 5 puta dolaziš dva puta tjedno, a kasnije ideš jednom tjedno. Svaki tretman ima istu cijenu.. Mršavljenje 50 kn, Rješavanje bolova glave, kralježnice i sl. 100 kn. I mogu reći da stvarno radi kvalitetno svoj posao.
Što se tiče mršavljenja dobije se čitavi plan i to se ništa dodatno ne plača, imate svoje vlastite iglice koje dobijete od nje.

evo ako se netko odluči, možda se i sretnemo tamo...

Ja sam išla kod dr. Huber i mogu reći sve najgore. Osim što je skupa, a što je totlano nebitno, moram naglasiti da u potpunosti i svjesno ugrožava zdravlje svojih pacijenata. Izmedju ostalog ih svaka tri sata kljuka "tableticama da se malo smirite", odnosno teškim sedativima za teške psihičke bolesnike. Lijekovi koje ona prepisuje daje iz vlastite ljekarne, a ukoliko vam prepiše recept u ljekarni vas uredno traže osobnu i evidentiraju vas, tako da vam bude jasnije o kakvim "tableticama" je riječ. Uglavnom, jako je glagoljiva i simpa, ali užasno štetna. Pisala sam puno o njoj pa svakome tko pomisli da bi išao k njoj na mršavljenje preporučujem neka malo proogugla i da dobro razmisli jel mu zdravlje važno ili ne!!

Inače, ja preporučuje dr. Cara, jako je profesionalan i ok. Možda nije najsimpatičnija osoba na svijetu, ali zna svoj posao!
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 10:08   #42
ja nikada osobno nisam bila kod dr. cara, ali bile su dvije moje frendice koje su bile stvarno pretile.

jedna je smrsavila 25 kila, koje je vratila u roku od 6 mjeseci+ još 5-10. druga je smrsavila vise od 30 kila i takoder je sve vratila u manje od godinu dana.

one su same rekle da je u pitanju dijeta od 500 kalorija (to je bilo prije otprilike 5 godina). pa normalno da ce netko tko je imao preko 100 kila puno smrsaviti takvom dijetom, ali i normalno je da ce apsolutno sve vratiti kada pocne jesti normalno. cisti jo-jo efekt.
a i zamislite kakav je to sok za tijelo u jednoj godini varirati u kilazi toliko.

mislim, radite vi sto zelite, ali zar nije dugorocno isplativije kupiti spravu za vjezbanje ili upisati se na fitness?

i dal ima netko tko je na taj nacin smrsavio i uspio odrzati tezinu recimo dvije godine?
lady in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 12:02   #43
Dal netko ima iskustva s prestankom pušenja uz pomoć akupunkture?
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 20:44   #44
Quote:
lady in red kaže: Pogledaj post
ja nikada osobno nisam bila kod dr. cara, ali bile su dvije moje frendice koje su bile stvarno pretile.

jedna je smrsavila 25 kila, koje je vratila u roku od 6 mjeseci+ još 5-10. druga je smrsavila vise od 30 kila i takoder je sve vratila u manje od godinu dana.

one su same rekle da je u pitanju dijeta od 500 kalorija (to je bilo prije otprilike 5 godina). pa normalno da ce netko tko je imao preko 100 kila puno smrsaviti takvom dijetom, ali i normalno je da ce apsolutno sve vratiti kada pocne jesti normalno. cisti jo-jo efekt.
a i zamislite kakav je to sok za tijelo u jednoj godini varirati u kilazi toliko.

mislim, radite vi sto zelite, ali zar nije dugorocno isplativije kupiti spravu za vjezbanje ili upisati se na fitness?

i dal ima netko tko je na taj nacin smrsavio i uspio odrzati tezinu recimo dvije godine?
Ma ne moguće da se baš svima vrati....
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 21:47   #45
Ja sad ponavljam tretman jer sam se počela debljati - vratila dvije kile i odlučila djelovati preventivno.... iako i dalje nekako u dubini srčeka mislim da više učinka ima sram kad te vagne, a nisi smršavio, nego te neke igle. Za velikog skeptika se još dobro držim...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:53   #46
Quote:
lady in red kaže: Pogledaj post
ja nikada osobno nisam bila kod dr. cara, ali bile su dvije moje frendice koje su bile stvarno pretile.

jedna je smrsavila 25 kila, koje je vratila u roku od 6 mjeseci+ još 5-10. druga je smrsavila vise od 30 kila i takoder je sve vratila u manje od godinu dana.

one su same rekle da je u pitanju dijeta od 500 kalorija (to je bilo prije otprilike 5 godina). pa normalno da ce netko tko je imao preko 100 kila puno smrsaviti takvom dijetom, ali i normalno je da ce apsolutno sve vratiti kada pocne jesti normalno. cisti jo-jo efekt.
a i zamislite kakav je to sok za tijelo u jednoj godini varirati u kilazi toliko.

mislim, radite vi sto zelite, ali zar nije dugorocno isplativije kupiti spravu za vjezbanje ili upisati se na fitness?

i dal ima netko tko je na taj nacin smrsavio i uspio odrzati tezinu recimo dvije godine?
Car ti sve fino objasni i kaze da ne mrsavis od iglica nego od dijete. MIslim da ima 700-800 kcal, ali to je isto jako malo. Ja znam curu koja je smršavila masu kila i to odrzala 4 godine.

Ljudi vrate zato što ne paze. Da se drze Carevog ne bi. Iskreno, sve što je on rekao pokazalo se točnim, čak i neke stvari za koje sam ja mislila da baš nisu logične. Tipa, da da je bitno jesi li ručao u tri ili u pet. Ne bi vjerovala, ali ako se ne drzis satnice mršaviš PUNO PUNO manje, nego kad se drzis, bez obzira sto ne grijesis u jelovniku. I T D, da ga ne hvalim, ja znam ustvari nekoliko cura koje su skinule...a neke su i vratile...sve ti je to od osobe do osobe..
 
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 23:59   #47
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Ja sad ponavljam tretman jer sam se počela debljati - vratila dvije kile i odlučila djelovati preventivno.... iako i dalje nekako u dubini srčeka mislim da više učinka ima sram kad te vagne, a nisi smršavio, nego te neke igle. Za velikog skeptika se još dobro držim...

Koliko si skinula? Pa to s vaganjem ima i taj cilj, naravno. I ok je.
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:31   #48
Quote:
copy_xerox kaže: Pogledaj post
Car ti sve fino objasni i kaze da ne mrsavis od iglica nego od dijete. MIslim da ima 700-800 kcal, ali to je isto jako malo. Ja znam curu koja je smršavila masu kila i to odrzala 4 godine.

I još je na istoj kilaži???

Na koliko kalorija je živila te 4 godine!??
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:54   #49
Pa normalno jede, samo ne ždere na poslu kao što smo svi mi žderali. Bilo je varijacija 2-3 kile, ali ne da sebi da se zapusti. S vremenom je prešla s 800 na normalne kalorije. Osim toga, vjeruj mi, mi nemamo realnu viziju VELIČINE PORCIJE. Postali smo ko Ameri, te porcije postaju nenormalno velike. Recimo, kod Cara je NA DIJETI ručak: jedna sarma, dva kuhana krumpira (ja uzmem srednja do veća) i tanjur juhe prije toga. Gle, realno, ja se najedem od toga. Da pojedem 2 sarme, to bi bilo već prenatrpan želudac. Prvo te juha malo zasiti, onda sarma, onda onaj kupus od sarme, pa dva (veća) krumpira. Realno - ručak!

Prema sebi znam da se osjećaj za glad povećava ili smanjuje ovisno o tome koliko jedeš. Kad ždereš velike porcije onda ždereš sve više i više i sve ti više treba jer ti se želudac rasteže. Kad jedeš NORMALNO, onda se i ponašaš normalno. I to je sve. Vjeruj mi, nitko nije nabio 20-30 kila viška od normalnih porcija i hrane.
 
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:56   #50
Meni iglice pomažu da ne budem nervozna i gladna. Ne znam kako, ali djeluje. To je ono što i Car kaže - da bez iglica nema šanse da bi izdržali dijetu od 800 kcal. I ja sam se uvjerila, ufuram se pa pomislim ma mogu sad dalje sama. Ali čim se skinem s iglica poraste gleda i nervoza u roku 3 dana i hop, nema šanse. Ma tip je legedna!
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 19:08   #51
Quote:
mica_maca3 kaže: Pogledaj post
ja sam išla kod dr. Vesne Huber-Kozina, ona radi u Sesvetama.
prvih 5 puta dolaziš dva puta tjedno, a kasnije ideš jednom tjedno. Svaki tretman ima istu cijenu.. Mršavljenje 50 kn, Rješavanje bolova glave, kralježnice i sl. 100 kn. I mogu reći da stvarno radi kvalitetno svoj posao.
Što se tiče mršavljenja dobije se čitavi plan i to se ništa dodatno ne plača, imate svoje vlastite iglice koje dobijete od nje.

evo ako se netko odluči, možda se i sretnemo tamo...
evo da se ja malo i ovdje oglasim
prije doobrih osam godina išla sam kod Huberice.
prije je moja sestra išla kod Cara i nije ništ skinula, osim što se olakšala za nekoliko tisuća kuna
onda smo, na prvi dan proljeća, krenule kod Huberice. režim prehrane je tada bio: 10 dag mesa, 30 dag povrća ili voća, 1/2 dcl mlijeka, par kapi ulja (za prženje ili za asalatu). to je cca 300-400 kcal. voćni jogurt je dozvoljen (naravno, s manje mliječne masti), ali u tom slučaju se iz menija križaju meso i povrće/voće - za taj dan.
znam da sad svi odmahujete rukom da je ne moguće: ja sam 4 mjeseca bez ikakvih problema izdravala takav režim + što sam svaki tjedan bila na mjesečevoj dijeti + što sam svaki dan išla na fax. u ta 4 mjeseca skinula sam 16 kg, što je moj osobni rekord, ali za ovu dijetu prilično malo. moja seka je prestala mjesec dana prije jer je išla radit na more i u tom svom razdoblju dijete skinula je 18 kg, a nije bila na mjesečevoj ni jednom.
nakon tretmana sam se pojavila u Mili i držala kilažu dvije godine. a tada je sestra kupila encianov jabučni ocat u kapsulama (koji je tad taman izašao na tržište i bio reklamiran na veliko) jer ima gastritis pa ne može konzumirati ''pravi'' ocat. no, ni ovaj encianov joj nije baš dobro sjedao na želudac, pa ga je dala meni - nemre mi odmoć. ja sam ga koristila na moru (gdje se i inače krećem 300x više nego u ZG, jedem samo voće, povrće i ribu - bez kruha!), a nakon tri tjedna mora, vratila sam se u ZG i sa 10 kg više
otada ne vjerujem ni jednom encianovu proizvodu
nisam naglasila da te dvije godine nisam tako strogo jela kao za vrijeme akupunkturnih tretmana.
poslije toga sam jednom prilikom na Zagrljaju ljepote (OTV) dobila nekoliko tretmana kod Močinića. on ima one iglice koje se kroz tjedan dana nose na uhu. taman kad sam krenula čopila me gnojna angina i jela sam samo i isključivo čokolino. i uz takvu nedijetalnu prehranu, kod njega sam izgubila tri kile.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 06:49   #52
Evo da ispričam moje iskustvo s akupunkturom vezano za mršavljenje, možda nekome pomogne, uvijek je dobro čuti više mišljenja...
Cijeli život se mučim s viškom kilograma, ono, od 2 do 10 kg viška. Imala sam faze i normalne kilaže, ali zadnjih par godina sam nekako stalno u plusu.
Prije 2 godine sam bila kod dr.Cara i moje iskustvo je slijedeće: Cijena je bila 250 kn za 6 tretmana, bila sam par mjeseci i smršavila sam dosta, mislim preko 10 kila. Cijelo to vrijeme sam se osjećala odlično, nikad bolje čini mi se u životu (bez pretjerivanja).
Međutim, problem je u tome što je tip vrlo neugodan, uopće ne razgovara s klijentima osim prvi put kada se obavi uvodni razgovor. Nakon toga samo nakratko pita - kako je, a to znači koliko je težina manja u odnosu na prošli put (prije 2 dana).Ako se ne smršavi između 300 i 500 dkg onda je fakat neugodan. Meni se desilo par puta da jednostavno nisam smršavila u ta dva dana a pridržavala sam se propisane dijete. Izvrijeđao me da pričam bezveze, da nije istina da sam bila disciplinirana i tako to. Pobunila sam se da sam odgovorna osoba koja ne bi gubila svoj novac ni svoje i tuđe vrijeme, da ne lažem ni inače ni tada, da me zanima razlog i da mi pomogne a ne da me vrieđa, ali tip je stvarno bahat, ne dopire do njega nšta...
Pošto sam bila zadovoljna rezultatima nisam htjela prekinuti nego sam i dalje dolazila, mada kod takvog bahatog ponašanja inače prekidam komunikaciju. Problem je dalje nastupio kad sam htjela prekinuti mršavljenje, o nije htio niti čuti. Samo je govorio dalje... dalje.... isto dalje.... Pokušala sam mu reći da više nisam zadovoljna s izgledom, da nikad nisam imala tako nisku kilažu, poznanici su me počeli zaustavljati i pitati da li sam bolesna onda možete zamisliti kako sam izgledala. Nisam znala što da radim i nakon nekoliko mojih pokušaja da popričamo i da uvaži što želim i njegovih ne baš ugodnih odbijanja jednostavno sam prestala odlaziti.
Rezultat, vratilo se sve plus dodatni kilogrami... cijelo vrijeme bolesna neutaživa potreba za jelom.
Žao mi je što je tako završilo jer živim blizu njega i nije mi bilo problem dolaziti, ali jednostavno taj bahat i nekorektan odnos ne mogu trpiti.
Sada ći pokušati s Centrom za kinesku medicinu, zavaljujem na podacima.
Moj zaključak - akupunktura svakako da, dr Car nikako...
ZARAJANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 11:23   #53
Bok svima!

Vidim svakakva iskustva sa akupunkturom i ljudima/lječnicima koji ju izvode, ali nigdje nisam primjetila odgovor koji je postavljen na samom početku, a mene bi strašno zanimao, a to je zna li netko za Odjel za akupunkturu u nekoj od bolnica u Zagrebu? Navodno da je u Vinogradskoj postojao...
__________________
Gledam, a ne vidim.
Oko Ćoravo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 23:11   #54
eh sad, mene zanima jel radi još dr. huber i u kojem terminu?
i da, bajdvej, jedino sam kod nje uspjela skinut 20 kg (a to je bilo još 2004/2005 godine), vratila sam samo 5 i to u zadnjih 3 mjeseca. a sad i to želim skinut i ne pada mi napamet ići kod ikog drugog.
ariel_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 23:57   #55
Ja sam licno pristalica akupunkture, jer je meni pomogla u odvikavanju od pusenja. Mozda i u ovome moze pomoci... procitajte ovaj interesantan tekst
sonyboy2308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 17:38   #56
Thumbs up issa

Bok,ja sam i sada trenutno kod dr.Huber,i pomaže.
Režim prehrane je sad puno drugačiji nego prije deset godina,jede se meso i povrće,te treba imati jedan dan čišćenja organizma znači samo povrće.
Istina je da je sve u našim glavama,ali također je i istina da iglice pomažu.
Nije toliko problem skinuti kilograme koliko ih je problem održati,a tu nama svima koji imamo problema s viškom kilograma fali discipline.
Dr.Huber ne viče i ne vrijeđa baš i ako dobiješ koju kilu,kaže odradit ćeš i atmosfera u prostoriji je fenomenalna jer su svi opušteni i pričaju svoja iskustva,zato bi je preporućila svakom.
Njena vrata su otvorena i onima koji griješe u dijeti i onima koji su disciplinirani i nikad vas neće vrijeđati.A cijena je i dalje 50kn po tretmanu,te novce ostavimo i u trgovini na raznorazne grickalice i slatkiše,pa smatram da uložiti 400kn u sebe i svoje zdravlje mjesečno nije puno.A što se tiče tabletica,ovisi od čovjeka do čovjeka,ako je neko jako živčan,zašto ne bi uzeo nešto za smirenje??Opet ovisi od čovjeka do čovjeka nekome treba pomoć tableta a nekome ne.
Issabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 11:48   #57
bok svma!!!

Osobno sam pristalica akupunkture,jer apsolutno nemam karaktera kaj se tiče hrane,dakle OBOŽAVAM papati. Kod Cara idem 12 dana i skinula sam 5 kila. Njegova bahatost je u biti ono što mi najviše pomaže,vjerovali ili ne,jer od straha da ne bum ništa skinula,strogo se pridržavam.Dešavalo se da malo skinem unatoč pridržavanju,no samo je rekaoazite se i to je sve!Ne ulazim u to zašto i kako,jer frajer ima kratak fitilj(jednom sam se opekla),pa prešutim. Ono što je meni najgore,ali većini nije,je bol prilikom pikanja.Užasno sam osjetljiva i najradije bi se plakala,pogotovo kad me on pika,jer sestre imaju nježniju ruku,pa sam zahvalna kad vidim koju od njih da ide prema meni.Ali ono što mi nije jasno,pa ako mi netko može odgovoriti je:zakaj se ne smije piti kava? To je jedina stvar koju sam odbila ne činiti,jer imam problema s tlakom i kava mi uvelike pomaže.pozz
lania is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 07:09   #58
bokić

isabbela ja bi te lijepo molila ako bi mi mogla dati broj telefona od doktorice huber-kozine jer ja i moja kuma smo očajne od ovih viška kilograma
baaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 19:44   #59
Alergican sam na pelud trava i korova (vise na korove, naravno ambroziju), sto mi cijeli zivot (imam 19 godina) stvara poteskoce u proljeće i kasno ljeto.

Prije otprilike godinu i pol bio sam na akupunkturi kod dr. Yage Liua u Zagrebu u dva ili tri navrata (nisam vise siguran) i imam samo riječi hvale.

Ono sto mi je prije pogoršavalo kvalitetu života (neprestano smrcanje i puhanje nosa, kihanje, krvave oči koje toliko svrbe da ih si želim ponekad izvaditi) pretvorilo se u nesto trivijalno. Tegobe su se jako prorijedile i smanjenog su intenziteta. Bez problema boravim u prirodi, sto prije nije bio slucaj (imam i vinograd u sandrovcu u koji sam izbjegavao dolaziti jer bih poludio od smrkanja i svrbezi ociju).

Već dosta godina sam na terapiji Flonidanom koji je manje-vise djelovao u proljeće i rano ljeto, a ne bas pretjerano kad bi procvala ambrozija. Prosle sam sezone, a ove jos vise, sveo uzimanje flonidana na minimum. Popijem kada je recimo vjetrovit dan ili kada me ujutro ''probudi nos'' (vrlo rijetko u zadnje vrijeme).

Za sada sam vrlo zadovoljan i nadam se da ce se ovo stanje odrzati jos neko vrijeme, mada je doktor Liu naglasio kako bi se tretman trebao ponoviti nakon godinu do dvije jer ucinak hoce splasnuti.
dodo13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 01:11   #60
Evo, imam najsvježije iskustvo sa akupunkturom. Išao sam zbog alergije. Nakon godina i godina pokušaja liječenja i slinih pretraga i trošenja ogromne količine tableta protiv alergija, ništa mi nije pomoglo dok nisam došao na akupunkturu. Nakon samo 3 tretmana već sada osjećam veliko poboljšanje. Konačno mogu i navečer sjediti u prirodi, biti tokom dana u prirodi na suncu, bez da navečer plačem od muka. Po noći mogu spavati bez da me guši u prsima. Zapravo mislim da nisam dugo vremena tako dobro spavao.

AKUPNUKTURA STVARNO POMAŽE!!!
bla-bla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.