Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2007., 15:41   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
to je ili bolid ili izgaranje dijela rakete koji je upao u atmosferu. je li stvarno bilo jedna minuta? vjerojatno ti se učinilo da je bila jedna minuta. ako je ostavljalo toliki rep i prešlo preko cijelog neba (opet, i to je prenategnuto) onda definitivno nije išlo jednu minutu.
to kažem jer sam vidio nekoliko bolida i jednom kasno popodne kako izgara stupanj jedne rakete, preletjelo je recimo nešto više od trećine neba. skoro polovicu.

Ne nije ostavljao nikakav trag ali jako je brzo preletjelo zamisli da desno gledaš drugi kraj na nebu i vidiš objekat kako ravno prelazi na drugu stranu i to sve u roku od 3min max nije ostavljao nikakav veliki užareni rep za sobom nego samo neki mali uz to je bio nekakave zelene boje jesi li ti ikada vidio bolid zelena boje.
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:52   #62
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Ovo je moje iskustvo i istinito je bez zafrkancije.jedne noći ja smo i prijetelj stajali u dvorištu njegove kuće kad je jedan objekt slićan kometu preletio sa jedne strane neba na drugu i to u roku od 1min.slićio je na nekakvu kuglu koja je svijetlila plavozelenkaste boje i sa sobom je ostavljala nekakav rep poput nekakvoga maloga komet samo mu je putanja bila vrlo pravilna jednostavno je preletio sa jedne strane na drugu.
E baš si me podsjetio na jedan događaj! Slično sam i ja vidjela...prije 6 godina kad sam bila vani. Vidjela sam ja i još jedan dečko. Vjerujem da je bilo nešto prirodno i objašnjivo unatoč tome što je izgledalo ogromno (recimo veličine Mjeseca kako mi sa Zemlje vidimo) i dosta visoko mi se činilo da je to proletilo, boja - ne sjećam se točno, sve se brzo dogodilo, ostala sam zatečena...čudno je bilo u svakom slučaju.
urbanaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 16:02   #63
Quote:
zoser kaže: Pogledaj post
Vrlo dobar dokumentarac na tematiku:

http://video.google.com/videoplay?do...tary+is%3Afree

Ako ne volite lošu rezu:

google: "ufo the greates story ever denied torrent", daje linkove:

http://www.mininova.org/tor/629287
http://btjunkie.org/torrent?do=stat&...1e4c6d92567242
.
.
.

poz
Di mogu titlove nabaviti?
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 16:17   #64
Quote:
niko2006 kaže: Pogledaj post
Ne nije ostavljao nikakav trag ali jako je brzo preletjelo zamisli da desno gledaš drugi kraj na nebu i vidiš objekat kako ravno prelazi na drugu stranu i to sve u roku od 3min max nije ostavljao nikakav veliki užareni rep za sobom nego samo neki mali uz to je bio nekakave zelene boje jesi li ti ikada vidio bolid zelena boje.
da, zeleno je zbog kisikovih iona. bolidi uglavnom i jesu zeleno-plave boje, zbio ionizacije dušika i kisika.
http://www.wonderquest.com/NorthernLightsOxygen.htm
sad kažeš 3 minute? je li jedna ili tri? velika je razlika. ako je išlo jako sporo, onda je komad raketnog motora, rezervoar ili nešto slično. bolidi (sjajni i veliki meteori) idu puno brže, za prelazak preko neba im ne bi trebalo više od pola minute, a najčešće to obave za par sekundi.
vidio si komad bijele tehnike kako pada
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 30.03.2007. at 18:32. Reason: rezorvoar->rezervoar
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:04   #65
@jack, što misliš o otmicama?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:10   #66
Evo otprilike je ovako izgledalo to sto sam ja vidio. (link na stranicu)

http://www.ufoevidence.org/photograp...0/Photo416.htm

Zapravo jako slicno. Objekt je nalik disku. I ovdje takodjer lebdi jako nisko (kod drveca) i ima svjetla, samo sto su ona svjetla bila nekako intenzivnija i zbijenija, nekako kaoticna. Ali uglavnom je to to, sve boje su zastupljene, zelena, crvena, plava, zuta... bas kao i kod onoga. Fascinantno.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:35   #67
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
@jack, što misliš o otmicama?
Ne znam mnogo o tim slucajevima osim o onome o Betty i Barney Hill. Ono sto znam o tome izgleda mi dosta uvjerljivo. Mislim da nije potpuno nemoguce da im se to dogodilo. Otmice mi zvuce dosta neuvjerljivo i nevjerovatno ali ne bih potpuno iskljucio tu mogucnost. Cak i ako ih je bilo, ima ili ce ih biti, neusporedivo je rijetko u usporedbi sa samom pojavom NLO fenomena. Ali ima slucajeva kao onaj u Manhattanu gdje je zena navodno oteta iz apartmana (imaju i svjedoci) pa i ovaj s Betty i Barney Hill koji imaju odredjenu dozu vjerodostojnosti. Koji motiv bi bio jedne bijelkinje i jednog Afro-Amerikanca koji su bracni par da u 60-ima izmisljaju tako nesto? Osim toga, ima dosta podudarnosti, ona karta sazvijezdja iz kojeg njihovi "otmicari" dolaze koju je Betty navela (koju su joj navodno vanzemaljci pokazali) podudara se sa cinjenicama. To su po meni neke stvarno uvjerljive stvari. Sad, ne znam za ostale. Ali ako su njih dvoje imali takvo iskustvo, a sve upucuje na to, onda ne bi trebalo iskljuciti mogucnost da se mozda isto ili slicno dogodilo jos nekima.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 17:41   #68
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
Ne znam mnogo o tim slucajevima osim o onome o Betty i Barney Hill. Ono sto znam o tome izgleda mi dosta uvjerljivo. Mislim da nije potpuno nemoguce da im se to dogodilo. Otmice mi zvuce dosta neuvjerljivo i nevjerovatno ali ne bih potpuno iskljucio tu mogucnost. Cak i ako ih je bilo, ima ili ce ih biti, neusporedivo je rijetko u usporedbi sa samom pojavom NLO fenomena. Ali ima slucajeva kao onaj u Manhattanu gdje je zena navodno oteta iz apartmana (imaju i svjedoci) pa i ovaj s Betty i Barney Hill koji imaju odredjenu dozu vjerodostojnosti. Koji motiv bi bio jedne bijelkinje i jednog Afro-Amerikanca koji su bracni par da u 60-ima izmisljaju tako nesto? Osim toga, ima dosta podudarnosti, ona karta sazvijezdja iz kojeg njihovi "otmicari" dolaze koju je Betty navela (koju su joj navodno vanzemaljci pokazali) podudara se sa cinjenicama. To su po meni neke stvarno uvjerljive stvari. Sad, ne znam za ostale. Ali ako su njih dvoje imali takvo iskustvo, a sve upucuje na to, onda ne bi trebalo iskljuciti mogucnost da se mozda isto ili slicno dogodilo jos nekima.
Čim spominju zviježđe, stvar mora biti sumnjiva. Zviježda postoje samo za nas i nisu odveć trajna. To kao da na pitanje kud putuješ kažeš da je destinacija spomenuta u Večernjaku.
Gotovo sam siguran da su Hillovi ili izmislili priču ili su se nadrogirali.
Jedna civilizacija koja zvrnda po Svemiru naprosto mora imati nekakvu kartu lokalnog svemira i ta nikako ne može sadržavati zviježđa nego samo konkretna jata zvijezda ili galaksije.
Kako bi reagirao na prometni znak na kojem su Australija, Požega i Donje Polonje?
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 20:47   #69
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Čim spominju zviježđe, stvar mora biti sumnjiva. Zviježda postoje samo za nas i nisu odveć trajna. To kao da na pitanje kud putuješ kažeš da je destinacija spomenuta u Večernjaku.
Gotovo sam siguran da su Hillovi ili izmislili priču ili su se nadrogirali.
Jedna civilizacija koja zvrnda po Svemiru naprosto mora imati nekakvu kartu lokalnog svemira i ta nikako ne može sadržavati zviježđa nego samo konkretna jata zvijezda ili galaksije.
Kako bi reagirao na prometni znak na kojem su Australija, Požega i Donje Polonje?
Ja nisam astronom ali razliciti astronomi su analizirali kartu od bety Hill i stvarno se pokazalo da je jedna cijela skupina zvijezda koja se nalazila na toj karti tek kasnije (dakle 1964, 4 godine poslije) otkrivena i objavljena u novom Gliese katalogu zvjezdanih sustava. Osim toga, sansa da ona pogodi pravu konstelaciju sustava je 1:1000. Ima tu nesto, ne moze se samo tako odbaciti.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:17   #70
Ljudi probajte jednu većer samo promtrati nebo. Nemojte traziti nlo i ne fokusirajte se na jednu zvijezdu, probajte gledati cijelo nebo (lakše je uočiti kretanje). Vidjet ćete ih više od 10. Lete 2 paralelno, idu u cik-cak, mjenjaju brzinu. Bit će malo teze ih pronaći (ja nisam vidio nista dok mi ih kolega nije 10-ak pokazao, a i njemu je netko morao pokazivati).
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:25   #71
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Ljudi probajte jednu većer samo promtrati nebo. Nemojte traziti nlo i ne fokusirajte se na jednu zvijezdu, probajte gledati cijelo nebo (lakše je uočiti kretanje). Vidjet ćete ih više od 10. Lete 2 paralelno, idu u cik-cak, mjenjaju brzinu. Bit će malo teze ih pronaći (ja nisam vidio nista dok mi ih kolega nije 10-ak pokazao, a i njemu je netko morao pokazivati).
zašto nikad nisam vidio ništa, ali baš ništa što sliči NLO-u, a nebo sam promatrao stvarno dugo vremena? cijelu noć bih ležao na ležaljci i buljio u svod iznad sebe. nakon 20 minuta do pola sata, oči ti se priviknu na potpuni mrak pa vidiš gotovo do šeste magnitude i mliječna staza ti je opipljiva.

nikad ništa. nikad.

zašto? zašto bježe od mene?

kolikog su otprilike sjaja ti tvoji NLO-ovi? ne vjerujem da ti ih mora netko pokazati. ako ih ja nikad nisam vidio, a ni hrpa astronoma amatera koji planinare i cijelu noć recimo prate meteorske rojeve, onda imam pravo barem posumnjati da lažeš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:28   #72
ako te zveknne nečkijs cipela u glavu sleđa, jel se to kvaligira za nlo. objekt je, leti i nisi ga ifentificiro?
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:38   #73
Imaš. Daj mi objasni satelite? oču znat kako to izgleda.
Čuj ja ih vidim.
Nikad nisam pušio travu. 1 Mala karlovaćka mi nemoze omest vid i tako.
Proba sam ih snimit na video i uslikat ali se vide samo one najsjajnije zvizde (loša oprema). Virova san da postoji NLO i kad mi je kolega reka da ih moreš tako lako vidit reka san mu: "daj ti gledaš komete i avione" al jok.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:43   #74
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Ljudi probajte jednu većer samo promtrati nebo. Nemojte traziti nlo i ne fokusirajte se na jednu zvijezdu, probajte gledati cijelo nebo (lakše je uočiti kretanje). Vidjet ćete ih više od 10. Lete 2 paralelno, idu u cik-cak, mjenjaju brzinu. Bit će malo teze ih pronaći (ja nisam vidio nista dok mi ih kolega nije 10-ak pokazao, a i njemu je netko morao pokazivati).
A zašto se ne spuste? na zemlju?
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:49   #75
da bi ti imala šta pitat
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 01:54   #76
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Imaš. Daj mi objasni satelite? oču znat kako to izgleda.
Čuj ja ih vidim.
Nikad nisam pušio travu. 1 Mala karlovaćka mi nemoze omest vid i tako.
Proba sam ih snimit na video i uslikat ali se vide samo one najsjajnije zvizde (loša oprema). Virova san da postoji NLO i kad mi je kolega reka da ih moreš tako lako vidit reka san mu: "daj ti gledaš komete i avione" al jok.
a da ti nemaš problema s očnom pozadinom? izgledaju li kao crvići ili kao iskrice? točkice koje se prospu? je li ti ponekad bljesne pred očima?
preporučam ti pregled kod retinologa, i to što prije, ne zajebavam se.

sateliti ne idu cik cak (jedino meteori, ali vrlo rijetko), nego klize nebom, pojačavši sjaj i onda kad ulaze u zemljinu sjenu, brže/sporije gasnu. gotovo uopće ne titraju. vrlo su mirni.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 09:24   #77
Logički sam mozes zakljućit da nemam probleme s očima jer ih ne vidim sam.
Ne izgledaju kao iskrice nego onako kako sam ih opisao.
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 11:59   #78
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Logički sam mozes zakljućit da nemam probleme s očima jer ih ne vidim sam.
Ne izgledaju kao iskrice nego onako kako sam ih opisao.
zašto ih vidite ti ,tvoj prijatelj i onaj tko ih je njemu pokazao? zašto ih ja ne vidim?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:18   #79
Ne samo ti i puno drugih ih nevidi
No one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 13:20   #80
Quote:
No one kaže: Pogledaj post
Ne samo ti i puno drugih ih nevidi
relaxiraj se pa nije Endi lud ! Gospode Bože!
__________________
Nije mi mozak prešao stepenicu da logaritmiram svoje iskustvo u viši nivo bez ikakvog predznaka u naboju.
anaivana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.