Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 12:23   #21
ljubav je jača od znanosti ajme sad sljedi rafalna paljba
__________________
Sorry for being so fucking sexy.
plavushazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:32   #22
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Ja bih spomenula da je Tesla rekao da ne može imati ženu jer bi mu previše utjecala na znanost.
Ta potreba za paznjom stvarno zna utjecati na rad. Mnogi su se rijesili polarizacije u korist samorazvoja.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:39   #23
Quote:
hand/som kaže: Pogledaj post
Žao mi je što te moram izvijestit, ali ima znanstveno objašnjenje ljubavi. A to je otprilike ovako: oksitocin, serotonin i kortizol.

Žao mo je ako te to ikako pokolebalo, ali to ti je tako. I sam sam prošao razne iluzije i zato ti želim puno sreće
malo morgen - po tvome znansot već sve zna o mozgu, da ne govorimo o nečem štop još uvijek nazivamo samo "duša"
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:42   #24
Quote:
hand/som kaže: Pogledaj post
Žao mi je što te moram izvijestit, ali ima znanstveno objašnjenje ljubavi. A to je otprilike ovako: oksitocin, serotonin i kortizol.

Žao mo je ako te to ikako pokolebalo, ali to ti je tako. I sam sam prošao razne iluzije i zato ti želim puno sreće
Ako vec tvrdis da je ljubav znanstveno objasnjiva, mozes li nam onda objasniti sto su emocije - znanstveno
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:42   #25
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
malo morgen - po tvome znansot već sve zna o mozgu, da ne govorimo o nečem štop još uvijek nazivamo samo "duša"
on sigurno misli na sam osjećaj jake zaljubljenosti, koji s vremenom prođe.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 13:22   #26
Quote:
hand/som kaže: Pogledaj post
Žao mi je što te moram izvijestit, ali ima znanstveno objašnjenje ljubavi. A to je otprilike ovako: oksitocin, serotonin i kortizol.
Pa to su samo posljedice osjećaja ljubavi, a ne sama ljubav
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:24   #27
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa to su samo posljedice osjećaja ljubavi, a ne sama ljubav
Ima puno stvari koje imaju ime ali ime ne označava bit stvari.
__________________
ja sam ja pušač cancer man

Zadnje uređivanje dubravka* : 26.04.2007. at 15:44.
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:37   #28
Michel Odent "Scientification of Love"

Quote:
kundalini kaže: Pogledaj post
Mozes nam malo vise pojasniti ili ako ima neki link. Hvala
http://prirodniporod.crolink.net/Odent.htm
http://www.birthworks.org/bwodent.html
U bolnici u kojoj je radio događao se visoki postotak carskih rezova, Odenta je kopkalo zašto toliki broj poroda ne može ić prirodnim putem - iako je to prirodna stvar.
Nakon što je uveo niz promjena - između ostalog poticao je sudjelovanje ostalih članova obitelji a naročito očeva. Zaključio je da je porod prirodni dio ukupnog seksualnog ciklusa i da žene lakše i bezbolnije rađaju ako se bliskost nastavi i tijekom porođaja.
Zaključak opsežnih istraživanja je da je visoka razina seratonina instinktivna reakcija na sigurne i zaštićene uvjete - te da pogoduje zdravlju rodilje ali se jednako tako statistički značajno odražava na zdravlje djeteta čak i kasnije - tijekom odrastanja.
Kulture koje potiču grube odnose u zajednici, - obično (Sparta) su ratnički narodi - velika je veza između nasilja u zajednici i načina na koji teče prirodni seksualni ciklus...
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:30   #29
za stanje zaljubljenosti-da, za ljubav ne
__________________
Abazigal: "Oh my god! They killed Yaga-Shura!"
Sendai: "You bastards!"
blupblup is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:34   #30
VOLIM VAS SVIJU
__________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
cloud-xz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:15   #31
i mene?
martamartaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:28   #32
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
http://prirodniporod.crolink.net/Odent.htm
http://www.birthworks.org/bwodent.html
U bolnici u kojoj je radio događao se visoki postotak carskih rezova, Odenta je kopkalo zašto toliki broj poroda ne može ić prirodnim putem - iako je to prirodna stvar.
Nakon što je uveo niz promjena - između ostalog poticao je sudjelovanje ostalih članova obitelji a naročito očeva. Zaključio je da je porod prirodni dio ukupnog seksualnog ciklusa i da žene lakše i bezbolnije rađaju ako se bliskost nastavi i tijekom porođaja.
Zaključak opsežnih istraživanja je da je visoka razina seratonina instinktivna reakcija na sigurne i zaštićene uvjete - te da pogoduje zdravlju rodilje ali se jednako tako statistički značajno odražava na zdravlje djeteta čak i kasnije - tijekom odrastanja.
Kulture koje potiču grube odnose u zajednici, - obično (Sparta) su ratnički narodi - velika je veza između nasilja u zajednici i načina na koji teče prirodni seksualni ciklus...
Thnx
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 23:50   #33
Quote:
martamartaxxx kaže: Pogledaj post
i mene?
Tebe ne volim nego obožavam
__________________
SE VINCERE IPSUM LONGE EST DIFFICILLIMUM.
cloud-xz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 06:33   #34
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
http://prirodniporod.crolink.net/Odent.htm
http://www.birthworks.org/bwodent.html
U bolnici u kojoj je radio događao se visoki postotak carskih rezova, Odenta je kopkalo zašto toliki broj poroda ne može ić prirodnim putem - iako je to prirodna stvar.
Nakon što je uveo niz promjena - između ostalog poticao je sudjelovanje ostalih članova obitelji a naročito očeva. Zaključio je da je porod prirodni dio ukupnog seksualnog ciklusa i da žene lakše i bezbolnije rađaju ako se bliskost nastavi i tijekom porođaja.
Zaključak opsežnih istraživanja je da je visoka razina seratonina instinktivna reakcija na sigurne i zaštićene uvjete - te da pogoduje zdravlju rodilje ali se jednako tako statistički značajno odražava na zdravlje djeteta čak i kasnije - tijekom odrastanja.
Kulture koje potiču grube odnose u zajednici, - obično (Sparta) su ratnički narodi - velika je veza između nasilja u zajednici i načina na koji teče prirodni seksualni ciklus...
a jedna od promjena je možebit i položaj rodilje. otkrili su silu težu. sad još samo da je i naši otkriju
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 20:08   #35
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
a jedna od promjena je možebit i položaj rodilje. otkrili su silu težu. sad još samo da je i naši otkriju
Joj shakti opet si gledala zvjezdane staze
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 15:18   #36
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
a jedna od promjena je možebit i položaj rodilje. otkrili su silu težu. sad još samo da je i naši otkriju
pa je - mislim da je među prvima uveo porod u vodi meni je općenito glupo što se za sasvim prirodne i obične stvari koje svaka baba zna da su potpuno efikasne - mora nać neki pametnjaković koji će reć dal je to znanstveno ili ne.
Nek svi ti pametnjakovići lijepo odu u znanstvenu pm.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 15:29   #37
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Dali su pitanja u vezi ljubavi znanstvena pitanja? Znanstveno je ljubav usko povezana sa kemijskim reakcijama. Dali kemijske reakcije uzrokuju ljubav ili su posljedice ljubavi?
de ponovi pitanje, ne mogu sve dobro pročitati, ne vidim slova
__________________
Nisam pio sedam godina...---> (do prvog osnovne)
Ubojica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 01:06   #38
Svi znanstveni junaci mukom umukoše.
Evo, ja ću
Budući da se znanstveno ne može dokazati, te da ne možemo izvesti dvostruko slijepi test, zaključujem da ljubav ne postoji. Svi ti relativni osjećaji, čas dramatični, čas mlitavi, sve je to opijum za široke narodne mase.
Jel' tako?
__________________
Ako ne znaš kamo ploviš, nijedan vjetar ti neće pomoći.
mercurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 01:54   #39
Quote:
mercurica kaže: Pogledaj post
Svi znanstveni junaci mukom umukoše.
Evo, ja ću
Budući da se znanstveno ne može dokazati, te da ne možemo izvesti dvostruko slijepi test, zaključujem da ljubav ne postoji. Svi ti relativni osjećaji, čas dramatični, čas mlitavi, sve je to opijum za široke narodne mase.
Jel' tako?
Pitanje je postavljeno sa vrlo jednostavnom namjerom. Postaviti dvije pretpostavke medjusobno suprostavljene i dokazivati ih valjanim argumentima.
Po prvoj pretpostavci ljubav je "cista" kemija iz koje proizlazi sve ono sto zovemo ljubav, dakle pretpostavka o cvrsto materijalnoj utemeljenosti i uvjetovanosti ljubavi. Po drugoj pretpostavci ljubav je uvjetovana duhovnim, nematerijalnim i sva kemija je samo njeno materijalno ocitovanje, njena materijalna posljedica. Rijec je o ljubavi izmedju dvije osobe, hajdemo reci suprotnog spola. Dali ista preostaje od ljubavi, ako izuzmemo tjelesnu privlacnost i dali se tjelesna privlacnost moze uopce izuzeti? Drugim rijecima, jeli realna tzv. platonska ljubav i gdje je njeno ishodiste? Mislim da pitanje nije neznastveno, jer se sama znanost svojom metodologijom bavi i tim pitanjem, dakle pitanjem ljubavi, sto god da ona zaista jest.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 02:03   #40
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Mislim da pitanje nije neznastveno, jer se sama znanost svojom metodologijom bavi i tim pitanjem, dakle pitanjem ljubavi, sto god da ona zaista jest.
Znanost smatra da možeš voljet ljudi koliko možeš,što ne znači da moraš sa svima imat sexualne odnose, sasvim logično.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.