Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 09:45   #21
I mi smo preboljeli trodnevnu groznicu, ali kod nas je krenulo sa visokom temp. prvi dan, drugi dan dobio lagani osip po ledjima, treci dan pocelo prolaziti, cetvti dan zdrav ko da se nista nije desilo.
Sto se tice pristica i mi ih cesto dobivamo kad su te vrucine i to najcesce u predjelu rubova pelene (na nozici ili na ledjima). Trenutno ih imamo na nozici i mazemo samo sa bpanten kremicom i to je to. Prolazi.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 09:51   #22
ako je znojni osip najbolje samo dijete češće otuširat čistom vodom...bez ikakvih šampona,tu kremice,šampončići i puderčići samo mogu pogoršat stvar......čista voda je zakon za znojni osip(naravno ako se o tome radi)
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:56   #23
da obnovim temu...nazalost prikljucujemo se i mi...prvo je osip bio samo u korjenu vrata odozada tamo di sam je zaboravila namazat kremom pa sam zakljucila da je od sunca, a sada se svaki dan pojave novi crven pristici negdje drugdje i to vec tjedan dana...sad ih ima na ledjima, prsima i ramenima, valjda je od znoja, stvarno je pretoplo i u autu se uznoji jadna u prvoj minuti....navecer je okupaamo, do jutra prodje i onda opet ispocetka...pa nece valjda ovako cijelo ljeto? ima li jos iskustava i savjeta?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:59   #24
zašto ga tako često kupate?
mi nemamo neki veliki problem osim suhe kože i dermatolog nam je rekao da ne treba često kupat...mi smo ga ionako kupali svaka 2-3 dana...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:57   #25
pa to mi je ionako 15 minuta posla, a cini mi se da to bas treba njenoj guzi koja je cijeli dan u pelenama kao malo osvjezenja....a i rukice svasta pipaju.....to nam je navika otkad je rodjena, preskocili smo mozda dva-tri puta u situacijama tipa nova godina i slicno....nadam se da ce mi se manje znojit u autosjedalici kad kupim onu navlaku od prirodnog materijala...kupit cu vodu u spreju da je svako toliko osvjezim i davati joj puno piti....al ne znam kako da osip vise prodje kad je stalno vruce i cime da ga mazem....probat cu nazvati pedijatricu.....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:29   #26
Mi se tuširamo 2-3 puta dnevno - preporuka pedice zbog osipa od znojenja. I pomaže.
Istuširam ga prije odlaska na spavanje pa još i lakše zaspi.
Samo u vodi i obrišem ručnikom.
I bolje mu je i po leđima i oko pimpača i paše mu a i voli
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:32   #27
Osipa srecom nema, ali danas smo se isto tusirali dvaput...Siroce sav bude uljepljen od znoja, a i trpa rukice stalno u usta, tako da nastojim non stop brisati ih mokrom gazicom...
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 21:59   #28
Nemamo osip. navečer se kupamo u kadici + jedno tuširanje prije popodnevne čorke.
ruke i lice umivamo po potrebi
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:34   #29
imamo osip..ali znoji se jako,kosica mokra i cijedi joj se niz vrat.tuširamo se 2,3 puta dnevno,guza pod pipom kod svakog mijenjanja pelena.
vrijeme je za termalnu vodicu..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 08:26   #30
Evo i J. je ovaj vikend dobio osip po vratu, čini mi se poslije puta, derao se u autu i znojio i eto. Traje već 4 dana i jadničak se grebe. Ja peruckam vodom , nisam ničim mazala, nadam se da bu prošlo
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:07   #31
ja sam danas zvala pedijatricu i nije mi nis pametnog rekla....da to ima pola djece sada, da slobodno dam fenistil kapi ili gel a ja sam joj rekla da malu to ne svrbi a osim toga fenistil pise da se ne smije po vecoj povrsini a mala je osipana po cijelom trupu, prsa i ledja skoro sve!kod nas je to tako vec 10-15 dana....danas sam je i prije popodnevnog spavanja brzinski tusnula....je li moguce da ce to trajat cijelo ljeto, da osip uopce nece nestati dok ne zahladi????
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:05   #32
I meni mala ima osip na vratu. Nije bilo bas puno medjutim kako se ona cese to se prosirilo. Sinoc san tapkala s puderom odmah je jutros bilo drukcije.
Uglavnom, znam zasto je to, naime, razlog je sto kad je uspavljujem vrat joj je na mojoj ruci i naravno kako je vruce preznojimo se i ja i ona.
Zato; sinoc je bila prva noc kad san odlucila da moramo prestat s rukama i pustila je da place u kreveticu (sve to pada u vodu jer san uspila nereagirat sveukupno 1minutu).
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 15:25   #33
......

obicni puder,tecni puder,kamilica......i pamucne tanke bodije....stare isprane najstarije....sto puse kroz njih...uglavnom sto manje praska za rublje sad ovih mjeseci....puno vrele vode jako malo praska....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 16:44   #34
I moja je dobila osip od vrućine prekjučer popodne. Prespavala, jučer je već bilo bolje, danas se nazire. Jako se znoji, stalno je u pokretu i bude joj sve kosica mokra. Opisala se po gornjem dijelu leđa, ne jako, ali dovoljno da se vidi. Ne svrbi je. Samo je tuširamo svaku večer, kako ima suhu kožu poslije i mažemo s Exomegom ili Stelatopijom. Bude prošlo. Glavno da znamo od čega je i da je ne svrbi.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:07   #35
a mene muci kako biti siguran da je od vrucine?mislim i sama da je 90 posto to to, nista posebno nismo mjenjali u prehrani, zatoplilo je, bude sva mokra, ali svaki dan toga ima sve vise, nikako da se smanji....pedijatrica telefonski kaze da je od znojenja i glupo mi je nosit malu medju bolesne da pedijatrica to vidi, mei je samo cudno da je toga tako puno....sad vec cijeli ali cijeli trup. Ima jos koga cija se bebica osula tako jako?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:44   #36
jel joj još uvijek traje taj osip? I sad kad je malo svježije? Kako izgleda taj osip
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:56   #37
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
a mene muci kako biti siguran da je od vrucine?mislim i sama da je 90 posto to to, nista posebno nismo mjenjali u prehrani, zatoplilo je, bude sva mokra, ali svaki dan toga ima sve vise, nikako da se smanji....pedijatrica telefonski kaze da je od znojenja i glupo mi je nosit malu medju bolesne da pedijatrica to vidi, mei je samo cudno da je toga tako puno....sad vec cijeli ali cijeli trup. Ima jos koga cija se bebica osula tako jako?
Leđa,trbuh,iza uha,rukice.Isto kao kod tebe do jutra prođe i onda opet.Često tuširanje ili ako ti je zgodno stavi na balkon bazenčić pa je više puta na 10 minuta pusti da se brčka.Neznam kolika je tvoja beba.Ti si negdje u Istri,neznam kolike su temperature tu al kod nas je trenutno oko 30.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 13:55   #38
hvala vam cure...osip izggleda kao puuuno malih pristica koji se ujutro jedva vide, kad se oznoji u toku dana pocrvene, a navecer zna imati i crvene fleke...sad sam uvela to tusiranje pred popodnevno spavanje, jest da je tek dva dana i da je jucer zahladilo, al cini mi se da pomaze...osip je jos tu al se manje vidi, drago mi je da je ne svrbi....javim se jos pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 14:39   #39
Nama protiv osipa od znoja uvijek pomogne termalna voda uriage..:
Nekoliko puta u danu nakon što ga pobrišem vlažnim maramicama pošpricam ga po prsima, vratu i leđima i pustim da upije i da se samo osuši, i ponovim cijelu priču prije spavanja nakon kupanja...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 16:43   #40
.....

e sad jos jedan trik.....
sasko je izasao iz intezivne nakon 2 mjeseca i nije imao koze na guzi....sve je bilo lom..krv i gnoj...tete se opustile pred kraj i sreca sto su mi dozvolili da ga sama spremam...pa sam uspjela da vidim .....sestrice se razbjezale kud koja.....jedna pedijatrica na stazu dosla ...i veli mi tako da su bile sestre zauzete i dogodilo se...vazno mi smo sina uzeli doma.....za 48 sati smo djete doveli u normalu....garamicin....pa pavliceva....kamilica i jekoderm...

poslije sam ja imala uvjek taj jekoderm nek mi se nade.....i jednom poslije smo lezali u bolnici i ja okupala sina.....brisem ga i uzela mlijeko da ga namazem.....kad jedna stara babica slucajno se nasla tu i veli mi da se ostavim mlijeka,ulja i tih stvari poslije kupanja kad vec imam jekoderm....i da mazem cijelo djete poslije kupanja s njime....i ljeti i zimi....
kad te dosta stvari snade....pa se fatas za slamkice ja je poslusam i pocnem redovno samo sa jekodermom da ga mazem......
moj sasko nikad vise nije imao osipa ili da mu je koza vise ikad se negdje da se ljusti ili da ima ikakve problemcice te vrste....meni je pomoglo ....desi mu se samo alergija na insekte....pa i u tom slucaju pored terapije namazem koji put i jekoderm.....stalno ga imam doma....
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.