Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 14:34   #121
Quote:
mareija kaže: Pogledaj post
kupis u ljekarni caj od hrastove kore, od nje se radi i caj i kupka, sve upute su na kutiji tak da vise nemam pojma napamet koji su omjeri, al ako te zanima otici cu pogledati tocno pa javim...

uglavnom kupka je odlicna i za pelenski osip.
kad je moja mala pokupila rota virus, guza joj je bila katastrofa, a u dvije, tri kupke se toliko oporavila-bila je ko nova

Potpisujem! Ovako je bilo i nama i sveki se sjetila da je njoj jedna stara doktorica prije 30 godina preporučila kupku od hrastove kore i da je to bilo jedino što je mm pomoglo, ja sam probala na našem malom i zaista djeluje!
bibiivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:15   #122
ahaaaa.......
ja mislila da ću morati ići tražiti hrastove naokolo i trgat kore....

hvala

p.s. koliko to košta? cca?
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 15:13   #123
Nekih par kuna! Stvarno preporučujem.
Iako se nama osip ovih dana kako je zahladio povukao, danas opet grije tako da će opet biti sav jadan osipan. Jedino me tješi što ga ne svrbi!
bibiivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 22:56   #124
nama se opet vratio
počelo jučer,danas je opet sav osipan......

niš,sutra u apoteku.....
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 22:53   #125
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
I meni to zvuci kao trodnevna groznica (tako se sluzbeno zove).
Ak je to, za 2-3 dana bi trebao osip proci.

A ako je osip od vrucine, ne znam sto radit.
mislim da je ovo i kod nas. mala je kurila od ranog ponedjeljka do ranog cetvrtka i danas se sva osipala.

znaci, nema panike?
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 16:56   #126
Kako se riješiti osipa kod beba

Pozdrav! Dali koja mama zna kako se riješiti osipa na malim bebicama,cura ima 18 mjeseci i cijelo vrijme sad po ovim vrućinama dobije sitne prištiće po prsima ,leđima, tuširam je bez pjene ili sa pjenom i opet ima,on ne nestaje.Doktorica je neće ni cijepit dok to ne prođe,a ima ga skroz.Nismo na vručinama,nego unutra na hladnom i opet on ne nestaje.
Što da napravim? Ima li tko iskustva s tim?
Guza je bez osipa a po tijelu osip
karin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 17:06   #127
moja je dobila isto od vrućine na trbuščiću i ispod guze po nogicama...doktorica nam je rekla nek je namažem samo flocetom ili synopenom ako vidim da je svrbi i da to nije ništa,da se to dobije od vrućine...vidjela sam da je ne svrbi,pa je nisam ni mazala,prošlo je samo od sebe...
samo sam je bućnula u bazen nek se kupa da joj ne bude vruće i nakon svakog kupanja otuširala unutra brzinski...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:43   #128
jel synopen može koristiti beba od godine dana?
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 00:08   #129
Ja svog dvogodišnjaka otuširam mlakom vodom po nekoliko puta dnevno i stanje s prištićima bude ok.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 11:55   #130
moja se zna jako osuti od znoja, al sam primijetila da osip bude vise izrazen na nepokrivenim dijelovima tijela (npr. po vratu), pa je radije ostavim u laganoj majici nego samo u peleni.. ne treba nicime mazati taj osip, samo cesce tusiranje ili, ako je lokalan, onda samo prebrisati mokrom vaticom nekoliko puta na dan.
__________________
02-2010, 12-2012
tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 23:56   #131
mom dečku od 10 mj je najviše pomogao sudocrem kad mu izbiju prištići i crvene točkice od vrućine
lenael is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 13:35   #132
bok svima trebala bi malu pomoc, mali mi ima 4 mj i nedavno je imao 3-dnevnu temperaturu i dobio je osip. Sve je krenulo sa glave pa na obraze i na kraju na leda ali se je sve opet vratilo na glavu i nikako da prode. stalno mu perem glavicu i mazem sa kremom ali nikako da ode. Sta mi je pametno napravti. Hvala na pomoci
__________________
No more hope as we raise our hands to the sky
No more dreams as the rivers run dry
rea91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 16:27   #133
Quote:
rea91 kaže: Pogledaj post
bok svima trebala bi malu pomoc, mali mi ima 4 mj i nedavno je imao 3-dnevnu temperaturu i dobio je osip. Sve je krenulo sa glave pa na obraze i na kraju na leda ali se je sve opet vratilo na glavu i nikako da prode. stalno mu perem glavicu i mazem sa kremom ali nikako da ode. Sta mi je pametno napravti. Hvala na pomoci
znam da je prošao cijeli dan ali svejedno mozda pomognem, meni ovo zvuci kao trodnevna groznica, moj mali ju je imao kad je bio star 7mj., osip je normalan za tu bolest i ustvari bi se trebao povuci sam od sebe,ne treba nista posebno mazati, nama je trajao 4-5 dana.
Sjecam se da je pedijatar rekao samo da treba pazit i dijete ne izlagat direktnom suncu ali sad to ionako nije problem.
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.